Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זיהומים סטפילוקוקליים

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

זיהומים סטפילוקוקליים הם זיהומים חיידקיים אנתרופוזהיים נרחבים עם מנגנונים מרובים של העברת הפתוגן. מאופיין על ידי התפתחות של דלקת purulent נגעים, שיכרון ואת הכללה תכופה של תהליך פתולוגי עם התפתחות אלח דם.

אבחנה של זיהום סטפילוקוקל מבוסס על כתם גרם תרבות. הטיפול בזיהום סטפילוקוקלי מתבצע עם בטא מוגן, אך מכיוון שההתנגדות לאחרונה שכיחה, ייתכן ויהיה צורך להשתמש בונקומיצין. כמה זנים עמידים לכל אנטיביוטיקה. היוצא מן הכלל במקרים אלה הוא האנטיביוטיקה החדשה ביותר המכוונת לריבוזום (למשל, linezolid, quinupristin ו- delfopristin) או אנטיביוטיקה lipopeptide.

קודי ICD-10

  • A05.0. הרעלת מזון סטפילוקוקלית.
  • A41.0. ספיקמיה נגרמת על ידי סטפילוקוקוס אוראוס.
  • A41.1. ספיקמיה נגרמת על ידי סטפילוקוקוס אחר שצוין.
  • A41.2. ספיקמיה נגרמת על ידי סטפילוקוקוס לא מוגדר.
  • A48.3. תסמונת הלם רעיל.

מה גורם לזיהום סטפילוקוקלי?

זיהום הוא זיהום של הגוף עם חיידקים שיכולים לגרום למחלות שונות. במקרה שלנו, אנחנו מדברים על זיהום עם staphylococci, אשר יש מוזרויות משלו.

Staphylococcus הוא נציג של microflora פתוגנית מותנית. זה מראה כי החיידק נתון הוא בן לוויה קבוע של האדם, מרופד על עורו, רירי ואפילו בתוך הגוף. בתנאים רגילים, כאשר הגנות הגוף הן בגובה, סטפילוקוקוס לא יכול להביא נזק מוחשי. גם אם אתה נכנס אורגניזם שבו יש כל התנאים המתאימים רבייה, חיידק לא יכול להוביל למחלה אם המערכת החיסונית מייצרת בכמות כמות מספקת המסוגלת לתמוך microflora פתוגנית מותנית במצב לא פעיל.

בתנאים רגילים, staphylococcus חי באוויר ועל פני הגוף. איך זה יכול להיכנס לגוף? עם ידיים מלוכלכות, עם מכשירים והמחוטאות מספיק (מכשירים כירורגיים רפואי, צנתרים, מערכות תוך ורידי, מכשירים פירסינג ומניקור, ערכת גילוח ועוד רבים אחרים), עם מזון רחוץ, רוק, וכו ' כל הדרכים להפיץ את הזיהום (מוטס, משק בית ומזון) רלוונטיות באותה מידה בגלל השכיחות הגדולה של staphylococcus בסביבה.

לעתים קרובות, זיהום staphylococcal נצפתה במוסדות רפואיים. הסיבה לכך היא אי ציות לדרישות סניטריים היגייני. גם כאשר העור כדי לדקור או לנקב לצורך דם איסוף מטוהר עם פתרון אלכוהול, מה שהופך בו לא כל כך בגלל הלכלוך והאבק, אבל בגלל החיידקים כגון סטפילוקוקוס, אשר נמצאים על הגוף כמעט כל זמן. אז, את הסיכון של חוזה זה מותנה- pathogenic חיידק הוא תמיד, אם העור אינו נקי מספיק.

אל תחשוב כי הפעלת החיידק מתרחשת רק כאשר הוא נכנס לגוף דרך הדם או מערכת העיכול. עם חסינות מוחלשת, זיהום staphylococcal מסוכן אפילו על פני העור. זה עולה רק קצת כדי לפגוע בעור, וחיידקים יראו את זה כאות לפעולה. אז זה בדרך כלל staphylococcus גורם לתהליכים דלקתיים ססגוניים על העור.

Staphylococcus עצמו (מיקרוסקופיזם עגול מיקרוסקופי) הוא מזיק יחסית, גם אם הוא נכנס לגוף. פגיעה בגוף האדם נגרמת על ידי מוצרים רעילים של הפעילות החיונית שלו, אשר לשבש את תהליכים מטבוליים בתאים, וכתוצאה מכך ירידה חסינות מקומית, דלקת מתפתחת שבו יש הצטברות גדולה של חיידקים, כלומר. שם הם מכפילים באופן אקטיבי.

עם זרם הדם, זיהום staphylococcal יכול להתפשט בכל הגוף, מה שמוביל את הופעתה של מוקדים רבים של דלקת ו שיכרון חמור של הגוף. ברור שעזיבת המחלה ללא טיפול מסוכנת לחיים, אך הטיפול במחלה מבלי להרוס את הפתוגן שלה הוא בלתי אפשרי. התרופות היעילות ביותר נגד זיהום בקטריאלי הן אנטיביוטיקה, ורק החלתן על סטפילוקוקוס יכולה לעצור את התפשטות המחלה.

מהם התסמינים של זיהום סטפילוקוקלי?

זיהום סטפילוקוקלי יכול להתבטא במקומות שונים של הגוף שלנו: על העור, בגרון, באף, באוזניים או בעיניים, על האיברים הפנימיים. ברור כי הסימפטומים של המחלה עם לוקליזציה שונים של האזור הפגוע יהיה שונה. תפקיד מרכזי בפיתוח התמונה הקלינית של הפתולוגיה יופעל על ידי המין והמתח של הפתוגן, גיל החולה ומעמדו החיסוני.

עם זיהום בעור, אתה יכול לראות את המראה של התפרצויות שונות עם תוכן ארסיות בפנים. לאחר אורגניזם Staphylococcus קשר על ידי בליעה עשוי להתפתח מחלה דלקתית של שקדים, פה וריריות גרון, ומחלות בדרכי נשימה (ברונכיטיס, דלקת ריאות, דלקת קרום ריאה, וכו '), או עיכול (דלקת המעי). Staphylococci באף יגרום נזלת, סינוסיטיס פתולוגיות אחרות של מעברי הסינוסים באף, אשר עשוי להיות מורכב בשל דלקת של האמצעי באוזן הפנימית. אבל פעם אחת aureus תעלת השמע החיצונית יכול לגרום נגעים דלקתיים מִתמַגֵל של העור של האוזן. ההתפשטות של staph באזור של המוח גורם לדלקת של קרומי המוח, באזור של הלב - הלב, יחד להכות כלי דם קטנים.

אנו יכולים לומר כי אין מקום בגוף שבו staphylococcus לא יכול להיות בירושה כאשר המערכת החיסונית נכשל. ובכל מקום, שבו החיידקים מתחילים להתרבות באופן פעיל, מתפתח דלקתיות או דלקתית- מוקד דלקת, האורגניזם הוא שיכור עם מוצרים של פעילות חיונית של חיידקים. ברור כי כאשר הזיהום מתפשט דרך הגוף, הסימפטומים של שיכרון להיות אינטנסיבי יותר, מה שגורם חום, בחילה והקאות, כאבי ראש, חולשה קשה ועייפות.

כיצד מאובחנת זיהום סטפילוקוקלי?

אבחנה של זיהום סטפילוקוקל מבוסס על כתם גרם ועל התרבות של החומר הנגוע. יש לקבוע את הרגישות לאנטיביוטיקה. זאת בשל העובדה כי staphylococcci עמיד methicillin נמצאים לעיתים קרובות היום, ואת האיתור שלהם דורש טיפול אלטרנטיבי.

הרעלת מזון Staphylococcal יש לחשוד במקרה של מקרים קבוצתיים (למשל, כמה בני משפחה, המשתתפים בקבוצות חברתיות או לקוחות במסעדה). אישור טבע סטפילוקוקלי של המחלה (בדרך כלל על ידי מחלקת הבריאות) דורש בידוד של staphylococci מן המזון החשוד, ולפעמים בדיקות לארוטוקסינים.

שינויים עצם שנגרמו על ידי osteomyelitis אינם גלויים במהלך בדיקת רנטגן במשך 10-14 ימים, ואת אובדן העצם התגובה periosteal הם בלתי נתפסים עוד יותר. בשלב מוקדם יותר, שינויים עצם יכול להיות מזוהה עם MPT, KT ו רדיונוקלידים סורקים.

מה צריך לבדוק?

כיצד מטופלים זיהומים סטפילוקוקליים?

למרות העובדה כי זיהום staphylococcal הוא על הגוף שלנו ואפילו בתוך הגוף כל הזמן, כדי לטפל בו לפני תחילת הסימפטומים של המחלה לא הגיוני. אורגניזם בריא בריא הוא מסוגל להתמודד עם חיידקים בפני עצמה. סיוע מבחוץ נדרש רק אם המערכת החיסונית נחלשת, מה שמאפשר חיידקים להכפיל ללא הפרעה, גרימת נזק לאיברים ורקמות שונות של אדם.

כאשר מופיעים סימפטומים של מחלה, אדם פונה למטפל אשר, כאשר הוא חשוד בזיהום, צריך לקבוע לא רק את הדם הרגיל בדיקות דם ושתן, אלא גם להזמין את המטופל להגיש ניתוח הפתוגן. זוהי נקודה חשובה מאוד, אשר על האפקטיביות של הטיפול שנקבע תלויה במידה רבה.

אנו כבר יודעים שהאבולוציה השפיעה לא רק על אנשים או על בעלי חיים, אלא גם על מיקרואורגניזמים. במשך השנים הארוכות של קיומם של חיידקים, הופיעו מינים חדשים וזנים רבים המגיבים באופן שונה לסוכנים אנטי מיקרוביאליים. זנים מסוימים של זיהום staph במהלך האבולוציה למדו לסנתז חומרים להרוס את הרכיבים הפעילים של אנטיביוטיקה, אשר מפחיתה את הרגישות באופן משמעותי לאנטיביוטיקה של סטפילוקוקוס.

היכולת של חיידקים להפחית את האפקטיביות של חומרים אנטי מיקרוביאליים נקרא עמידות אנטיביוטית. זה בעיה מדענים מנסים לפתור על ידי יצירת אנטיביוטיקה חדשה עם תכונות אחרות. אבל זה לא אומר שבזמן, staphylococcus לא יפתחו "חסינות" אליהם. יתר על כן, כדי למנוע את השימוש הנרחב של אנטיביוטיקה ללא מרשם רופא, אשר תורם להתפשטות הבעיה של עמידות לאנטיביוטיקה, הוא מאוד, מאוד קשה.

אנשים לא רוצים להבין: מה לא הורג חיידק מחזק. הכנה לא מתאימה או מינון לא יוביל לא להרס המיקרואורגניזם, אלא למוטציה שלו, וכתוצאה מכך הוא יקבל תכונות חדשות שהופכות אותו עמיד לאנטיביוטיקה.

ובכן, עם המינון הכל ברור. ומה התרופה הלא נכונה, כי כל אנטיביוטיקה נועדו להרוג זיהום חיידקי? העובדה היא כי זיהום הוא מושג כללי, כי אפילו כמה staphylococci קיימים. עדיין לא המציא אנטיביוטיקה כי באותה מידה להתמודד עם כל סוג של זיהום.

אם ההוראות לתרופה לקרוא בעיון מידע על התכונות הפרמקולוגיות שלה, אתה יכול לראות רשימה של חיידקים במאבק נגד אנטיביוטיקה זו היא יעילה במיוחד. בנפרד מבודדים מיקרואורגניזמים, אשר רגישים חלקית לתרופה, ואלה שלא ניתן להשמיד על ידי התרופה.

כאשר מרשם אנטיביוטיקה מ staphylococcus, יש צורך לקחת בחשבון את הרגישות של זן זוהה לתרופה שנקבעו. אם לאדם יש דלקת שקדים נגרמת על ידי סטפילוקוקוס הזהב, אין טעם לרשום לו מרשם אנטיביוטי, לא פעיל או לא פעיל בכלל לגבי סוג זה של זיהום.

לעיתים קרובות, עם זיהום סטפילוקוקלי, אנטיביוטיקה של מגוון רחב של פעולות נקבעו, כי בנוסף סטפילוקוקוס בגוף, ייתכן שיש סוגים אחרים של חיידקים פתוגניים. כן, וחוץ מזה תרופות אלה יכולים להתחיל בטיפול, בלי לחכות לתוצאות הניתוח של הפתוגן, אשר חשוב מאוד בתנאים חריפים.

העדפה ניתנת בדרך כלל אנטיביוטיקה ביתא לקטם של סדרת פניצילין ו cephalosporin. זה אותם שאנחנו רגילים לטפל כמעט בכל מחלות זיהומיות. אבל חיידקים כבר למדו כיצד להילחם באנטיביוטיקה הזו בעוד כמה שנים של קיומם, כך שהאפקטיביות של תרופות אלה נחקרת יותר ויותר.

חלק מהתרופות משופרת על ידי תוספת להרכב מעכבי בטא לקטמאז שלהם (-lactamase באט - אנזים המיוצר על ידי חיידקים כדי להפחית את היעילות של lactams בטא של מספר פניצילינים ו cephalosporins), אבל גם זה לא עושה אותם כל-עוצמה. אחרי הכל, כל יום יש יותר ויותר זנים חדשים של staph כי צריכים להיבדק באופן קבוע עבור רגישות לאנטיביוטיקה.

כיצד מונע זיהום סטפילוקוקלי?

מטרת אמצעי מניעה היא למנוע את התרחשות של זיהום staphylococcal בבית, בעבודה; הרעלת מזון Staphylococcal, זיהום stochylococcal nosocomial. עבור כלי רכב תברואה חסינות עלייה לזיהום staphylococcal היו מחוסן עם toxoid הספוחה staphylococcal מטוהרים ונשים בהריון וחולים להיות שמדובר בניתוח אלקטיבי.

אמצעי זהירות אספטיים (כגון שטיפת ידיים יסודית בין מחקרי החולה לבין עיקור הציוד) יסייעו לצמצם את התפשטות הסטפילוקוקוס בהגדרות בית החולים. בידוד קפדני של תהליכים המבוצעים בחולים עם חיידקים עמידים. הליכי בידוד בחולים אלה צריכים להתבצע עד תהליך הזיהום הוא נרפא. מנשא האף האסימפטומטי אינו זקוק לבידוד, אלא כאשר הוא נושא של MRSA או שהוא חשוד בהפצת הזיהום. סמים כגון cloxacillin, dicloxacillin, Trimethoprim-sulfamethoxazole ציפרופלוקםצין (כל אחת מהתרופות אלה לעתים קרובות בשילוב עם ריפמפיצין) ו mupirocin האקטואלי יעילים לטיפול הנישא MRSA, אבל 50% של Staphylococcus aureus מצטמצמים והופכים עמידים לתרופות, לפיה החיסול מתבצע .

מניעת הרעלת מזון staphylococcal היא הכנה נכונה של מזון. חולים עם דלקת עור staphylococcal לא צריך להיות מותר לבשל. יש לאכול את המזון לאחר בישול או למקם במקרר. אין לאחסן מזון מבושל בטמפרטורת החדר.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.