List מחלות – G

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Hypovolemia (מכרך הצרפתי -. מתיחה בהגדרת מושג חד משמעית ונפח) - ירידה של טונוס כלי דם המתרחשת כאשר פלזמה ואובדן דם מסיבי או הפחתה של טונוס כלי דם עקב הפרעות ויסות neuroreflex.
Hyperphosphatemia הוא ריכוז פוספט בסרום של יותר מ 4.5 מ"ג / ד"ל (גדול מ 1.46 mmol / L). הסיבות כוללות אי ספיקת כליות כרונית, hypoparathyroidism, metabolic או הנשימה acidosis. הסימפטומים הקליניים של hyperphosphatemia עשויים להיות קשורים עם hypocalcemia במקביל עשוי לכלול טטנוס.

Gonoblennorra (דלקת חניכיים חריפה נגרמת על ידי gonococcus), שייך מחלות עיניים חמורות מאוד. Gonoblennorrhea היה שכיח במיוחד אצל יילודים ברוסיה מהפכנית ולעתים קרובות הסתיים בעיוורון.

Glomus Angioma-Barre-מאסון (syn: גידול Barre-מאסון, גידול glomus, angionevroma, mioarterialnogo הגידול glomus.) - סוג organellar חשבון שיחת שפירים מפתחת מהקירות של ערוץ-Goyer Souquet, המהווה חלק פונקציונלי klubochkovidnogo השקה arteriovenous.
גלומרולונפריטיס - קבוצה של הפרעות המאופיינות על ידי שינויים דלקתיים, בעיקר glomeruli כליות, וסימנים קליניים הקשורים - פרוטאינוריה, המטוריה, בדרך כלל נתרן ושימור מים, בצקת, לחץ דם, ירידה בתפקוד הכלייתי.
גליומות הן גידולים ראשוניים המתפתחים מהפרנכימה של המוח. סימפטומים ואבחון - כמו אצל גידולים במוח אחרים. הטיפול הוא כירורגי, רדיולוגי, עבור כמה גידולים chemotherapeutic. כריתה לעיתים רחוקות מובילה לריפוי.
Hypogonadism, אי ספיקת אשכים או - מצב פתולוגי, התמונה הקלינית נובע מירידת גוף רמת האנדרוגן, המאופיינת איבר מין nedorazvitiem, מאפיינים מיניים משניים נוטים פוריות.
Hyperdontia היא פתולוגיה נדיר למדי בשל נוכחות של שיניים העולה על הנורמה. אבל, בדרך זו או אחרת, על שני אחוזים של אנשים בעולם סובלים ממחלה זו.

Gastroschisis הוא פגם בפיתוח של דופן הבטן הקדמי, שבו איברים של חלל הבטן הם מצוידים דרך הפגם של דופן הבטן הקדמי, בדרך כלל ממוקם בצד ימין של חוט שנוצר בדרך כלל.

Gamma-hydroxybutyrate גורם לשיכרון, בדומה להרעלת אלכוהול או קטמין, ויכול להוביל לדיכוי של נשימה ומוות, במיוחד בשילוב עם אלכוהול
Galvanoz היא מחלה חריגה במקצת בהבנה שלנו. מחלה הנגרמת על ידי גרימת זרמים גלווניים בחלל הפה, המופיעים כאשר מתרחשת הפרעה פוטנציאלית.  

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.