List מחלות – י

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
יתר לחץ דם עורקי כלי דם הוא סוג של לחץ דם כלייתי כליות הקשורים חסימה של עורק הכליה או הענפים שלה. ריפוי המחלה אפשרי עם שחזור של זרימת הדם בכליות.

יתר לחץ דם ריאתי (לחץ דם עורקי ריאתי) הוא עלייה בלחץ במערכת עורק הריאה, אשר יכול להיות עקב עלייה בהתנגדות בדם של הריאות או עלייה משמעותית זרימת הדם הריאתי.

יתר לחץ דם ריאתי מתמשך של תינוקות הוא התמדה או לחזור למצב של התכווצות של העורקים של הריאות, מה שגורם לירידה משמעותית בזרימת הדם הריאות ואת פריקה ימנית של דם. סימפטומים וסימנים כוללים tachypnea, entrainment של אזורים חזה של החזה ואת ציאנוזה בולטת או ירידה ברוויה החמצן שאינם מגיבים לטיפול בחמצן. האבחנה מבוססת על אנמנזה, בדיקה, רדיוגרפיה של החזה ותגובה לסובסידיות החמצן.
יתר לחץ דם נפרוגני, או כליות, יתר לחץ דם של כלי דם היא מחלה שתסמין העיקרי שלה הוא העלייה בלחץ הדם.
Hyperparathyroidism - עודף ייצור של הורמון פרהתירואיד. עודף הייצור של הורמון הפאתירואיד עשוי להיות עקב הפתולוגיה העיקרית של בלוטת התריס בלוטת - אדנומה או היפרפלזיה אידיופטית (hyperparathyism ראשוני).

לחץ דם עורקי הוא מצב בו רמת לחץ הדם הסיסטולי שווה או גדולה מ -140 מ"מ כספית. ו / או רמת לחץ הדם הדיאסטולי שווה או גדול מ 90 מ"מ כספית. עם 3 מדידות לחץ דם שונות.

יתר לחץ דם היא מחלה נפוצה מאוד. הוא מתפתח כתוצאה מהצטמצמות של כלי שיט קטנים. לחץ מוגבר הוא לעתים קרובות סימפטום של מחלות אחרות, או להיות ראשוני, שהוא יחידה נויולוגית עצמאית.

הירידה בהיקף הנוזל החוץ-תאי היא ירידה בכמות הנוזל החוץ-תאי שנגרם על ידי אובדן מים ותכולת הנתרן הכוללת בגוף. הגורמים האפשריים כוללים הקאות, הזעה מוגברת, שלשולים, כוויות, משתנים וכשל כליות. ביטויים קליניים כוללים ירידה ב turgor העור, ריריות יבשות יבש, טכיקרדיה, לחץ דם אורתוסטטי.
הקבוצה היא לעתים קרובות ילדים חולים בדרך כלל התייחסו ילדים מועדים tranzshpornyh בשל מחלה נשימתית התכוף, סטיות לתקנה אצל מערכות הגנה של הגוף, ומאחר שלא היו הפרעות אורגניות עמידות בם. ילדים חולים לעיתים קרובות הם לא צורה נוזולוגית של המחלה ולא אבחנה. בהתאם לגיל ולתנאים החברתיים, ילדים אלה מהווים בין 15% ל -75% מאוכלוסיית הילדים.
Stomatitis היא אחת המחלות השכיחות ביותר של חלל הפה, במיוחד אצל ילדים קטנים. סטומיטיס קנדי אצל ילד מתחיל להתפתח על רקע אורגניזם נחלש, למשל, לאחר מחלה קודמת.
הפיקנוציטוזיס האינפנטילי של הילדים, שאינו פתולוגיה תורשתית מתמשכת ויש לו אופי חולף ופרוגנוזה חיובית, חל גם על מחלות הנגרמות על ידי הפרעה במבנה של שומנים של קרום כדורית הדם.
הלישמניאזיס הים-תיכוניים-מרכזיים (מילים נרדפות: שושנת ילדים, קאלאזאר לילדים). הלישמניות הילדותית נגרמת על ידי L. תינוקות. לישמניאדיס ילדים היא מחלה זואוטית. ישנם 3 סוגים של מוקדים של הלישמניאזיס הים תיכוניים-מרכזיים
היישור של השיניים אינו הנוהל הכי נעים, אבל ההשפעה של זה מדהים. אם אתם מתכננים לעשות את עצמך יישור השיניים שלך, אז אתה בטח יהיה מעוניין לדעת על כל הדקויות וניואנסים של הליך זה, סוגי יישור, מחירים וביקורות של אנשים שעשו את היישור. אז, על הכל בסדר.
חיוך הוא אחד המאפיינים הבולטים ביותר של אנשים מצליחים. שיניים יפות, לבנות ולבנות, אינן ניתנות לכל אדם מטבעו. מוקדם יותר היתה דרך אחת החוצה - הפלטה, אבל בעידן שלנו אפשר לעשות שיניים ככה בלי הרבה קושי. וגם יישור של שיניים ללא פלטה - חדשנות בתחום הפרקטיקה שיניים, אשר במהירות צובר תאוצה. הסוגיה העיקרית ביכולת הפיננסית והזמן של האדם.
Pseudotuberculosis (קדחת scarlatiniform רחוקה, pasteurellosis, בְּלוּטַת לְשַׁד mesenteric החריפה, וכו ') - מחלה זיהומית חריפה של שיכרון כללי בקבוצה zoonotic, חום, פריחת scarlatiniform, כמו גם המעורבות של איברים ומערכות אחרים.
הייסורים הם השלב הסופי של החיים בטרם מתרחשים תהליכים בלתי הפיכים של גסיסה בגוף (כלומר, המעבר ממוות קליני למוות ביולוגי).
השפעות מטבוליות של הורמון גדילה (STH) הן מורכבות ומניפסט בהתאם לנקודת היישום. הורמון גדילה הוא ההורמון העיקרי הממריץ צמיחה ליניארית. זה מקדם את הצמיחה של העצמות באורך, את הצמיחה ואת ההבחנה של איברים פנימיים, התפתחות רקמת שריר.
האנמיה של Diamond-Blackfen היא הצורה המפורסמת ביותר של אפלסיה תאית אדומה חלקית אצל ילדים. המחלה נקראה על שם המחברים שתיארו ב -1938 ארבעה ילדים עם סימנים אופייניים למחלה.

יד חבול - הפגיעה היא מאוד כואבת לשווא נחשב רגיל ולא ראוי לתשומת לב. בידיים, כולל באצבעות, יש הרבה קצות עצבים, אשר באופן כמעט מיידי משדרים דחפים - אותות על חוט השדרה.

ברוב החולים יבש (פיבריני) פלוריוס מתחיל בחריפות, לעתים פחות קרובות - בהדרגה. תלונות אופייניות במיוחד לחולים: כאב בחזה, טמפרטורת גוף מוגברת, חולשה כללית.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.