List מחלות – ט

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
טרשת העורקים הלא-טרומטית היא הפיברוזיס הקשור לגיל של אבי העורקים והענפים העיקריים. טרשת העורקים הלא-טרומטית גורמת לעיבוי האינטימה והחלשה והרס המרכיבים הגמישים.
טרשת עורקים היא היווצרות של פלאקים (atter) באינטימה של העורקים בינוניים וגדולים. שלטים מכילים שומנים, תאים דלקתיים, תאי שריר חלקים ורקמת חיבור. גורמי הסיכון כוללים דיסליפידמיה, סוכרת, עישון, נטייה משפחתית, אורח חיים בלתי פעיל, השמנת יתר ויתר לחץ דם.
טרשת הצוואר של שלפוחית השתן היא מחלה המאופיינת על ידי היווצרות של רקמת חיבור בצוואר של שלפוחית השתן.
טרשת נפוצה היא מחלה תורשתית המאופיינת בהיפרפלזיה של נגזרות אקטו ומזודרמליות. סוג הירושה הוא אוטוסומלי דומיננטי. גנים מוטנטים ממוקמים ב 16p 13 ו 13k loci לקודד tuberins - חלבונים המווסתים את פעילות שלב ה- GT של חלבונים תאיים אחרים.
טרשת נפוצה של הערמונית היא מחלה אורולוגית המלווה בדחיסה של השופכה על ידי הערמונית ומוביל להפרעות בדרכי השתן.
טרשת נפוצה של צוואר שלפוחית השתן מאובחנת באורולוגיה קלינית לעיתים נדירות. מחלה זו מאופיינת על ידי פיתוח של טבעת סיבית בצוואר של שלפוחית השתן.
טרשת נפוצה היא הגורם השכיח ביותר לדימיאלינציה הנרכשת של מערכת העצבים המרכזית, אשר למעשה היא תהליך דלקתני המכוון כנגד המיאלין של המוח וחוט השדרה.
טרנספוזיציה של העורקים העיקריים היא הסוג השכיח ביותר של מחלת לב מולדת מהסוג הכחול בילדים של חודשי החיים הראשונים. זה מהווה עבור 12-20% של כל לב אנומליות מולדות. אצל ילדים גדולים יותר, בשל תמותה גבוהה, תדירות הפגם הזה הרבה פחות. טרנספוזיציה של העורקים העיקריים הוא 2-3 פעמים יותר נפוץ אצל בנים.

דלקת קרום המוח היא דלקת של הקרום הרירי של קנה הנשימה המתרחש במחלות זיהומיות חריפות המשפיעות על דרכי הנשימה (שפעת, חצבת, שיעול, פחות נפוץ בטיפוס, וכו '). מחלות דלקתיות של קנה הנשימה מבודדות לעיתים נדירות; לעתים קרובות יותר קנה הנשימה הוא מושפע עם יורד, פחות לעתים קרובות - עולה של דרכי הנשימה העליונות.

דלקת קרום המוח בילדים לרוב מתפתחת על רקע זיהום נגיפי (שפעת), חצבת או שיעול, משום שגוף הילדים פגיע מאוד ופגיע לכל מיני וירוסים וזיהומים.

טריכינוזה של הלוע, כמו מייקוזיס, מתייחסת למחלות טפיליות של הלוע, למרות שהטפיל עצמו שייך לקבוצת הלמינת'ים מקבוצת הנמטודות. המחלה בכללותה מאופיינת בחום, פגיעה בשרירים, בעור, בקרום הרירי של דרכי הנשימה העליונות, ובמקרים חמורים - איברים פנימיים ומערכת העצבים המרכזית.
Trichinosis היא קדחת חריפה שנגרמה על ידי תולעת עגולה - trichinella. זה מלווה כאבי שרירים, בצקת הפנים, פריחות שונות על העור, hypereosinophilia של הדם, עם הנוכחי חמור - מיוקרדיטיס, נגעים מוקד של הריאות, דלקת קרום המוח.
Trichiasis הוא גידול שגוי של ריסים של הצלחת הקדמית של העפעף, מלווה גירוי של הקרנית ואת הלחמית, זיהום משני.
טריפנוסומיאזיס היא קבוצה של מחלות טרופיות המונעות על ידי וקטור הנגרמת על ידי פרוטוזואה של הסוג טריפנוסומה. טריפנוסומים עוברים מחזור מורכב של התפתחות עם שינוי המארחים, במהלכם הם בשלבים שונים מבחינה מורפולוגית. טריפנוזומים מתרבים על ידי חלוקה אורכית, מזינים על חומרים מומסים.
Acanthoma adenoides cysticum (מילים נרדפות :. Adeno-פיברוזיס epithelioma ברוק nevus trihoepiteliomatozny, וכו ') הוא בעל מום של זקיק השיער ובלוטות זיעה.
Trichocephalosis הוא הלמינטיאזיס כרונית הנגרמת על ידי תולעת עגולה - ראש נבול, עם נגע העיקרי של דרכי העיכול, אנמיה ואסטניה. Trichocephalosis נפוצה בכל אזורי האקלים של העולם, למעט מדבריות ואזורי permafrost. חומרת אוכלוסיית הטרופיים הלחות והלחות היא גבוהה במיוחד, כאשר הפלישה מזוהה ב-40-50% מהמקרים.
Trichomoniasis היא מחלה מידבקת הנגרמת על ידי Trichomonas האורגניטלי (Trichomonas vaginalis), אשר parasitizes את האיברים של מערכת genitourinary של אדם. במבנה של מחלות מונעות על ידי וקטור הוא 10-30%. תקופת הדגירה נמשכת מספר ימים עד חודשיים. הסיווג הבא של trichomoniasis משמש כיום:
Trichomoniasis היא אחת המחלות הנפוצות ביותר של דרכי השתן-גניטו ותופס אחד המקומות הראשונים בין מחלות מין.

לרוב משורטט שיער על הראש, הגבות, הריסים, הגפיים, הערווה. חלק מהחולים אוכלים את השיער שלהם (trichotilophagy). אזורים מנוקדים, נטולי שיער, יכול להיות מורגש סביב - זה כוחות לך ללבוש פאה או לנקוט אמצעי הסוואה אינטנסיבי. לאחר מריטה, המטופלים אינם מרגישים סיפוק, אלא מודאגים על פגם המראה או אינם מרוצים בגלל חוסר היכולת לשלוט במעשיהם.

Menkes 'trichopolydystrophy (שיער מתולתל, OMIM 309400) תוארה לראשונה על ידי JH Menkes בשנת 1962. השכיחות היא 1: 114 000-1: 250 000 תינוקות. הוא עובר בירושה מקושר לכרומוזום X. ד

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.