List מחלות – מ

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
התנודדות היא תסמינים מורכבים, בדרך כלל מעורבים בחילות, לעיתים קרובות מלווה באי נוחות בבטן מעורפלת, הקאות, סחרחורת ותסמינים קשורים; סיבה - חוזרת על האצה וזווית חוזרת.
עיוות (distorsio) - נזק רקמות רך הנגרם על ידי כוח הפועל בצורה של המתיחה ולא מפרה את המשכיות אנטומית של תצורות אלסטית (מיתרים, גידים, שרירים).

במהלך אימונים אינטנסיביים, בחיי היומיום הרגילים, אף אחד מאיתנו אינו חסין מפני פציעות שונות. לדוגמה, כדי לקבל מתיחה של השרירים, זה מספיק רק למעידה או להחליק.

אחד הספורט הנפוץ ביותר פציעות המקומי הוא מתיחה של הרצועות של מפרק הכתף. פגיעה כזו יכולה להתרחש עקב מאמץ פיזי חמור או תנועה לא נכונה בשוגג במפרק.
כאשר הכבד כואב, גם אם כל שאר האיברים נמצאים במצב בריאותי טוב, לא תקנא בבריאותו של האדם. במצב נורמלי, הכבד מעורב במגוון תפקידים, מקיים אינטראקציה עם כל המערכות והאברים, כל כישלון בפעולתו מוביל להפרעות רבות, לתגובת שרשרת, שתוצאותיה יכולות להיות סיבוכים חמורים.
מתח Stenocardia - תסמונת קלינית, המורכב במראה של אי נוחות או לחץ בחזה עקב איסכמיה חולפת של שריר הלב. תסמינים אלה בדרך כלל להגדיל עם פעילות גופנית נעלמים במנוחה, או כאשר לוקחים ניטרוגליצרין מתחת ללשון. האבחון נעשה על בסיס של ביטויים קליניים, נתוני א.ק.ג. והדמיה של שריר הלב.
כשל חיסוני במשתנה משותפת (gipogammaglobulinemiyas hypogammaglobulinemia רכשה או התחלה מאוחרת) מאופיין ברמות נמוכות של LG עם לימפוציטים מסוג B נורמלים phenotypically, אשר מסוגלים להתרבות, אך לא להשלים התאים מייצרים LG להרכיב התפתחותם.
ילדים פרוגריה (syn תסמונת Hutchinson-גילפורד.) - מחלה הטרוגנית נדיר, כנראה גנטית עם מצב אוטוזומלית רצסיבית בעיקר של ירושה, לא פוסל את האפשרות של מוטציה דומיננטית חדשה.
אקרוהיה משפחתית (תסמונת גוטרון) היא מחלה נדירה שתוארה בשנת 1941 על ידי נ 'גוטרון. הסיבות והפתוגנזה של האקרוהיה של המשפחה (תסמונת גוטרון) אינן מובנות במלואן. בהתפתחות של המחלה, תפקיד חשוב מתרחש על ידי הפרעה של מבנה ותפקוד fibroblasts ו קולגן סינתזה, hypofunction של בלוטת יותרת המוח. ישנם דיווחים על מקרים משפחתיים של המחלה.
משפחה (נער) polyposis של המעי הגס היא מחלה תורשתית עם נתיב שידור אוטוסומלי דומיננטי. יש polyposis מרובים של המעי הגס. פוליפים, על פי הספרות, נמצאים בדרך כלל בגיל ההתבגרות, אך הם מתרחשים בילדות המוקדמת, ואפילו בגיל מבוגר.
אסטמה ברונכיאלית (BA) היא אחת ממחלות הילדות הנפוצות ביותר. מחקרים אפידמיולוגיים בשנים האחרונות מראים כי 5 עד 10% מהילדים סובלים ממחלה זו, ומדד זה עולה מדי שנה.
ככלל, התהליך הדלקתי מאופיין משך זמן קצר, אך הוא מעורר תחושות כאב של סוג nociceptive, אשר מסוגלים להסיר משחות הרדמה עם חבורות.

רוב האנשים אינם מייחסים חשיבות רבה ציפוי כהה או צהבהב על השיניים. ובכן, יש, ואלוהים יברך אותו, לא כואב. למעשה, זה מאוד לא בסדר, שכן זה רובד מסוכן והוא יכול להוביל לתוצאות מצערות עד אובדן שיניים בריאות. ושמו של המגע הזה הוא טטרי.

משחה מחבורות הוא כלי שמפחית תסמונת הכאב, נפיחות וביעילות פותר חבורות קיימות, חבורות.

משחה מחבורות צריכה להיות תכונה של התמוססות ושימוש בדם שנצבר ברקמה התת-עורית כתוצאה מחבורה. חבורה נכונה יותר בשם hematoma, שהיא בצקת או נפיחות עם קרישי דם מתחת לעור.

התקף פאניקה (PA), או משבר צמחי (VC), הוא הביטוי הדרמטי והדרמטי ביותר של התסמונת של דיסטוניה צמחית (SVD) או הפרעות פאניקה (PR).
משבר יתר לחץ דם - עלייה פתאומית בלחץ הדם, דבר הגורם להידרדרות משמעותית בבריאות ומצריך טיפול חירום.
משבר Hypercalcemic - מצב חירום רפואי מסכנות חיים, שאובחן עם הגדלת רמות הסידן בדם מעל 3 mmol / L (אצל תינוקות טווח - מעל 2.74 מילימול / ליטר, ו פג - מעל 2.5 מילימול / ליטר).
Hypertonic משבר - לחץ דם חמור של העורקים עם סימנים של נזק למטרה איברים (בעיקר המוח, מערכת הלב וכלי הדם והכליות). האבחנה נקבעת על ידי מדידת לחץ דם, א.ק.ג., ניתוח שתן וחקר אוריאה וקריאטינין בדם.
משבר תירוטוקסי הוא סיבוך מסכן חיים של התאירוטוקסיקוזיס המטופל או שאינו מטופל בצורה נכונה, המתבטא בתפקוד לקוי של איברים מרובים בתמותה ובתמותה גבוהה.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.