Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Dysbacteriosis היא ההפרעה הנפוצה ביותר הקשורים microflora במעי. יש לא מעט סיבות מדוע microflora במעי עשויים להשתנות, אך לרוב לפתח dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה. נכון לעכשיו, אנטיביוטיקה משמשים זיהומים חיידקיים רבים, אבל בנוסף חיידקים פתוגניים, תרופות אלה גם להרוס מיקרואורגניזמים שימושי כי הגוף זקוק לעבודה נורמלית, וכתוצאה מכך, dysbacteriosis מתפתח .

אם לא ניתן להימנע מאנטיביוטיקה, יש לקחת תרופות במקביל, המכילות חיידקים חיים ולעזור לנרמל את המיקרופלורה במעי.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם dysbiosis לאחר אנטיביוטיקה

טיפול תרופתי הוא הגורם השכיח ביותר להפרעות מיקרופלורה במעיים. שימוש לא ראוי של אנטיביוטיקה, שימוש בסמים באיכות נמוכה, מינון שגוי, דבקות עניות, הארכת הטיפול שלא לצורך, תרופות אנטיבקטריאלי עצמיות - כל זה מפתח עמידות לאנטיביוטיקה, הפחתה של מיקרואורגניזמים מועילים, וכו ' קבוצות שונות של אנטיביוטיקה משפיעות על המעיים בצורה שונה.

טטרציקלינים מזיקים לשכבה העליונה ולרירית המעי, וכתוצאה מכך תנאים טובים לשכפול של חיידקים פתוגניים. כתוצאה מ tetracyclines, את הצמיחה של clostridia, staphylococci, קנדידה פטריות מגדילה.

Aminoglycosides לעצור את הצמיחה של microflora רגיל.

Aminopenicillins לקדם את הפיתוח של staphylococci, streptococci.

אנטיביוטיקה של פטריצידים משפיעה באופן סלקטיבי על רבייה של חיידקים חלבונים, שלילית של לקטוז שלילית.

Dysbacteriosis יכול להופיע גם לאחר אנטיביוטיקה שנבחרו בנפרד, עם המינון הנכון ואת מהלך הטיפול המצוין. גם במקרה זה, שחזור של microflora רגיל ייקח לפחות חודש.

trusted-source[5], [6], [7]

סימפטומים של dysbiosis לאחר אנטיביוטיקה

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה בדרך כלל מתפתח במעי או איברי המין.

המחלה מתגלה כשלשולים, עצירות (או חלופה), נפיחות, גירוד באזור האנאלי. תסמינים של דיסביוזה יכולים להופיע הן בימים הראשונים של הטיפול והן באחרונה.

Dysbacteriosis בנרתיק להופיע הקצאת עם צבע, ריח או עקביות שונה של גירוד בנרתיק בפות, צריבה בשופכה, השתנה תכופה, עשוי להופיע כאב גם בבטן התחתונה.

אם הסימפטומים של dysbacteriosis מופיעים לאחר טיפול עם אנטיביוטיקה, להתייעץ עם מומחה.

Dysbacteriosis אצל ילדים לאחר אנטיביוטיקה

עם כמה מחלות ילדות, אתה לא יכול לעשות בלי שימוש באנטיביוטיקה, אבל טיפול כזה לעתים קרובות מוביל לתוצאות חמורות. לעתים קרובות לאחר הטיפול (או במהלך הטיפול), ילדים לפתח שלשולים, כאבי בטן, הידרדרות הכללית של הרווחה.

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה אצל ילד באה לידי ביטוי על ידי הפרעה של הצואה (הוא הופך מקציף, כמו שיעול, נוזלי, עם ריח חזק), גזים, כאבי בטן, חום. לעתים קרובות ילדים מתחילים להרגיש חלשים, בחילה, הם הופכים רדומים, לישון רע, הם מאבדים את התיאבון שלהם. ב dysbacteriosis הילד מראה חרדה, מתחיל להיות קפריזית, חוץ מזה, באזור אנאלי ניתן לראות אדמדם משעמם.

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה צריך שילוב מוכשר של טיפול דיאטה. כדי לנרמל את microflora המעיים מופרע, קורס ממושך של טיפול משקם נדרש לעתים קרובות. Dysbacteriosis הוא הרבה יותר קל למנוע, ולכן מן הימים הראשונים של טיפול אנטיביוטי יש צורך לקחת prebiotics.

trusted-source[8], [9], [10]

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה בתינוקות

שלשול בתינוקות ראוי לציין במיוחד, שכן לרוב זה מתפתח לאחר שהאישה, בהיותה בהריון, עברה טיפול אנטיביוטי מבלי לשחזר את הצומח במעיים. ב שלשול תינוקות מוביל להתייבשות, אז אתה צריך לשאול רופא ילדים לקבלת ייעוץ בהקדם האפשרי.

בדרך כלל ילד עם מיקרופלורה הוא מופרע, חסר מנוחה, ישן רע בגלל הכאב בבטן, אשר מופיעים כשעתיים לאחר אכילה. כמעט כל dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה ממשיך עם נפיחות, היווצרות גז חזק, רוטט בבטן. בשל העובדה כי תנועתיות מעיים הוא נחלש, התינוק מתחיל regurgitate (במקרים מסוימים, הקאות מתרחשת). ההתפתחות החמורה של דיסביוזה מובילה לקליטה גרועה של חומרים מזינים במעי, שלשולים (פריקה מוקצפת עם ריח חומצי או ריחני), והילד אינו עולה במשקל.

במקרים מסוימים, תינוקות הופכים לעצירות, שכן חוסר bifidobacteria מוביל לעובדה כי פעילות התכווצות של המעי מצטמצם.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Dysbacteriosis של הנרתיק לאחר אנטיביוטיקה

לאחר אנטיביוטיקה בנשים קרובות לפתח dysbiosis נרתיקית בגלל אנטיביוטיקה להרוג לא רק פתוגנים, אך גם microflora שימושי, שהיא בדרך כלל בהווה על ריריות האיברים הפנימיים. כאשר המיקרופלורה הטבעית מופרעת, מיקרואורגניזמים פתוגניים שונים מתחילים להתבטא באופן פעיל, חיידקים פטרייתיים מתחילים להתרבות לעיתים קרובות יותר בנרתיק.

במקרה זה, הטיפול דורש לא רק לקחת תרופות עם פרביוטיקה כדי לשחזר microflora, אלא גם לוקח תרופות אנטי פטרייתי. החיידקים דלקת לעורר הנרתיק של צוואר הרחם וקירות הנרתיק, וכתוצאה מכך כמות מוגברת של דימום, יש כאב, גירוד, צריבה באשכים (גם מגע כואב אפשרי). הסימפטום הראשון של microflora הנרתיק לקוי הוא חוסר סיכה במהלך עוררות מינית של אישה. בנוסף, מיקרואורגניזמים פתוגניים יכולים לחדור לרחם ולגרום לדלקת של השכבה הפנימית (endometrium), צינורות החצוצרות או השחלות.

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה עלולה לגרום דלקת של שלפוחית השתן או השופכה.

trusted-source[15], [16], [17]

Dysbacteriosis של המעי לאחר אנטיביוטיקה

כיום ברפואה, אנטיביוטיקה משמשים לטיפול כמעט בכל המחלות, אבל טיפול יעיל יש תופעת לוואי חמורה למדי - הפרה של microflora של הגוף. לרוב, dysbiosis לאחר אנטיביוטיקה מתפתח במעי. עם זאת, חומרת המחלה מושפעת ממספר גורמים.

מלכתחילה, אנשים עם מחלות כרוניות של דרכי העיכול נוטים יותר לפתח dysbiosis. במקרה זה, טיפול באנטיביוטיקה רק מחריף את המצב, שכן מיקרופלורה במעיים כבר השתנתה כאשר תהליכי העיכול מופרעים.

כמו כן, השפעה רבה על המיקרופלורה של המעיים יכולה לקחת תרופות אנטיבקטריאליות יותר מהזמן הנדרש. לפעמים אדם מאריך באופן עצמאי את תקופת הטיפול כדי להרוס סוף סוף את הזיהום. במקרה זה, ככל שהאנטיביוטיקה נלקחת יותר, כך מופרעת יותר המיקרופלורה הטבעית במעי.

קורסים תכופים של טיפול אנטיבקטריאלי גם אין את ההשפעה הטובה ביותר על microflora במעי. במקרים חמורים במיוחד, מצבו של המטופל דורש טיפול כזה, אך כאשר אדם מחליט באופן עצמאי לטפל בסמים אלו, במיוחד בסימנים הראשונים של דיסביוזה קרה, כמעט בלתי אפשרי להימנע.

מיקרופלורת המעי הוא מסוגל לשחזר בעצמם אבל זה לוקח זמן, ואם אנטיביוטיקה לעיתים קרובות מדי נלקח, הגוף אין מספיק זמן להתאושש, כתוצאה חיידקים מועילים, יש פחות, וחיידקים פתוגניים הם תנאים אופטימליים רבייה.

תשומת לב מיוחדת במהלך אנטיביוטיקה יש לתת תזונה. אתה צריך לכלול בתפריט שלך יותר דגנים ומוצרי חלב חמוץ, פירות וירקות. פיתוח של microflora טבעי מקודם על ידי סיבים תזונתיים ומוצרי חלב חמוץ, ואם אתה לא לצרוך אותם, dysbacteriosis מתפתח מהר יותר ומתרחשת בצורה חמורה יותר.

trusted-source[18], [19], [20]

אבחון של dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה או מסיבות אחרות, מאבחן את גסטרואנטרולוג. השיטה העיקרית לאבחון dysbacteriosis הוא המחקר הבקטריולוגי של הצואה.

במידת הצורך, רשאי המומחה להקצות מספר שיטות חקירה נוספות:

 • בדיקת רנטגן ניגוד;
 • rectormomanoscopy (בדיקה של המעי עד 30 ס"מ עם מכשיר מיוחד);
 • קולונוסקופיה (בדיקה של המעי עד 1 מ 'באמצעות מכשיר מיוחד)

עם dysbacteriosis, בדרך כלל, בנוסף ניתוח צואה, PCR, ניתוח ספקטרלית המונית ניתוח microflora parital מוקצים.

כדי לקבוע את dysbacteriosis, כמו גם את טבעו, יש צורך לקבוע איזה חיידקים ובאיזה מספר להכפיל במעי.

עכשיו, בעיקר שני סוגים של מחקר משמשים: בקטריולוגית וניתוח של מטבוליטים של microflora.

מחקר בקטריולוגי יכול לזהות עד 10% של מיקרואורגניזמים המאכלסים את המיקרופלורה במעי. תוצאות המחקר מתקבלות תוך שבוע (זה הזמן הדרוש לחיידקים לצמוח בסביבה מיוחדת, ואת המראה שלהם ניתן לקבוע.

מחקר מטבולי הוא לקבוע את החומרים שפורסמו על ידי מיקרואורגניזמים בתהליך של פעילות חיונית. שיטה זו היא די פשוטה ויעילה, למעט כמה שעות אתה כבר יכול למצוא את התוצאות.

כאשר לאבחן dysbiosis חשוב לזכור כי כל אדם הוא בודד, ואת microflora במעי תלוי בגיל, דיאטה, העונה. לכן, האבחנה אינה נעשית רק על בסיס ניתוח, אלא דורשת שיטות חקירה נוספות.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

טיפול ב- dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה מטופל בדרך כלל עם תרופות מיוחדות המכילות חיידקים מועילים.

פרוביוטיקה ופרוביוטיקה משמשים בדרך כלל.

Prebiotics להזין את הגוף עם מזון ולא מעוכל במעיים, אבל חומרים כאלה הם בינוני מזין מעולה עבור microflora. חומרים כאלה בכמויות גדולות נמצאים בבצל, שום, תירס, מוצרי חלב. כמו כן, יש תכשירים מיוחדים המכילים פרביוטיקה (בחילה, prebio, וכו ').

פרוביוטיקה מכילה חיידקים חיים שאינם מושבים את המעיים, אך מעכבים את הצמיחה של מיקרואורגניזמים פתוגנים ומחזירים את האיזון הטבעי במעי. עם זאת, במקרים חמורים של dysbacteriosis, תרופות כאלה אינם יעילים את השימוש בסמים מיקרוביאלית נדרשת.

מ כדי לטפל dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה?

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה יכול להיות מטופלים עם חיטוי המעי, אשר לדכא את הצמיחה של חיידקים פתוגניים, כמעט מבלי להשפיע על החיידקים המעי.

Intetriks הוא נגזרת של שלושה quinolones והוא נתון קורס של לא יותר מ 5 ימים.

Nifurokszid הוא חבר בקבוצת nitrofurans, זה בדרך כלל prescribed כמובן שבועי ארבע פעמים ביום עבור 200 מ"ג.

תרופות עבור dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה, במיוחד בצורה חמורה, כפוף לטיפול בסמים. תכשירים אנטיבקטריאליים לשיקום של microflora במעי נקבעים רק לאחר dysbacteriosis הוא הקימה, וגם רק לאחר ניתוח הרגישות של מיקרואורגניזמים.

 • עם staphylococci, enterococci, קרנות מוקצים מקבוצת macrolides (oleandomycin), פניצילינים semisynthetic (amoxicillin).
 • עם colibacaine, nalidixic נגזרות חומצה, nitrofurans (antiseptics), sulfonamides (phthalazole) הם יעילים יותר.
 • עם Pseudomonas aeruginosa polymyxin, aminoglycosides (kanamycin).
 • ב. לומיזל, amphotericin.
 • ב dysbacteriosis bacteriophages משמשים גם - וירוסים אשר פועלים רק סוג אחד של חיידקים. תרופות אלו יכולות לשמש יחד עם אנטיביוטיקה או כחלופה לטיפול. Bacteriophages נלקחים באופן פנימי או משמש חוקנים. שוק התרופות המודרני מציע coliprotein, staphylococcus, pseudomonas aeruginosa, bacteriophage חלבונים.

Dysbacteriosis מוביל hypovitaminosis, לטיפול שבו מתחמי ויטמין (multitabs) נקבעו. כמו כן, עם dysbacteriosis, ההגנה החיסונית שבורה, כך immunomodulators משמשים בטיפול, אשר לא רק עוזר לשפר את חסינות, אלא גם לשחזר את microflora במעי. בדרך כלל, תרופות צמח משמשים למטרה זו (תמיסת אכינצאה, פרופוליס).

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

תזונה עבור dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה

כדי לשמור על איזון טבעי של microflora במעי, חשוב לאכול דגנים מזונות חומצה לקטית, ירקות, פירות, אשר מכילים סיבים תזונתיים, חומצות אמינו, לקטו ו bifidobacteria.

בטיפול dysbiosis יש צורך לדבוק בעקרונות הבסיסיים של תזונה:

 • צריכת מזון בשעה מוגדרת שעות;
 • דיאטה צריכה לכלול סיבים תזונתיים ומוצרי חלב;
 • הדיאטה היא אינדיבידואלית, עם חסינות של המוצר זה חייב מיד להיות מחוץ לתזונה.

כדי לנרמל את microflora במעי, חשוב לכלול את מוצרי הדיאטה המכילים פולי ו oligosaccharides (דגנים, פירות, ירקות). חומרים אלה משמשים מקור אנרגיה עבור bifidobacteria.

חלב אם יש oligosaccharides בהרכב שלה, ולכן חשוב להמשיך breastfeeding עם dysbacteriosis של תינוקות.

כמו כן, המקור של oligosaccharides הם קישואים, גזר, שיבולת שועל, בצל ושום. פירות יער רבים, תפוחים, בננות ומשמשים מכילים פרוקטו-אוליגוסכרידים. פוליסכרידים עשירים בשורשים שן הארי, קטניות, עולש. כדי לקבל את הנורמה היומית של סכרידים אתה צריך לאכול לפחות חמש מנות של פירות וירקות.

סוכרים, הם סיבים תזונתיים נחוצים עבור המעיים כמקור של תזונה עבור חיידקים, לשיפור התנועה, הם גם פועלים כמו enterosorbents טבעי.

 • עם dysbacteriosis הנגרמת על ידי staphylococcus, מומלץ להגדיל את הצריכה של פטל, תותים, אפר ההר.
 • עם חלבון, Pseudomonas aeruginosa, שום, בצל, צנון, תפוחים, משמשים הם מדכאים משחק.
 • השתנה E. Coli הוא מדוכא על ידי רימונים, פלפל בולגרי, בצל.
 • כאשר קנדידה מסייע גזר, חמוציות.

כמקור של פרוביוטיקה, אתה יכול להשתמש במוצרי חומצה לקטית (kefir, acidophilus, actives, kumis, וכו ').

Dysbacteriosis לאחר אנטיביוטיקה בתקופה האחרונה הוא נפוץ יותר, שכן כמעט כל המחלות מטופלים עם סוכנים אנטיבקטריאליים. כדי להפחית את ההשפעה השלילית של תרופות כאלה, יש צורך לשמור על microflora במעי עם הכנות מיוחדות ותזונה מאוזנת מהימים הראשונים של הטיפול.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.