^

בריאות

List מחלות – A

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
אטופיק דרמטיטיס - מחלה אלרגית כרונית אשר מפתח בחולים עם נטייה גנטית אטופיה שיש כמובן התקפי עם ביטויים קליניים של גיל-ואופיין יפליט ו / או פריחת lichenoid, רמות IgE בסרום מוגברות רגישות ספציפית (אלרגי) מגרים ספציפיים.
Atony ו שיתוק של הוושט הם תנאים המאופיינים הפרעות תפקודית של המנגנון neuromuscular של הוושט, הגורמים אשר רבים כל כך, כי הם לא להשאיל את עצמם כל systematization שלם.
אסטרומה, אסטרומה היא ניאופלסמה שפירה המתפתחת כתוצאה מחסימת גלאנדולה sebacea - בלוטות החלב של העור. אנתרומה נקראת לעתים קרובות וון, ובאוצר המילים הרפואי יש שם נרדף - סטאטומה (משומן-סטיר).
אטקסיה-telangiectasia המאופיינת חסין T-cell לקוי, תסמונת אטקסיה טלנגיאקטזיה מוחות פרוגרסיבי דלקות לחמית ועור והסינוסים paranasal חוזרים ריאות.
Ataxia-telangiectasia יכול להיות שונה באופן משמעותי בחולים שונים. פרוגרסיבי cerebellar ataxia ו telangiectasias נמצאים acex, לעתים קרובות יש "קפה עם חלב" על העור. הנטייה לזיהומים משתנה מאוד בולט מאוד קל. שכיחות גבוהה מאוד של גידולים ממאירים, בעיקר גידולים של מערכת הלימפה.
אטקסיה teleangiektaticheskaya (syn: תסמונת לואי-בר.) - מחלה מערכתית נדירה המאופיינת אטקסיה cerebellar, המהווה את התסמין המוקדם, telangiectasias מופיע בשלב מאוחר יותר, בדרך כלל 4 שנים של גיל, כרומוזומליות חוסר יציבות, חסר חיסוני, שמוביל זיהומים תכופים
Apoplexy הוא קרע של השחלה, אשר מתרחשת לעתים קרובות באמצע או בשלב השני של המחזור החודשי. הסימפטום המוביל של האפוקסי השחלות הוא חריף, הגברת הכאב בבטן התחתונה והגברת הסימפטומים של דימום תוך בטן עם תפקוד וסת לא מופרע.
התוצאה של הפרעה זו היא התפתחות של pancytopenia (יש גירעון של כל תאי הדם: leukocytes, אריתרוציטים, וגם טסיות). Pancytopenia עמוק הוא מצב מסכן חיים.

Aplasia מברשת - היעדר מוחלט של קרני יד עם נוכחות בצד המושפע רק את העצמות של פרק היד. עם פגמים התפתחותיים כאלה, רק prosthetics אפשרי.

מספר מומים של איברי המין הגברי עם קריוטיפ נורמלי (46, XY) כולל מום מולד של איברי המין כמו ביצה aplasia - בהיעדר אחד או שני האשכים שק האשכים בשל agenesis, למשל בשל העובדה כי הם לא יצרו. 

Agenesis, או Aplasia של הכליה, הכליה אחת מולדת, היעדר מוחלט של כלייתי כלי כלייתי הוא 1% מכלל הפגמים. התדירות של אנומליות, על פי נתיחות, הוא 1 עד 1100.
Aortoarteriit הספציפי (תסמונת קשת אב עורקים, מחלות טקיאסו, מחלות חסרות דופק) - מגזרית הרסני-פרודוקטיבי aortitis subaortalny panarteriit סיבים האלסטיים עשירים עורקים עם נגע האפשר של סניפים הכליליים ריאתי.
אבי העורקים הוא דלקת של אבי העורקים, לפעמים מובילה להתפתחות של מפרצת או חסימה.
השימוש בהרדוליטיס, תרופות הרגעה והיפנוזה מסיבות רפואיות נפוץ. כאשר הם משמשים, שיכרון יכול להתרחש, מלווה בהפרעות פיזיות ומנטליות. שימוש חוזר יכול להוביל להתפתחות של התעללות ותלות
המונח "anophthalmus" משמש בהעדר העין. אולי הנוכחות של גודל מופחת באופן משמעותי, גלגל עין כמעט בקושי.
אנקילוסטוסטומידוזיס - גיאוגרמינטוזיס. הלמינות בוגרים מבדרים את התריסריון האנושי ואת הג'אג'נום. כרץ לשלב שני helminths: כרץ שנגרמו תריסריון krivogolovkoy - Ancylostoma duodenale, ו necatoriasis הנגרם כרץ - Necator amencanus.

אחד ה"כישלונות "הללו הוא anhidrosis - מצב בו בלוטות הזיעה מפסיקות לבצע את תפקידן. פתולוגיה יכולה להשפיע, כמו כל אזור ספציפי, ועל כל הגוף.

Aminoaciduria (חומצת אמינו) היא עלייה בהפרשת חומצות אמינו בשתן או נוכחות של חומצות אמינו בשתן שאינן נכללות בו בדרך כלל (לדוגמה, גופי ketone).

Amebiasis (אמביאסיס אנגלית) היא מחלה פרוטוזואלית אנתרופוני עם מנגנון שידור צואה-פה. היא מאופיינת על ידי נגעים של כיב המעי הגס, נטייה לקורס חוזר ונשנה כרונית, סיבוכים מחוץ למערכת העיכול בצורת מורסות של הכבד ואיברים אחרים.

Amaurosis מולד של Leber הוא הביטוי החמור ביותר של רטיניטיס pigmentosa (צורה כללית), שנצפתה מלידה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.