Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרופות המשמשות בלידה

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

תכונה מיוחדת של פרמקותרפיה במילדות היא השתתפות של שלושה התמחויות בו. על פי הערכות גסות, במהלך הלידה 32% מהילדים שנולדו מקבלים מגוף האם יותר משישה סמים. שליש מהם מתמנים בקשר עם סיבוכים של נטילת תרופות אחרות במהלך ההריון ולידה. בהקשר זה, יש צורך לרשום ולתת תיאור של תרופות המשמשות הלידה (בדרך כלל על ידי רופאים מיילד) מן עמדות של מרדים ו neonatologist.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

תרופות המעודדות את האספקה

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

אוקסיטוצין

מגביר את המשרעת ואת תדירות הצירים של המיאומטריום. כאשר בולוס SG / ב מנה גדולה יותר מאשר 5-10 ED, גורמת לירידה בתנגודת היקפית כלי דם של 50%, גידול של קצב לב על ידי 30%, ירידת MAP. 30%, אשר עלול להחמיר הפחתת לחץ דם עקב השימוש בפתרונות של AI, קלונידין וסוכנים נגד יתר לחץ דם אחרים. לטווח ארוך הממשל של אוקסיטוצין צריך להתבצע עם infusomat, הקדמה לא מבוקרת של גְבִישָׁן כממס מגדילה את העומס על שריר לב ועל עומס נוזל ביניים, אשר לעתים קרובות גורם עיקרי היפוקסיה יולד ועובר. יצוין כי הממשל של האוקסיטוצין אקסוגניים מעכב את הייצור של הגוף להורמון הנשי אנדוגניים. בהקשר זה, לאחר הפעלת אינפוזיה עם תרופות, זה לא צריך להיות מופרע, זה מוביל להפסקה מוחלטת של העבודה. הפעלה / במבוא של האוקסיטוצין הוא נצפה לעתים קרובות עלייה משמעותית טון של הרחם, אשר מוביל להידרדרות במחזור דם ברחם ובשלייה, תנועות נשימה של עובר נורמלית עקב היפוקסיה, עיכוב סינתזה פעילה שטח, העלייה בתדירות של טראומת לידה, ירד דם טבורי יילוד pH.

השינוי בקצב הלב של העובר בתגובה למבחן אוקסיטוצין (לחץ סטנדרטי) מספק מידע על העתודות של מחזור השליה.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Metilergometrin

במינונים קטנים מגביר את הכוח ואת התדירות של התכווצויות הרחם, מלווה הרפיה רגילה של המיאומטריום. ככל שהמינון עולה, מתפתח התכווצות טוניק ממושכת של המיאומטריום. הזרקת IV של metgergometrin יכולה לגרום להופעת Vasospasm כללית (עליה ב- OPSS), ירידה ביכולת הוורידים ועלייה בלחץ הדם, וכתוצאה מכך לחץ הידרוסטטי מוגבר בנימים (כולל ריאתי). שינויים אלה עשויים לעורר את התפתחותה של רעלת הריון ובצקת ריאות בחולים עם רעלת הריון חמורה. בהקשר זה, תרופות משמשות רק כדי לעצור דימום לאחר הלידה.

סידן ההכנות

סידן כלורי ו גלוקונאט סידן הוא uterotonic. במינונים נמוכים (ב / ב 2-6 מ"ל של 10% פתרון), הם משמשים (בשילוב עם propranolol) לחסל את DFA, במינונים הטיפוליים - על מנת להאיץ את התכווצות הרחם והפחתת היקף אובדן דם על ניתוח קיסרי (לאחר מיצוי של העובר) ולאחר הלידה תקופה.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

פרוסטגלנדינים

Dinoprost (PG F2a) הוא prescribed כדי לעורר ולעורר את פעילות התכווצות של myometrium בשלבים שונים של ההריון (רינופולציה, סיום מלאכותי של הריון). Dinoprost עלולה לגרום ליתר לחץ דם חולף, סימפונות חמורים, במיוחד אצל נשים בהריון עם אסתמה במקביל, גדל תנועתיות של מערכת העיכול, בחילות. Dinoprost מגביר את CB, מגביר את קצב הלב, מגביר את חדירות של כלי הדם. באירופה ובצפון אמריקה, iv הממשל של dinoprost משמש רק עבור הפלות.

Dinoprostone (PGE2) משמש לגירוי העבודה. LS גורם לעלייה של התכווצויות קצובות של המיאומטריום של הרחם ההרה, עלייה בנימה והרפיה של צוואר הרחם. Dinoprostone מפחית את לחץ הדם עקב ירידה ב- OPSS, המלווה בטכיקרדיה מפצה. שלא כמו dinoprost, dinoproston מרחיב את כלי הדם ואת bronchi, אבל החדירות של נימים, כמו dinoprost, עולה. ב -90% מהנשים ההרות, השימוש בסמים מלווה בהיפרתרמיה, שנמשכת 40-90 דקות לאחר הפסקת העירוי. עם כניסתה של dinoproston בשיעור של 10 mcg / min או יותר, בחילה, הקאות ורעד עלול להתפתח.

מנגנון הפעולה של misoprostol (PGE2) דומה dinoproston.

גזי חממת תווית נשים בהריון עם צלקת רחם, אגן צר קליני, גלאוקומת פתולוגיה סומטי חמורה:. מחלת לב אורגנית, GB, כיב פפטי, סוכרת, אפילפסיה, וכו '; כאשר הם / בהקדמה של פיתוח אפשרי של phlebitis.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

טוקוליטקי

Beta2-adrenomimetiki (טרבוטלין, סלבוטאמול, fenoterol, hexoprenaline). אלה

תרופות המשמשות לעכב או לעצור צירים מוקדמים. בהחלט סלקטיבית-אגוניסטים beta2 אין, כולם במידה זו או אחרת, ולעורר בטא שריר הלב 2 קולטנים. עם ההגדלה ידי DM 25-50% ל III שליש של הריון, גירוי של עליות נוספות NE-adrenoreceptors בטאו 300%, המהווה 70% מכלל א.ק.ג. מובילים לשינויים חולפים בדמות קטע ST מדוכא והיפוך גל T (סימנים של איסכמיה לבבית). עבור ממשל parenteral טוקוליטיקה דורש oximetry דופק ניטור (ללא כיחלון בשל המספר הקטן של המוגלובין המופחת).

תרופות צריך להיות מנוהל בעזרת infusomat (דיוק של מינון ואת הפחתת נפח, לעתים קרובות unrecorded, פתרונות pourable). אפקט antidiuretic מוביל reabsorption של נתרן ומים (כדי להגביל את צריכת הנתרן), מקטין CODPL. (ב CODpll "12 מ"מ כספית ההסתברות לפתח בצקת ריאות גבוהה). בשעה השלישית של עירוי של טוקוליטיקה, רמת הגלוקוז והאינסולין גדלה באופן מרבי, מה שמוביל להיפוקלמיה וקטונמיה. הצטברות של מטבוליטים אלה עלולה לגרום להתפתחות של תסמונת hyperosmolar. תינוקות שנולדו זקוקים לשליטה גליקמית במהלך היום. התדירות של בצקת ריאות עם טיפול בטא אדרנומימטי הוא עד 4%. השימוש המשולב בטא-אדרנומימטיקה ו- GCS מגדיל באופן משמעותי את הסיכון להתפתחותו.

מניעת סיבוכים המפורטים להלן:

  • מינויו של ביתא-אדרנומימטיקה לפי אינדיקציות קפדניות;
  • הגבלה (שלמים!) של הנוזל המוזרק ל 1.5-2.5 ליטר ליום;
  • הכנסת תרופות באמצעות אינפוסומט;
  • להתחיל את עירוי או מתן אוראלי של תרופות עם מינונים מינימליים, אם אפשר בשילוב עם antagonists סידן, MgS04 ופרוגסטרון, כדי להפחית את המינון שלהם.

אפקט טיפולי טוב הוא המבוא של סוכן חסימה עבור חמצון של חומצות שומן של trimethylhydrazinium propionate דיהידראט. LS ניתנת מיד לפני tocolysis. בשל השפעתו הרגישה על קולטני בטא אדרנרגי, זיקה שלהם בטא-אדרנומימטיקה מוגברת. זה מאפשר להשיג את האפקט הרצוי טוקוליטיקה להפחית בטא אגוניסטים במינון 2 פעמים, חיסול הפיתוח של תופעות לוואי: מימית propionate trimethylhydrasine, 10% פתרון, w / 5 מ"ל יחיד מנה; לבצע הרדמה 2 שעות לאחר הפסקת העירוי או 12 שעות לאחר המנה האחרונה של סוג הלוח של סמים, לתת העדפה שיטות אזוריות.

מגנזיום גופרתי

LS משמש לרוב לטיפול ברעלת הריון ובריעת הריון, הוא גם יעיל מאוד כטוקוליטי. יונים מגנזיום כאשר מגנזיום גופרתי מנוהל במינונים גדולים הם אנטגוניסטים של יוני סידן, אשר תורמת לירידה בתוקפנות תאיים שלהם. LS יש נוגדת פרכוסים השפעה הרגעה, אפקט hypotensive הוא משמעותי. מגנזיום סולפט הוא broncho- ואת התרחבות, משפר את זרימת הדם אל הרחם כליות, סינתזה prostacyclin אנדותל מעלה, מוריד פעילות הרנין פלזמה רמות של במעכבי אנגיוטנסין, הצטברות טסיות פוחתת. התרופה יכולה להפחית את פעילות הרחם, את השונות של קצב הלב של העובר הבסיסי (טומוגרם לב), לגרום לדיכאון נוירומוסקולארי ונשימה אצל התינוק (מוקדם מדי).

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62], [63]

Indometacin

יש פעילות tocolytic, כי מעכב את הסינתזה של PG, וממריץ את הפעילות הקנטרית של הרחם ואת הייצור של פרוגסטרון.

תרופות וסופרסור

Vasopressor המיילדות האידיאלית צריכה להגדיל את BP של האישה בלידה מבלי להקטין את זרימת הדם הרחם שליה, מתן בעיקר בטא adrenostimulating מוגבל פעולה אלפא adrenostimulating.

אפדרין היא התרופה המועדפת על לחץ דם עורקי אצל נשים הרות.

אגוניסטים אלפא-אדרנרגיים (phenylephrine) ואמצעי גירוי קולטני-אדרנרגיים בטא (אפינפרין ונוראפינפרין) עלייה אמהות לחץ דם לרעת את זרימת הדם בשליה-רחמית. עם זאת, יש ראיות כי phenylphrine, המשמשים במינונים קטנים, אינו מחמיר את זרימת הדם של הרחם. הוא משמש כאשר ephedrine אינו יעיל או התווית. דופמין נקבע על פי אינדיקציות קפדניות כאשר השפעה מועילה על האם עולה על הסיכון הפוטנציאלי לעובר.

התוויות נגד: idiopathic היפרטרופית היצרות סובורטיק, במקרה זה אין שיפור בפרמטרים של המודינמיקה בשל נוכחות של חסימה על מילוי החדרים ו / או יצוא מהם.

טיפול בעירוי-עירוי

בחלק מסובך ניתוח קיסרי לפני החתך של הרחם, נפח עירוי הוא לא פחות מ 400-600 מ"ל, הנפח הכולל הוא 1200-2000 מ"ל (קולואידים ו crystalloids).

להלן פרוטוקול טיפול בעירוי-עירוי לדימום במילדות, שבו נקבע הרכב האיכותי (לוח 23.3). בשל העובדה כי הלם המורגי - זה אופנות שמתפתח כתוצאה של חידוש בזמן לא של אובדן דם, את שעת ההתחלה ואת קצב העירוי צריך להיות אופטימלי: יציבות נשמרת פרמטרים המודינמי ודקת diuresis ברמה בטוחה.

עירוי של FFP עשוי להיות מוחלף עם כניסתה של גורמי קרישה פלזמה. אם דימום מוביל פיתוח / חמרה של דסק"ש והמצב מותר להעריך את קרישת בידוד, קרישה ופוטנציאלי דם Fibrinolytic, חושף נורמלי (subnormal) קרישה, אינדיקטורים ירידה של קרישה פיזיולוגית שבריר supernataltnoy העירוי הראה פירוק פיברין FFP (FFP שממנו הוסרו cryoprecipitate ). בטיפול במינון היעיל FFP DIC הוא 15-30 מ"ל / ק"ג. במידת הצורך, הפעלת AT III (תואר I ו- II תסמונת) במיכל של plazmsy מופשר הפרין הוסיף:

פלזמה טרי קפוא ב / ב 15-30 מ"ל / ק"ג, תדירות הניהול נקבע על ידי תועלתיות קלינית.

הפרין פלזמה הקפואה 0.1-0.25 U / ml של פלזמה, תדירות מתן המוגדר על ידי התועלת הקלינית. עירויי דם שבוצע בהפחתת המוגלובין <80 g / l ו Ht <25% (הערכה אובייקטיבית אפשרית רק כאשר נוזל פיסיולוגי רשום hemodilution נוטים הוא בסופו של היום הראשון לאחר דימום). לכן, כדי לטפל בבעיה של גודל, מהירות, והרכב איכותי של טיפול עירוי-עירוי במהלך בשעות הראשונות לאחר הדימום דורש ניטור מקיף של המוגלובין, המטוקריט ו VSC, היקף הפסד דם, diuresis הדקות, SA02, ו אֲזִינָה של תמונת הריאות.

האינדיקציה לעירוי של מסת הטסיות היא ירידה במספר הטסיות <70 x 103 / ml.

היחס של קולואידים כדי גבישים לא צריך להיות נמוך מ 2: 1, את נפח dextrans לא יעלה על 20 מ"ל / ק"ג.

המטרה העיקרית של תיקון של מצב קולטני אוסמוטי בהלם hemorrhagic היא למנוע ירידה CODPL. מתחת ל -15 מ"מ כספית. אמנות. וכן עלייה של סובלנות osmolality של יותר מ 40 mosm / kg.

איבוד דם מסיבי מכתיב את הצורך לאוורור ממושך.

פתרונות דקסטרוז מיושמים רק לאחר הפקת העובר או אצל נשים בהריון עם סיכון לפתח היפוגליקמיה (הסיכון לפתח היפוגליקמיה בעובר / תינוקות).

נוכחות של מחלות במקביל של מערכת הלב וכלי הדם ואת איברי הנשימה דורש גישה אישית הן הרדמה וטיפול אינפוזיה.

תיקון של הפרעות: רעלת הריון, אקלמפסיה ו- HELLP- תסמונת

רעלת הריון היא נזק אנדותלי כללי (SSR), מלווה SPON, אשר מבוססת על חדירות מוגברת קיר וסקולרי, הפרעות המודינמי והפרעות הקשורות. על פי ארגון הבריאות העולמי סיווג, רעלת הריון היא מצב שבו יתר לחץ דם, בצקת ו proteinuria לפתח לאחר 20 שבועות של הריון. יתר לחץ דם, שהתרחש לפני 20 שבועות של הריון מוקדם יותר, נחשב כרוני (לעתים קרובות יותר הוא GB). יתר לחץ דם, שפותח מאוחר יותר, הוא ביטוי של המחלה, ומאופיין בנזק כללי לאנדותל. פרוטינוריה ו / או נפיחות המופיעים לפני השבוע ה -20 להריון נוטים יותר להיגרם כתוצאה מיתר לחץ דם כרוני או מחלת כליות. עם זאת, כ 20% מהנשים עם רעלת הריון והריעה יש SBP <140 מ"מ כספית. אמנות. ו DBP <90 מ"מ כספית. אמנות.

רעלת ההריון - MODS מאופיין להופעה יחידה או כפולה של עווית (שאינן קשורה למחלות מוחיות אחרות) בחולים עם רעלת הריון במהלך הריון, לידה או בתוך 7 ימים בתקופה שלאחר לידה. הגורם העיקרי להתקפים הוא איסכמיה מוחית, הנגרמת על ידי תפקוד לקוי של כלי הדם. בצקת של המוח אצל נשים בהריון עם רעלת הריון מזוהה לעיתים נדירות, לעתים קרובות יותר היא טיפול יטוגני (עירוי אינפוזיה-עירוי) או משנית (anoxia במהלך עוויתות).

כדי להבטיח כי אבחון יתר לחץ דם הוא אובייקטיבי, הטיפול הוא אופטימלי, הדבקות קפדנית למדידת מדידת BP הוא הכרחי. BP צריך להיות נמדד במנוחה בשלושה עותקים עם מרווח של 1 דקות (הדמות הממוצעת קרובה לזו האמיתית) בגפיים העליונות והתחתונות (אבחון ACC) במצב בצד שמאל. יש צורך לבחור את השרוול הנכון לרשום את DBP.

Proteinuria הוא הפסד של 300 מ"ג חלבון בשתן יומי או יותר מ 1 גרם / L בכל חלק.

בצקת מתרחשת ב 80% של נשים הרות בריא הוא לעתים קרובות עקב תסמונת ACC (לכן, הערכה מקיפה יש צורך).

מיילדות מודעים היטב לצורה דולפת של רעלת הריון, שלילית ביותר בתוכנית הפרוגנוסטית. בהקשר זה, יש צורך להעריך קריטריונים נוספים, הכוללים תרומבוציטופניה, ליקוי ראייה ותפקוד הכלייתי (סינון מופחת, אוליגוריה prerenal), את המראה של סימפטומים נוירולוגיים.

צמצום מספר הטסיות עד 150x103 / ml פחות לחשוף 30% של נשים בהריון עם רעלת הריון. 15% מהנשים בהריון עם רעלת הריון חמורה (לעיתים קרובות עם התפתחות של HELLP- תסמונת) הביעו תרומבוציטופניה - 100 x 103 / ml או פחות.

הפרת autoregulation ואת patency של כלי מוחין (תפקוד לקוי CAC ואת הנזק אנדותל) היא מובילה איסכמיה, המהווה את הגורם להפרעות חזותי (כפל ראייה, פוטופוביה, וכו ') לבין הופעת סימפטומים נוירולוגיים. ב 80% מהנשים בהריון עם אקלמפסיה, כאב ראש שקדם להתפתחות של רעלת הריון. סימפטומים נוירולוגיים עשויים להיות ביטוי של היפוגליקמיה, לעתים קרובות מסבך רעלת הריון.

HELLP-תסמונת - צורה חמורה של רעלת הריון ו התגלמות MODS (עם התפתחות תכופה של ICE) אשר מפתחת בעיקר לידות חוזרות שיש אימהי גבוהה (עד 75%) ו סביב לידה (79: 1000) קטלנית. סימנים מוקדמים של התסמונת - בחילות, הקאות, כאבי אפיסטסטר והיפוכונדריה ימין, נפיחות ניכרת. שינויים מעבדה מופיעים הרבה לפני התלונות המתוארות. חשוב לקבוע את הפעילות של LDH, המשקף את מידת הנזק hepatocytes ואת חומרת המוליזה. היחס בין ALT ו- ACT בתסמונת HELLP הוא בערך 0.55. יש לציין כי בניגוד לרעלת הריון חמורה בתסמונת HELLP, השינויים במעבדה הבסיסיים מגיעים למקסימום תוך 24-48 שעות לאחר הלידה. פיתוח של התסמונת עלול להיות מלווה בסיבוכים חמורים: DIC (21%), היפרדות שליה (16%), אקי (7.5%), בצקת ריאות (6%), היווצרות של קרע המטומות והכבד subcapsular, היפרדות רשתית (0.9%) .

trusted-source[64], [65], [66], [67], [68], [69], [70], [71]


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תרופות המשמשות בלידה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.