List מחלות – ר

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

בסוגרים עלול לגרום ממחלות פציעה או בחוט השדרה, הפרעות מולדות, נזק מקרי של החלחולת ופי הטבעת, צניחה של פי הטבעת, סוכרת, דמנציה חמורה, הפרת צואתי, תהליכים דלקתיים נרחב, גידולים, נגעים במיילדות פעולות הכרוכות דיסקציה או הרחבה סוגר אנאלי.

רפלוקס-נפרופתיה היא מחלה המתרחשת על רקע ריפלוקס וסיקורטרלי, המאופיין בהיווצרות של טרשת נפוצה או כללית ב פרנכימה הכליתית.
רפואת שיניים פרוסטטית - החלפת שיניים אבודות, הרוסות בשיניים מלאכותיות. באופן חד משמעי לענות על השאלה, מה prosthetics של השיניים הוא טוב יותר, זה קשה. לפני שתחליט לרפא את אחת השיטות הזמינות כיום, בואו נסתכל על אילו סוגים של תותבות ואת המחירים עבורם.
אם אחד או כמה שיניים לא ניתן להחליף גשרים וכתרים, תותבת נשלפת משמש. הרבה הצעות כאלה יכולות להפחיד, הזיכרון מיד שואב את הפה הכוזב של סבתא או סבתא בכוס עם מים.
לחץ עורקי מציין כיצד לחץ הדם על הקירות של העורקים. אם הראש חזק מדי, הלחץ עולה (יתר לחץ דם). אם הלחץ עולה לאחר 20 שבועות של הריון, זה עשוי להיות סימן של רעלת הריון.

אקלמפסיה היא התפתחות של התקף עווית, סדרה של התקפי עווית אצל נשים נגד מחלת גסטוזיס בהעדר סיבות אחרות שעלולות לגרום להתקף.

Tovic fibrosing alveolitis היא צורה של alvolitis fibrosing בשל ההשפעה על parenchyma של חומרים אור עם תכונות ציטוטוקסיות.
התפתחות alveolitis fibrosing הרעילה (קוד-10 ICD: J70.1-J70.8) עקב חשיפה לכימיקלים רעילים לריאות מח' הנשימה, כמו גם השפעה מזיקה של מתחמים חיסוניים. Alveolitis ילדים fibrosing רעילים הקשורים לעתים קרובות עם לקיחת תרופות שונות (sulfonamides, מטוטרקסט, mercaptopurine, אימורן, tsikofosfamid (cyclophosphamide), nitrofurantoin (furadonin), furazolidone, hexamethonium (benzogeksony), propranolol (Inderal), hydralazine (apressin), chlorpropamide, פניצילין בנזיל, penicillamine).
כיום, כ -100 סוגים של polyneuropathies נחשבים בפועל הרפואי. Polyneuropathy הדלקתית Idiopathic הן צורות נדירות של polyneuropathy, ולכן חשוב מאוד לדעת הטפסים האלה, כדי להיות מסוגלים לאבחן כראוי, והכי חשובים, ללא דיחוי מטופלים כראוי, כמו מחלות אלו ברוב המקרים יש קורס פרוגרסיבי, תמיד המובילים נכות, בחלק של מקרים למוות.

אם לאדם יש ריתמוס קצבי בלתי נשלט או מנענע בראשו, אז הם אומרים שיש לו "רעד של הראש". מונח זה משמש לכל תנודות לא רצונית של משרעת שונים - מרעד להנדנדה איטית.

Reetenosis היא התפתחות של צמצום חוזר של 50% או יותר באתר של התערבות כלילית percutaneous. רסטנוזה מלווה בדרך כלל בהישנות של אנגינה, אשר לעיתים קרובות דורש התערבויות חוזרות ונשנות.

מדבק מדבק הוא דרמטי כרונית כרונית, אשר נצפה בעיקר אצל ילדים. הסוכן סיבתי של המחלה הוא וירוס molluscus contagiosum כי נחשב פתוגניים רק לבני אדם ולבעלי מועבר באמצעות מגע ישיר (אצל מבוגרים - לעתים קרובות דרך יחסי מין), או בעקיפין עם השימוש פריטים היגיינה כללית (ספוגים, ספוגים, מגבות, וכו ').
ריקטס היא מחלה של ילדים צעירים הנגרמת על ידי צריכת ו / או היווצרות של ויטמין D בגוף, המאופיינת על ידי הפרה של היווצרות העצם ואת הפונקציות של איברים ומערכות שונות עקב שינויים במטבוליזם סידן זרחן.
גורם ו פתוגנזה של פיגמנט בריחת שתן (בלוך סולצברג melanoblastosis). ריקבון של הפיגמנט הוא תוצאה של הגן הדומיננטי מוטציה מקומי כרומוזום X.

בשנת חדירת גסטרואנטרולוגיה תוכן התריסריון בחזרה לתוך הבטן - הפרידה דרך סוגר שוער - מוגדר ריפלוקס duodenogastric (refluxus בלטינית פירושו "זרימה הפוכה").

דלקת ריאות היא תהליך דלקתי ממושך ברירית האף המתרחשת כתוצאה מחשיפה לסוכני חיידקים, גורמים סביבתיים (אבק, גזים, אוויר לח), אלרגנים שונים.
בין הזיהומים של nasopharyngitis החריפה העליונה בדרך נשימה (נזלת) הוא כ 70% מכלל המחלות של דרך הנשימה העליונה בילדים, עם השכיחות של פרקים חריפים יכול להגיע rhinopharyngitis אצל ילדים בגיל רכים 6-8 פעמים בשנה, בשלב מאוחר יותר בחיים את השכיחות של תדר rhinopharyngitis החריף מצטמצמת 2-4 פרקים בשנה.
Rhinophyma (GK, rhis, וקרנפי אף + תולדת phyma) (אף יין, אף אצטרובל) - מחלה דלקתית של העור של האף, מאופיינת היפרטרופיה של כל מרכיביה (רקמת חיבור, כלי דם ובלוטות חלב), גידול באף עיוות.
בריחת שתן היא הפרה של השתנה, המאופיינת על ידי פריקה לא רצונית של שתן דרך השופכה או דרך פיסטולה שמחבר את דרכי השתן אל פני השטח של הגוף.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.