Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Dysbacteriosis של המעי

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Dysbacteriosis של המעי - שינוי הרכב איכותי וכמותי של הצמח החיידקי, הנגרמת על ידי הפרה דינאמית של המיקרופולוגיה של המעי כתוצאה מפגיעה הסתגלות, הפרה של מנגנוני מגן מפצה של הגוף.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

Dysbacteriosis של המעי נפוץ מאוד. הוא זוהה ב 75-90% מהמקרים של מחלות גסטרואנטרולוגיות חריפות כרוניות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

גורם ל - דיסביוזה מעיים

הסיבות הנפוצות ביותר בפועל של dysbiosis מעיים הן כדלקמן:

 1. אנטיביוטיקה-כימותרפיה, שימוש בגליקוקורטיקואידים, ציטוסטטים.
 2. מגע מקצועי ארוך טווח עם אנטיביוטיקה.
 3. מחלות כרוניות חריפות של מערכת העיכול של זיהומיות ולא זיהומיות הטבע. התפקיד העיקרי בהתפתחות של dysbiosis במצב זה משחק הצומח פתוגני מותנה.
 4. שינויים בתזונה העיקרית, התעללות סוכרוז.
 5. מחלות קשות, התערבויות כירורגיות, לחץ נפשי ופיזי.
 6. להישאר ארוכה של אדם לא אופייני לו (יוצא דופן) בתי גידול, תנאים קיצוניים (speleological, בגובה רב, משלחת הארקטי, וכו ').
 7. מדינות החיסונים (עם מחלות אונקולוגיות, הידבקות ב- HIV).
 8. ההשפעה של קרינה מייננת.
 9. הפרעות אנטומיות-פיזיות של המעי: הפרעות אנטומיות, סיבוכים במהלך הניתוח על מערכת העיכול, הפרעות בתנועת מעיים וקליטת חומרים מזינים. תסמונת ספיגה maldigestii ליצור תנאים נוחים עבור רבייה של הצומח פתוגני מותנה.
 10. פוליפופיטמינוזיס.
 11. צום.
 12. דימום במערכת העיכול.
 13. אלרגיה למזון.
 14. פרמנטופתיה (מולדת ונרכשת), חוסר סובלנות של מזונות שונים, כולל חלב שלם (חסר לקטז); דגנים (גלוטן entero-patia), פטריות (trehgalaznaya חוסר יעילות).

תחת השפעת גורמים אטיולוגיים יש שינוי איכותי וכמותי במיקרופלורה במעי. ככלל, מספר הסימביציות החיידקיות הבסיסיות של המעי - ביפידובקטריה, חומצה לקטית וא-קולי פתוגני, מצטמצם באופן משמעותי. יחד עם זאת, מספר של חיידקים פתוגניים מותנית (enterobacteria, staphylococcus, וכו '), פטריות של קנדידה הסוג, נעדר במעי או נוכח בה כמויות קטנות, עולה. ההרכב האיכותי והכמותי המשתנה של המיקרופלורה של המעיים מוביל לכך שהאסוציאציות החיידקיות הדיסבוטיות אינן מבצעות פונקציות מגן ופיזיולוגיות ומשבשות את פעולת המעי.

צורות כבדות של דיסביוזה גורמות להפרעות משמעותיות בפונקציות העיכול והקליטה של המעי, ומשבשות בצורה חדה את מצב הגוף הכללי. חיידקים פתוגניים מותנים, מעבר לקולוניזציה של המעי, משבשים את ספיגת הפחמימות, חומצות השומן, חומצות האמינו, הויטמינים. מוצרים מטבוליזם (אינדול, skatole, וכו ') ורעלים המיוצרים על ידי הצומח הפתוגני מותנה להפחית את הפונקציה detoxification של הכבד, להגדיל את הסימפטומים של שכרות.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

פתוגנזה

ביומסה של חיידקים מיושבים במעי של מבוגר הוא 2.5-3.0 ק"ג וכולל עד 500 מינים של חיידקים, היחס של anaerobes ו Aerobes הוא 1000: 1.

מיקרופלורת מעי מחולקת לחייב (מיקרואורגניזמים הם כל זמן חלק פלורה הרגילה ממלא תפקיד חשוב בהגנה המטבוליזם ואנטי-זיהום) ו אופציונליים (חיידקים מצאו לעתים קרובות בקרב אנשים בריאים, אך אינם מתוכננים מראש, כי הוא מסוגל לגרום למחלה בירידה התנגדות של המקרו-אורגניזם).

הנציגים הדומיננטיים של microflora מחויבים הם שאינם sporeforming anaerobes: bifido ו- lactobacilli, bacteroides. Bifidobacteria מהווים 85-98% של microflora במעי.

פונקציות של microflora במעי רגיל

 • יוצר סביבה חומצית (pH של המדיום של המעי הגס ל 5.3-5.8), אשר מונע את התפשטות של microflora פתוגניים, putrefactive ו-גזים להרכיב של המעי;
 • מקדם עיכול אנזימטי של רכיבי מזון (לקטובצילוס ו bifidobacteria, eubacteria, Bacteroides לשפר הידרוליזה חלבון, שומני saponified, פחמימות מותססות, תאית מומסת);
 • מבצעת תפקוד ויטמין ליצירת (escherichia, bifido ו eubacteria להשתתף בסינתזה וקליטת ויטמינים K, קבוצה B, חומצה פולית וניקוטין);
 • מעורב סינתטי, העיכול ופונקציות מעיים רעלים (bifidobacteria ו לקטובצילוס להפחית את החדירות של מחסומים רקמות כלי דם עבור רעלנים של ו פתוגניים תנאי מיקרואורגניזמים פתוגניים, למנוע חדירה של חיידקים בתוך האיברים הפנימיים ודם);
 • משפר גוף התנגדות אימונולוגית (bifidobacteria ו לקטובצילוס המגרים את פעולת לימפוציטים, סינתזה של אימונוגלובולינים, אינטרפרון, ציטוקינים, להעלות את הרמות שלמות, פעילות ליזוזים);
 • משפר את הפעילות הפיזיולוגית של מערכת העיכול, בפרט, תנועתיות מעיים;
 • מגרה את הסינתזה של חומרים פעילים ביולוגית, המשפיעה לחיוב על תפקוד מערכת העיכול, מערכת הלב וכלי הדם, hematopoiesis;
 • משחק תפקיד חשוב בשלבים הסופיים של חילוף החומרים של כולסטרול וחומצות מרה. במעי הגס, בהשתתפות חיידקים, כולסטרול מומר לקופרוסטנול סטירולי, שאינו נספג. בעזרת microflora של המעי, הידרוליזה של מולקולת הכולסטרול מתרחשת גם. תחת השפעת אנזימים microflora, שינויים חומצה מרה מתרחשים: deconjugation, המרה של חומצות מרה ראשוניות לתוך נגזרות keto של חומצה cholanic. בדרך כלל על 80-90% של חומצות מרה הם reabsorbed, כל השאר מופרש עם צואה. נוכחותם של חומצות מרה במעי הגס מאטה את ספיגת המים. הפעילות של microflora מקדם את היווצרות נורמלי של צואה.

לחייב microflora אצל אנשים בריאים הוא קבוע, מבצעת תפקודים ביולוגיים מרכזיים שימושי עבור גוף האדם (bifidobacteria ו לקטובצילוס, Bacteroides, אשריכיה קולי, enterococci). Microflora האופציונלי, מתמיד השינוי בהרכבו הספציפי, זה מסולק במהירות, אין השפעה משמעותית על הפונדקאי, כי זה זיהום נמוך (חיידקים אופורטוניסטיים - tsitrobakter, micrococci, Pseudomonas, פרוטאוס, פטריות דמויות שמרים, סטפילוקוקוס, קלוסטרידיום, וכו ').

קומפוזיציה כמותית של microflora במעי רגיל

שם מיקרואורגניזמים

CFU / גרם של צואה

ביפידובקטריה

108-1010

לקטובצילי

106-1011

Bacteroides

107-109

פפטוקוצ'י ופגוסטריפטוקוסי

105-10b

האנציקלופדיה

10b-108

Staphylococci (hemolytic, פלזמה קרישה)

לא יותר מ 103

Staphylococci (hemolytic, אפידרמיס, coagulase שלילי)

- 104-105

סטרפטוקוצ'י

105-107

קלוסטרידיה

103-105

Eubacteria

10Z-1010

שמרים פטריות

לא יותר מ 10Z

אטרובקטריה פתוגנית מותנית ומוטות שלילי של גרגר

לא יותר מ 103-104

הערה: CFU - מספר יחידות המושבה להרכיב

מערכת העיכול היא בית גידול טבעי למיקרואורגניזמים בבני אדם ובעלי חיים. במיוחד הרבה מיקרואורגניזמים בחלק התחתון של המעי הגס. מספר חיידקים במעי הגס של בעלי חוליות הוא 10 10 -11 11 לכל 1 גרם של תוכן המעי, לקנוס אותם באופן משמעותי פחות בשל מיץ קיבה בקטריות, הפריסטלטיקה והוא גורם מיקרוביאלית אנדוגני סביר של המעי הדק. בחלק העליון האמצעי של המעי הדק יש אוכלוסייה קטנה בלבד, בעיקר aerobes פקולטטיבי גראם חיובי, כמות קטנה של חיידקים אנאירוביים, שמרים ופטריות. המעי הדק הדיסטלי (ב שסתום ileocecal) "ספקטרום מיקרוביאלי" היא עמדת ביניים בין המיקרופלורה של המעי הדק והמעי הגס הפרוקסימלי. החלק התחתון של המעי הגס מאוכלס על ידי אותם מיקרואורגניזמים הנמצאים במעי הגס, אם כי הם קטנים יותר. נגיש יותר לחקר microflora צואה, שהיא למעשה הצומח של המעי הגס הדיסטלי. הופעתם של בדיקות מעיים ארוכות אפשרה לבחון את המיקרופלורה לאורך כל מערכת העיכול.

לאחר האכילה, מספר המיקרואורגניזמים גדל במידה מתונה, אך לאחר מספר שעות הוא חוזר לרמתו המקורית.

בצואה, מיקרוסקופ מגלה מספר תאים חיידקיים, מתוכם כ 10% יכולים להכפיל על חומרי הזנה מלאכותיים. אצל אנשים בריאים כ 95-99% של המיקרואורגניזמים ניתנים לגידול מהווים אנאירוביים, אשר מיוצגים bacterioid (10 5 -10 12 1 גרם של צואה) ו bifidobacteria (10 8 -10 10 תאים חיידקיים לכל 1 גרם של צואה). הצמחייה צואתי האירובית הנציגים העיקריים הוא Escherichia coli (10 6 -10 9 ), enterococci (10 3 -10 9 ), לקטובצילוס (10 10 ). בנוסף, פחות ופחות לזהות סטפילוקוקוס, סטרפטוקוקוס, קלוסטרידיום, Klebsiella, פרוטאוס, פטריות שמרים דמויים, פרוטוזואה, וכו '

בדרך כלל, כאשר מחקר בקטריולוגית של צואת אדם בריא לשים לב לא רק למספר הכולל של E. Coli (300-400 מיליון / g), אלא גם על תוכנו עם תכונות אנזימטי מתון (עד 10%) ו לקטוז שלילי enterobacteria (5%) coccal צורות בסך הכל של מיקרואורגניזמים (עד 25%), bifidobacteria (10 ~ 7 ועוד). של משפחת פתוגנים מעיים, Escherichia coli hemolyzing, סטפילוקוקוס hemolyzing, פרוטאוס, פטריות של הסוג קנדידה וחיידקים אחרים הצואה של אדם בריא לא צריך להיות.

Microflora רגילה, כמו הסימביונטי, מבצעת מספר פונקציות שהן חיוניות החיים של החיידק: הגנה שאינו ספציפי נגד חיידקים הגורמים לזיהומים במעיים, המבוסס על אנטגוניזם מיקרוביאלי, השתתפות בייצור נוגדנים, והתפקוד vitaminsinteziruyuschaya של מיקרואורגניזמים, כגון ויטמינים C, K, B1, B2, WB, B12, PP, פולית פנטותנית חומצות. בנוסף, מיקרואורגניזמים המאכלסים את המעיים, מתעכלים עיסה; מעורב מחשוף אנזימטי של חלבונים, שומנים ופחמימות משקל מולקולריים גבוהות; לקדם ספיגת הסידן, ברזל, ויטמין D על ידי יצירת סביבה חומצית; מעורבים במטבוליזם של חומצות המרת ההיווצרות של stercobilin המעי הגס, koprosterina, חומצת deoxycholic; איון נשא phosphatase enterokinase והבסיסי; מעורב ביצירה של תוצרי פירוק חלבון (פנול, אינדול, skatole), נרמול תנועתיות מעיים. חיידקי הפלורה הנורמלי תורם "בשלה" מערכת מקרופאג-histiocytic, להשפיע על המבנה של רירית מעי ואת כושר הקליטה שלו.

מיקרופלורת המעי יכולה להשתנות בהשפעת תהליכים פתולוגיים שונים או גורמים אקסוגניים, המתבטאת בהפרת היחסים הרגילים בין סוגים שונים של מיקרואורגניזמים והפצתם בחלקים שונים של המעי. המראה של microflora dysbiotic שונה מאפיין מצב הנקרא dysbacteriosis. כאשר הביע dysbacteriosis מגדילה את מספר מיקרואורגניזמים במעי הדק עם דומיננטיות של חיידקים מהמין Escherichia, Klebsiella, לקטובצילוס, קמפילובקטר ו אנטרוקוקוס. במעי הגס צואה של bifidobacteria פחות או לחלוטין להיעלם, הגדלת מספר Escherichia, staphylococci, סטרפטוקוקוס, שמרים, Klebsiella, פרוטאוס.

Dysbacteriosis קרובות לידי הביטוי להקטין את המספר הכולל של מיקרואורגניזמים, לפעמים עד כדי להשלים היעלמותם של סוגים מסוימים של מיקרואורגניזמים נורמלי תוך דומיננטיות של מינים הנמצאים בדרך כלל נוכח סכום מינימאלי. זו דומיננטיות יכול להיות ממושך או להתרחש מעת לעת. בהופעתו של dysbiosis תפקיד חיוני הוא שיחק על ידי יחסים אנטגוניסטית של נציגי עמותות טבעיות. תנודות זמניות קטנות במספר מיקרואורגניזמים בודדים מסולקות מעצמן ללא כל התערבות. התנאים בהם מגביר את קצב ההתרבות של כמה נציגים של עמותות חיידקים או לצבור חומרים ספציפיים לעכב את הצמיחה של מיקרואורגניזמים אחרים משמעותית לשנות את ההרכב של מיקרואורגניזמים ואת היחס הכמותי של מיקרואורגניזמים שונים, t. E. מתרחשת dysbacteriosis.

עם מחלות שונות, המעי הדק מתמלא במיקרואורגניזמים מן החלקים הדיסטליים של המעי, ואז המיקרופלורה שבה דומה ל"נוף המיקרוביאלי "של המעי הגס.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

תסמינים - דיסביוזה מעיים

בחולים רבים, dysbacteriosis המעי הוא חבוי ומוכר על ידי מחקר בקטריולוגי של צואה. צורות דיסבאקטיוזיות המבוטאות קלינית מאופיינות בסימפטומים הבאים:

 • שלשולים - צואה רכה יכולה להתרחש 4-6 פעמים או יותר; במספר מקרים, עקביות של הצואה הוא pulpy, בצואה את חתיכות מזון מעוכל נקבעים. שלשול אינו תסמין הכרחי של dysbiosis מעיים. לחולים רבים יש שלשולים, יכול להיות רק שרפרפים לא יציבים;
 • גזים - סימפטום קבוע למדי של dysbiosis;
 • כאב בבטן של טבע פכפך, לא בטוח, בדרך כלל בעוצמה בינונית;
 • תסמונת חוסר ספיגה מתפתחת עם דיסביוזה ממושכת וחמורה;
 • מתנפחים, מתגלגלים בזמן המישוש של החלק הטרמינלי של האיליאק, ולעתים רחוקות יותר, של הקאקום.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

איפה זה כואב?

שלבים

מידת הדיסביוזה יכולה להישפט על פי הסיווג:

 • 1 מדרגה (צורה סמויה, מפוצה) מאופיינת בשינויים קלים בחלק האירובי של המיקרוביוצנוזה (עלייה או ירידה במספר האשריצ'יה). ביפידו ולקטופלורה לא השתנו. ככלל, אין תפקוד לקוי של המעי.
 • שלב 2 (טופס subcompensated) - בין צמצום משמעותי של bifidobacteria חשף כמותיים ואיכותי משנה Escherichia וחיידקים אופורטוניסטיים ברמת קבוצת אוכלוסיית עלייה, Pseudomonas ואת סוג פטריות קנדידה.
 • 3 מעלות - רמה מופחתת משמעותית של bifidoflora בשילוב עם ירידה בתכולת lactoflora ושינוי חד במספר Escherichia. לאחר ירידה ברמת bifidoflora, את ההרכב של microflora המעיים הוא שיבשו, התנאים נוצרים עבור ביטוי של תכונות אגרסיביות של מיקרואורגניזמים אופורטוניסטי. ככלל, עם dysbacteriosis של התואר השלישי יש תפקוד לקוי של המעי.
 • 4 מעלות - לא bifidoflora, הפחתה משמעותית lactoflora הסכום ולשנות את התוכן של E. Coli (ירידה או עלייה), הגידול במספר חובה, אופציונליים ולא אופייניים פתוגנים אופורטוניסטים אנושיים מינים בריאים עמותות. משבש את יחס רכב microbiocenosis הנורמלי במעיים, ובכך להפחית הפונקציה המגנה שלו vitaminosinteziruyuschaya להשתנות תהליכים אנזימטיים, מגביר את רמת מוצרים מטבולית רצויים מיקרואורגניזמים פתוגניים על תנאי. מלבד תפקוד לקוי של מערכת העיכול, אשר עלולה לגרום לשינויים הרסניים בקיר, בקטרמיה ואלח-דם מעיים, כמו הקטינה הכוללת והתנגדות מקומית לגוף ופעולה פתוגניים מיושם מיקרואורגניזמים פתוגניים על תנאי.

מחברים מסוימים מסווגים dysbiosis מעיים על ידי סוג של הפתוגן דומיננטי:

 1. סטפילוקוקל;
 2. klebsiellezny;
 3. חלבון;
 4. bakteroidny;
 5. klostridiozny (קל Cl.);
 6. כרוניקה;
 7. מעורב.

צורות של דיסבאקטיוזיס סמויה וחסרת-משנה אופייניות יותר לצורות קלות ומתונות של דיזנטריה וסלמונלוזיס, קוליטיס פוסטטיסנטרי. Dysbiosis disompensated הוא ציין עם קורס קשה וממושך של זיהומים מעיים חריפה, פתולוגים במקביל של דרכי העיכול, כמו גם עם קוליטיס כיבית, קוליטיס קוליטיס.

שלבי dysbacteriosis ניתן לקבוע באמצעות סיווג:

 • אני בשלב - ירידה בכמות או חיסול של bifidobacteria ו (או) lactobacilli.
 • II - עלייה משמעותית בשכיחות שלאחר מכן של הצמחייה colibacterial או ירידה חדה שלה, לא טיפוסי enzymatically נחות E. Coli.
 • שלב III - titers גבוהה של האגודה של microflora פתוגני מותנה.
 • שלב IV - החיידקים שולטים בסוג פרוטיוס או Pseudomonas aeruginosa ב titers גבוהה.

עניין רב הוא סיווג dysbiosis לפי AF Bilibin (1967):

Dysbacteriosis של המעי הוא בדרך כלל תהליך פתולוגי מקומי. עם זאת, במספר מקרים, הכללה של dysbacteriosis אפשרי. הצורה הכללית מאופיינת על ידי חיידקים, אולי התפתחות של אלח דם ו septicopyemia.

Dysbacteriosis של המעי יכול להתרחש סמוי (תת קלינית), מקומי (מקומי) ו משותף (כללי) צורות (שלבים). עם צורה סמויה, שינוי בהרכב הרגיל של סימביונטות במעי אינו מוביל להופעתו של תהליך פתולוגי גלוי. עם צורה מקומית של dysbiosis, תהליך דלקתי מתרחשת באיבר כלשהו, במיוחד במעי. לבסוף, ב הצורה הנפוצה של dysbiosis, אשר יכול להיות מלווה בקטרמיה, הכללה של זיהום, עקב הפחתה משמעותית של התנגדות כוללת של האורגניזם, זה השפיע מספר גופים, לרבות parenchyma, מגביר שכרות, לעתים קרובות אלח דם. פיצוי, לעתים קרובות יותר באופן סמוי, תת - פיצוי (ככלל, מקומי) וצורות לא מפוצלות (הכללות) מוקצות לפי מידת הפיצוי.

בשנת המארח מיקרואורגניזמים להתקיים לומן של האפיתל במעיים אל פני שטח המאורות. כפי שהוכח בניסוי בבעלי חיים, זה מתרחש בתחילה "דבק" (הדבקה) של מיקרואורגניזם אל פני השטח של האנתרוציט. לאחר ההדבקה ציינה התפשטות של תאי מיקרוביאליים ובידוד של הרעלן, אשר גורם לשיבוש בחילוף חומרי מים-אלקטרוליט, הקר שלשולים, מוביל להתייבשות ומוות של בעלי החיים. "דבק" של מיקרואורגניזמים, ב coli Escherichia בפרט, הם מייצרים תורמי גורמי הדבקה ספציפיים, הכוללים את K-אנטיגן או קופסית אנטיגנים פוליסכריד או טבע חלבון, מיקרואורגניזמים מתן יכולת סלקטיבית לצרף משטח רירי. שחרור יתר של נוזל המיוצר על ידי פעולה של התא רעלן פנימי חיידקי נחשב לא רק כביטוי של תהליך פתולוגי במעי הדק, אלא גם כמנגנון הגנה כדי להקל שטיפת מיקרואורגניזמים מן המעיים. התגובות החיסוניות של הגוף הן נוגדנים ספציפיים מעורבים תא דם לבנים אשר הוכחו במחקר שהושג על לולאה Thiry-וולה.

כאשר dysbacteriosis הפר פונקציה אנטגוניסטית של המיקרופלורה במעי נורמלי ביחס חיידקים פתוגניים נמק, ויטמין-ופונקציות אנזימטי כי אינו יכול להשפיע על מצבו הכללי של הגוף בקשר עם ירידה בתנגודת שלה.

המשפיע על הפעילות התפקודית הנורמלית של מיקרואורגניזמים במערכת עיכול שינה מובילים להיווצרות של מוצרים רעילים, אשר נספגים במעי הדק. זה הוכיח תפקיד של חיידקים במעיים בפיתוח סרטן המעי הגס בבני אדם, בהשתתפות מטבוליטים שונים חיידקים משמעיים. לדוגמא, מטבוליטים חומצת אמינו לקחת חלק קטן oncogenesis, בעוד באותו הזמן, את התפקיד של מטבוליטים של חומצות מרות המיוצרות על ידי הפעולה של דהידרוגנז הגרעיני 7 degidroksilazy בתהליך הזה חשוב מאוד. ריכוז של חומצות מרה בצואה בקבוצות אוכלוסייה שונות מיבשות שונות מתואם עם הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס לפתח, ואת רוב האנשים מקבוצות בעלות סיכון גבוה לחלות בסרטן המעי הגס ב Clostridium המעי הנוכחי, שהוא בעל יכולת לייצר בטא דהידרוגנז גרעיני oksisteroid- 4,5-dehydrogenase). בקבוצת אנשים עם סיכון נמוך הם מזוהים רק לעתים נדירות. Clostridium זוהה בצואה של רוב החולים עם סרטן מעי גס בהשוואה לקבוצת הביקורת.

בשנת שברירים, כחושים, ילדים חולים, במיוחד סבלו מכל מחלה, חלה הכפלה אינטנסיבית של מיקרואורגניזמים פתוגניים, שהנה תושב קבע של המעיים של בני אדם ובעלי חיים (למשל, נציגים של הסוג Escherichia) שיכול להוביל לזיהום ואף אלח דם. לעתים קרובות, עם dysbacteriosis, מיקרואורגניזמים כי הם עמידים לתרופות אנטיבקטריאלי בשימוש נרחב, אשר יש את היכולת להתפשט באוכלוסייה של קשרים קרובים. תנאים דומים חלים לתועלתו לאפשר פלורה coccal, מיקרואורגניזמים נימקים (סוג פרוטאוס et al.), פטריות (סוג קנדידה ועוד) חיידקים Pseudomonas, לעתים קרובות גורם להתפתחות של סיבוכים לאחר ניתוח. פטרייתיים dysbacteriosis התכופים ביותר, staphylococcal, פרוטאוס, Pseudomonas, ו Escherichia הנגרמים על ידי עמותות שונות של מיקרואורגניזמים אמרו.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

אבחון - דיסביוזה מעיים

נתוני מעבדה

 1. בדיקה מיקרוביולוגית של צואה - נקבעה ירידה בכמות הכוללת של E. Coli, bifido ו- lactobacilli; יש microflora פתוגני.
 2. Coprocygram - כמות גדולה של סיבים לא מעוכלים, עמילן תאיים, סטיאטריה (סבונים, חומצות שומן, לעיתים נדירות - ניטרלי שומן) נקבע.
 3. ניתוח ביוכימי של צואה - עם dysbacteriosis, phosphatase אלקליין מופיע, ואת רמת enterokinase עולה.
 4. מימן חיובי מבחן נשימתי - עודף גידול חיידקי במעי הדק מוביל לעלייה חדה בתכולת מימן באוויר נושף לאחר עומס של לקטולוז.
 5. זריעת המעי הדק לשאוף על הצומח החיידקי - עבור dysbacteriosis המעי, זיהוי של יותר מ 1010 מיקרואורגניזמים לכל מ"ל הוא אופייני. אבחנה של dysbacteriosis סביר במיוחד בנוכחות anaerobes חובה (clostridia ו bacteroids), anaerobes פקולטטיבית או חיידקים של קבוצת המעי.
 6. בדיקה של ביופסיה jejunal הדגימה, שיטפון של וילי חדירת ליקוציט של propria של הממברנה הרירית נצפים.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55]

אילו בדיקות נדרשות?

למי לפנות?

יַחַס - דיסביוזה מעיים

הטיפול של dysbiosis צריך להיות מורכב, יחד עם ההשפעה על המחלה הבסיסית והתנגדות גוברת של הגוף, הוא מספק עבור מינוי של כספים, מגוון אשר תלוי באופי של שינויים בצמחים החיידקים של המעי. בעת גילוי מיקרואורגניזמים פתוגניים או פתוגניים מותנים, מתבצע קורס של טיפול בתרופות אנטיבקטריאליות.

סלקטיבי לפעול על קבוצה של פרוטאוס ו Pseudomonas aeruginosa זנים מספר אמפיצילין ו carbenicillin. בשנים האחרונות, משולבים אנטיביוטיקה - סינרגיסטים. לפיכך, כאשר dysbacteriosis staphylococcal במיוחד שילוב יעיל של אמינוגליקוזידים (kanamycin, סולפט גנטמיצין, monomycin) עם אמפיצילין בנוכחות Pseudomonas aeruginosa - סולפט גנטמיצין עם מלח disodium carbenicillin; פולימקסין, pseudomonas bacteriophage. אנאירובית וצומח אירובי משפיעים טטרציקלין, כלוראמפניקול, אריתרומיצין, lincomycin, קלינדמיצין.

בשילוב עם אנטיביוטיקה או באופן עצמאי ניתן להשתמש נגזרים של nitrofuran, sulfonamides ותרופות, שנוצרו על בסיס השילוב שלהם עם trimethoprim - ביספטול. זה כבר נקבע כי ההכנות sulfanilamide נספגים היטב, במשך זמן רב נמצאים בגוף הריכוז הנדרש, לא לדכא microflora נורמלי של המעי ודרכי הנשימה.

לטיפול ב- dysbiosis מועיל להשתמש באנטיביוטיקה של פטריות - ניסטטין, levorin ובקורס חמור - amphoglucamine, dekamine, amphotericin B.

כאשר ניסוחים dysbacteriosis מומלץ Proteaceae nitrofuran בסדרה - furakrilin, Furazolin, furazolidone, ונגזרים בקטריופאג koliproteyny של 8-hydroxyquinoline (5-NOC enteroseptol) וחומצה nalidixic (שחורים). שחורים יעיל עבור dysbiosis החמורה, שלא ניתן לטפל מעיים, הנגרם חיידקי מיקרוביאליים עמותה של הסוג פרוטאוס, סטפילוקוקוס, lactosonegative Escherichia, פטריות דמויות שמרים.

מוקדם יותר, עבור נורמליזציה של microflora במעי, mexamens ו mexazas היו שנקבעו, אשר היו יעילים עבור דלקת פרקים כרונית ו קוליטיס מסובך על ידי dysbiosis. עם זאת, לאחרונה, בקשר עם תופעות הלוואי של תרופות אלה, לעתים קרובות יותר עקב הקבלה ממושכת וממושכת, הייצור והשימוש של תרופות אלה ירדו בחדות.

נכון לעכשיו, לאחר קבלת הפנים של אנטיביוטיקה וסוכני אנטיבקטריאלי אחרות לטיפול dysbacteriosis לראות colibacterin bifidumbakterin, bifikol, laktobakterin, t. ההכנות E. נגזר נציגי מיקרופלורת המעי האנושי רגיל מיושם בהצלחה בכל dysbacteriosis במחלות מעי שונות. כל התרופות הללו, או אחד מהם יכול להיות מומלץ בלי כמובן שלפני הטיפול האנטיביוטי אם dysbiosis לידי ביטוי רק היעלמות או הפחתה של מספר נציגים של פלורת מעיים רגילה.

הפעילות האנטיגוניסטית של תרופות אלה ביחס לחיידקים מעיים פתוגניים ואופורטוניסטיים צוינה. לכן, במקרים מסוימים, כאשר staphylococcus, פטריות ותושבי חוץ אחרים נמצאים במעי כמות קטנה, רק הכנות חיידקים המכילים מיקרופלורה נורמלי רגיל מספיקים.

אם dysbacteriosis מלווה תהליכי maldigestion, מומלץ להשתמש הכנות אנזים (Festalum, panzinorm et al.). אם dysbacteriosis נגרם כתוצאת משימוש מופרז מוצדק, מספיק או מוסדר של סוכנים אנטיבקטריאלי, במיוחד אנטיביוטיקה, לאחר הנסיגה שלהם מתבצעת מרדים, טיפול מגרת disintoxication. תחת מרשם אנטי היסטמינים, הכנות הורמונלית, הכנות סידן, pentoxy, methyluracil, ויטמינים, עירוי דם, globulins-גמא, חיסונים, toxoids, ופאג'ים, ליזוזים, ואת eubiotiki בסרום Pseudomonas אנטי staphylococcal הספציפי הכנות חיידקי.

בשנת dysbacteriosis מפוצה, מסובך בגלל ספסיס, מוצגים taktivin levamisole, אימונוגלובולינים antistaphylococcal פלזמה antistaphylococcal, עירוי דם, תאים אדומים, חלבון gemodeza, reopoliglyukina, פתרונות של אלקטרוליטים וויטמינים.

מְנִיעָה

בליבה של מניעת dysbiosis הם היגיינית, חולי תזונה, נחלשו במיוחד, אמצעים מבריאים, מינוי התרופות אנטיבקטריאלי רק תחת התוויות קפדניות. אנטיביוטיקה צריכה להיות משולבת עם ויטמינים (תיאמין, ריבופלבין, פירידוקסין, ויטמין K, אסקורבית וחומצה ניקוטינית), השפעה חיובית על המצב התפקודי של המעי ו microflora שלה, כמו גם הכנות אנזים, אשר מונע התרחשות של dysbiosis מעיים.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60], [61], [62], [63]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.