Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Dyshidrosis, pompholix אצל ילדים ומבוגרים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מחלות מקבוצת דרמטיטיס כף היד-פלנטרית בעלות אופי לא זיהומי כוללות נגעים בעור כפות הידיים והרגליים, המוגדרות בשמות נרדפים כגון דישידרוזיס, פומפוליקס, אקזמה דיהידרוטית, אקזמה שלפוחית (או שלפוחית) אנדוגנית של הידיים כפות רגליים, כמו גם אקזמה דרמטיטיס אקזמית חריפה-בולוטית) של הידיים. [1]

ב- ICD-10, מחלה כרונית חוזרת ונשנית זו מקודדת L30.1 בסעיף דרמטיטיס.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי כמה דיווחים, לפחות 20% מהמקרים של דלקת עור דקלים נגרמים על ידי פומפוליקס (אקזמה דיסהידרוטית), המתגלה לרוב אצל מבוגרים מתחת לגיל 40, עם דומיננטיות קלה של נשים. [2]

יש לשים לב שבאזורים עם אקלים חם יש יותר חולים עם הפרעת נזילות מאשר במדינות עם תנאי אקלים מתונים.

בפרקטיקה הקלינית, הפרעת היד הידיים מתרחשת פי ארבעה עד חמישה פעמים יותר מאשר הפרעת רגליים ברגל (צד צמחי של כפות הרגליים), וברוב המקרים מופיעים סימפטומים בשתי הידיים או הרגליים.

גורם ל dyshidrosis

כעת השם "דישידרוזיס", שהוצג על ידי רופא העור הבריטי וויליאם טילברי פוקס ברבע האחרון של המאה ה -19, אינו מוכר כבלתי מדויק, שכן לא זוהו הפרות ברורות של הזעה באקזמה של בולרית של הידיים והרגליים, וכן פתולוגיה זו קשורה לתפקוד לקוי של בלוטות הזיעה אקרין (כלומר חסימתן ושימור הזיעה) לא הוכח. אולם הגדרה זו לא נעלמה מהמינוח הדרמטולוגי.[3]

ופומפוליקס היא הצורה הבולטת ביותר של דרמטיטיס dyshidrotic, שבה שלפוחיות (בועות קטנות) מתמזגות ליצירת בועות גדולות יותר (שוורים).

למרות מחקרים רבים, עדיין לא ניתן היה לברר את הגורמים המדויקים של דישיידרוזיס. [4]וגורמים אטיולוגיים אפשריים יכולים להיות:

גורמי סיכון

גורמי סיכון היפותטיים להתפתחות dyshidrosis (אקזמה dyshidrotic או pompholix) הם: מתח; נטייה קבועה גנטית; הזעה מוגברת (הזעת יתר) בכפות הידיים והסוליות; היסטוריה (כולל היסטוריה משפחתית) של אלרגיות עונתיות או אטופיק דרמטיטיס (אקזמה).

על פי המחקרים האחרונים שנעשו על ידי רופאי עור ואימונולוגים זרים, הסיכון להתפתחות דיהידרוזיס ופומפוליקס גדל בנוכחות מחלות אוטואימוניות (גלומרולונפריטיס כרונית, תסמונת סיוגרן, SLE, מחלת קרוהן וכו '), וכן  וויסקוט-אולדריך. תסמונת (WAS) ותסמונות חסר סלקטיביות הקשורות בחוסר  חיסוני ראשוני. IgA.[5]

שני הגורמים הראשונים (מתח ונטייה תורשתית לפתח תגובות אלרגיות) נגרמים לרוב כתוצאה מ- dyshidrosis בילדים.

פתוגנזה

המנגנונים האחראים לפתוגנזה של דרמטוזות דיהידרוטיות אינם ברורים לגמרי, אם כי מעורבות המערכת החיסונית של העור, הכוללת תאים דנדריטים אפידרמיסיים (תאי לנגרהנס), קרטינוציטים, פיברובלסטים, תאי מאסט, מקרופאגים (פגוציטים), T-לימפוציטים (כולל עוזרי T), כמו גם מתווכים דלקתיים (ציטוקינים, כימוקינים), פפטידים מזיעה מיקרוביאלית, דרמיצידין. [6]

עד כה ידוע כי שלפוחיות תוך -אפידרמיליות (שלפוחיות) מפוזרות, שנוצרות בפתולוגיה זו, הן תוצאה של בצקת בין -תאית באפידרמיס (ספונגיוזיס) - עם הרחבת המרווחים בין קרטינוציטים ושבירות דרמוזומיות לאחר מכן (בין תאי הידבקויות).

יש לציין כי ספונגיוזיס יכול להיות אקרוסירנגיאלי. Acrosiringium הוא קטע אפידרמיס של הצינור, במיוחד במיוחד בכפות הידיים ובכפות בלוטות הזיעה האקרין, שחלקן ההפרשה נמצא עמוק בתוך הדרמיס, והצינור הישר מוביל אל פני העור ויוצא לתוך החריץ- כמו נקבוביות.[7]

חוקרים העלו גרסאות כאלה להיווצרות שלפוחיות בדישידרוזיס, כגון: הורדת סף גירוי העור; זיהוי מעוות של אנטיגנים עור אוטולוגיים על ידי תאי החיסון; פיתוח תגובה משנית להתפשטות אנטיגנים זיהומים סמויים; הפרעות בתאי העור הגורמות לתגובה לא מספקת של קולטנים המזהים אנטיגן ומעוררים פעילות של לימפוציטים מסוג T וכו '.

לפיכך, dyshidrosis הוא דרמטיטיס ספוגיוטי בעל אופי אטופי, המאפיין את עור כפות הידיים והסוליות בעלות שכבה עבה יותר, המורכב מקרטינוציטים דחוסים, ומכיל מספר גדול יותר של תאים אימונו -כשירים אחרים. [8]

פרשנות מטאפיזית למקורות המחלה או לפסיכוסומטיים מקשרת את רוב בעיות העור לשליטה עצמית מוגזמת, חוסר נכונות להראות את רגשותיו, ובמקביל תלות רבה בדעה של מישהו אחר.

תסמינים dyshidrosis

לעתים קרובות הסימנים הראשונים של dyshidrosis באים לידי ביטוי בגרד פתאומי בכפות הידיים, במשטחים לרוחב של האצבעות או בכפות הרגליים.

אם מדובר בדישידרוזיס אמיתי, הבועות - שקופות, מלאות בנוזל חסר צבע - מתחילות להופיע בקבוצות, מה שגורם לגירוד מוגבר ואף לכאבים מסוימים.

Dyshidrosis לאחר ההריון מתבטא באותם שלפוחיות בכפות הידיים והרגליים, וגורם לגירוד בעור.

לעתים קרובות תסמינים אלה מופיעים באופן ספורדי: בערך פעם בחודש במשך זמן רב. כתוצאה מכך, הפרעת הידרוזיס בכפות הידיים או הפרעת הזעת רגליים מהסוליה - במיוחד הזעת יתר מתקדמת - הופכים לפומפוליקס. זוהי צורה מבעבעת של אקזמה כף היד-פלנטרית, במקרים חמורים שבהם יש קילוף (קילוף של העור), סדקים כואבים, ולעתים גם הקלה (עיבוי העור).

קראו עוד -  אקזמה דישידרוטית

קצת שונה מפומפוליקס היא הפרעת דישדרוזיס למיבש יבש - הפרעת נזלת lamellar או קרטוליזה פילינג של כפות הידיים. הוא מאופיין באריתמה טבעתית על פני כף היד של הידיים (לעתים רחוקות יותר בכפות הרגליים) עם בועות שמתמלאות לא בנוזל, אלא באוויר. הפריחה מופיעה בדרך כלל בעונה החמה, אינה גורמת לגירוד ומהירה מספיק להפוך לאזורי פילינג - עם קשקשים קראטין על פני העור, המתרחבים בהדרגה לאורך הפריפריה ומשאירים שפה צמודה. אין סימנים לדלקת.

ברוב המקרים, dyshidrosis lamellar יבש אצל ילד עובר באופן ספונטני - על ידי קילוף הדרגתי, אך אצל מבוגרים, סדקים בעור אפשריים.

סיבוכים ותוצאות

הסיבוכים וההשלכות הנפוצים ביותר של pomfolix:

  • עיבוי העור הפגוע;
  • זיהום חיידקי משני (בדרך כלל סטרפטו וסטפילוקוקל), מה שמוביל לנפיחות, כאבים מוגברים, היווצרות פוסטול על הידיים / רגליים (עם אפשרות להמשך).

אם דיסהידרוזיס ואקזמה דיסהידרוטית משפיעים על קצות האצבעות, עלולה להתפתח דלקת בקפל הציפורן - פארונכיה והתנוונות של צלחות הציפורן.[9]

אבחון dyshidrosis

אבחון אקזמה דיסהידרוטית כולל בדיקת הפריחה, חקר אנמנזה  ובדיקת עור .

נדרשות בדיקות דם: כלליות, לאימונוגלובולינים (IgE), לאינדקס לויקוציטים- T- לימפוציטים, לכייל משלים בסרום. גירוד עור מתבצע (לזיהום), ייתכן שיהיה צורך בבדיקת עור.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת עם גרדת, פסוריאזיס פוסטולארית, פמפיגואיד בולועי ומצבים דרמטולוגיים אחרים עם תסמינים דומים. [10]

למי לפנות?

יַחַס dyshidrosis

ככלל, הטיפול בדיזדרוזיס הינו ארוך טווח, וההמלצות הקליניות העיקריות של רופאי עור כוללות שימוש בסוכנים חיצוניים ותרופות מערכתיות להקלה על הסימפטומים.

משחות וקרמים נמצאים בשימוש נרחב כדי dyshidrosis פינוק, אלה  משחות עבור אקזמה  ו  קרמים עבור אקזמה . בפרט, משחה, קרם או תחליב עם קורטיקוסטרואיד  מתילפרדניסולון  אדוואנטאן לדיזדרוזיס מוחלים על העור הפגוע למשך חודש וחצי עד חודשיים.

כמו כן נקבעים סוכנים דרמטוטרופיים אחרים, כולל משחת אבץ או משחה  Desitin  (עם תחמוצת אבץ); Akriderm,  Betasalik , Belosalik,  Celestoderm B  או Diprosalik (עם betamethasone וחומצה סליצילית).

ועם דיסהידרוזיס למיבש יבש, יש להשתמש בקרמים קרטוליטיים המכילים אוריאה, חומצה לקטית או סליצילית.

כדי להקל על גירוד משתמשים באנטי -היסטמינים - טבליות   Tavegil (Clemastine), Loratadin או Tsetrin לדיזדרוזיס. [11]

במקרה של החמרה, ניתן לרשום קורסים קצרים של סטרואידים סיסטמיים, אוראליים או זריקות. אז, בצורת טבליות, נלקחים תכשירי פרדניסולון, וטיפול בזריקות מתבצע עם תכשירי Betamethasone GCS, ככלל, Diprospan משמש לדיזדרוזיס

במקרים חמורים, התרופות האימונומודולטוריות מתוטרקסט או ציקלוספורין מסומנות  . ואם העור נדבק, ניתן לרשום אנטיביוטיקה.

טיפול פיזיותרפי המתאים למצב העור נקבע, למשל פוטותרפיה (חשיפה מבוקרת לקרינה אולטרה סגולה). [12]קראו עוד -  פיזיותרפיה לדלקת עור ודרמטוזיס .

נחקרה יעילותו של רעלן הבוטולינום הנספח A באקזמת יד דישידרוטית. [13]

רוב החולים מטופלים בבית, בהתאם להוראות הרופא המטפל. בנוסף, עבור הידיים ו / או הרגליים, מומלץ לעשות אמבטיות וקומפרסים קרים, שעבורם אשלגן פרמנגנט (פתרון ורוד בהיר של אשלגן פרמנגנט) או חומץ שולחן (מדולל במים ביחס של 1:10) הוא בשימוש.

אפשר לבצע טיפול צמחי מרפא בבית: לעשות אמבטיות עם מרתחים מקוררים של עשבי זנב סוס, סדרת תלת -צדדית, קש, פרחי קמומיל בית מרקחת או קלנדולה רפואית.

כמו כן, למטופלים ניתנות המלצות בנוגע לתזונה, בפירוט רב יותר תפריט הדיאטה והתזונה לדישידרוזיס נדון בחומרים:

מְנִיעָה

כאמצעי עיקרי למניעת דיסהידרוזיס, הימנע ממגע עם כל דבר שעלול לגרות את העור, כולל סבונים, שמפו וכימיקלים ביתיים אחרים.

תַחֲזִית

אקזמה שלפוחית אנדוגנית של הידיים והרגליים - dyshidrosis - עשויה להיפתר באופן ספונטני. אך הפרוגנוזה בנוגע לחוסר האפשרות להישנותה, המתפתחת במהירות ובאופן בלתי צפוי לחלוטין, אינה ודאית. ב 75-85% מהמקרים, מחלה דרמטולוגית זו היא כרונית, המפחיתה את איכות חייהם של החולים.

השאלות הנפוצות ביותר

רופאי עור עונים על שאלות המטופלים:

  • כיצד מועברת דיסהידרוזיס? האם זה מדבק או לא?

מחלת עור זו אינה מדבקת ואינה יכולה להיות מועברת לאחרים בשום צורה.

  • מה לעשות אם דישיידרוזיס נמשך?

יש להתייעץ עם רופא עור בנוגע לשימוש במשחה או בקרם עם GCS חזק יותר - mometasone furoate (Momederm, Avecort, Uniderm, Elokom) או, כאופציה, טיפול בתרופות אימונומודולטוריות. [14]

  • האם אפשר לבקר בחדר הכושר עם הפרעת תזונה?

בשלב החמרה זה בלתי אפשרי, אבל בהפוגה זה אפשרי, אבל צריך להגן על הידיים: ללבוש כפפות לאימון.

  • דישידרוזיס והצבא

ההחלטה על אפשרות לשירות צבאי לאנשים עם אטופיק דרמטיטיס (אקזמה), כולל דישידרוטית, מתקבלת על ידי הוועדה הרפואית על בסיס מסקנת רופא עור מומחה לאחר בחינת החייל.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.