List מחלות – C

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Cystocele, urethrocele ו rectocele - בליטה של שלפוחית השתן, השופכה ואת פי הטבעת בהתאמה לתעלת הנרתיק. הסימפטומים של פתולוגיה זו כוללים בריחת שתן ותחושת לחץ. האבחנה מבוססת על נתונים קליניים.
Cysticercosis (cysticercosis הלטינית) הוא biogelmintosis כרונית שנגרמת על ידי שלב הזחל של בשר חזיר cysticerca (פינים). הסוכן הסיבתי של cysticercosis, Cysticercus cellulosae (טניה solium שלב הזחל) הוא 5-15 מ"מ קוטר שלפוחית המכילה scolex הפוך.
Cyclotemia היא הפרעה קלה יחסית של מצב הרוח. מחלה זו מאופיינת על ידי התקפי דיכאון קלה hypomania (מצב של רוחות גבוהות).
Cryptosporidiosis (Cryptosporidiosis) היא מחלה פרוזוזלית saprozonotic המאופיינת על ידי התבוסה של מערכת העיכול בעיקר התייבשות של הגוף. נתיב ההולכה הוא בעל פה.
Cryptorchidism הוא אנומליה מולדת של התפתחות, אשר מאופיין לא על ידי הירידה של אחד או שניים באשכים לתוך שק האשכים לאחר לידתו של הילד.
Cryptorchidism הוא מצב שבו אחד או שני האשכים אינם מורידים לתוך שק האשכים. Cryptorchidism היא לעתים קרובות הגורם שיבוש של תפקוד הורמונלי ו הרבייה של האשכים.
Cryptococcosis היא מחלה הנגרמת על ידי נציג של פטריות שמרים כמו של סוג Cryptoccocus, אשר מתייחס זיהומים אופורטוניסטיים. אצל אנשים חסרי יכולת, מחולל הפתוגן מקומי בריאות, עם מצבי חיסונים, התהליך הוא הכללה עם מעורבות של קרום המוח, הכליות, העור, מנגנון העצם.
תסמונות המאופיינות craniosynostosis הם תסמונות, שבו היתוך מוקדם של המפרקים מוביל לעיוות של הגולגולת.
Craniosynostosis היא קבוצה של הפרעות תורשתיות נדירות המאופיינות על ידי זיהום מוקדם של התפרים גולגולתיים בשילוב עם חריגות מסלולית בולטת.
Craniosynostosis - overgrowing מוקדם של אחד או יותר תפרים של הגולגולת, המוביל להיווצרות של דפורמציה אופיינית. Craniostenosis הוא נזק מוחי לא ספציפי המתרחשת כתוצאה של התרחבות מספקת של חלל הגולגולת במהלך הצמיחה הפעילה ביותר של המוח.
Craniopharyngioma הוא גידול במוח מולד שמתפתח מתאי עובריים, מה שנקרא Ratke בכיס. זה בדרך כלל גידול שפיר המתרחשת בכל גיל.
זיהום Koksaki- ו ECHO - הקבוצה של מחלות אקוטיות הנגרמת קוקסאקי enteroviruses ו ECHO, יש ביטויים קליניים מגוונים של חום ריאת וירוס מוביל פשוט meningoencephalitis החמורה. שריר הלב, מיאלקארדיטיס.

ישנן הפרות ספציפיות למדי של פונקציות הדיבור, אשר נוירולוגיה קלינית מוגדרים dysarthria. אחד הזנים של הפרעה נוירולוגית זו היא דיסרתריה המכונה קליפת המוח.

Coliboma של הדיסק האופטי הוא תוצאה של סגירה חלקית של הסדק choroidal. זהו מצב נדיר, בדרך כלל ספוראדי, אבל יש גם ירושה דומיננטית אוטוסומלית.
לאנשים יש אנומליות מולדות כאלה שהוא חי זמן רב ולא חושד בהן כלל. פגם כזה כמו ציסטה coccyx, הנובע מהעובדה הרקמות הרכות באזור sacrococcygeal פיתח שגוי, שייך לכך.
בין הריבוי של אנטי-פטרייתיות עבור פטרת או קיכלי נרתיקי טיפול רפואי, אשר מסנוור מגזיני פרסום מקוון, אופנה, שלטים ומציגים בקיוסקים קמעונאיים, המתאים ביותר, יעיל ובטוח סוכן הוא clotrimazole מן השמרים.
אנתוזיות - תנועות דמויי תולעת, בעיקר בחלקים האיברים של החלקים האיטיים של הגוף, ועוברות לסירוגין חלקים של קטעי איברים פרוקסימליים, המרכיבים תמונה של תנועות דמויי נחש. Chorea ו athetosis לעיתים קרובות לשלב (choreaathetosis). גמליזם - תנועות אלימות חד-כיווניות בזרוע הפרוקסימלית, מחקות זריקה.
הגרון Hondroperihondrit - היא דלקת של הגרון perichondrium וסחוס שלד נגרם כל המחלות כמתואר לעיל (אנגינה בית הקול, laringobronhit חריפה, Submucosal ומורסות הגרון), או כתוצאה מפגיעה טראומטית אל הגרון עם יושרה הרירית לקוי perichondrium וזיהומים משניים, או כתוצאה כיב של רירית במחלות כגון עגבת, שחפת, ועוד.
Cholestasis הוא הפרה של הפרשת בילירובין, אשר מוביל לעלייה ברמת הבילירובין ישיר צהבת. ישנם גורמים רבים של cholestasis, אשר נחשפים במחקר מעבדה, הכבד ואת צינור המרה סריקה ולפעמים ביופסיה כבד ניתוח. הטיפול תלוי בסיבה.
Choledocholithiasis היא היווצרות או נוכחות של אבנים בדרכי המרה. זה יכול לגרום התקפות של כאבי המרה, חסימת מרה, פנקראטיטיס אבן המרה, או זיהום של דרכי המרה (cholangitis).

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.