List מחלות – S

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Subpeural empyema הוא הצטברות מוגלה בין קורי עכביש קשה של המוח. המחלה מלווה בעלייה בטמפרטורת הגוף, פיגור, תסמינים נוירולוגיים מוקדמים והתקפים.
Subluxas סיבובית של אטלנטה כתוצאה מהשפעה של אלימות ישירה או עקיפה או התכווצות אקטיבית של שרירי הצוואר.
Stomatotsitoz (נוכחות חפן אריתרוציטים קעור) ואנמיה מפתחת כאשר תת-זרחן בדם הוא קרום כדורי נורמלי גרימת אנמיה המוליטית
Stomatitis שלפוחיתית היא מחלה זיהומית חריפה, אשר, לעתים קרובות, משפיע על נציגי העולם החי (בעיקר בקר).
מהו stomatitis במהלך ההריון? הסטטיסטיקה אומרת כי כמעט כל אמא השנייה מפתחת stomatitis. זאת בשל העובדה כי במהלך ההריון, כאמור, הורמונים של אישה מופרעים, החסינות הוא נחלש לעתים קרובות וזה תורם להתפתחות התפתחות פורה מאוד של מחלות בגוף האישה.
Sporotrichosis - מחלות אנושיות נדירה יחסית המשפיעה בעיקר בעור הרקמה התת עורית, ובמקרים נדירים, המתפרס על רירית של דרכי הנשימה העליונות, במיוחד האף, הגרון ואת הגרון.
אבחון ספונדילוליזתזיס (LAT ספונדילוליזתזיס; .. מן spondylos יווני - חוליה, listhesis - מחליק) מציין את לקזז חוליות קדמית (ICD-10 M43.1 קוד). גופה של החוליה המותני V (L5) הוא לרוב נעקרו ביחס אני sacral (S1) ו IV מותני (L4) כדי V המותניים חוליה (L5).
Splenomegaly הוא כמעט תמיד משני למחלות אחרות, אשר רבים מאוד, כמו גם דרכים אפשריות כדי לסווג אותם. Myeloproliferative ומחלות לימפופרוליפרטיביות, מחלות אחסון (למשל, מחלת גושה) והפרעות רקמת חיבור הם הגורמים השכיחים ביותר של splenomegaly באקלים ממוזג, ואילו זיהומים (לדוגמא, מלריה, בקאלה אז"ר) שולטת באזורים הטרופיים.
Spherocytosis תורשתית eelliptocytosis תורשתי הם אנומליות מולדות של קרום כדורית הדם. עם spherocytosis תורשתית ו אליפטוציטוזה, הסימפטומים הם בדרך כלל קלה וכוללים אנמיה של חומרת משתנה, צהבת ו splenomegaly.

Spermatoceles הם ציסטה הזרע מחובר עם אברידימיס או אשך עם חלל ציסטי. Spermatocele עלול לפתח משאריות עובריות: gidatid בלי רגליים, הממוקם בקוטב העליון של האשכים, שרידי צינור Müllerian: gidatid עם רגל, הממוקם בראש יותרת האשך - יסודות גוף Wolffian. ציסטות מתמלאות לעיתים קרובות בנוזל צלול.

תסמונת סופר ותסמונת לקויה בשל תפקוד לקוי של שני חצאי המוח, או במערכת העולה של מערכת המפרקים. Sopor הוא מצב של פעילות אשר שממנו החולה יכול להיות רק משך זמן קצר על ידי resimulation אינטנסיבי.

יחד עם הצורות הבסיסיות של אנתרקס (עורית, ריאתית ומעי), מחלה זו יכולה להתבטא בעיקר כנגע בדרכי הנשימה העליונות, כולל הלוע והלוע.
Shyririform pyoderma הוא זיהום חיידקי של העור הדומה chancroid עגבת. הסוכן הסיבתי של המחלה הם staphylococci ו streptococci. המחלה מתפתחת עם ירידה בהגנה על הגוף (מצב החיסוני) וטיפול לא רציונאלי של המחלה הבסיסית (גרדת וכו ').
SEN-וירוס מועמד להכללה האלפבית של צהבת נגיפית, נפתח בשנת 1999 בנסיוב של נשאי HIV עם ALT ו- ACT גבוהות ותוצאות שליליות של מחקרים על סמנים בסרום של HAV, HGV ו TTV. הוא צוין על ידי יוזמי המטופל הזה.
Schistosomiasis של יפן היא trmatode טרופי כרונית של דרום מזרח אסיה, המאופיינת על ידי נגע העיקרי של מערכת העיכול והכבד.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.