Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Leptospirosis של העין: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Leptospirosis היא מחלה זיהומית חריפה הקשורים zoonoses. זה מאופיין על ידי הנגע העיקרי של כבד, כליות, לב וכלי דם, מערכת העצבים ואת העין.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם ו אפידמיולוגיה של Leptospirosis של העיניים

סוכני סיבתיות של leptospirosis הם לפטופירה spirchacha. מקורות leptospira בטבע - מכרסמים, כמה חיות בית (פרות, חזירים, כלבים, וכו '). הם מפרישים lptospires עם שתן וצואה, מזוהמים אדמה, מים, מזון, כלי בית. זיהום של אנשים מתרחשת בעיקר במהלך רחצה, שתיית מים, לעתים רחוקות יותר באמצעות מזון מזוהם, לפעמים כאשר סיעוד חולים חולים. Leptospira לחדור את הגוף האנושי דרך הקרום הרירי של הפה, את מערכת העיכול, פגום בקלות עור הלחמית, מבלי לגרום תגובה דלקתית מקומית. מחלות של leptospirosis יכול להיות סדיר, אבל אנדמיים ומגיפות אפשריים, במיוחד מה שנקרא מגפות רחצה בחודשים יוני עד ספטמבר. נכון לעכשיו, צהבת ג 'לי דמויי צורות של המחלה הם לא נבדלים, שכן יש להם את אותו טבע פתוגנטי וצורות צהבת יכולה להתרחש עם צהבת.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

פתוגנזה של leptospirosis בעיניים

Leptospirae hematogenously להתפשט לאיברים המכילים רקמות reticuloendothelial, ולהתרבות בהם. לאחר מכן הם נכנסים שוב לדם, מה שגורם להפרעות חום ולשיכרון. בתגובה, נוגדנים מיוצרים. הרס leptospira ממשיך עם שחרורו של מוצרים רעילים, אשר באה לידי ביטוי toxemia. אנמיה, צהבת, תסמונת hemorhhagic לפתח בקשר עם הנזק האנדותל של נימים. בנוסף, בתגובה ריקבון של לפטוספירה, הצטברות של מוצרים פעילים ביולוגית אנדוגני גורם רגישות של הגוף, תגובות אלרגיות להתרחש. בשבוע 2-3 של לפטוספירוזיס, נוגדנים מצטברים בדם, כך שהפתוגן נעלם מהדם, מתרכז באיברים ורקמות (חסינות לא סטרילית). במהלך תקופה זו, סיבוכים מן העיניים, מערכת העצבים, הכליות, הכבד, וכו 'יכול להתרחש.תהליכים דלקתיים דיסטרופיים להתפתח בהם, פונקציות מופרעות. מאוחר יותר, leptospiroznye agglutinins לצבור בדם, הבטחת היעלמות של הפתוגן (חסינות סטרילית).

תסמינים של לפטוספירוזיס של העיניים

תקופת הדגירה היא מ 3 עד 20 ימים. המחלה יכולה להתרחש בחומרה קלה ומתונה וצורות חמורות. התהליך מתחיל בחדות, טמפרטורת הגוף עולה 39-40 C. משך התגובה הטמפרטורה היא 2-3 שבועות. הטמפרטורה יורדת בצורה של תמוגה מקוצרת. כאשר הטמפרטורה עולה, יש סימנים של שכרות. מאפיינים אופייניים של leptospirosis הם הופעתם של כאב חמור בשרירי השוקיים ושרירי הגב התחתון, כמו גם פריחה בעור פולימורפי, בחלק מהחולים עם דימום. סימפטומים של שבירות מוגברת של כלי הם צוינו. בתקופה זו, הכבד והטחול עולים. צהבת מתרחשת בדרך כלל מוקדם, לפעמים מן 3 עד 6 יום של המחלה. ב leptospirosis חמור יש סימפטומטולוגיה נוירולוגית - תופעת המנינגיזם או דלקת קרום המוח. בין הסיבוכים של leptospirosis הם דלקת ריאות, לעתים קרובות endo ו - myocarditis, polyneuritis, דלקת קרום המוח או דלקת המוח encephalomyelitis ואת הנזק לעין.

נגעים בעין מתרחשים הן בתחילת התקופה המאוחרת של המחלה, אך אין תסמינים ספציפיים לעין. עד הגילויים עיניים מוקדם של לפטוספירוזיס במיוחד הלחמית catarrhal נכון, שבדרך כלל הוא ציין במהלך קדחת. זה ציין לעתים קרובות למדי - ב 60% מהמקרים. Episcleritis קרובות לפתח, ולפעמים לכיב בקרנית או נגעים קרניים דומה הרפס. מ 3 עד 6 יום של המחלה, קנה מידה צהוב אפשרי. במהלך גילויים המורגי, החל ביום 7-9-ה, דימומים נצפה לעיתים קרובות: לחמית ו subconjunctival, לפחות בתא הקדמי, הגוף הזגוגי, הרשתית, ואת דימום paramakulyarnye תת-retroretinalnye אפשרי. במקרים מסוימים, התופעות של meningoencephalitis בשל paresis של עצב האוקולומוטורי מופיעות כפל ראייה. בשל השיכרון הבולט לפעמים לפתח papillita, דלקת עצבי neyroretinity retrobulbar ועצב ראייה, ומדי פעם מול horioidity תפליט לידי ביטוי הערפול של משקעים הזגוגי ועדינים על המשטח האחורי של הקרנית. שילובים של iridocyclitis ו בעצב הראייה רעילים שנצפתה בשלבים מאוחרים יותר - ב 2 חודשים או יותר לאחר שסבל לפטוספירוזיס. משך הזמן שלהם הוא 2-4 שבועות; התחזית היא חיובית.

דלקת של דרכי כלי הדם היא הנגע הנפוץ ביותר של העיניים leptospirosis. זה קורה ב 5-44% מהמקרים, תצפיות מצביעים על צורות שונות של uveitis ב leptospirosis. בפיתוח של uveitis, חשוב להיות שיכרון ו-שיכרון אלרגי גורמים.

בזמנים קדומים יותר לאחר מחלת לפטוספירוזיס (עבור 2 החודשים הראשונים) בפיתוח nongranulomatous iridocyclitis אחת או בשתי העיניים, המאופיינת על ידי הופעת משקעים קנס על המשטח האחורי של הקרנית, posterior synechiae, צורת האישון סדיר ערפול מפוזר של הזגוגית. המחלה מאופיינת בקורס קצר, תוצאה חיובית. הרבה פחות באותה תקופה, פיתוח horioidity מול תפליט שמופיעות רק מספר קטן של משקעים pas המשטח האחורי של הקרנית ואת ערפול קל של הגוף הזגוגי. ברוב המקרים, שינויים בעין מוקדמת נעלמים תוך מספר שבועות ללא הרבה תוצאות.

לאחר חודשים או אפילו 8-12 שנים לאחר מחלה leptospirosis להתרחש נגעים חמורים יותר של מערכת הענביה בצורת הקדמי אובאיטיס nongranulomatous iridohorioidita או בשתי העיניים. לפיכך זוהה בצקת, Descemet מקפל "bolochki, משקעים על פני השטח האחורי של הקרנית, hyperemia איריס, ו ערפול משמעותי האחורי synechia של הזגוגית בשל דיות. לפעמים בגוף הזגוגי, עננים דמויי שלג או ממברנות צפופות ומשקעים לבנים נמצאים; אולי את התפתחות דלקת הפפילטיס של העצב האופטי, דימומים חוזרים בתא הקדמי של העין, "הכפפה. חדות הראייה מופחתת בחדות. השינויים נשארים גנראיים והם אופייניים לנגעים lptospirosis. טיפול זה סוג של uveitis אינו יעיל מספיק. יש החמרות והתקפים.

אולי הפיתוח של leptospirosis hypopion-uveitis דו צדדי, אשר מאופיין על ידי הופעת exodate בחדר הקדמי באזור התלמיד, ירידה חדה בראייה. ב לנקב של החדר הקדמי של העין, בעיקר לימפוציטים, leukocytes polynucleated ותאים reticuloendothelial נמצאים. אלו צורות של uveitis יכול להיות משולב עם דלקת קרום המוח או דלקת קרום המוח encephalomyelitis.

לכן, סיבוכים העין האופייניים ביותר הם:

  1. דלקת אירידוקליטיס לא גרנולומטית עם קורס חיובי;
  2. אקסודטיבית קדמית, דלקת המעי הגס במהירות זורמת עם נטייה להשלים את ההחלטה ולשחזר החזון;
  3. אירידורודטים כבדים עם עכירות מתמדת של הזגוגית;
  4. דלקת עצבים של עצב הראייה.

מהלך מחלות העיניים עם leptospirosis יכול להיות ממושך, אבל הפרוגנוזה היא חיובית ברוב המקרים. רק 4,5% מהמקרים פיתוח של קטרקט מורכב, וב -1.8% - ניוון חלקי של עצבים אופטיים. הם אחראים בעיקר לירידה משמעותית בחזון ובעיוורון.

איפה זה כואב?

אבחנה של Leptospirosis של העיניים

אבחנה של לפטוספירוסיס נגעים בעין מתבצעת תוך לקיחה בחשבון נתונים אפידמיולוגיים, תכונות של התמונה הקלינית של המחלה. מחקר מעבדה הוא הכרחי, במיוחד אם הפתולוגיה של העין מתפתחת בטווח הארוך לאחר leptospirosis הועברו. בדם ההיקפי עם leptospirosis, נויטרופילי leukocytosis ו ESR גבוהות נצפים. הכי אמין הוא זיהוי של leptospira בדם, נוזל מוחי, שתן, וגם לחות קאמרית של העין. דם בתקופה החריפה של המחלה נלקח פעמיים עם מרווח של 5-7 ימים. סגולית גבוה בדיקות סרולוגיות שונות לאיתור נוגדנים בסרום: התלכדות, משלימות קיבעון ימס, כמו גם לשכה קדמית לחות התגובה microagglutination. טבלה אבחון חיובית של agglutipype 1: 100 ומעלה (עד 1: 100 000) מופיע בשבוע 2. הגידול שלה עם מהלך המחלה נלקח בחשבון, אשר מאשרת את האבחנה של leptospirosis. RSK מתנהל על פי המתודולוגיה המקובלת. טיטרים אבחנתיים הם דילולים בסרום 1:50 - 1: 100. נוגדנים ספציפיים נמצאים בחולים אשר התאוששו במשך מספר שנים. השווי היחסי מייצג המדגם ביולוגי - כניסתה של זיהום של חיות מעבדה intraperitoneally, תת-עורית, לתוך הלשכה הקדמית של העין המכיל חומר leptosdir (דם, נוזל שדרה, שתן, לחות קאמרית). אבחון מעבדה של leptospirosis מתבצעת במחלקות זיהומים מסוכנים במיוחד של הרפובליקני, הרפואי האזורי והאזורי תחנות אפידמיולוגיות.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

מה צריך לבדוק?

טיפול בעיניים leptospirosis

טיפול של leptospirosis lesions של העיניים הוא מופחת בעיקר לטיפול leptospirosis. החולים מאושפזים במחלקה למחלות זיהומיות, שם ניתן טיפול מתאים. קודם כל הזריקו תוך שריר בתוך 3-4 ימים של anti-leptospirosis gamma-globulin של 5-10 מ"ל. החל אנטיביוטיקה (פניצילין, levomycetin או שרשרת, אנטיביוטיקה של סדרת tetracycline). ההכנות disinoxication מוצגים גם: הוריד מוזרקים הומו, polyglucin, reopolyglucin, פתרון 5-10% גלוקוז. במקרים חמורים, prednisolone משמש (עד 40 מ"ג ליום). חומצה אסקורבית מוגדרת, kokarboksilazu, ויטמין B מורכבים במינונים נורמליים. Angioprotectors, hyposensitizing סוכנים (suprastin, pipolfen, dimedrol, סידן gluconate) מוצגים. כאשר העיניים מושפעות, טיפול סימפטומטי מתבצע גם (מקומי mydriatic, קורטיקוסטרואידים, צורות כרוניות חומרים pyrogenic, סוכני resorptive). הטיפול בחולים עם סיבוכים מאוחרים של leptospirosis מבוצע במוסדות אופתלמולוגיים.

מניעה של leptospirosis העין

מניעה מצטמצם לאמצעים כלליים, כולל המאבק נשאים של לפטוספירה, חיטוי, חיסון פעיל של אנשים באזורים בהם מתרחשות התפרצויות. אבחון מוקדם של leptospirosis וטיפול מורכב בזמן הם נחוצים (סדר


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.