List מחלות – O

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

Teratoma השחלות - סוג של גידולים תאי נבט שיש מילים נרדפות - embryoma, פירות הטפיליות tridermoma, גידול תאים מורכבים, monodermoma חינוך טרטוגניות מעורבת.

Otosclerosis (otospongioz) - מחלת אבר חירשת נגרמת על ידי תהליך פתולוגי במבוך עצם המוקד, לעתים קרובות מוביל קיבוע של חלון הבסיס מִשׁוֶרֶת בפרוזדור, אשר בא לידי ביטוי על ידי אובדן הבילטרליים מתקדם, בדרך כלל, שמיעת טינטון.
על פי החומרים של מחבר רומנית I.Tesu (1964), הכי נפוץ otomastoidit אצל תינוקות מתרחש לפני גיל 6 חודשים לאחר לידה, ולאחר מכן יורד באופן אקספוננציאלי את תדירות ההופעה אצל מבוגרים.

בכל החולים בטיפול osteomyelitis מבוסס על עקרונות של ניתוח כירורגי פעיל של פצעים סוחרי ומשלב אמצעים שמרניים וכירורגיים. אופציית הטיפול האידיאלית היא גישה מקיפה בהשתתפות מומחים בתחום הכימותרפיה, טראומה, ניתוח כירורגי, מנתחים פלסטיים, ובמידת הצורך יועצים רפואיים אחרים.

תופעות אורטופדיים של עצמות ארוכות אוסטאומיאליטיס hematogenous חריפה - הפרעות יחסים אנטומיים של המפרקים (decentration, תזוזות, פריקה), קיצור וקטעי עיוות, יושרה העצם לקוי (pseudoarthrosis פגם) ו הפרעה בתפקוד המפרק של ומתכווצות טופס או ankylosis.
Osteomyelitis של הלסת היא דלקת של עצם הלסת נגרמת על ידי זיהום. מחלה מסוכנת, למרבה המזל, לעתים נדירות.

המונח "osteomyelitis" מוצע על דלקת העצם ומח העצם (בתרגום מיוונית "osteomyelitis" - דלקת של מוח העצם). נכון לעכשיו, מונח זה הוא הבין את הנגע זיהומיות דלקתית של רקמת העצם (osteitis), מוח העצם (myelitis), periosteum (periostitis) ואת הרקמה הרכה שמסביב.

Osteochondrosis לנוער של עמוד השדרה מצוין ב ICD-10 על ידי קוד M42.0. שמות אחרים שלו: apophyses osteohondropatija של הגופים בחוליות, נמק מזוהם של apophyses גוף השדרה, מחלת Scheuermann מאו, קיפוזיס osteohondropatichesky, קיפוזיס לנוער. המחלה שכיחה יותר בקרב גברים צעירים במהלך הגידול של האורגניזם, בגיל 11-18.

המחלה מאופיינת על ידי פגיעה בגופם של דיסקים וחוליות החזה, לוחות המיתוג. 

זה מתפתח עקב עומס קבוע של כף הרגל עם פציעות חוזרות ונשנות של העקבים. במקרים מסוימים, יש נגע דו צדדי. 

Ophthalmoplegia - ניידות לקויה של העין; ניתן לקבוע על ידי סיבה אחת או יותר.
נגיף הרפס סימפלקס מסוג 1 (HSV-1) ונגיף נגיף זוסטר (VO-OG) נותרו הפתוגנים הנגיפיים הרלוונטיים ביותר אשר גורמים נזק לאורגן החזותי. באופן מסורתי, זה נחשב כי ophthalmoherpes גורם HSV-1.
Onchocerciasis הוא biohelminthosis transmissible. אנשים מבוגרים חיים ברקמה תת עורית של אדם חופשי או בתוך הקפסולה (הצומת). Microfilariae לצבור את העור, בלוטות הלימפה.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.