List מחלות – ל

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
שינוי צבע של צלחת הציפורן (chromonichia) יכול לנבוע מכתים אקסוגני של הציפורן יכול להיות משויך עם מספר גורמים אנדוגניים המשפיעים על צבע של צלחת הציפורן. בחר שינוי צבע עבור לבן, צהוב, ירוק, כחול, אדום (סגול), חום (שחור).
על הידיים, עובי הרגיל של צלחת הציפורן ממוצעים 0.5 מ"מ, על הרגליים - 1 מ"מ. הפחתה ועלייה באינדיקטורים אלה צריכים להיות מאובחנים כמו דילול או עיבוי של הציפורן.
הכשרה מתאימה תלויה במספר גורמים, כולל תפקודים קוגניטיביים, מוטיבציה, היכרות עם השפה המדוברת שבה נלמד בית הספר, רמת ההצלחה האקדמית הצפויה ואיכות ההסבר בכיתה. לביצועים אקדמיים נמוכים עלולה להיות השפעה שלילית על ההערכה העצמית, המביאה להדרה חברתית, הרחקה מחיי התרבות והפעילות הכלכלית של החברה.

המונח "מפוזר פציעה axonal" הוצע לראשונה בשנת 1982 על ידי JH אדמס, והיא פתולוגיה כסוג נפרד של פגיעה מוחית טראומטית תוארה לראשונה בשנת 1956 על ידי Strich SJ, שצפו חולים הם ומצב וגטטיבי.

סימפטומים של exoroliating מפרצת אבי העורקים יכול להיות מגוונים. ניתוח מפרצת אבי העורקים יכול להתרחש בחולים עם יתר לחץ דם של העורקים, ניתוחי אנגיורגיה מושתלים, תסמונת מרפן ומחלות רקמת חיבור תורשתיות אחרות.

שיעול זה הוא הביטוי הנפוץ ביותר של מחלת דרכי הנשימה. ככלל, סימפטום זה מתרחש אצל ילדים של שש השנים הראשונות של החיים, אשר בשל תכונות אנטומיות ופונקציונליות של המבנה של מערכת הנשימה.

בשל העובדה כי טכנולוגיות רפואיות חדשות הגיעו לא לגבהים סבירים, הכל אפשרי כעת. ואם אתה כבר לא מסוגל לסבול את הכאב של המפרקים, אל תהסס - בעיה זו פתיר.
הבחילה בהיריון היא תלונה טיפוסית, הנעשית על ידי כמעט כל אישה שלישית המחכה לתוספת במשפחה. הוא האמין כי בחילה היא סימן של רעילות או רעילות אוטומטי של הגוף.

תסמין שכזה גורם לך לחלות בבוקר - לשווא אנשים רבים רואים בכך תסמין נשי אופייני, במיוחד אופייני להריון. כמובן, בחילה בבוקר יכולה להיות הידיעה הראשונה על הריון המיוחל, אבל סימן כזה עשוי גם להצביע על תנאים רבים אחרים, לעתים קרובות שונים מן הנורמלי במובן הפיזיולוגי.

עם התפתחות של מחלות של הפה, המטופל הוא לעתים קרובות מופרע על ידי תסמינים כגון נפיחות וחניכיים דימום. אם החניכיים היא נפיחות או דימום, זה עשוי להיות סימן להתחלה של מחלות כגון periodontitis, דלקת חניכיים או periodontitis.
אם בלוטות הלימפה בצוואר כואב, אז אנחנו יכולים גם לחשוד כי האתר של זיהום ממוקם ליד האתר של בלוטות לימפה.

בחילה לאחר אכילה - זה מצב לא נוח, בדרך כלל ממוקם בבטן העליונה, קרוב יותר הסרעפת. לעתים קרובות, תחושת בחילה מעוררת הקאות, משחררת את הבטן של כל התכנים. אם אתה מרגיש בחילה לאחר אכילה - זה יכול להיות סימפטום אחד, אבל בחילה חוזרת, קבוע הוא איתות ברור למדי על תפקוד לקוי של מערכת העיכול.

בלב של nevus פיגמנטלס היא ירידה בפעילות melanocytes. כמות האחרונה של העור היא נורמלית. ב cytoplasm של melanocytes, כמות המלנוזומים הוא גם נורמלי, ואילו קרטינוציטים כמות המלנוזומים מופחת.
Laryngotsele הוא גזע גזע, המכיל אוויר שמתפתח ברמה של החדרים של הגרון עם נטייה מסוימת פגם זה. מבנה זה הוא נדיר, בעיקר אצל גברים בגיל העמידה.
Camptodactyly - מום מולד שנגרם על ידי הפרה של ההבחנה של מנגנון שריר הגיד של היד. מעקב או V אצבע כיפוף התכווצות מבודדים (96% מהמקרים) או בשילוב עם כיפוף kotrakturoy אצבע II-IV במפרק interphalangeal הפרוקסימלית (4% מהמקרים).
ברכידקטיליה - פיתוח מברשת מולד פגם אשר, בהתאם לחומרה של hypoplasia או עדר הנצפה של הפלנגות באמצע, בשדרה אמצעית ו הפרוקסימלי או משנית, הפלנגות בסיסיים ואת עצמות כף.
ללא מילים (מילים נרדפות: זוחל המחלה, טינה migrans) היא מחלה טפילית נדיר. המחלה נגרמת בעיקר על ידי הזחלים של gadfly הסוס (Gastrofilus equi), לעתים קרובות יותר על ידי נציגים אחרים של Gastrofilus או זחלים של תולעים נמטודה.

דחיסה או צביטה של העצב הרדיאלי - אחד משלושת העצבים של מקלעת הזרוע המספקים תפקוד מוטורי וחושי של הידיים - מוביל להתפתחות נוירופתיות דחיסה, כולל תסמונות מנהרה.

לישמניאזיס היא מחלה פרוטוזואלית חריפה וכרונית של בני אדם ובעלי חיים הנגרמת על ידי טפילים מהכיתה המהוללת - ללישמנים המועברים על ידי חרקים מדממים - יתושים.
לישמניאזיס - מחייב מחלות וקטוריות, סוכני סיבתיות שהם הפרוטוזואות של המין לישמניה. נושאי הלישמנים הם חרקים של דיפטרה: העולם הישן - יתושים של הסוג פלבוטומוס, העולם החדש - הסוג Lutzomya. המאגרים הטבעיים העיקריים הם מכרסמים ונציגי משפחת הכלבים.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.