List מחלות – צ

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
צרעת (שם מיושן - צרעת) היא אחת המחלות המזיקות הכרוניות החמורות ביותר של אדם, המתבטאת בנזק לעור, לקרום הרירי, למערכת העצבים ההיקפית, לאיבר הראייה, לבלוטות הלימפה ולאברים הפנימיים.
יחד עם האף צרעת, צרעת הגרון ב מוקדים אנדמיים מתרחשת לעתים קרובות למדי. כבר בשנת 1897, בכנס הבינלאומי של לפולוגים, נתונים סטטיסטיים כלליים ניתנו, לפיה נגעים של הגרון נצפו ב 64% מכלל המקרים של המחלה (Gluck).
צרעת היא מחלה מדבקת כללית, מדבקת מעט, המאופיינת על ידי נזק לעור, קרום רירי גלוי, מערכת העצבים ההיקפית ואיברים פנימיים. לא קיים תמסורת תורשתית או מחלות מולדות.
צלקת צרעת - אחד הביטויים של זיהום זיהום כרוני נפוץ, הידוע בימי קדם, מתייחס למחלות אקזוטיים כביכול. צרעת נגרמת על ידי שרביט של הנסן, אשר, על ידי יכולתו להשפיע על איברים ומערכות שונות, הוא כמעט הראשון של כל מחלות אקזוטיות.
צרעת (LAT. צָרַעַת, של מחלת הנסן, hanseniaz, צרעת, המחלה של סנט לזרוס, ilephantiasis graecorum, צָרַעַת arabum, leontiasis, satyriasis, מוות עצלן, מחלה שחורה, מחלה עצובה) הוא זיהום כרוני של leprae Micobacterium חיידקי חומצה מהירים, שבו יש כמיהות ייחודיות עצבים היקפיים, עור וקרום רירי. תסמינים של צרעת (צרעת) הם מאוד מגוונים וכוללים נגעים בעור כאבי נוירופתיה היקפית. האבחון leprae (צרעת) קליני ואושר על ידי ביופסיה.
דלקת חניכיים של השן - באנשים זה עדיין ידוע בשם השטף - היא מחלה ססגוני, אשר האתר שבו הוא תהליך דלקתי אשר צמחה periosteum של החלק הלסת הפנים.
הצטברות מולדת של השופכה בפרקטיקה אורולוגית היא נדירה. מיקומים אלה ממוקמים לרוב בחלקים הדיסטליים של המבנה האנטומי הזה.
הסיבות והפתוגנזה של הצלקת הפמפיגואידית עד הסוף לא נחקרו. בפתוגנזה, הפגיעה במערכת החסינות היא בעלת חשיבות רבה, שכן מחזור הדם של נוגדי lgG ותצהיר של מרכיבי השלמה של IgG ו- C3 בקרום הבסיסי של העור הרירי נמצאים בדם.
המראה של אקנה לאחר חשיפה לשמש נקרא אקנה aestivalis (צלופחים בקיץ), או "מיורקה אקנה".
אקסטרביטל צלוליטיס מאופיין לוקליזציה של תהליך דלקתי מול tarzorbital fascia, אשר מונע את התפשטות הזיהום למסלול.
חיידקי צלוליטיס חיידקיים הם דלקת זיהומית מסכנת חיים של הרקמות הרכות שמאחורי הטאסקורביטל פאסקיה.
צלוליט של מסלול מתרחשת כאשר המוקד הדלקתי ממוקם מאחורי tarzorbital fascia. ניתן לשלב עם צלוליטיס extraorbital.
קיסת הברך היא מבנה צפוף וגמיש הממוקם בחלק האחורי של מפרק הברך. העור סביב האזור הפגוע אינו מולחם לרקמות שמסביב ואינו משנה את צבעו.

כנראה, עם כל אחד לפחות פעם אחת בחיים היה כזה מטרד כמו מסמר חבול. כאב פראי, פועם, צלחת מסמר כחולה המחליקה עם הזמן ואינה גדלה עוד זמן רב - המחזה אינו נעים.

ציסטות נרתיקיות נגזרות משרידי מעבר הגרטנר (שופכן עוברי), מרופדות באפיתל שטוח גלילי (מקולקל או מעוקב) או רב-שכבתי.
רוב הציסטות של הגרון ממוקמות מחוץ לחלל שלה על הקנה או על שורש הלשון, אך עלולות להתרחש בחדרי הגרון ובקפלי הבטן הקשקשים.

ציסטות של בלוטת התריס ו בלוטות התת-נדיר הם נדירים. בדרך כלל מתרחשות כתוצאה מהפרעות התפוררות, אך הן עשויות להיות תוצאה של טראומה. יש להם קרום סיבי דק מחובר רקמת הבלוטה.

התמונה הקלינית של הידרוציסט של כל מקור דומה למדי, יש רק הבדלים היסטולוגיים. מבחינה קלינית, הם קטנים, בגוון כחלחל ובמשטח מבריק, אלמנטים סיסטיקיים המופיעים בעיקר על הפנים. ציסטות מהסוג האפוקריני, רובן בודדות, לעתים נדירות - רבים.
נגעים סיסטיקיים מופיעים לעיתים קרובות יותר בבלוטות הרוק הקטנות, לעתים רחוקות יותר בלוטות הרוק. גורם מעורר יכול להיות טראומה על צינור בלוטת, המוביל את הרטט שלה ואת הצטברות של תוכן. הצטברות, הגדלת, לוחץ על הקירות של חלל, מגדיל את חלל של ציסטה של בלוטות הרוק.
ציסטה שחלתית פונקציונלית היא ניאופלסמה שנוצרה בזקיק השחלות במהלך הביוץ. ציסטות כאלה אינן רוכשות צורה ממאירה והן בטוחות יחסית. אבל אם הציסטה גדלה במהירות, היא מספקת אי נוחות כואבת, יכול לסחוט רקמות סמוכות.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.