^

בריאות

List מחלות – L

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Lymphedema - בצקת של איבר עקב hypoplasia של כלי הלימפה (הלימפה הראשוני) או חסימתם או הרס (משנית). התסמינים כוללים צבע עור חום המשרד (כאשר אתה לוחץ על אצבע לא להשאיר רושם) נפיחות של אחד או יותר גפיים.
Lymphangioleiomyomatosis (leiomyomatosis) המופץ - תהליך פתולוגי תיאר התפשטות tumorous של סיבי שריר חלק במהלך הסמפונות הקטנים, bronchioles, קירות הדם וכלי הלימפה של הריאות עם רקמת הריאה בסדר-פיברוזיס וגלגוליהם עד לימים. המחלה משפיעה רק על נשים בגילאי 18-50 שנים.
Lymphangiectasia מעיים היא חסימה או מום של כלי הדם הלימפה intralucosal של המעי הדק. זה נצפה בעיקר אצל ילדים בגיל צעיר. תסמינים של lymphangiectasia מעיים כוללים ספיגה עם פיגור הצמיחה בצקת. האבחנה מבוססת על ביופסיה קטנה של המעי.
Lymphangiectasia יכול להיות מקומי, המשפיעים על תת קרומיות ועל קרומים קרום, בשילוב עם הרחבת נימי הלימפה של איברים אחרים. בשל צריכת מספיק של חומצות אמינו, יש הפרה של סינתזה אלבומין, ולאחר מכן של גמא globulin בכבד. בשל אובדן לימפוציטים, lymphopenia מתפתח.

Leukoderma - כמו לויקוציטים, לוקמיה וטיח - המונח של אטיולוגיה יוונית, leukos פירושו "לבן". אמנם, אתה מסכים, אם אתה לא יודע מהי המהות של leukoderma, אז את השם של מחלת עור זו (על פי ההשראה עם סרטן הדם - לוקמיה) נראה מאיים.

לוקוציטוריה היא אינדיקציה לנוכחות של תהליך דלקתי בדרכי השתן, באגן הכליות וברקמות הכליות.
Leptospirosis - מחלה מדבקת חריפה, הקשורים zovozam. זה מאופיין על ידי הנגע העיקרי של כבד, כליות, לב וכלי דם, מערכת העצבים ואת העין.
לפטוספירוזיס (וסילבה מחלה-וייל, צהבת זיהומיות, חום 7 ימים יפניים, nanukayami, קדחת מימית ואל קדחת ikterogemorragicheskaya.) - מונח גנרי עבור כל הזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים של הסוג Leptospira, ללא קשר סרוטיפ; כולל זיהומיות, או leptospiroznuyu, צהבת ו קדחת כלבים.
Leptospirosis הוא נפוץ בכל היבשות. בסוף המאה XIX. הרופא הגרמני א. וייל (1886) והחוקר הרוסי נ. ואסיליב (1889) דיווח על סוג מיוחד של צהבת זיהומית, המתרחשת עם תסמונת כבד, כליות ותסמונת hemorhhagic.
המחלה שייכת לקבוצה של lentiginosis תורשתית, אשר, בנוסף לתסמונת Peits-Egers-Turen, כולל lentiginosis מולדות ו centrolithic.

התכווצות חדה של שרירי הגרון עם כישלון נשימתי היא laryngospasm. אצל מבוגרים, זה נובע מן ההשפעות על הגוף של גירויים חיצוניים ופנימיים.

Laringomalyatsiya - נוול של גרון, שבו הצניחה של רקמה בפרוזדור של לומן שלה במהלך השראה בשל הגמישות שלהם או חריגה בשל מחל תוקפת הגרון.
Lactoacidosis מפתחת כתוצאה של ייצור מוגבר או ירידה בחילוף החומרים לקטאט, כמו גם את השילוב שלהם. Lactate הוא תוצר לוואי נורמלי של חילוף החומרים של גלוקוז וחומצות אמינו. הצורה החמורה ביותר היא לקטוזידוזיס מסוג A, אשר מפתחת במהלך hyperproduction של חומצה לקטית ברקמות איסכמי להיווצרות של ATP בנוכחות חוסר O2.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.