^

בריאות

List מחלות – ז

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
הסיבות והפתוגנזה של זקיקי השיער pitriasis אדומים אינם ידועים, במקרים מסוימים נטייה תורשתית הוא ציין. בשנים האחרונות, שני סוגים של זקיקי שיער אדומים הוצעו, שאחד מהם מתחיל זמן קצר לאחר הלידה, בילדות או בגיל ההתבגרות (סוג של ילדים), והשני מתרחשת בבגרות (סוג מבוגר).
הביטוי הנפוץ ביותר של חסר יוד הוא זפק. היווצרות של זפק הוא תגובה מפצה שמטרתה לשמור על הומיאוסטזיס של הורמוני בלוטת התריס בגוף.
זפקן בלוטתית אצל ילדים מאובחן לעיתים נדירות. בין נגעים שפירים, באה לידי ביטוי בצורה של צמתים בודדים התריס, אדנומה שפירה שייכים, thyroiditis לימפוציטית, schitoyazychnogo צינור ציסטה הממוקם ectopically רקמת בלוטת התריס נורמלי, שבריר agenesis בטחונות היפרטרופיה התריס, ציסטות התריס ומורסות.
זפק רעיל פשוט, אשר עשוי להיות מפוזר או קשרי היא שבלוטת התריס היפרטרופיה tumoral מבלי לפתח פעילות של בלוטת התריס, בלוטת התריס או דלקת.
אחד הסיבוכים הרציניים ביותר של תהליכים ספטיים- purulent של כל לוקליזציה היא ספטי (או חיידקי רעילים) הלם. הלם ספטי הוא תגובה מיוחדת של הגוף, המתבטאת בהתפתחות של הפרעות מערכתיות חמורות הקשורות להפרה של זלוף רקמות נאות, אשר מגיעה בתגובה להכנסת מיקרואורגניזמים או רעלים שלהם.

זעזוע מוח הוא פגיעה מוחית טראומטית. ברוב המקרים, יש לו קורס קל ממוצעים של עד 70-80% של פציעות נוירוכירורגיות.

תסמיני זעזוע מדגים די טיפוסי, אבל יש הפרעות המהומה, תסמונת של סימנים מושהה של פגיעת ראש, שאמור גם להיות מודע וקשוב אל גילויים טיפוסיות הקל, כדי לא להחמיץ סובלים מנזק מוחי חמור.

זיגומיקוזיס הוא מייקוזיס פולשני בשל הפטריות הנמוכות של זיגומאיסטס השייכים לכיתה זיגומאיסטס. עבור זיגומיקוזיס מאופיין בקורס חמור ביותר. ללא טיפול כירורגי מוקדם וטיפול אנטי פטרייתי פעיל, זה בדרך כלל מוביל למוות.
זיהומים ההרפס - קבוצת anthroponotic מחלות זיהומיות נפוצות הנגרמות על ידי וירוסים מהמשפחה Herpesviridae, אשר מאופיינת כמובן התקפית כרונית והתמדה לאורך כל חייהם של הפתוגן בגוף.
במבנה של מחלות כירורגיות, 35-45% נופלים על זיהום כירורגי - פוסט טראומטי ופציעות לאחר הניתוח, מחלות כרוניות חריפות וכרוניות, התפתחות זיהום בבית החולים (nosocomial) של העור ורקמות רכות.
סטרפטוקוקוס -. פתוגנים מחלות מגוונות כגון כגון תעוקת חזה, חום ארגמן, קדחת השיגרון, גלומרולונפריטיס, שושנה, pyoderma, וכו 'בנוסף, סטרפטוקוקוס קרובות לגרום לתהליך כללית בהתאם לסוג מהרעלת דם ולעתים קרובות לשחק תפקיד מוביל בפיתוח סיבוכים של מחלות אחרות.

זיהומים סטפילוקוקליים הם זיהומים חיידקיים אנתרופוזהיים נרחבים עם מנגנונים מרובים של העברת הפתוגן. מאופיין על ידי התפתחות של דלקת purulent נגעים, שיכרון ואת הכללה תכופה של תהליך פתולוגי עם התפתחות אלח דם.

במיוחד זיהומים מסוכנים (מילות נרדפות: ביולוגית) - קבוצה של מחלות, הכוללים את הזיהומים הבאים: מגיפה, אנתרקס, אבעבועות שחורות, אשר יכול לשמש כנשק ביולוגי או למטרות טרור.
זיהומים בדרכי השתן הם מחלה דלקתית מיקרוביאלית של מערכת השתן מבלי לציין מיקום ספציפי. המונח "זיהום של מערכת השתן" משמש עד לוקליזציה של התהליך הדלקתי ואת האטיולוגיה של דלקת מבהירים. המונח הוא מוסמך בשלב הראשון של המחלה, כאשר אין נתונים לנזק בכליות בבדיקת החולה, אבל יש סימנים של מעורבות מיקרוביאלית של דרכי השתן.
זיהומים נגיפיים חריפים של נגיפי ARVI אצל ילדים מופיעים בכ -75% ממחלות הילדות.

Nosocomial (מן nosocomium הלטינית - חולי nosokomeo היווני - טיפול לחולים) זיהום - הוא כל מחלה זיהומית לזיהוי קליני שמתפתחת המטופל כתוצאה מהטיפול שלו בבית החולים לקבלת טיפול רפואי או להישאר בו.

זיהומים enterovirus (Enterovirosis) - קבוצה גדולה anthroponotic של מחלות זיהומיות עם מנגנון אוראלי-צואתי של שידור של הפתוגן הנגרמת על ידי הקבוצה enterovirus קוקסאקי ו ECHO, המאופיינים פולימורפיזם קליני (עם ממברנות CNS, שרירים, עור רירי).
זיהום תוך רחמי הוא עובר ומחלה חדשה שמתרחשת כתוצאה מזיהום אנטי-ו / או פנימי, המתבטא בתקופה תוך רחמית או בימים הראשונים (חודשים) לאחר הלידה.
זיהום רעיל הוא מצב חירום שיכול להתרחש עם כל זיהום חיידקי או נגיפי חריפה אצל ילדים מ 3 חודשים עד 2 שנים. חולים עם רעילות זיהומיות מהווים 7-9% מכלל החולים הנכנסים ליחידה לטיפול נמרץ עם פתולוגיה זיהומית.
ניזק ריאה צריך לאבחן רופאים בכל מומחיות, למרות אבחנת הבהרה כוללת פנימית, מומחי ריאה ומנתחי חזה. מחלת הריאות הנפוץ ביותר - מחלות דלקתיות: ברונכיטיס ודלקת ריאות, אבל יש צורך להבהיר את המושג.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.