^

בריאות

List מחלות – ג

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
מצב שבו הגירעון של אחת מתת-הקבוצות של IgG נקבע ברמה נורמלית או מופחתת של סך הכל אימונוגלובולין G נקרא מחסור סלקטיבי של תת-הקטגוריות IgG. לעתים קרובות יש שילוב של גירעונות בכמה תת-קבוצות.
כמה מדענים מאמינים כי גרנולומה pyogenic היא צורה מוזרה של pyoderma. כמה רופאי עור רואים את זה כמו hemangioma נימי עם תגובה granulomatous משני. בשנים האחרונות, הוצע כי המחלה מבוססת על אנגיובלסטומה, אשר זיהום חיידקי
פנים גרנולומה (syn: פנים גרנולומה eosinophilic) היא מחלה נדירה של אטיולוגיה לא ברור. בהתפתחות של גרנולומה הפנים, תפקיד של טראומה, תגובות החיסון אלרגיות, רגישות מוגברת לאור הוא הניח.
הגרנולומה של גוף זר נגרמת על ידי גורמים אנדוגניים ו אקסוגניים כאחד. אנדוגניים כוללים קרטין, חלב, urate, כולסטרול גבישים שלה, וכו '; כדי אקסוגני - דיו, המשמש קעקוע, פרפין, שמנים, סיליקון, וכו '

פתולוגיה כרונית, לא טיפוסית, גנטית - גרנולומה פיוגנית - מתרחשת באתרים עם זיהום לטווח ארוך (בדרך כלל staphylococcal). אז, גרנולומה pyogenic נמצא לעתים קרובות בחלל הפה, ליד צלחות הציפורניים או פיסטולות.

גרנולומה ממאירה של האף (מזנכימומה ממאירה של אזור אמצע הפנים) היא מחלה נדירה ביותר, ולכן קשה לאבחן. בכל הספרות העולמית עד סוף המאה העשרים. קצת יותר מ -100 מקרים של מחלה זו תוארו.
גרנולומה של הנגיף - מחלה נדירה בארה"ב, נגרמת על ידי חיידקים שלילי שלילי חיידק Calymmatobacterium granulomatis. מחלה זו אנדמית באזורים מסוימים טרופיים ומתפתחים, כולל הודו, גיניאה החדשה, מרכז אוסטרליה ודרום אפריקה.
גרנולומה של השן היא מחלת שיניים שיכולה להופיע אצל מבוגרים וילדים. ככלל, גרנולומה מופיע עקב תהליך דלקתי הוא סיבוך של periodontitis. בואו נסתכל על מה היא גרנולומה וכיצד לטפל בה כראוי.
גרנולומה בכבד יכולה להיגרם על ידי גורמים שונים ובדרך כלל מתרחשים ללא תסמינים. עם זאת, מחלות הגורמות להיווצרות גרנולומה יכולות להיות מלווה בסימפטומים חריגים ו / או להוביל לדלקת כבד, פיברוזיס ולחץ יתר של הפורטל.
גרורות בסרטן הקיבה נוצרות על ידי קרע שטח קטן של הגידול (או אפילו כמה תאים) ו מקבל אותם לתוך זרימת הלימפה.
גידולים משניים - גרורות בריאות - מסווגים כדלקמן: על פי טבעו של הנגע - מוקד או מסתנן; על בסיס כמותי - בודד (1pc), יחיד (2-3pc) או מרובים (מעל 3); לפי מידת הגידול - קטנה או גדולה.
גרורות מתפשטות בפי הטבעת דרך הגוף בעזרת מערכות הדם והלימפה. עבור סרטן של פי הטבעת, לעתים קרובות את המקור של גרורות הוא איברים ורקמות הסמוכים לגידול.
לרוב, גרורות הערמונית להרחיב את בלוטות הלימפה, בלוטות יותרת הכליה, הריאות, הכבד, רקמת העצם של האגן, עמוד השדרה והירכיים.

גרורות בעצמות - היווצרות שהן ממאירות משנית כגון :: A מיאלומה נפוצה, סרטן השד, הערמונית, הריאות, הכליות, בלוטת התריס, לימפומה שאינה הודג'קין.

המדענים עדיין לא נתנו תשובה מוחלטת לשאלה "מה גורם לסרטן המעי והגרורות?", אך ישנן קבוצות של גורמי סיכון שיכולים להוביל למחלות מעיים אונקולוגיות. הגורם הראשון הוא תזונה.

ניתוח שלאחר המוות של חולים שמתו מסרטן הריאות או בלוטת החלב מראה כי כ -30% מהחולים מקבלים גרורות למוח.

תסמינים של גרורות סרטן הלבלב zhelezuMetastazy zhelezyDiagnostika גרורות הלבלב בהתפשטות גרורות בלבלב הלבלב zhelezuLechenie zhelezuPrognoz גרורות בלבלב
גרורות בכליות נפוץ פחות, בעיקר עם תהליכים אונקולוגיים כאלה, כי הם מסוגלים לתת מוקדי משני נרחב.

פלישת הכבד על ידי הנביטה לתוך זה גידולים ממאירים של איברים שכנים, גרורה מדרדר דרך צינורות הלימפה והתפשטות לאורך כלי הדם הוא נדיר יחסית.

תסמינים גרורות בטן גרורתי בלוטות הלימפה אבחון גרורות בטן גרורות בטן חיזוי טיפול בגרורות בטן בבטן

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.