^

בריאות

List מחלות – ע

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
עששת שיני התינוק אצל ילדים הפכה לאחרונה לבעיה דחופה מאוד עבור שני ההורים ורופאי השיניים. תהליך פתולוגי זה נמצא לעיתים קרובות יותר ויותר בפעוטות שטרם מלאו להן שנתיים.

עששת טרום חניכיים או צוואר הרחם של שיניים מאובחנת כאשר הרס של רקמות שיניים קשות משפיע על חלק מהשן ליד הצוואר - מעבר מעט מצומצם של כתר השיניים לשורש, כלומר ממש ליד קצה החניכיים, ולעתים קרובות אפילו תחתיו.

עששת דנטלית היא תהליך פתולוגי חריף או חריף, המתבטא בשינויים צבע, demineralization והרס של רקמות קשות של השיניים המתרחשים עם השתתפות פעילה של מיקרואורגניזמים.

על אף העובדה כי מחלה זו נחשבת לבעיה של שנים רבות, היא ממשיכה להיפגש מעת לעת בקליניקה, לרוב אצל ילדים. זוהי מחלה מידבקת, אשר, ככלל, הוא חריף, מחזורי, מאופיין סימפטומים ספציפיים.

ערמונית היא מחלה מידבקת חריפה עם מנגנון אגל מוטס, שיעול עוויתית עוויתית מיוחדת וקורס מחזורי מתמשך.
הרינגטון החל לעבוד על יצירת endocorrector שלו בשנת 1947 עם המחקר של אנטומיה ו עיוותים של עמוד השדרה. המחבר סיכם על האפשרות העקרונית להשיג ולשמר את תיקון השדרה הסקוטית בעזרת מבנה מתכת, ובמהלך השנים 1947-1954 החיל אותו על 16 חולים.

עקמת - עקמומיות לרוחב של עמוד השדרה, בשילוב עם פיתול שלה. העקמת הנפוצה ביותר על בסיס של אנומליות היווצרות חוליות. בין אנומליות כאלה הם חוליות בצורת טריז וחצי חוליה.

אחת המחלות האורטופדיות הנפוצות ביותר אצל ילדים היא עקמת, או עקמומיות לרוחב של עמוד השדרה (על פי קוד ICD-10 M41). תדירות העיוותים הסיקולוטית של עמוד השדרה, לפי מחברים שונים, משתנה בין 3 ל -7%, כאשר 90% מהוות את החלק של עקמת אידיופטית. עקמת מתרחשת בכל גזעים ולאומים, לעתים קרובות יותר הם סובלים פרצופים נקבה - עד 90%.
העקמומיות של מחיצת האף (הסטייה של מחיצת האף, את עיוות מחיצת אף של מחיצת אף ספייק מסרק האף מחץ) - לשנות את צורתו, כתוצאה מטראומה (שברים) או היווצרות חריגה של רקמת osteo-סחוסים שלה, גורם לקושי בנשימת אף או התפתחות של שינויים או מחלות איברים סמוכים (חלזוני האף, הסינוסים paranasal, האוזן התיכונה, וכו '),

עקירה של החוליות של אזור צוואר הרחם לא תמיד נקבע על ידי האדם עצמו. רבים חווים חולשה, עייפות, המתח של שרירי הצוואר על אורח חיים בישיבה בלתי פעיל, אבל הגורם של המצב עשוי להיות לא בטוח כזה עקירה של חוליות צוואר הרחם.

Morsus apis - כך בלטינית נשמע עוקץ דבורה. למעשה, הנשיכה אינה מתרחשת, שכן הדבורה יכולה רק עוקץ, והיא יכולה לשאת מגוון של עומס רגשי ופיזיולוגי.

עכביש קרקורט הוא אחד החרקים הרעילים ביותר הידועים בעולם. עקיצת אלמנה שחורה - וזה שמו השני של קראקורט - רעיל מאוד ויכול להוביל למותו של הקורבן.

ישנם סוגים רבים של bites tites. טרומביקולה irritans הוא כנראה הנפוץ ביותר. הזחלים של מינים אלה שכיחים בטבע בכל מקום, למעט באזורים צחיחים.
למרות העובדה שכל העקרבים בצפון אמריקה עוקצים, רובם בטוחים יחסית
אנגינה יציבה היא מחלת לב כרונית הנגרמת על ידי חוסר היכולת של העורקים הכליליים הצרים לספק את הצורך להגדיל את זרימת הדם עם עלייה בעבודה שבוצעה על ידי הלב.
סרקומה של העצם היא ניאופלסמה ממאירה של ממאירות המתרחשת בעיקר ברקמות קשות, בעיקר בעצמות בגוף האדם.
ציסטריקס ציסטה מאובחנת לרוב אצל ילדים ומתבגרים בתקופה של צמיחה אינטנסיבית של השלד. התהליך מתחיל כאשר אספקת הדם, המודינמיקה ברגל התחתונה בפרט ובמערכת העצם כולה מופרעת.
Neuralgia הוא כאב המתפשט לאורך העצב או הענפים שלה, לפעמים עם hyperesthesia של אזור העצבנות שלה. לרוב, השלב הראשוני של הנזק לעצב הפריפריאלי או עמוד השדרה שלו.
עפעפיים המנגיומה - פתולוגיה נפוצה. מאפיין של התרחשות מוקדמת. צמיחה מהירה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.