List מחלות – פ

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
חלקו של התעלה הפתוחה הפתוחה מהווה כ -4% מכלל מומי הלב מולדים. סגן מאופיין על ידי פיתוח של המחיצות הסמוכות AV שסתומים ואת האנומליות של השסתומים עצמם.
צינור העורקים (botall) הוא מבנה אנטומי הכרחי, המספק יחד עם החלון הסגלגל ואת צינור אראנטי סוג עוברי של מחזור העובר. צינור עורק פתוח הוא כלי שמחבר את אבי העורקים החזי לעורק הריאתי. בדרך כלל, הפונקציה של צינור העורקים נעצרת לאחר מספר שעות (לא יותר מ 15-20) לאחר הלידה, ואת הסגר האנטומי נמשך 2-8 שבועות.
עם פעילות לא מספקת של בלוטות התריס כתוצאה של hypocalcemia, קטרקט לפתח יחד עם עוויתות, טכיקרדיה, הפרעות בדרכי הנשימה.
הטיפול בעברייני מין הוא עניין לפסיכיאטרים משפטיים, משום שלעתים קרובות הם נאלצים להתמודד באופן מעשי עם ההשפעה של עבירות מין על ילדים או מבוגרים שהפכו לקורבנות של התעללות מינית בילדים.
המונח neurodermatitis (syn: neurodermatitis) Brocq הציג בשנת 1891 .ו בסימון של מחלות עור אילו שינויים בעור לפתח כתוצאה מגרד, גירוד בשל מתעוררות בעיקר.
פשוט סגול - היווצרות מוגברת של hematomas, הנובעות שבריריות של כלי. סגול פשוט נפוץ מאוד. הסיבה והמנגנון של פתולוגיה זו אינם ידועים. זה יכול להתבטא במחלות שונות.
פרפרזיס ספסטי טרופי הוא נגיף מתפתח איטי של תסמונת חוט השדרה הנגרמת על ידי וירוס T-lymphocyte מסוג 1 (HTLV-1).

תחתון ספסטי paraparesis (paraplegia) שפותח עם נגעים הבילטרליים של הנוירונים המוטוריים העליונים (ב ההמיספרות אוניות paracentral של המוח) או התבוסה בדרך corticospinal (פירמידה) ברמה של האזורים קורטיקליים, המוח או (לעתים קרובות יותר) בגזע המוח הגבה.

כאשר אנו אומרים לחבר כי הוא "דובים", אנחנו לא יכולים אפילו לדמיין עד כמה אנחנו מן האמת, מבולבל על ידי מושגים של הזיות ואבסורד. למעשה, שטויות הוא מצב חריג נפשית שיכולים להיות ביטויים שונים. 

פרפור פרוזדורים (פרפור פרוזדורי) הוא קצב פרוזדורי קבוע ולא סדיר. הסימפטומים כוללים דפיקות לב, לפעמים חולשה, קוצר נשימה ומצבים presyncopal. לעתים קרובות נוצר קרישי דם באטריה, מה שיוצר סיכון גבוה לשבץ איסכמי.
נכון לעכשיו, צורות brady- ו tahisystolic של פרפור פרוזדורים נבדלים. בשל ההשפעה פחותה על המודינמיקה, בצורת bradysystolic של פרפור פרוזדורים יש כמובן חיובי יותר. מבחינה קלינית, הצורה הטכסיסטית יכולה להתבטא ככישלון חדר שמאל וימין. על האלקטרוקרדיוגרמה, RR המרווחים שונים, אין שיניים P.
פרפור חדרית הוא עירור לא מתואמת של החדרים, אשר אינו מוביל להפחתה יעילה. פרפור חדרית מוביל לאובדן מיידי של התודעה והמוות בתוך מספר דקות. הטיפול מתבצע על ידי ביצוע תמיכה לב וכלי דם, כולל דפיברילציה מיידית.
Parainfluenza היא מחלה חריפה של מערכת הנשימה עם שיכרון מתון נגע העיקרי של ריריות האף והלוע. במבנה הכללי של מחלות ויראליות של מערכת הנשימה אצל ילדים, חשבונות parainfluenza עבור 10 עד 30%. שיעור מקרי הפאראנפלואנזה תלוי בזמן השנה, בשכיחות של שפעת ובזיהומים נגיפיים נגיפיים חריפים אחרים, בגיל הילדים ובשלמות האבחנה. השכיחות הגבוהה ביותר נרשמת בקרב ילדים של 2 שנות החיים הראשונות.
פרנואיד אלכוהולי הוא פסיכוזה זדונית חריפה, המלווה בהשפעה חיה של פחד.
פרמטריטיס היא דלקת של תאית השחלה. לעתים קרובות יותר יש סיבוך של הפלות (בעיקר רכש הקהילה) ולידה. פיתוח של המחלה עשוי לתרום התערבות כירורגית (כגון נרתיקית - החדרת רחבת תעלת צוואר רחם מניע תוך רחמים, גירוד אבחון הבטן-הקיר - הסרת גידולים הממוקמים interligamentarno אברי המין פנימי, מוגלתי גידולים).
פריקרדיטיס היא דלקת של קרום הלב, לעתים קרובות מלווה הצטברות של התנפחות בחלל שלה. פריקרדיטיס יכול להיגרם על ידי גורמים רבים (למשל, תהליך זיהומיות, אוטם שריר הלב, טראומה, גידולים, הפרעות מטבוליות), אבל זה לעתים קרובות אידיופטי. הסימפטומים כוללים כאבים בחזה או תחושה של לחץ, לעתים קרובות יותר גרוע עם נשימה עמוקה.
Dislocation - דיסוציאציה מלאה של קצות העצמות, בדרך כלל להרכיב את המפרק; subluxation הוא דיסוציאציה חלקית.

האם הפרשות כאלה תמיד סימן לפאתולוגיה, ומתי יש צורך להשמיע אזעקה?

הקצבות של בלוטות החלב - בצבעים שונים, עקביות - הן סיבה שכיחה למדי ליצירת קשר עם רופא-ממולוג.

פריקה ישנה יותר - פריקה, לא בוטלו בתוך 3 שבועות או יותר. כאשר נקע כרוני של קופסית המפרק אטום, מתעבה, הוא מאבד את גמישותו. החלל המשותף להופיע גידולים של רקמה סיבית המכסה את המשטחים במפרק וממלא את החללים בחינם.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.