List מחלות – ק

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

כולם יודעים על קשקשים על ראשם: רוב האנשים חוו את הנגע הזה כמו שאומרים בעור שלהם. עם זאת, תאי העור מפילים ומתקלפים על כל הגוף, כך שקשקשים לבנים יכולים להופיע בכל מקום. אוזניים - אחד המיקומים המועדפים על פילינג. עם שיער, הכל פחות או יותר ברור. איך להתמודד עם קשקשים באוזניים?

בין הגידולים הממאירים של הרוב המכריע parenchyma הכליות (85-90%) הוא קרצינומה של תאי כליה, מפתחת מן האפיתל צינורי.
קרצינומה של תאי קשקש של הצלקת היא גידול נדיר, גדל לאט עם דרגה נמוכה של ממאירות, אשר יכול להתרחש גם מעצמו או מתוך KRIN בעבר. זה הנפוץ ביותר בחולים עם permentary xeroderma ואיידס.
קרצינומה של תאי הקשקש של העור (שם נרדף: קרצינומה של עמוד השדרה, שדרה) הוא הגידול הממאיר ביותר של כל העור אפיתל החדש שנוצר. זה קורה בעיקר בקרב קשישים, נפוץ באותה מידה אצל גברים ונשים.
Fibrolamellar קרצינומה של הכבד מתרחשת ילדים ואנשים צעירים (5-35 שנים) ללא קשר למין.
גידול זה הוא נדיר. ב 75% מהמקרים הוא בשילוב עם אבני מרה, במקרים רבים - עם cholecystitis. אין סימנים משכנעים ליחסים אטיולוגיים בין מחלות אלו. כל סיבה להיווצרות של אבני מרה רלוונטי להתפתחות של גידול.
קרצינומה (mucinous carcinoma) (קרצינומה של רירנים) היא קרצינומה ראשונית נדירה של בלוטות זיעה ברמה נמוכה של ממאירות. מתרחשת פי 2 יותר אצל גברים.
קרצינומה hepatocellular נוצר 5-15% מהחולים עם שחמת אלכוהול של הכבד. תפקידו של אלכוהול קרצינוגנזה טרם הובהר. שכיחות מוגברת של סרטן חלל הפה (למעט השפתיים), הלוע, larynx, הוושט בחולים עם אלכוהוליזם כרוני.

כעת נקבע כי סרטן, או ניאופלזמה ממאירה, הוא מחלה של המנגנון הגנטי של התא המאופיין בתהליכים פתולוגיים כרוניים ממושכים, או, בפשטות יותר, קרצינוגנזה, שהתפתחה בגוף במשך עשרות שנים.

קרצינואידים בקונכייה הם נדירים, גידולים נוירואנדוקריניים שגדלים באיטיות מהרירית הסימפונית המתפתחת בחולים בגיל 40-60.
קרצינואידים (Argentaffinoma, chromaffinoma, גידול carcinoid, APUD-המערכת) - רק לעתים נדירות מתרחש גידול neuroepithelial פעיל הורמונלית, ייצור עודף של הסרוטונין. קרצינואידים נוצרים בבקעות מעיים מן הארגנטיניטים המעיים (תאי קולצ'יצקי), השייכים למערכת האנדוקרינית המפוזרת.
ב פרימיפאראס, קטעים קלים צוואר הרחם להוביל לשינוי בצורת צוואר הרחם, הם לרפא עם המתח העיקרי בלידה מחדש, בלי להשאיר עקבות. פערים גדולים מלווים בדימום בעוצמה משתנה.
Ruptura הוא הפרה של שלמות אנטומית של רקמות, נגרמת על ידי כוח העולה על היכולות הגמישות שלהם.

קרע הרצועות המחבר בין העצמות הטיביות והפיבולריות בחלק הדיסטאלי מלווה בדרך כלל את שברים בקרסוליים, אך ניתן גם לבודד אותו. מנגנון הפגיעה הוא עקיף.

הקרע של הרצועות לרוחב של הביטוי metacarpophalangeal הראשונה מתרחשת בדרך כלל בספורטאים עם ניסיונות מוצלחים לבצע תרגילים על קליעים התעמלות הוא תוצאה של עודף עודף נאלץ של האצבע 1.

בדרך כלל את קרע של שקית articular מתרחשת כתוצאה של פגיעה מסוימת, כגון נפילה על זרוע מוארך. גורם לכאב בעת נהיגה. טיפול - פיזיותרפיה ובמקרים מסוימים, שיטות כירורגיות.
הקרע של הגידים שהם חלק משרוול הכתף של הכתף, ככלל, הוא סיבוך של פריקה בכתף. לרוב, הגידים של כל שלושת השרירים ניזוקים בעת ובעונה אחת, אבל שרידים בודדים של גידים של שריר supraspinous או רק שרירים עגולים קטנים וקטנים אפשריים.

קרע במניסקוס הוא הפציעה הברך הכי לא נעים המתרחשת לעתים קרובות למדי. שבירת המניסקוס מתרחשת לרוב בספורטאים.

להבדיל בין קרעים גידים במהלך (לעתים קרובות יותר ברמה של המעבר לבטן שרירי) ואת ניתוק מאתר קיבעון, לעתים קרובות עם צלחת עצם קטנה.
הסיבה לקרע הגיד בשריר הארבע-ראשי היא התכווצות פתאומית פתאומית של השריר עם איבר שאינו מוטל לחלוטין במפרק הברך, לעתים קרובות יותר פגיעה ישירה.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.