List מחלות – ד

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

ביו-גלמינטוז. דגימות בוגרות מינית ממוקמות ברקמה התת עורית, לעיתים קרובות בגפיים התחתונות. הסוכן הסיבתי של דרקונקוליאס הוא Dracunculus medinensis, rishta, עם דימורפיזם מיני מובהק.

דרמטיטיס היא הפתולוגיה הנפוצה ביותר של העור. בשל השפעתו המתמדת על גורמים סביבתיים שונים הן בחיי היומיום והן בתנאי הייצור התעשייתי והחקלאות בקנה מידה גדול.
דרמטיטיס exfoliative יילוד ריטר הוא גרסה exfoliative של pemphigus מגיפה של תינוקות, הנגרמת לרוב על ידי staphylococcus.
ישנן שתי צורות של דרמטיטיס תרופה של העפעפיים: חריפה וכרונית. בהתאם למידה-סנסיטיזציה מראש של הנגע בעור מפתחת המאה פחות או יותר במהירות.
דלקת עור פשוטה (מגע) מתאפיינת בהופעת הנגע אך ורק במקום החשיפה לגורם המגרה, חוסר הרגישות והנטייה להתפשט ולהתפשט סביב הפריפריה של המיקוד.
Dermatomyositis לנוער (Dermatomyositis לנוער אידיופטית, dermatopolymyositis לנוער) - מחלה סיסטמית מתקדמת כבדה בעיקר להשפיע על שריר המפוספס, כלי עור ודם על נימי הדם הזעיר
Dermatofibroma הוא גידול שפיר של רקמת חיבור בצורה של קשר לאט הולך וגדל. הסיבות והפתוגנזה של dermatofibromas לא נחקרו.
נגעים בעור מייקוטי הם בעיה מעשית משמעותית מאוד, הן בגלל השכיחות הקיצונית שלהם הידבקות הידועה שלהם. עוד יותר זה נוגע דרמטומיסוס טרופי, אשר, כמו, עם זאת, כל הפתולוגיה הטרופית, ניתן לחלק צואה טרופית ראוי
במובן האנושי הרגיל, המילה דרמטולוגיה היא מדע החוקר את המבנים והתפקודים השונים של העור, הריריות, השיער והציפורניים. בנוסף, תחום מחקרי ה דרמטולוגיה כולל אבחון וטיפול בכל האמור לעיל.
By dermatoses vezikulopustuleznym noninfectious המאופיין בנוכחות בעור של pustules סטרילי, מספק קבוצה גדולה של מחלות כולל שני צורות כלליות ומוגבלות.

תופעה זו מתייחסת לסטיות בתחום המודעות העצמית, כולל הפרעת המודעות העצמית וצורתה הקוגניטיבית. בדרך כלל, כל אדם מגדיר את "אני" שלו מכל העולם הסובב אותו, איכשהו מעריך את עצמו, את הנתונים הגופניים שלו, את רמת הידע ואת ערכי המוסר והמוסריות, את מקומו בחברה. 

קצב פעימות הלב לדקה למבוגר נע בין 60-80 פעמים. פעימות לב חזקות ניתן לומר אם מספר זה עולה על 90-100 פעימות.
העיוות המולדת מעל מאופיינת הבאת סופינציה stop ו קדמת כף רגל על קו משותף Lisfranc, עמדת hindfoot valgus, תזוזות או פריקה של עצם היתד, מבוטא עיוות עצם מסרקת, מצורף טיפוסי של השריר הקדמי tibialis.
הסטייה האופקית שונה בעמדה הראשית של העיניים, מביטה למטה, למעלה, ללא קשר לשאלה אם הפצע הוא ידידותי או משותק.
דרמטוזיס אקנתוליטיס חולף של Grozer תוארה לראשונה בשנת 1970 על ידי RW Grower. בספרות המדעית קוראים לזה מחלת גרובר.

חתכים של רצועות לרוחב של מפרק הברך להתרחש עם מנגנון עקיפה של פגיעה - חריגה מוגזמת של השוק לתוך מבפנים או בחוץ, עם רצועה לרוחב קרוע מול הצד של סטיה.

מאמר זה מציג מחלות שגורמות לרוב דמנציה - מחלת אלצהיימר, דמנציה וסקולרית, HIV-encephalopathy (דמנציה לאיידס) ודמנציה עם גופי לאה. יחד, הם מהווים יותר מ -80% מהמקרים של דמנציה.
דמנציה עם גופים לוי הוא אחד הצורות הנפוצות ביותר של דמנציה. המחלה מאופיינת בהפרה מתמשכת של זיכרון, דיבור, פרקטיקה, חשיבה. מאפיינים קליניים מובחנים של דמנציה עם גופי Lewy הם תנודות במצב הנפשי, מצבי בלבול חולפים, הזיות (לרוב חזותיים), רגישות מוגברת לנוירופלטיקה.
דמנציה פרונטופוראלית מתייחסת למחלות תורשתיות ספורדיות שבהן נגעים נגעים באונה הקדמית והזמנית, כולל מחלת פיק.

מחלת אלצהיימר היא הגורם השכיח ביותר לדמנציה בחצי הכדור המערבי, והיא מהווה יותר מ -50% מהמקרים. שכיחות מחלת האלצהיימר עולה עם הגיל. אצל נשים המחלה שכיחה יותר מאשר אצל גברים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.