List מחלות – T

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
השם "טרנספוזיה המועברת לווירוס", נגיף המועבר על ידי עירוי (TTV), מציין את גילויו הראשוני בחולים עם הפטיטיס לאחר עירוי. TTV הוא התייחס Circoviridae המשפחה. Virion הוא חלקיק ללא פגז, 30-50 ננומטר בגודל, המורכב יחיד נטוש DNA טבעת המבנה המכיל 3852 נוקליאוטידים. הימצאותם של חלקים בלתי ניתנים לשינוי ושהשתמרו בדנ"א של הנגיף הוקמה.
Trichophalliculoma הוא נדיר, זה לא מוכר קלינית, והוא בדרך כלל ממצא היסטולוגית. גיל החולים משתנה בין 11 ל 77 שנים (ממוצע של 47 שנים), כמה נשים שולטות.
Trichostrongyloidosis הוא zoonosis-geogelmintosis. האדם הוא מארח אופציונלי. הלמינות בוגרים ממוקמים במעי הדק של האדם.

Trichomonas urethritis היא מחלת המין הנפוצה ביותר. מחלת Trichomonas נגרמת מתבטאת גירוד של איברי המין ואת נוכחותם של השחרור מן השופכה.

Tricholemoma דומה מבחינה קלינית לתאי הבסיס או לקטוזיס Seborrheic ו, ככלל, הוא מציאה היסטולוגית. הגידול הוא בדרך כלל יחיד, קטן בגודל עם לוקליזציה השלטת בפנים, קצת יותר שכיח אצל גברים מאשר אצל נשים, הגיל הממוצע של החולים הוא 59 שנים.

Trichuriasis (trihiuriaz trihuroz הלטינית trichocephalosis אנגלית trichocephaliasis, trichuriasis ....) - geohelminthiasis anthroponotic מאופיין כמובן כרונית עם פגיעה ראשונית של פונקציות מערכת העיכול.

Toxocarosis (toxoxarosis הלטינית) הוא רקמות כרוניות הלמינטיאזיס נגרמת על ידי הגירה של הזחל helminth של קוקס Toxocara בגוף האדם. הוא מאופיין בקורס חוזר עם איברים פנימיים ועיניים.
הבעיה של בפתוגנזה של נגעים רעילים-אלרגית הגרון מכסה מאגר עצום של מצבים פתולוגיים של הגרון, שרבים מהם אינם עמוקים מספיק בחנו הוא ביחס לאטיולוגיה בפתוגנזה.
טולרמיה (טולרמיה הלטינית; chumopodobnaya מחלה, חום ארנב, מגיפה קטנה, המחלה בעכברים צבאים לטוס חום, מגיפת בְּלוּטַת לְשַׁד.) - מחלה זיהומית מוקד טבעי חיידקית חריפה zoonotic עם מגוון של מנגנוני התמסורת. ומאופיינת בחום, שכרות, שינויים דלקתיים בשער הכניסה של זיהום, בְּלוּטַת לְשַׁד האזורי.
כל אחד מאיתנו, בייחוד בילדותו, לא עבר מחלה נפוצה כגון דלקת שקדים או שקדים. הנושא שלנו יהיה הטיפול בדלקת שקדים. ננסה לספר לכם על מחלה זו ועל דוגמאות חיות.
במצבים פתולוגיים של חלל האף (דלקת, גידולים, פגיעה טראומטית) כמעט ללא יוצא מן הכלל להשפיע במערכת הוורידים שלה, אשר מתקשרת באמצעות מערכת מוח anastomoses ורידים.
Telangiectasia המורגי המולד (תסמונת אוסלר-Rendu, וובר) הוא מחלה תורשתית עם התפתחות כלי דם לקויה, אשר ירשה באופן שליט אוטוזומלית ו הקלד זוהתה גברים ונשים כאחד.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.