List מחלות – I

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
הסיבות האנטומיות להפרעה הרגילה של ההריון כוללות אי-ספיקת אי-צוואר הרחם, המוכרת כגורם האטיולוגי השכיח ביותר להפסקת היריון בשליש השני.
Isosporosis היא מחלה אנתרופוני המשפיעה רק על אדם מאופיין דלקת פרקים חריפה או enterocolitis והתאוששות ספונטנית. אצל אנשים מדכאים, המחלה הופכת כרונית (שלשולים כרוניים) ויכולה להיות קטלנית.
איסכמיה ללא כאב היא זיהוי של איסכמיה שריר הלב, לא מלווה התקפות אנגינה או המקבילה שלהם, במהלך שיטות מחקר אינסטרומנטלי (ניטור הולטר של ECG-HMECG, בדיקות מאמץ).
היפוכונדריה היא פחד ממחלה קשה, המבוססת על פרשנות שגויה של סימפטומים פיזיים או תפקוד תקין של הגוף. היפוכונדריה אינה מכוונת; הסיבה המדויקת אינה ידועה
IgA-nephropathy (מחלת ברגר) תוארה לראשונה בשנת 1968 כדלקת גלומרולונפריטיס, המתרחשת כהישנות של המטוריה. נכון לעכשיו, IgA- נפרופתיה תופסת אחד המקומות הראשונים בקרב חולים מבוגרים עם glomerulonephritis כרונית, אשר על המודיאליזה.

Yersiniosis (syn: yersiniosis המעי, אנגלית Yersiniosis) - sapronosis zoophilic עם מנגנון צואה-אוראלי של העברת הפתוגן. הוא מאופיין על ידי התפתחות של תסמונת הרעלה, הנגע העיקרי של דרכי העיכול, בצורה כללית - נגע פוליאורגני. יש נטייה החמרות, הישנות וכרוניזציה.

אלפאוליטיס (ICD-10): אידויופתית סיבי אלברווליטיס (ICD-10: J84.1) מתייחס למחלות ביניים של הריאות של אטיולוגיה לא ידועה. בספרות הרפואית משתמשים במילים נרדפות: מחלת חמאם-ריץ ', דלקת ריאות חדה. דיספלסיה פיברוטית של הריאות. אצל ילדים, אלביוליטיס פיברוזינג אידיופטית הוא נדיר.
Ichthyosis היא קבוצה של מחלות עור תורשתי המאופיינת על ידי הפרעה של keratinization. גורמים ופתוגנזה אינם מובנים במלואם. צורות רבות של איכטיוזיס מבוססות על מוטציות או הפרעות בביטויים של גנים המקודדים צורות שונות של קרטין. עם מחסור ichthyosis lamellar של keratinocytes transglutaminase ו hyperkeratosis שגשוג הם ציינו.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.