List מחלות – ס

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
סרקומות של רקמות רכות הן קבוצה של גידולים ממאירים שמקורם ברקמה מסנצ'ימלית פרימיטיבית. הם מהווים כ -7% -11% מכל הריאות הממאירות של הילדות. מחצית מסרקומות הרקמה הרכות מיוצגות על ידי rhabdomyosarcoma. יחד עם rhabdomyosarcoma, sarcomas סינובי, fibrosarcomas ו neurofibrosarcomas הם הנפוצים ביותר בקרב ילדים.
סרקומה של המעי הדק היא נדירה מאוד. לפי הסטטיסטיקה, סרקומה במעי הדק נמצאה ב 0.003% מהמקרים. סרקומה של המעי הדק שכיחה יותר אצל גברים, יתר על כן, בגיל צעיר יחסית. המספר המכריע של sarcomas קשורה לימפוסרקומות תא עגול תא ו ציר.
Sarkomas של המעי הגס הם נדירים, הם מהווים פחות מ 1% מכלל הגידולים הממאירים של המעי הגס. בניגוד לסרטן, סרקומות במעי הגס מתרחשות אצל אנשים בגיל צעיר יותר.
בין sarcomas של הלסת העליונה, יש סרקומה osteogenic, chondrosarcoma, histiocytomas ממאיר, Ewing sarcoma ומספר גידולים נדירים יותר.
סרקומה של הגרון היא נדירה מאוד. על פי נתוני אונקולוג ה- ENT הגרמני, O.Matsker, עד 1958, בפרסומי העיתונות העולמית, פורסמו רק כ -250 מקרים של מחלה זו, כך ש -0.5% מסרקומות בין כל הגידולים הממאירים של הגרון
סרקומה של יואינג היא הגידול השני השכיח ביותר של עצמות בילדות. שיא ההיארעות נופל בעשור השני של החיים. ההיארעות של ילדים מתחת לגיל 15 היא 3.4 ל -1,000,000 ילדים. בנים חולים לעתים קרובות יותר.
סרקומה של הלבלב היא נדירה ביותר, עד כה בספרות הרפואית המיוחדת (אם לשפוט לפי מספר הצוותות של מחברי סטטיסטיקאים) תארה 200 מקרים של סרקומה של הלבלב.
הסרקומה האוסטאוגנית היא גידול עצם ממאיר שמתפתח כתוצאה מהפיכה ממאירה של אוסטאובלסטים המתפשטים במהירות ומורכב מתאים בצורת ציר, המרכיבים אוסטיאיד ממאיר.
Sarcoidosis (מילים נרדפות: המחלה בבני-בק-Schaumann, סרקואידוזיס שפירים, מחלת Boeck) - מחלה סיסטמית שהגורם לה אינו ידוע המשפיעה מגוון של רקמות ואיברים, אשר מבוססת על גרנולומה תא histopathology epiteliodno ללא תסמינים נמק caseous. המחלה תוארה לראשונה על ידי רופא העור הנורבגי בק (1899).
סרקואידוזיס מאופיין על ידי היווצרות של גרנולומות noncaseating באחד או יותר איברים ורקמות; האטיולוגיה אינה ידועה. לרוב הריאות ואת מערכת הלימפה מושפעות, אבל סרקואידוזיס יכול להשפיע על כל איבר. סימפטומים של סרקואידוזיס של הריאות משתנים מהעדר מוחלט (מחלה מוגבלת) לקוצר נשימה בעת פעילות גופנית, ולעתים רחוקות, כשל נשימתי או איברים אחרים (מחלה נפוצה).
סרקואידוזיס הגרון מתפתח מסיבות לא ידועות. על פי הרעיונות המודרניים, סרקואידוזיס היא מחלה של אימונו-אקטיביות עם תגובה מיוחדת של הגוף להשפעה של גורמים סביבתיים שונים.
סרקואידוזיס היא מחלה נפוצה המשפיעה על מערכת החיידקים, המתרחשת בצורות של הריאות, שאינן משפיעות על מצבו הכללי של האורגניזם, על צורות קשות של נכות ואף קטלניות. זה ידוע בשם מחלת בק או Bneier-Beck-Schaumann המחלה.
סירינגומה (syn: סירינגדנומה מרובות, הידרה חרוט) הוא פגם התפתחותי של בלוטת הזיעה אסקרין, דומה במבנה למחלקת פרוטוקול בחלק העליון של הדרמיס.
סרטן שפתיים הוא הגידול הממאיר הנפוץ ביותר של האזור המקסימלי. אחוז הסרטן של השפתיים במבנה של שכיחות של גידולים ממאירים במדינה שלנו הוא 1.6%.
גידולים של שלפוחית השתן ב -98% מהחולים מתפתחים מתאי אפיתל, והצורה הנוזולוגית העיקרית של המחלה (יותר מ -90% מהמקרים) היא קרצינומה של תאי המעבר של שלפוחית השתן.

פרופסור לרדיולוגיה, אוניברסיטת פנסילבניה (ארה"ב), הנרי פאנקוסט, שתיאר את הניאופלזמה הזו בשליש הראשון של המאה הקודמת, זיהה אותה כגידול אפייני (איקאלי) של הריאה.

בין כל הגידולים הממאירים של האיברים הפנימיים, סרטן כיס המרה, צינוריות הלבלב והלבלב מהווים קבוצה מיוחדת. איחודם נובע ממיקום לוקליזציה באזור אנטומי אחד, אחידות השינויים התפקודיים והמבניים שנגרמו על ידיהם, כמו גם הדמיון בין מנגנונים פתוגנטיים, ביטויים קליניים, סיבוכים ושיטות טיפול.
סרטן של חלל האף סינוסים paranasal נפוץ יותר אצל גברים. בין הגורמים המשפיעים על השכיחות של סרטן בתחום זה, גורמים מקצועיים גם לשחק תפקיד.
סרטן השדרה הוא נויפלסמה ממאירה בחוט השדרה שנמצא בתעלת עמוד השדרה והוא האיבר של מערכת העצבים המרכזית המספק העצבנות של האיברים הפנימיים ואת הביצועים של פעולות רפלקס.
סרטן בלוטות החלב הוא נדיר ביותר, בעיקר על הקרקפת ועל הפנים. מבחינה קלינית הוא קטן, ulcerating, הרס מקומי, לעתים קרובות גרורות metastasizing.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.