^

בריאות

List מחלות – D

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V W X Y א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
דיסקינזיה התקף - זה מחל polietiologic המתבטאת בהתקפי dystonic (כמו גם trochaic, myoclonic הבליסטיים) תנועות ותנוחות נורמליות ללא איבוד ההכרה. עד כה לא נוצר סיווג אחיד של התקפים אלה.

מחלות בקבוצת דרמטיטיס כף היד-פלנטרית בעלות אופי לא זיהומי כוללות נגעים בעור כפות הידיים והרגליים, המוגדרות בשמות נרדפים כגון דישידרוזיס, פומפוליקס, אקזמה דיסהידרוטית.

Dysbacteriosis של המעי - שינוי הרכב איכותי וכמותי של הצמח החיידקי, הנגרמת על ידי הפרה דינאמית של המיקרופולוגיה של המעי כתוצאה מפגיעה הסתגלות, הפרה של מנגנוני מגן מפצה של הגוף.

יש לא מעט סיבות מדוע microflora במעי עשויים להשתנות, אך לרוב לפתח dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה.

דיסק drusy (גוף hyaline) - המורכב חומר calcifications hyaline כמו בעובי של הדיסק האופטי. קלינית נוכחים כ -0.3% מהאוכלוסייה והם לעתים קרובות דו-צדדית.
הפרשת הצוואר היא צורה מעוותת בקיר האורגן החלול. במונח זה, לראשונה בשנת 1698, מינה רויש את הבליטה הסאקולרית בחומת הדלל של המעי. העבודה הראשונה על דיברטיקולה של המעי הגס בבני אדם פורסמה על ידי Morgagni בשנת 1769, ואת התמונה הקלינית של diverticulitis תוארה על ידי Virchow בשנת 1853.
Diverticulitis הוא דלקת של diverticulum, אשר יכול להוביל פלגמון של דופן המעי, דלקת הצפק, ניקוב, פיסטולה, או היווצרות אבצס. הסימן הראשוני הוא כאבי בטן.
אנתרופתיה לקויה בדיסכרידיאז היא נגע במעי הדק של דמות מולדת או נרכשת, הנגרמת על ידי ירידה בפעילות או היעדר מוחלט של disaccharidases אחד או יותר.
אנשים רבים מכירים את תחושת חוסר האוויר. בזמנים כאלה אדם מתחיל לנשום לעתים קרובות יותר ויותר - על מנת לפצות על חוסר חמצן. הפרעות דומות של תהליך הנשימה נקראות קוצר נשימה.
דיפהלובות'ריוזיס (דיפהלות'ריוזיס לטינית): דיפלובותריאזיס אנגלית, זיהום תולעי דגים) - הלמינטיאזיס במעי שנגרם על ידי תולעי סרט. מאופיין על ידי קורס כרוני עם הפרה ברובה של הפעילות של מערכת העיכול ופיתוח של אנמיה mgloblastic.
ביטויים קליניים של דמדום dimedrol דומים לאלה הנגרמים על ידי cyclodol. הזיות חזותיות שונות קליידוסקופיה, שינוי מהיר של פרקים ותמונות.
ציסטה דרמוידית היא מבנה חלל שפיר מקבוצת הטרטומות, הנוצרת כאשר האקטודרם נעקרת מתחת לעור לאורך הצומת של העובר.
Dermatofibrosarcoma bulging עולה בדרך כלל אצל גברים בין הגילאים 30 ו -40 שנים, אבל זה יכול להיות גם אצל ילדים. הגידול נמצא לעיתים קרובות בכל חלק של העור, אבל לעתים קרובות יותר על תא המטען.
Demyelination היא תהליך פתולוגי שבו סיבי עצב myelinated לאבד את שכבת myelinated בידוד שלהם. Myelin, phagocytosed עם microglia ומקרופאגים, ולאחר מכן astrocytes, מוחלף על ידי רקמה סיבית (פלאקים).
מחלות של בלוטת דרכי (dacryoadenitis) הן נדירות, לעתים קרובות מצד אחד. זה עולה כמו סיבוך של זיהומים נפוצים - שפעת, זיהומים בדרכי הנשימה חריפה, דלקת שקדים, חזרת, קדחת השנית, דיפתריה, וכו '
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.