List מחלות – ש

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

Myoma הרחם הוא גידול שפיר תלוי הורמון המתפתח מן השכבה השרירית של הרחם. Myoma של הרחם הוא אחד הגידולים הנפוצים ביותר של איברי המין הנשיים. הוא זוהה ב 10-27% מהחולים הגינקולוגיים, ועל בדיקות מונעות, שרירנים ברחם מזוהים לראשונה ב 1-5% של הנבדקים.

אבס של ריאות - דלקת של הרקמה של הריאות של אופי שאינו ספציפי, אשר מלווה על ידי המסת אותו עם היווצרות של חלל ננו-נרוטי.
שטח מוגבל של הצטברות מוגלה בשכבות הרקמה של השד נקרא מורסה של השד.
קיר חינם של שיבושי שמאל בתדירות החדר ב אוטם שריר לב הוא מ- 1% ל- 4%, גורם 2nd לתמותה בחולים חולים (לאחר הלם קרדיוגני), ועל קיר בחינם נתיחה של הלב נשבר זוהה 10-20% ממקרי המוות.

דלקת שריר לב - מוקד או דלקת מפוזרת של שריר הלב עקב זיהומים שונים, חשיפה לרעלים, סמים או תגובות חיסוניות הביאו לניזק cardiomyocytes והפיתוח של תפקוד לקוי של לב.

Schistosomiasis מעיים של מנסון היא כריתת מעיים טרופית כרונית עם נגע העיקרי של מערכת העיכול.
Scrapie - מחל הטרוגנית מאופיינת אלמנטי pruriginous פריחות pruritic מאוד המייצגים papules עקבי plotnovata, צורת חצי כדור או חרוטית, לעתים קרובות עם בועה על משטח הממוקם על בצקת (urtikaropodobnom) בסיס.

ליקוי ראייה חמור, הרבה פחות בהיעדרו, מקטין באופן משמעותי את איכות החיים, לכן אנו מנסים להגן על העיניים מפני כל מיני פציעות כדי לא לאבד את היכולת לראות.

Haloschisis או שפתיים שפתיים הוא מום מולד, זה נראה כמו שפה שסועה. הגורם העיקרי לפאתולוגיות בילודים הוא הרגישות של אישה בהריון במהלך השליש הראשון למחלות זיהומיות נגיפיות.
שבר בשפתיים כרוניות מתפתח לעתים קרובות על השפה התחתונה, אבל לוקליזציה אפשרית על השפה העליונה (24%). מהלך המחלה הוא ממושך עם סירוגין של רמיסים ו relapses, אשר הקל על ידי neurodistrophic ו metabolic הפרעות שנחשף ברקמות סביב סדקים כרוניים.
איבוד הלולאה של חבל הטבור וחלקים קטנים של העובר ניתן לראות במקרה של יצוא של מי השפיר והעדר חגורת קשר בין האגן של האם לבין החלק המציג.
שפעת העופות היא מחלה זיהומית מזוהמת חריפה עם מנגנון צואה-פומי בעיקר של העברת הפתוגן. היא מאופיינת על ידי תסמונת שיכרון חריף, נזקי ריאות עם התפתחות של תסמונת מצוקה נשימה וקטלניות גבוהה.
הזיהום שפעת לוקליזציה האהוב הוא רירית דרכי הנשימה ובמיוחד הגרון. בדרך כלל ביטוי של שפעת בתחום זה מתקיים בצורה של נזלת, אבל בצורות חמורות יותר של שפעת שנצפו בתדירות גרון המורגי לידי ביטוי Submucosal דימום או תפליט, דלקת גרון לִיפָנִי עם דיות הפיברין וכיבים של רירית.
שפעת היא זיהום נפוץ עם מגיפת מגיפת מחלות. בתקופה interpidemic, השכיחות נתמכת על ידי מקרים ספוראדיים התפרצויות מקומיות. במהלך המגיפה / מגיפה, החיסון הטבעי של רוב האוכלוסייה מתרחש וירידה באוכלוסייה הרגישה, מה שמוביל לירידה מהירה בשכיחות.
דלקת שפעת גורמת לנגיפי שפעת A1, A2, A3, B. מתרחשת כמו סיבוך של שפעת. מנגנונים פתוגנטיים לזיהום שפעת הם תופעות נוירוטוקוזיות ותופעות דיסקרטיאליות במוח.
שפעת (Grippus, שפעת) - מחלה זיהומית חריפה עם תרסיס של מנגנון ההולכה, המאופיינת הפצה המונית, חום חולף, שיכרון ותבוסה של דרכי הנשימה, כמו גם שיעור גבוה של סיבוכים.
בין הפרעות שונות של שפיכה, שפיכה מוקדמת (שפיכה) הוא הנפוץ ביותר, תופעה יותר לעתים נדירות anejaculation.
השפה הגיאוגרפית היא דלקת של הלשון, בדרך כלל שפירה מלווה קילוף של החלק האפיתלי העליון (desquamation). זה נכון יותר לקרוא לזה מחלה glossitis desquamative (glossitis desquamativa) מן המילים "desquamation" - sluschivanie ו glōssa - שפה.
דיסמבוליות, נפרופתיות במובן רחב - מחלות הקשורות להפרעות קשות במטבוליזם של מלח-מים וסוגים אחרים של חילוף חומרים של האורגניזם כולו. Nephropathy דיסמטבולית במובן הצר היא פתולוגיה תורשתית מבחינה תורשתית של מטבוליזם של חומצה אוקסלית ומתבטאת בתנאים של חוסר יציבות משפחתית של קרום התא.
שברים דחיסה פיצול של גופים צוואר הרחם הצוואר להתרחש עם מנגנון דחיסה של אלימות, כאשר כוח טראומה פועל אנכית לאורך ציר של עמוד השדרה הצוואר יישר.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.