List מחלות – כ

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
כתמים לבנים על העור הם לא רק פגם חיצוני, אלא גם עדות של ליקויים שונים בתוך הגוף. גורם שכיח למראה על העור של כתמים לבנים הוא מחלה כמו ויטיליגו.
אין הגדרה מקובלת של אי ספיקת כבד (PN). רופאים רבים תחת ה- PN מבינים את התסמונת המתפתחת במחלות כבד חריפות או כרוניות, המנגנון הפתוגנטי העיקרי שלה הוא אי ספיקת כבד ואי ספיקת יתר של הפורטל.
המונח "אי ספיקה אוטונומית פריפריה" נועד גילויים וגטטיבי מורכבים ותוצאת נגעים (בדרך כלל אורגניים) שולי (מגזרי) בסעיף של מערכת העצבים.
כריתה רדיקלית של הערמונית (RPE) - הסרת בלוטת הערמונית ו שלפוחית הזרע מאחורי גישה ערווה או פריניאלית. פרוסקטקטומיה לפרוסקופית בסיוע לפרוסקופי וסיוע לרובוט הופכת נפוצה יותר.
הפטיטיס הכרוני הוא תהליך דלקתי פוליאטיולוגי בכבד הנמשך יותר מ -6 חודשים (המלצות של אירופה (רומא, 1988) ועולם (לוס אנג'לס, 1994) של קונגרסים של גסטרואנטרולוגים). שלא כמו שחמת הכבד בכבד הפטיטיס אינו מפר את הארכיטקטורה של הכבד.
כרונית אמצעי דלקת המעי הגס הוא מחלה חמורה עם זיהום חיידקי באוזן התיכונה. ככלל, זוהי תוצאה של מדיה אוטיטיס חריפה לא מטופלת, במיוחד ב 5 השנים הראשונות לחייו של הילד, כאשר השינויים שלאחר דלקת שלאחר מכן הרירית ואת האוזן האמצעית מבנים לתרום chronization של התהליך.
דלקת כבד כרונית TTV מתרחשת כזיהום חד-חמצני, אך לעתים קרובות יותר במידע הספרות ניתן על השילוב של זה עם הפטיטיס ויראלי אחר, כלומר: עם CHB, CHC ו- XGG.

כרונית stomatitis (בתרגום מיוונית - "פה") היא דלקת של רירית הפה, אשר מביא הרבה תחושות לא נעימות.

גלומרולונפריטיס כרוני במהלך ההריון (CGN) - נגע דיפוזי הבילטרליים כרוני בעיקר מנגנון גלומרולרי של כליות הטבע חיסוני דלקתי עם נטייה בולטת כדי התקדמות וההתפתחות אי ספיקת כליות כרונית.
Ulamital chlamydia היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בקרב זיהומים המועברים במגע מיני. באירופה, chlamydia היא מחלה נפוצה.
Chlamydioses - הקבוצה anthroponotic ומחלות zoonotic הנגרמת על ידי פתוגנים של הסוג כלמידיה, עם נגעים granulomatous של ריריות העיניים, דרכי הנשימה, מערכת המין ודרכי השתן, בלוטות לימפה אזוריות, המפרקים, הכבד והטחול, עם מעורבות תכופים בתהליך הפתולוגי של איברים פנימיים אחרים.
דלקת הלחמית החלבית מתחילה באודם של שתי העיניים ואת המראה של פריקה סוערת. על הלחמית, במיוחד באזור של קפל המעבר התחתון, שורות בהירות גדולות של זקיקים אדומים נמצאים כל הזמן; תצורות pseudomembranous אפשרי, נקודת קרתיטיס אפיתל.
כליה היא מחלת כליות בעלת אופי גס-נמק, המלווה בהתפתחות של חדירה מוגבלת של פרנכימת רקמת הכליה. התבוסה עם היווצרות של הסתננות מוגבלת בחומר קליפת המוח של הכליה. בשנים האחרונות, התדירות של carbuncle של הכליה גדל באופן משמעותי.
ציסטה הכליה היא neoplasm על השכבה העליונה של הכליה, אשר נחשב שפיר. היווצרות סיסטיק היא מבנה חלל עם כמוסה ונוזל של המבנה הסרוסי.
נפרופתיה אלכוהול קשור השפעת אלכוהול כרונית על המערכת החיסונית הוא דרך שפעת membranotoksicheskogo ישירה עם ההשפעה על ייצור ציטוקינים, ובשל הרגולציה של פרעות חיסון של מערכת העצבים המרכזי ואת הכבד.
כליה ספוגית מדולארית שייכת לקבוצה של מחלות כליה כביכול; הוא מאופיין על ידי ectasia ויצירת ציסטות בחלקים של tubules איסוף מקומי בתוך פירמידות הכליות papillae.
לפעמים, עם בדיקה א-כיונית של הכליות, בולטת מקומית של קווי המתאר של הכליה מזוהה, היא נקראת "הכליה גבשושית". לעתים קרובות זה ביטוי מבולבל עם הגידול, אבל כאשר לאבחן כליה גבעה, תשומת הלב נמשכת המבנה הטבעי שלם של פרנכימה הכליה.
אנגיוליפומה הכליה היא ניופלזמה שפירה של טבע mesenchymal, הסימפטומים של אשר תלויים בגודל הגידול. סימנים של angiolipoma של הכליות נמצאים בנוכחות כאב באזור המותני, המטוריה ואת היווצרות הגידול בהשלכת המיקום של הכליה.
כלבת, או הידרופוביה, היא מחלה ויראלית חריפה המועברת דרך נשיכות של חיה נגועה, עם התבוסה של מערכת העצבים ופיתוח של דלקת קרום המוח חמורה עם תוצאה קטלנית.

כלבת (הידרופוביה, הידרופוביה, הלטינית - כלבת, יוונית - ליסה) היא מחלה זיהומית זואוטית וזיהומית אנתרופולוגית עם מנגנון מגע של העברת הפתוגן דרך הרוק של חיה נגועה עם מוות קטלני.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.