List מחלות – ו

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Cardiopsychoneurosis - הצורה הנפוצה ביותר של נוירוזה צמח, ציין בעיקר ילדים גדולים יותר, מתבגרים וצעירים (50-75%). נתונים סטטיסטיים מדויקים דיסטוניה צמח-וסקולריים קשה, בעיקר בגלל חוסר אחידות הגישות מתרגלים קריטריונים לאבחון ועיצוב מנוח (לעתים קרובות מאוד את הקונספט של "cardiopsychoneurosis" ו "דיסטוניה וגטטיבי" בפועל משמש כמילות נרדפות).
יתוש, או יפני (סתיו), דלקת המוח הוא זיהום נוירו עונתי חריף עם תופעות זיהומיות נפוצות ופגיעה חמורה בחומר המוח.
אפשטיין בר צהבת נגיפית - המונח, והכוונה שאינן כרוכות הכבד בתהליך הפתולוגי בכלל, כגון מחלת הנשיקה מדבקת וצורה עצמאית של זיהומים ויראליים אפשטיין-בר שבו הנזק הכבד שנוצר בבידוד ולא מלווה תמונה קלינית של מחלת הנשיקה מדבקת.

Vipoma הוא גידול של מערכת APUD המייצרת כמות מופרזת של פוליפפטיד מעי vasoactive. ב -90% מהמקרים הגידול נמצא בלבלב, ב -10% - יש לוקליזציה בלבלב נוסף (באזור הגזע האוהד). כמחצית מהזמן הגידול ממאיר.

סטיקלר תסמונת (arthro-ophthalmopathy תורשתי) - מחלת רקמת חיבור קולגן, המתבטא הזגוגי פתולוגיה, קוצר ראיה, אנומליות הפנים בדרגות שונות, חירשות ארתרופתיה.
ויטמין B6 נמצא בכמויות גדולות של ירקות טריים, דגנים, שמרים, בשר, חלמון ביצה ומוצרים אחרים. לכן, מחסור בוויטמין או ויטמין אמיתי של ויטמין B6 הוא נדיר מאוד ובעיקר בתינוקות.
ויטמין B12 (cobalamin - Cbl) נכנס לגוף בעיקר עם מוצרים ממוצא מן החי (כגון בשר, חלב) ונספג על ידי ספיגה.

על פי מחקרים שונים, בעולם השכיחות הממוצעת של ויטיליגו בקרב האוכלוסייה היא כ 1%. הגורמים הפתוגנזה של ויטיליגו עדיין לא ידוע. נכון לעכשיו, התיאוריות המוכרות ביותר של הופעת ויטיליגו הם תיאוריות נוירוגניות, אנדוקריניות ותכונות חיסונית, כמו גם את התיאוריה של הרס עצמי של מלנוציטים.

וון מתחת לעיניים יכול להתרחש הן אצל נשים והן אצל גברים, ללא קשר לגיל. עם זאת, הנתונים מראים כי גברים הם עדיין רגישים יותר להתפתחות של גידולים כאלה, כגון וון או ליפומה, על הפנים.

בלוטת השומן על הצוואר (ליפומה) היא גידול של רקמת שומנים בעלת אופי שפיר. חינוך זה אינו מייצג שום סכנה מיוחדת, הוא גדל בהדרגה, מבלי להפריע את המבנה של רקמות מבלי להשפיע על הפונקציות של האיברים הסמוכים.

גידול וילס, או מה שמכונה nephroblastoma, מהווה כ -6% מכלל הגידולים הממאירים של הילדות. הוא נקרא על שמו של המנתח מקס וילמס, שפתח אותו.

תסמינים של דיסטוניה ווסטו-וסקולרית מגוונים מאוד, שכן מחלה זו אינה נחשבת נפרדת במובן הנוזולוגי. במקום זאת, VSD, כך מקוצר כמו smptomakompleks מורכבים, מעורר הרעה של מחלות סומטיות שיש להם סיבה פסיכוגנית.

Vegeto - דיסטוניה כלי הדם כולל את הביטוי של כל צורות ההפרעה של הרגולציה הווגטטיבית. בשנים האחרונות, מעדיף את המונח "תסמונת דיסטוניה וגטטיבי" לפני "תסמונת של דיסטוניה צמח-וסקולריים," כי זה נותן הזדמנות לדבר על התסמונת של דיסטוניה צמח-קרבית, ואת האחרון ניתן לחלק דיסטוניה מערכה מרובה (vegetokardialnye, vegetogastralnye וכן הלאה. וכו ').

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.