List מחלות – א

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

למרות מידת תופעות לוואי על אתאן 1,2-dihydroxy (1,2-ethanediol) שהוקצה השלישי של רעילות הארבעה במזומן, הרעלת אתילן גליקול מובילה לתוצאות חמורות מאוד ועלולה להסתיים במוות.

חללים של רקמות רכות או contusio הם טראומה סגורה של רקמות או איברים פנימיים שאינם משפיעים על העור או לפגוע בו. ככלל, חבורה של רקמות רכות אינו מפר את השלמות האנטומית של אזור הפציעה ולא מלווה בסיבוכים רציניים.

טראומה בוטה או זעזוע מוח מלווה בנזק לחלקים שונים של גלגל העין. במקרים מתונים, נזק לאפיתל ניתן לראות - שחיקה קרנית או נזק האפיתל ואת הקפסולה באומן.
Pythosphate ארתרופתיה, או סידן pyrophosphate משקעים המחלה של התייבשות היא מחלה. הנגרמת על ידי היווצרות בתצהיר ברקמת החיבור של גבישי pyrophosphate סידן של התייבשות.
Arthrogryposis היא קבוצה הטרוגנית של מחלות המאופיינות על ידי חוזים מולדים בשני מפרקים או יותר בשילוב עם ניוון hypo- או שרירים, אשר יש סימנים של מוטון חוט השדרה motionurons.
ארתרוגריפוסים מולדים מרובים מאופיינים במספר חוזים של המפרקים (במיוחד באיברים העליונים ובצוואר) ובאמיופלזיה, בדרך כלל ללא אנומליות מולדות חמורות אחרות. המודיעין הוא נורמלי יחסית.

ארתרלגיה היא תסמונת מלווה בכאב ותפקוד לקוי של המפרק או קבוצת המפרקים. Arthralgia הוא ציין לא רק במחלות של המנגנון במפרק (דלקת פרקים, arthrosis, רקמות periarticular המחלה), אלא גם תהליכים פתולוגיים אחרים: תהליכים זיהומיות ואלרגיות, מחלות דם, מערכת העצבים והמערכת האנדוקרינית, ואחרים.

Ehrlichiosis (Ehrlichiosis) היא קבוצה של מחלות זיהומיות חריפות, בעיקר transmissible, זיהומיות המאופיינת פולימורפיזם של ביטויים קליניים.

אחת הפתולוגיות רקמות החיבור התורשתיות הנדירות היא ארכנודקטית - עיוות האצבעות, מלווה בהארכת עצמות הצינור, עקמומיות השלד, הפרעות במערכת הלב וכלי הדם ואברי הראייה.

אריתרוציטוזיס משני (polycythemia משני) הוא אריתרוציטוזה, אשר מתפתח שוב בשל השפעת גורמים אחרים. סיבות שכיחות של אריתרוציטוזיס משנית הן עישון, היפוקמיה עורקי כרונית ותהליך גידול (אריתרוציטוזה קשורה לגידול). נפוץ פחות הם hemoglobinopathies עם זיקה מוגברת עבור המוגלובין לחמצן הפרעות תורשתיות אחרות.
הסימפטום המוביל של אריתרודרמה מתבטא במדרגה זו או אחרת, אשר נגדה קיימת אקדיזה בהתאם לסוג האיכטיוזיס. תמונה קלינית זו מתאימה גם לשינויים היסטולוגיים דומים (למעט איכטיוזיפורמי): בצורה של hyperkeratosis, בדרגות שונות של אקנתוזיות ושינויים דלקתיים בדרמיס.
אריתמיות אצל ילדים - הפרעות בקצב הלב, אשר לעיתים קרובות הגורם לכישלון לב וכלי דם. הטיפול בהפרעות קצב אצל ילדים שונה ותלוי בהפרעות בקצב הנראה.
אריתמיה אינה מחלה נפרדת, עצמאית, היא קבוצה של סימפטומים המאוחדים על ידי תפיסה אחת - הפרה של קצב הלב הרגיל.
Erythema nodosum (שם נרדף: erythema nodosa) היא תסמונת המבוססת על דלקת אלרגית או גרנולומטית של הרקמה התת עורית. המחלה שייכת לקבוצה vasculitis.
אריתמה עמיד מתנשא נחשב כסוג מקומי של וסקוליטיס leukocytoclastic, למרות המיקום הסופי של המחלה טרם נקבע.
הגורמים והפתוגנזה של אריתמה של דרג'ה הצנטריפוגלי החרירי אינם מובנים במלואם. נראה כי המחלה צריכה להיחשב כתהליך תגובתי. יש קשר בין אריתמה לבין זיהום פטרייתי של הרגליים, קנדידה, חוסר סובלנות לתרופות. בנוסף, ישנם מקרים של הופעת המחלה בחולים עם לוקמיה זאבת מערכתית lithus.

עם הצטברות הכסף ברקמות הגוף (ביוונית עתיקה - ארגירוס, בלטינית - ארגנטום) עלולה להתרחש מחלה כמו ארגירוזיס או ארגיריה.

חיוב אגוד - סימפטום של מומים מולדים של גלגל העין (coloboma), מומי לב, atresia choanal, איברי מין חיצוניים היפופלסטי אנומליות אוזניים אצל ילדים עם התפתחות פיזית מושהה.

נזק לעור על ידי arthropods ארכני - אקריפורם קרדית, כמו גם וכתוצאה מכך מחלות ectoparasitic דרמטולוגיים מוגדרים אקריאזיס (אקארי - קרדית).

Ekkrinnaya akrospiroma (syn:. קשרי gidradenoma, gidradenoma תא ברור, siringoepitelioma, מוצק פיברוזיס gidradenoma, ekkrinnaya אדנומה מסוג ברור) הוא בדרך כלל עורי בודד תוך, צומת אופי exophytic או מעורב 0.5-2 סנטימטר קוטר או יותר, צורה חצי כדור, עקביות plotnoelasticheskoy , על בסיס רחב, עור שלם מצופה, לפעמים מוגלה.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.