List מחלות – ב

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
ברתוליניטיס היא דלקת של בלוטות גדולות של הפרוזדור הממוקם בשליש התחתון של labia majora. Bartolini נקרא לעתים אנאירוביים asporogenous, סטפילוקוקוס או gonococcus, לעתים רחוקות סטרפטוקוקוס, אי קולי, Trichomonas וזיהומים מעורבים.
המורסה של ברתולין מחולקת לשתי צורות - אמת ושקר. הגורם להתפתחות מחלה זו הוא cocci pyogenic.
כוויות - נזק לעור ולרקמות רכות אחרות כתוצאה מהשפעות תרמיות, קרינה, כימיות או חשמליות. ברנס הם מובחנים לעומק (כיתה אני, נזק לחלק של הדרמיס ואת כל עובי הדרמיס) ואת אחוז האזורים עור מושפע משטח השטח הכולל של הגוף.
בריליוזיס חריפה וכרונית נגרמת על ידי שאיפת אבק או אדים של תרכובות בריליום ומוצרים. בריליוזיס חריפה נדירה כיום; Berylliosis כרונית מאופיינת על ידי היווצרות של גרנולומות בכל הגוף, במיוחד הריאות, בלוטות הלימפה intrathoracic ועור.
Berylliosis היא מחלה תעסוקתית מערכתית עם נזק נשימתי ראשוני, אשר מבוסס על היווצרות של גרנולומה החיסונית טיפוסי מן המבוא של מתכות.
Keratopathy בולמית היא נוכחות שלפוחיות אפיתל בקרנית, הנובע הפתולוגיה של האנדותל הקרנית.
Contusion (Contusio) - נזק לרקמות רכות עקב הפעולה לטווח קצר של סוכן טראומטי, לא מלווה על ידי היווצרות של פצעים.
ברוסלוזיס (מחלת באנג, קדחת מלטזית, מליקובוקסיה) - מחלה אלרגית זיהומית שכיחה, השייכת לקבוצה של זונוזה.
ברוסלוזיס - מחלה אלרגית חריפה או כרונית עם מחלה ממושכת, התבוסה של שרירי השלד, מערכת העצבים, הלב וכלי הדם ומערכות הגוף האחרות.
Brucellosis נגרמת על ידי Brucella sp. בתחילה, הסימפטומים של brucellosis כוללים מחלה חריפה חריפה עם מעט או ללא תסמינים מקומיים. אבחון של brucellosis מבוססת על מבחן תרבות (בדם בדרך כלל). טיפול אופטימלי של brucellosis דורש מינוי של שני אנטיביוטיקה - doxycycline או trimethoprim-sulfamethoxazole בשילוב עם סטרפטומיצין או rifampin.
ברונכיטיס כרוני - מחלה דלקתית כרונית של הסמפונות, מלווה שיעול מתמשך עם ליחה עבור 3 חודשים לפחות שנה עבור 2 שנים או יותר, בעוד תסמינים אלה אינם קשורים בשום מחלות אחרות במערכת bronchopulmonary, בדרכי נשימה עליונות או איברים אחרים ומערכות .
ברונכיטיס פשוט כרוני (חסימתית) מאופיין בדלקת דיפוזי ברירית בעיקר של הסמפונות גדולים ובינוניים, מלווה היפרפלזיה של בלוטות סימפונות, הפרשה מוגברת ריר, גדל צמיגות הכיח (dyscrinia) ולפרוץ את תכונות הסמפונות ניקוי והגנה.
ברונכיטיס כרונית היא נגיף דלקתית כרונית נפוצה של הסמפונות המתרחשת עם החמרות חוזרות ונשנות, לפחות 3 פעמים ב 2 שנים. בילדות זה בדרך כלל ביטוי של מחלות ריאות כרוניות אחרות. כמחלה עצמאית מאובחנת על ידי דלקת ריאות כרוניות הדרה, ריאות וצורות מעורבות mukovis-tsidoza, תסמונת ריסי דיסקינזיה ומחלות ריאה כרוניות אחרות, מומים מולדים של הסמפונות וריאות.
ברונכיטיס היא חריפה (פשוטה): ברונכיטיס, אשר ממשיך ללא סימנים של חסימת הסימפונות. מחלות דלקתיות סימפונות זה עם עלייה בהפרשת סימפונות, התסמינים העיקריים הכוללים שיעול, יבשה rales הרטובה המעורבת, רנטגן - ללא שינויי infiltrative או מוקד ברקמת הריאה; ניתן לראות שיפור דו צדדי של דפוס ריאתי ואת השורשים של הריאות.

ברונכיטיס חריפה היא דלקת בדרכי הנשימה העליונות, בדרך כלל לאחר זיהומים בדרכי הנשימה. בדרך כלל זה זיהום ויראלי, אם כי לפעמים זיהום חיידקי; פתוגנים מזוהים לעיתים נדירות. הסימפטומים השכיחים ביותר של ברונכיטיס אקוטי הם שיעול עם או בלי ליחה ו / או חום.

ברונכיטיס חסימתית כרוני הוא מחלה דלקתית מפוזרת של הסמפונות, התאפיינה תבוסה מוקדם של דפוסי הנשימה של אור המוביל להיווצרות של חסימה בדרכי נשימה, נפחת מפוזר הידרדרות מתקדמת של אוורור ריאות חילוף גזים המתרחשת שיעול, קוצר נשימה וליחה אינו משויכת מחלות ריאה אחרות, הלב, מערכת הדם, וכו '

ברונכיטיס חסימתית חריפה היא ברונכיטיס חריפה אשר מתמשכת עם סינדרום חסימת הסימפונות. עבור ברונכיטיס חסימתית חריפה, צפצופים אופייניים. ברונכיוליטיס חריפה היא סוג של ברונכיטיס חסימתית חריפה עם נגיעות של ברונכי קטן bronchioles. ברונכיוליטיס מאופיין בכישלון נשימתי ושפע של ריאלים מבעבעים משובחים (ילדים של שתי שנות החיים הראשונות סובלים לעיתים קרובות).

ברונכיטיס חסימתית חוזרת היא מחלה של מערכת הברונכופולמונרי, אשר מלווה החמרות חוזרות ונשנות של חסימת הסימפונות, לפעמים מתרחשים מספר פעמים בשנה אחת.
ברונכיטיס חוזר הוא ברונכיטיס ללא חסימה, פרקים מהם חוזרים 2-3 פעמים בתוך 1-2 שנים על רקע זיהומים נגיפיים נגיפיים חריפים. פרקים של ברונכיטיס מאופיינים על ידי משך של ביטויים קליניים (2 שבועות או יותר).

ברונכיטיס אצל קשישים הוא תהליך דלקתי או דיסטרופי בברונצ'י שמשבש את המבנה והתפקוד שלהם. ברונכיטיס יכול להיות כמובן אקוטי או כרוני.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.