List מחלות – ח

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
נקעים של הלסת התחתונה מתרחשים כתוצאה משבץ בסנטר בזמן נסיגה קטנה של הלסת, עם הסרת הטוחנות התחתונות גדול עם שימוש בכוח רב, עם פיהוק עוויתות.
אקוטי stomatitis - כיבים קטנים המתעוררים בחלל הפה, מלווה באי נוחות, מעת לעת, תחושות כואבות. מאיפה הם באים על גוף האדם? על מה הם מדברים ואיך להתמודד איתם?
אנומליות של השופכנים - פתולוגיה שכיחה למדי של מערכת השתן. אלה אנומליות התפתחותיות חשבון עבור כ 13.4% מכלל המומים של איברים האורגניטל.
שבירה קלינית המאפיינת כוח אופטי מידתי של העין ואת ציר anteroposterior (המרחק בין הקודקוד הקרני אל הגומה של הרשתית) תחת שבירה קלינית להבין עמדת המוקד העיקרי ביחס הרשתית בעין.
חריגות של כלי כלייתי מחולקות למומים מולדים של המבנה, הכמות, הצורה והמיקום של כלי הדם העורקים מאובחנים לעתים קרובות בין כל חריגות של הכליות ודרכי השתן.

Megacolon מולד - חלק רחבה משמעותי או המעי גס כולו, בדרך כלל קרום שריר עיבוי הקיר שלה. Megacolon המולד יכול להיות בגלל כל מכשולים לקידום הנוסף של תכולת המעי הגסה (היצרות, גשרים מרושתים, וכו ..), אבל לעתים קרובות יותר הוא מום מולד של עצבוב - agakgliozom המולד.

אבסס - חלל מלא מוגלה ו תחומים הרקמות ואיברים הסובבים על ידי קרום pyogenic. כאשר מתרחשים, המורסות מתחלקות לאלו המוקדמות והמאוחרות. כדי לבצע מאוחר abscesses, נוצר מאוחר יותר 3 חודשים.
גודלם וצורתם של הלסתות יכולים להשתנות במידה רבה בהתאם לגודל ולצורה של כל הפנים.
חריגה חריגה של העורקים הכליליים השמאלי מן העורק הריאתי הוא 0.22% מכלל המומים מולדים בלב. עורק הכליל השמאלי עזב משמאל, לעתים רחוקות יותר מן הסינוס הימני של העורק הריאתי, מסלול נוסף שלה וסניפים זהים כמו בנורמה.
לאחרונה, המונח "דיכאון חרדה" פסיכיאטרים חדלו ליישם. במקום זאת, היו שתי יחידות נויולוגיות פסיכיאטריות - הפרעת חרדה ודיכאון.
ציסטה חציון של הצוואר יכול להיווצר בשלב מוקדם של התפתחות העובר - עם שליש על שבוע 5 th של ההריון, מניפסט קלינית בכל גיל, אך לעתים קרובות יותר במהלך גידול אינטנסיבי או במהלך שינויים הורמונליים בגוף.
Korevoy encephalitis הוא אחד הסיבוכים החמורים ביותר של חצבת. מטבעו מתייחס דלקתית-אלרגית מדבקת.
חצבת היא מחלה מדבקת חריפה עם עלייה בטמפרטורת הגוף, שיכרון, catarrh של דרכי הנשימה העליונות ואת רירית הממברנות של העיניים, כמו גם פריחה ספוט- papular.
חצבת (morbilu) היא מחלה ויראלית אנתרונוטית חריפה, מדבקת מאוד, המאופיינת על ידי מחזור מחזורי, המתבטא בשיכרון כללי, פריחה מקולופולרית על העור, פריחות פאטונומוניות על הקרום הרירי של הפה. Catarrh של דרכי הנשימה העליונות ואת הלחמית. נתיב השידור מוטס.

חוסר חיסוני משני מיוצג על ידי הפרעות של המערכת החיסונית המתפתחות בתקופה שלאחר הלידה המאוחרת אצל מבוגרים וילדים ואינם תוצאה של פגם גנטי כלשהו.

שכיחות מחלת החיסון משתנה (CVID) היא קבוצה הטרוגנית של מחלות המאופיינת על ידי פגם בסינתזה של נוגדנים. השכיחות של OVIN נע בין 1: 25,000 ל 1: 200,000, יחס המין זהה.
חוסר ברזל הוא הגורם השכיח ביותר לאנמיה והוא בדרך כלל עקב איבוד דם

אנמיה של חוסר ברזל היא תסמונת קלינית-המטולוגית, המבוססת על הפרת סינתזת המוגלובין בשל חוסר ברזל. חוסר הברזל הסמוי, המהווה 70% מכלל מצבי חסר הברזל, נחשב לא מחלה אלא הפרעה תפקודית עם מאזן ברזל שלילי, אין לה קוד ICD-10 נפרד.

מחסור של 1-antiprypsin אלפא הוא מחסור מולד של antiprypsin בעיקר ריאתי antipryinase ריאתי 1, המוביל הרס פרוטאז מוגבר של רקמות ונפיחות אצל מבוגרים.
חסימת התעלה הנסקולרימלית נקראת טוב יותר התאוששות מאוחרת של הפטנט של תעלת הנסקולרימום, זה נפתר לעתים קרובות באופן ספונטני.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.