^

בריאות

List מחלות – ת

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
Subluxations, נקעים ו שבר של נקעים של חוליה בצוואר III-VII הם הנפוצים ביותר פציעות של חלק זה של עמוד השדרה. פציעות אלה מתרחשות עם מנגנון כיפוף או כיפוף-סיבוב של אלימות.

Subluxation של ראש הרדיוס נראה לרוב אצל ילדים בגילאי 1 עד 4 שנים. בתקופה זו, ילדים נופלים לעתים קרובות, ומלווים מבוגרים, מנסים למנוע נפילה, למשוך את הילד על הזרוע הישרה שלו.

הסוכן הסיבתי של דלקת פנצ'פאליטיס מתקתקת תת-קרקעית הוא וירוס החצבת, שנמצא ברקמת המוח של החולים. דלקת מוח כזו מושפעת על ידי ילדים ומתבגרים שסבלו מחצבת ב -15 החודשים הראשונים לחייהם. השכיחות היא מקרה אחד לכל 1 מיליון תושבים.
העדר מולד של המנדלי או קטעים נפרדים שלה, כמו גם את הלסת "כפולה" הם נדיר ביותר בפועל. בדרך כלל המנתח מתמודד עם חוסר התפתחות, או התפתחות מופרזת של הלסת התחתונה, כלומר, עם microgenia או פרוגנוזה.
תת-פיתוח של הלסת העליונה (מיקרוגנטיה עליונה, אופיסטונאתיה) היא סוג של עיוות שהוא נדיר יחסית וקשה מאוד לטפל בו בשיטה כירורגית.
חיך רך Maldevelopment חב מקורו שיבוש צלחות Palatal primordia העובריות, אשר יכול להוביל חיך ועיוותים קשים (חלקים אחוריים נחשלות קשת גותית אוראלי Palatal צלחות).
Subluxations של חוליות המותני הם נדירים. מבחינה קלינית, לעתים קרובות הם לובשים צורה של "חבורות" בעמוד השדרה או "מתיחה" של מנגנון הליגמנט שלה.

על המחלה הוזכר לראשונה בשנת 1951. עד כה, יותר מ -120 מקרים תוארו. מחלת ליי (OMIM 256,000) - מחלה הטרוגנית גנטית שניתן בירושה כסוג גרעיני (אוטוזומלית רצסיבית, או הצמודות X) ו המיטוכונדריה (לעתים רחוקות).

רעב - אי ספיקה של מזון עקב הפחתה בכפייה של אפשרויות או מקורות הייצור שלה. כדי לזהות רעב לילדים, שיטות פרה-קליניות מועדפות עלולות לאבחן תהליכים דיסטרופיים עמוקים עם הסימפטומים המרשימים ביותר שלהם, אך מצב שבו קיימת סבירות להתרחשותם.
עם subluxation של הלסת התחתונה, המפרקים הם עקורים או בחלק העליון של המפרק (subcuxation דיסקו- temporal) או תחת התחתונה (discoid תת).
תת דלקת של בלוטת התריס של דה קרוון, או דלקת התריס גרנולומטית, הוא אחד הצורות הנפוצות ביותר של המחלה. יש עלייה בתחלואה של מחלות בתקופת הסתיו והחורף. נשים הן 4 פעמים יותר מאשר גברים, הגיל של חולים עשויים להיות שונים, אבל המספר הגדול ביותר של מקרים נופל על 30-40 שנים.
תת-חוליית הדם היא הצטברות נפחית של דם, הממוקמת בין הממברנות המוצקות לבין הארכנואידים, וגורמת לדחיסה של המוח. הרוב המכריע של hematomas subdural נוצרים כתוצאה טראומה craniocerebral. הרבה פחות לעתים קרובות הם מתרחשים מחלת כלי הדם של המוח (למשל, יתר לחץ דם, מפרצת בעורקים, פקעת עורקים וורידים, וכו '), ובמקרים מסוימים הם תוצאה של קבלת תרופות נגד קרישת דם.

פציעות קלות בחיי היום-יום ובעבודה נחשבות לתופעה יומית. לפעמים אנחנו פשוט לא שם לב אליהם, ואנחנו מאוד מופתעים למצוא חבלות ושריטות על הגוף.

תשישות תרמית אינה תסמונת קלינית מסכנת חיים המאופיינת בחולשה כללית, בחילה, בחילה, סינקופה ותסמינים לא ספציפיים אחרים הקשורים בחשיפה לחום. במקרה זה, thermoregulation אינו מופר.
מאז האטיולוגיה של דלקת עם כיב טרם הובהרה, הסעד האוניברסלי עבור stomatitis אינו קיים, אולם, ברפואת השיניים המודרניות הן מערכות טיפוליות מוצלחות למדי המסייעים לנטרל את הנגעים הדלקתיים stomatitis לתרגם הפוגה יציבה, ארוך טווח.
מחלות כבד יכול להשפיע באופן מורכב על הפרשת, biotransformation ו פרמקוקינטיקה של חומרים מרפא. השפעות אלה כרוכות במגוון גורמים פתוגנטיים: ספיגת מעיים, קשירה לחלבוני פלזמה, קצב הפרשת כבד, זרימת דם תוך-רחמית ושינון פורוסצימלי
תכונה מיוחדת של פרמקותרפיה במילדות היא השתתפות של שלושה התמחויות בו. על פי הערכות גסות, במהלך הלידה 32% מהילדים שנולדו מקבלים מגוף האם יותר משישה סמים. שליש מהם מתמנים בקשר עם סיבוכים של נטילת תרופות אחרות במהלך ההריון ולידה.
תרופות רבות גורמות בחילות, הקאות, שלשולים, דלקת גסטרואנטריטיס רפואית, אשר נחשבת לתופעות לוואי. יש צורך לאסוף בפירוט anamnesis לגבי השימוש של התרופה.
תרומבוציטמיה חיונית (תרומבוציטוזיס חיוני, טרומבוציטמיה ראשונית) מאופיינת בעלייה במספר הטסיות, hypergasia megakaryocytic ונטייה לדימום או פקקת. חולים יכולים להתלונן על חולשה, כאבי ראש, paresthesias, דימום; ספלנומיגליה ואיסכמיה של האצבעות ניתן להבחין במהלך הבדיקה.
תרומבוציטופתיה - הפרעות בהמוזה, בשל נחיתות איכותית של טסיות דם עם מספר נורמלי של אותם. להבחין בין תורשתי רכשה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.