List מחלות – M

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
כאשר dysproteinosis mesenchymal ברקמת החיבור של הדרמיס ואת הקירות של כלי הדם, מטבוליזם חלבונים הוא שיבשו. יחד עם זאת, מוצרים מטבוליים מצטברים, אשר יכולים לבוא עם דם או לימפה, או נוצרים כתוצאה של סינתזה לא תקין או חוסר ארגון של החומר העיקרי של הדרמיס ואת החומרים הסיביים שלה.
Myoma של צוואר הרחם הוא גידול שפיר של צוואר הרחם. Myoma של צוואר הרחם הוא פתולוגיה נדיר, אשר משולב לעיתים קרובות עם מיומה הרחם (גידולים fibro). Fibroids גדול של צוואר הרחם יכול חלקית לסחוט את דרכי השתן או צניחה לתוך הנרתיק.
מיילופיברוזיס ראשונית (מטפלזיה מיאלואידית agnogenic, מיילופיברוזיס ראשונית עם מטפלזיה מיאלואידית) היא מחלה כרונית ולרוב אידיופטית המאופיינת סיסטיק של מח עצם, אנמיה, splenomegaly, ואת הנוכחות של אריתרוציטים בשלה בצורת טיפה.
Mycoplasmosis (זיהום mycoplasma) - מחלה זיהומית חריפה של בני אדם ובעלי חיים שנגרם על ידי mycoplasma - מעין מיקרו אורגניזמים התכונות הביולוגיות כובש עמדת ביניים בין וירוסים וחיידקים.
Mycoplasmosis (זיהום mycoplasma) - מחלה זיהומית הנגרמת על ידי חיידקי anthroponotic של הסוגים Mycoplasma ושל Ureaplasma, המאופיינת נגעים של מערכות איברים שונות (נשימה, ואברי מין, ומערכות אחרות עצבים).
Mucocele של הסינוסים paranasal - ציסטה saccular Retention סוג כלשהו סינוס paranasal אחד, נוצר כתוצאה של הכחדה של גודש באף ductless בתוך הפרשת ריר סינוסים hyaline, כמו גם אלמנטים של האפיתל קִלוּף
Mukocele מפתחת כאשר ניקוז של הפרשת סינוס רגיל מופרע עקב זיהום, אלרגיות, טראומה או צרות מולדת של מסלולים ניקוז.
Mucopolysaccharidosis VII - מחלה אוטוזומלית רצסיבית פרוגרסיבי המתרחשת כתוצאה צמצום הפעילות של בטא-D-glucuronidase ליזוזומלית, המשתתפים במטבוליזם של סולפט dermatan, סולפט heparan ו כונדרואיטין סולפט.
Mucopolysaccharidosis, סוג VI הוא מחלה אוטוזומלית רצסיבית המאופיינת בסימפטומים קליניים חמורים או מתונים; דומה לתסמונת הורלר, אך שונה ממנה באינטלקט שמור.
Mucopolysaccharidosis, סוג IX היא צורה נדירה ביותר של mucopolysaccharidosis. עד כה, יש תיאור קליני של חולה אחד, ילדה של 14 שנים.
Mucopolysaccharidosis IV - אוטוזומלית מחלה גנטית הטרוגנית פרוגרסיבי רצסיבי הנובע שמוטציות בגנים המקודדים גלקטוז-6--Sulphatase (N-acetylgalactosamine-6--Sulphatase), אשר מעורב במטבוליזם של סולפט keratan ו כונדרואיטין סולפט, או-galactosidase בטא גנים (טופס זה גרסה שונה אללים-gangliosidosis GML) המוביל ביטוי של IVA mucopolysaccharidosis ו IVB הוא בהתאמה mucopolysaccharidosis.

Mucopolysaccharidosis, סוג III - קבוצה הטרוגנית גנטית של מחלות בירושה אוטוזומלית רצסיבית. ישנן ארבע צורות נוזולוגיות שונות זו מזו במידת הביטוי של הביטויים הקליניים והליקויים הביוכימיים העיקריים.

סוג Mucopolysaccharidosis II - בשרשור עם הפרעת רצסיבי צמוד X הנובע-2--Sulphatase iduronate ליזוזומלית ירידה בפעילות, אשר מעורב במטבוליזם של glycosaminoglycans. Mucopolysaccharidosis II מאופיין בהפרעות פסיכו-אנרגיות מתקדמות, hepatosplenomegaly, הפרעות לב וכלי דם, עיוותים עצם. עד כה, 2 מקרים של המחלה אצל בנות הקשורות להשבית של כרומוזום X, נורמלי, X תוארו.
Mucopolysaccharidosis, סוג אני - היא מחלה אוטסימלית רצסיבית הנובעת ירידה בפעילות של lisosomal AL-iduronidase, אשר מעורב בחילוף החומרים של glycosaminoglycans. המחלה מאופיינת בהפרעות פרוגרסיביות של האיברים הפנימיים, מערכת העצם, הפרעות פסיכו-אנרגיות והפרעות לב ריאות.
Mucopolysaccharidosis (MPS) היא מחלה מטבולית תורשתית מהקבוצה של מחלות הצטברות ליזוזומלית. פיתוח mucopolysaccharidosis התורשתית הנגרמת על ידי תפקוד לקוי של אנזימים ליזוזומלית מעורבים השפלה של glycosaminoglycans (GAGs) - המרכיב המבני העיקרי של מטריקס התאי.
הבסיס של mucinosis הזקיק הוא שינויים ניווניים ב זקיק השיער בלוטות החלב עם הרס המבנה שלהם ואת התצהיר של glucosaminoglycans (mucin).
Mononucleosis - מחלה ויראלית חריפה, כי אתה עדיין יכול לפגוש תחת השם "מחלת Filatov", נגרמת על ידי וירוס אפשטיין-בר. למרות העובדה שאנשים רבים לא שמעו על מחלה כזו, כמעט כל אדם מבוגר בילדותה יש את זה. ילדים בגילאי שלוש עד חמש עשרה הם הכי רגישים למונונוקלאוזיס.

Mononeuropathy כרוך הפרה של רגישות וחולשה באזור של העצבנות של העצבים שנפגעו או עצבים. האבחנה נעשית על פי התמונה הקלינית, אך היא צריכה להיות מאושרת על ידי בדיקות electrodiagnostic.

בארצות הברית, רוב האנשים מקבלים עקיצות מסוגים שונים של קרדית Ixodidae לצרף לאדם, אם לא הוסר, להאכיל על זה במשך כמה ימים.
Methylenedioxymethamphetamine (MDMA - הידוע בכינויו אקסטזי, או אדם, או "E") הוא אנלוגי של אמפטמין. MDMA משמש בדרך כלל בצורה של גלולות. יש לו גם תכונות מגרה ו hallucinogenic. שימוש לטווח ארוך עלול לגרום לתלות.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.