^

בריאות

List מחלות – נ

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
דלקת אוטיטיס חיצונית מפוזרת מאופיינת בדלקת של העור של תעלת השמיעה החיצונית, המקיפה את החלקים הממבראניים-קרטילאגינים והגרומים. דלקת מכסה את כל שכבות העור והרקמה התת עורית, היא יכולה להתפשט לממברנה הטימפנית, הגורמת לדלקת שלה (meryngitis).

כפי שמראה בפועל, בחיים אתה צריך להיות מסוגל לעזור לאדם בכל, אפילו את המצב הבלתי צפוי ביותר. לדוגמה, עקיצות חלבון הן אירוע שאינו מתרחש כל יום. עם זאת, אתה צריך לדעת מה הם מסוכנים ומה לעשות אם אתה ננשך על ידי חלבון.

אנשים רבים פשוט אוהב להירגע בטבע: על יער ניקוי, בפארק או רק בארץ. עם זאת, לעתים קרובות קורה כי אפילו את שאר שאר הוא מקולקל על ידי חרקים - בפרט, נמלים. 

במקום הנשיכה של העקרב יש כאב חד, בלתי נסבל, נמשך כמה שעות, ואת הבועות מתמלא נוזלים, ואחריו היווצרות של נקודה ורודה כהה. סימנים מהירים של שכרות: חום, חולשה, סחרחורת; אז עוויתות, קשיי נשימה ובליעה, לחץ דם מוגבר, במקרים חמורים - הלם ועצירת נשימה.

מתוך 3000 מינים של נחשים קיימים, רק כ 15% ברחבי העולם 20% בארה"ב מסוכנים לבני אדם, כי יש להם רעל או רוק רעיל.
לדברי ארגון הבריאות העולמי, הרעלת ארס הנחש נרשם מדי שנה ב 500 000 אנשים, ביניהם 6-8% מהמקרים - עם תוצאה קטלנית. הרעלה חמורה ביותר מתרחשת כאשר נחש נושך את הראש והצוואר, או כאשר רעל נכנס הדם ישירות. עם נגיסה של aspidids ונחשים הים, הכאב הוא נעדר לעתים קרובות, אבל בתוך 20-30 דקות המצב מתדרדר בחדות, חולשה מתפתחת, קהות בפנים אזור המטען, וקרס עקב שחרור היסטמין.
עקיצות משמעותיות של זוחלים אחרים כוללות נגיסות של לטאות ארסיות, תנינים, תנינים ואיגואנות.
הדבורים בדרך כלל עוקצות פעם אחת ומניחות בפצע עקיצה משוננת שמקבלת רעל והורג חרק.
יש עקיצות ארסיות ולא רעילות של בעלי חיים ימיים ודגים. אינו רעיל, אבל יכול לגרום נזק רב כרישים, צלופחים, אקנה, ברקודה, וכו 'במקרים אלה, סיוע חירום מסופק על ידי הליך רגיל של טיפול :. דימום פצעים, מילוי נפח במחזור הדם, שיכוך כאבים.
כריש נושך בצורת פצעים בלויים משוננים, עם קטיעה חלקית או מלאה של הגפיים, אשר דורשים את אותו הטיפול כמו פציעות גדולות אחרות.
בארצות הברית, כתוצאה מעקיצות של בעלי חיים וחרקים, כ -100 בני אדם מתים מדי שנה, בנוסף לכך נרשמים 90,000 מקרים של מרכזי הרעלה, במקרים רבים אינם רשומים כלל.

זה קיץ. השמש חמה, החום. הטבע מזמין את היופי והשלווה שלו. הכל יהיה טוב, אבל קסם הקיץ יכול בקלות להיות מפונק על ידי צרות שונות קטין ופציעות. 

נרקולפסיה מאופיינת בנמנום פתולוגי בשעות היום, בשילוב עם מקרים של אובדן פתאומי של טונוס שרירים (cataplexy), שיתוק שינה ותופעות היפנאגיות.
תפקוד לקוי של טסיות יכול להיות תוצאה של נטילת אספירין, תרופות נוגדות דלקת אחרות שאינן סטרואידים, או מחלות מערכתיות.
היפוגונדיזם ראשוני שנרכש יכול להיות בראשית בראשית. זה יכול להיות תוצאה של נגעים דלקתיים זיהומיות של אשכים ו / או שלהם נספחים.
היפותירואידיזם ראשוני הנרכשת מפותחת ממחסור ביוד אנדמי עקב, השימוטו תירואידיטיס, ניתוח בלוטת תריס, מחלות דלקתיות נאופלסטיות של בלוטת התריס, thyreostatics טיפול בלתי מבוקר thyrotoxicosis.
אירידוציקליטיס היא מחלה דלקתית של איריס וגוף רירי. תהליך דלקתי בחלק הקדמי של כלי הדם יכול להתחיל עם איריס (iritis) או הגוף המרגי (cyclite).

נמק - נמק, מוות של חלק מרקמה או איבר של אורגניזם חי, מלווה בהפסקה בלתי הפיכה של פעילותם החיונית.

נקעים בארטיקולציה האטלנטית-או-פיזית, או "נקעי הראש", כמעט ואינם מתרחשים בפועל הקליני, שכן הם בדרך כלל מובילים למותו המיידי של הקורבן. סגן הנשיא סליבאנוב (1966) דיווח על שימור החיים לקרבן, שטופל בהפרעה בתסחיך האטלנטו-אקסטיטל.

נקע של הבריח מהווה 3-5% מכלל לנקעים. יש נקעים של הקצוות האקרומיים והקדמיים של עצם הבריח, והראשונים נמצאים חמש פעמים יותר. זה נדיר מאוד למצוא נקע של שני הקצוות של עצם הבריח בעת ובעונה אחת.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.