List מחלות – N

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
הווריד החריף הלא ורידי נמשך בהתאם לסוג של דלקת aseptic עקב טראומה ודימום לבלוט או לאחר הקרנות.

לימפומה שאינה הודג'קין הם קבוצה הטרוגנית של מחלות המאופיינות על ידי התפשטות חד שבטיים ממאירה של תאי הלימפה באזורי lymphoreticular, כולל בלוטות לימפה, מח עצם, הטחול, הכבד ומערכת העיכול.

נומה (Oris cancrum) היא מחלה שבה נמק מתרחשת כתוצאה מפגמים נרחב של רקמות רכות העצם של אזור orofacial - מעין נמק רטוב, המתרחשים כעת כמעט אך ורק במדינות מפותחות ומתפתחות.
מחלות בעיסוק שמיתרי הקול (דלקת גרון כרונית, גושים של שפתות הקול) - מחלה בגרון, מפתחת אצל אנשים הקולות של אנשי מקצוע הקול בביצוע תכונות הקול מקצועי או ארוך (ללא הפוגה), פעילות הקול, כתוצאה מאי יכולת להשתמש נשימה phonational, ויסות גובה ועוצמה של הצליל , ביטוי שגוי וכו '.
Nystagmus הוא צורה חמורה של הפרעות oculomotor, המתבטאת בתנועות תנודות ספונטניות של העיניים מלווה ירידה משמעותית חדות הראייה - חזון. הפיתוח של ניסטגמוס עשוי להיות תוצאה של ההשפעה של גורמים מרכזיים או מקומיים.

בין המספרים הגדולים של שינויי עור היפרטרופיים שונים, רופאי עור מבחינים בין nevus fibroepithelial nevus - סוג שכיח של שומות קמורות פיגמנטיות.

בקרב תושבי חצי הכדור המערבי, של כל 20 הפתוגנים הפוטנציאליים של פלישות CNS טפיליות, חזיר חזיר טאניה חזיר טאניה, אשר גורם neurocysticercosis, מובילה ללא ספק.
Neurilemoma (syn: neurinoma, schwannoma) - גידול שפיר של neirolemmotsitov גולגולת או עצבים היקפיים בעמוד השדרה. זה מקומי ברקמה תת עורית של הראש, הגזע והגפיים לאורך גזעי העצב.

Neuralgia של עצב trigeminal (כואב טיק) - פרקיזמים של כאב חמור ירי בפנים כאב עקב התבוסה של זוג V של עצבים גולגולתיים. האבחנה מבוססת על התמונה הקלינית. טיפול קונבנציונלי עם carbamazepine או gabapentin; לפעמים-ניתוח

Neuralgia של עצב glossopharyngeal - התקפות חוזרות ונשנות של כאב חמור באזור העצבנות של זוג IX של עצבים גולגולתיים (קיר הלוע האחורי, אחורי 1/3 של הלשון, האוזן התיכונה). אבחנה של neuralgia של עצב glossopharyngeal לשים קלינית. טיפול עצבי של עצב glossopharyngeal עם carbamazepine או gabapentin.

השמטת הכליה, או מה שנקרא nephroptosis - מצב פתולוגי, מלווה ניידות חריגה של האיבר. במקרה זה, הכליה היא עקורים מן הרגיל הרגיל שלה המיקום.
נפרופתיה סוכרתית היא פגיעה בכליה ספציפית בסוכרת, מה שמוביל להיווצרות של גלומרולוסקלרוזיס נודולרי או מפוזר.
דלקת כיבית אנטרקוליטיס נקרוטית היא מחלה נרכשת, בעיקר בתינוקות מוקדמים וחולים, המאופיינים בנמק של רירית המעי או אפילו בשכבות עמוקות יותר.
דלקת ריאות כרוניות - תהליך bronchopulmonary דלקתי כרוני ספציפי שיש שינויי מורפולוגיים הפיכים בסיס מעיוות של סיסטיק הסמפונות ריאתי בפלחים אחד או יותר של ריאות ואת ההישנות מלווה דלקת הסמפונות ואת רקמת הריאה.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.