List מחלות – P

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
הכפלה חלקית של הרחם בנוכחות נרתיק סגור נוסף מלווה בעיכוב חד-צדדי בדם הווסת. סימן אופייני למחלה הוא נוכחותה של גחלת מתמשכת.
פיודרמה גנגרנית היא נמק כרוני ומתקדם של העור של אטיולוגיה לא ידועה, הקשורה לעיתים קרובות למחלה מערכתית.
דלקת פיברונפריטיס הריונית חריפה, או pyelonephritis במהלך ההריון מסבך את מהלך ההריון ביותר מ -10% של נשים.
המחלה תוארה לראשונה בשנת 1956 על ידי רופאי העור האנגלים סנדיון ווילקינסון. עד לאחרונה בספרות נדונה השאלה אם המחלה אינה תלויה בצורה nosological של מחלת עור או מתחת למסכה שלו מסתיר פסוריאזיס מוגלתי, סעפת herpetiformis Hebra, טופס מוגלתי של דרמטיטיס דורינג ומספר מחלות עור אחרות.
מחלת Pustular של אנדרוס עולה בנוכחות מוקדי זיהום בגוף, ולכן הפתוגנזה שלה, חשיבות רבה ניתנת תגובות רגישות יתר לאנטיגנים סטרפטוקוקל.
ב pemphigus אקוטי, יותר מ 50% מהחולים יש, בנוסף נגעים בעור, ו lesions של רירית ביניהם - ב 30% של pemphigus של הגרון.

Pseudoksantom אלסטי (syn: תסמונת Grenblad-Strandberg, Elastorexis) שיטתית של Touraine היא מחלה מערכתית נדירה יחסית של רקמת החיבור, עם נגע דומיננטי של העור, העיניים והמערכת הקרדיווסקולרית.

Pseudolymphoma העור הם קבוצה של תהליכים שפירים lymphoproliferative של טבע תגובתי של סוג מקומי או מופץ שניתן לפתור לאחר הסרת הסוכן המזיק או טיפול לא אגרסיבי.

בין בתפקוד דיבור מאובחן נגרם על ידי נוירולוגיות שונות (לעתים קרובות ניווניות) הפרעות והפרת מניפסט של רבייה קולית, מומחים הדגישו dysarthria pseudobulbar.  

הפרעה של פי הטבעת היא בליטה מכאיבה של פי הטבעת דרך פי הטבעת. הפסד - צניחה מלאה של כל הקיר של פי הטבעת. האבחנה מבוססת על בדיקה. טיפול כירורגי נועד לתקן את הצניחה ואת הצניחה של פי הטבעת.

הארכת מרווח ה- PQ, על פי פענוח הקרדיוגרמה, פירושה עיכוב בהתנהלות הדופק, או הסגר החלקי או המלא (atrioventricular).
פפטיד הלבלב (PP) מופרש על ידי תאי F של הלבלב. באופן כללי, הפפטיד מקטין את הפונקציה של כיס המרה, מגביר את הטון של צינור המרה המשותף ומעכב את תפקוד האנדוקרינית של הלבלב.

Postcjection אבסס הוא אחד הזנים של המורסות המתרחשת לאחר הזרקת סמים. מורסה כזו לאחר ההזרקה, בין אם מדובר בהזרקה תוך שרירית או תוך וריידית, מתבטאת בהתפתחות של גורם דלקתי מכאיב עם תוכן שופע.

Porokeratosis מאחד קבוצה של מחלות המאופיינות על ידי הפרת keratinization.
פולינופורופתיות הן קבוצה הטרוגנית של מחלות, המאופיינת בפגיעה מערכתית בעצבים ההיקפיים (פולית יוונית - רבים, פירו - עצבים, פתוס - מחלות).

Polymyositis ו dermatomyositis הם נדירים מחלות מערכתיות rheumatic מאופיין על ידי דלקת ו degenerative שינויים בשריר (polymiositis) או שרירים ועור (dermatomyositis). הביטוי העורני הספציפי ביותר הוא פריחה של הליאוטרופ.

Polymyalgia rheumatica (PMR) היא מחלה ראומטית המאופיינת בכאבים ונוקשות בצוואר, בכתפיים ובירכיים. מחלה זו שכיחה יותר בקרב מבוגרים מעל גיל 50. 

Hydramnion הוא מצב המאופיין הצטברות מוגזמת של מי השפיר בחלל amniotic. עם polyhydramnios, כמות של מי השפיר עולה על 1.5 ליטר יכול להגיע 2-5 ליטר, ולפעמים 10-12 ליטר ועוד.

פולינרקומניה (פולי-תלות) היא מחלה הקשורה בשימוש בשתי תרופות נרקוטיות או יותר באותו זמן או ברצף מסוים, ולכל אחת מהן נוצר תלות.

פוליציטמיה (polycythemia העיקרית) היא מחלה כרונית אידיופטית myeloproliferative מתאפיין במספר גדל של תאי דם אדומים (polycythemia), להגדיל ב המטוקריט וצמיגות הדם, מה שעלול להוביל להתפתחות פקקת.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.