^

בריאות

List מחלות – V

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Vulvovaginitis (קולפיטיס) - דלקת של אברי המין החיצוניים בשילוב עם דלקת הנרתיק. בגיל זה, vulvovaginitis חשבונות עבור כ 65% מכלל המחלות של איברי המין. בשנת נערות הוא vulvovaginitis נפוץ יותר, הנגרמת על ידי פטריות של הסוג קנדידה (נמצא 25% מהמקרים של מחלות דלקתיות של במערכת איברי המין) וכן וגינוזיס חיידקי (12% מהמקרים).
Vulvit - דלקת חוזרת ונשנית חריפה או כרונית של הפות. אצל נשים בגיל פריון דלקת פות בדרך כלל מתרחש עקב זיהום של פתוגנים איברי המין החיצוניים כלולים פרשות מנרתיק במהלך coleitis, cervicitis, endometritis.
Vukhereriosis - flilariasis transmiss, biogelmintosis, אנתרופנוזה. אנשים מבוגרים חיים כלי הלימפה, ואת הזחלים (microfilariae) בדם.
הדמייה של הצדר ברוב המקרים היא סיבוך של מחלות דלקתיות דלקתיות והרסניות, פציעות והתערבויות כירורגיות על איברי החזה והוא החלק המורכב ביותר בניתוחי חזה.
איידס הנגרם על ידי HIV מאופיין על ידי נזק CNS, אשר ניתן לייחס גם תהליכים זיהומיים איטי CNS. הפתוגנזה של הנזק ל- CNS בנוירוסייד קשורה לאפקט הנוירוטוקסי המיידי של הנגיף, כמו גם לאפקט הפתולוגי של תאי T ציטוטוקסיים ונוגדנים נוגדי מוח.
Vesiculopustulosis הוא דלקת שופעת של הפה של בלוטות הזיעה המרוקרינית. המחלה של vesiculopustulosis מתחיל בפה של בלוטות הזיעה. הסימפטומים העיקריים של vesiculopustule הם היווצרות של pustules בפה של בלוטות הזיעה בגודל של ראש סיכה, מוקף corolla של hyperamia עם כיסוי צפוף.
אפידרמיספלזיה של ורושוורם של Lewandowski-Lutz (מחלת הגרון הכחול) היא מחלה נדירה, במקרים מסוימים משפחתיים. מורשת אוטוזומלית רצסיבית או מקושרת X.
למרות היבלות הן neoplasms שפירים ובעיקר אינם מהווים איום על החיים, אבל הם לקלקל את המראה כאשר להציב במקומות בולטים או לגרום אי נוחות תפקודית, לפעמים כואב, כמו plantar בעת הליכה.

הרעיון של נזלת vasomotor נגזר שם של סיבי גדילה עצביים כי innervate את השרירים החלקים של העורקים והוורידים. נזלת Vasomotor מחולק סיבי עצב vasoconstrictor (סימפטי) ו vasodilating (parasympathetic).

Varicotsele - מחלה אורולוגית, אשר מלווה התרחבות של מקלעת ורידי של כבל הזרע. פתולוגיה זו מתרחשת בתדירות של 3 עד 30%.  
את חלבון מופעל C cleaves את הגורמים Va ו VIIIa, ובכך מעכב את תהליך קרישה. כל אחד מהמוטציות של גורם V גורם להתנגדותו לחלבון C פעיל, ובכך להגביר את הנטייה לפקקת. הגורם הנפוץ ביותר V מוטציה היא מוטציה Leyden. מוטציות הומוזיגיות, במידה רבה יותר, מגבירות את הסיכון ל פקקת מאשר הטרוזיגית.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.