Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נשיכה של אלמנה שחורה: איך זה נראה, השלכות, מה לעשות, תרופה נגד

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

עכביש קרקורט הוא אחד החרקים הרעילים ביותר הידועים בעולם. [1]עקיצת אלמנה שחורה - וזה שמו השני של קראקורט - רעיל מאוד ויכול להוביל למותו של הקורבן.

אלמנה שחורה יכולה לחיות בערבה או במדבר. עכבישים כאלה נפוצים למדי באפגניסטן, צפון אפריקה, איראן ומדינות דרום אירופה. בפרט, קראקורט נמצאים באזור הים התיכון וקווקז, כמו גם באזור אסטרחאן, ים אזוב ובדרום אוקראינה. בחורף מתים מבוגרים, אך פרוקי רגליים קטנים בתוך המעטפת שורדים.

מה אתה צריך לדעת על עקיצת אלמנה שחורה, ומה יש לעשות בחשד הראשון להתקף חרקים?

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

כ -2,600 מקרים של עקיצות אלמנה שחורה של Latrodectus נרשמות מדי שנה במערכת הנתונים הלאומית האמריקאית (NPDS). [2]

 • אלמנה שחורה יכולה להתיישב במינקים ותעלות, במדרונות, מתחת לאבנים ובנקיקים.
 • נגיסה של אלמנה שחורה ארסית פי חמש עשרה מעקיצת נחש רעש.
 • קראקורט נקבה חיה יותר משנה (עד ארבעה עשר חודשים), וזכר חי עד עשרה חודשים.
 • דמה של אלמנה שחורה נטול המוגלובין, מה שמסביר את גווןו הכחלחל-כחלחל.
 • לפני מאה שנה, מנשיכת אלמנה שחורה, נפטרו עד ארבע מאות אנשים בשנה, וכן שלוש או ארבע מאות בעלי חיים (בעיקר בקר).
 • לארטיודקטיל יש את הרגישות הגדולה ביותר לארס העכביש.
 • בשנת 1997 תועדו כמעט תשעים קרבנות של עקיצת אלמנה שחורה בסביבות חרסון. כל החולים אושפזו בבית חולים, אך איש מהם לא שרד.
 • סכנה מיוחדת היא עקיצות לילדים ולזקנים. 

גורם ל עקיצת אלמנה שחורה

ראשית, בואו נגלה איזה סוג של עכביש מדובר - קראקורט השייך לסוג האלמנות השחורות. קרקורט - זהו נציג של משפחת עכבישי עכביש (Arthropoda, Arachnida, Araneae). [3]בסוג יש יותר מ 30 מינים המופצים ברחבי העולם. [4]החרק קיבל את שמו של האלמנה השחורה, ראשית כל, בגלל הופעתו: רגלי, ראש ובטן עכביש הם שחורים. אלמנה - מכיוון שהעכביש (כלומר היא נושכת אנשים) אוכל את הזכר שלה מייד לאחר ההזדווגות. [5] החלק המרוחק של כל כליקירות הוא כלב חלול נייד, החודר את העור בזמן נשיכה, מכניס רעל לקורבן. 

מדוע אלמנה שחורה נושכת? העובדה היא שקשה למדי להבחין בחרק באופיו. יתר על כן, הקראקורט מושך את רשתו לא בכיוון האנכי, כפי שעושים אנשים אחרים מעכביש, אלא באופק. רשת העכביש עצמה ממוקמת באקראי ולא במעגל. העכביש אינו תוקפני בתנאים רגילים, אלא תוקף אם הוא מופרע, במיוחד אם הוא חושב שיש איום על שקיות הביציות שלו. [6], [7]

מסתבר שהפגיעה של קראקורט קלה מאוד, ובאופן מקרי לחלוטין: כתוצאה, האלמנה השחורה מאמינה שהיא וביתה מותקפים, ולכן היא תוקפת ונושכת.

ללא סיבה - למשל, אם אתה פשוט מעריץ את העכבישים - האלמנה השחורה לא תיגע בך.

אם אתם מטיילים בטבע ורואים מינק עכברים, נקיקים, חורים באדמה, סדקים סלעיים לפניך, נסו לעקוף את המקומות האלה. ככלל, האלמנה השחורה לא אוהבת שטחים פתוחים מדי, אך אדמה מעובדת, תעלות, נקיקים, ביצות מלח ואבנים הם אתרים מועדפים ליישוב עכבישים. לפעמים אלמנות שחורות מתיישבות בסככות ובבתים נטושים, או בחצרות המונעות באבנים ובזבל אחר.

גורמי סיכון

עקיצות אלמנה שחורות נרשמות בעיקר בקיץ, כך שמי שמבלה את הזמן הזה הרחק מהבית, בטבע או במדינה נמצא באזור מסוכן במיוחד. בתנאים עירוניים, כמעט ולא מורגשת נוכחותם של חרקים כאלה, אך טיולים לברביקיו, קמפינג למשך הלילה, טיולים רגליים וטיפוס הרים יכולים לפעמים להוביל לבעיות רציניות למדי.

פתוגנזה

עקיצת האלמנה השחורה היא סימפטומים הנוירו כגון כאבים חדים סביב הנשיכה, אז אתה עלול להיתקל זעה, לחץ דם, שבץ וכן הלאה. ד למרות העובדה כי מותם הם נדירים, המאופיינת אי נוחות משמעותית וכואבת, מה שנקרא תסמונת latrodectism,  [8]אשר הוא האמין כי הוא קשור לשחרורם של מעבירים עצביים, במיוחד נוראפינפרין ואצטילכולין, בגלל דום עכביש. [9]מזה עשורים רבים, הנוגדן נחשב לטיפול יעיל במחלת הכריתה. [10

הרכב ההפרשה הרעילה המופרשת על ידי עקיצת אלמנה שחורה מיוצג על ידי נוירוטוקסינים ממקור חלבוני,   [11] כמו גם אנזימים - היאלורונידאז, כולינסטרז, פוספודיאסטרז, קינינאז, הידרולאז [12].

המרכיב הרעיל העיקרי ברעל הוא נוירוטוקסין, או ליתר דיוק α- לטרוטוקסין. מולקולת היחידה המשנה לנוירוטוקסין מורכבת מ -1042 שאריות חומצות אמיניות. [13]המרכיב מסווג כחומרים רעילים מראש. זה פועל על קצות עצבים פרה-אדפטיים, בהם הרעלן יוצר קשר עם קולטני החלבון. בתנאים של חום גוף אנושי (כשלושים ושבע מעלות), מולקולת נוירוטוקסין דימרמית יוצרת קשר עם זוג מולקולות קולטן. החיבור הזה די חזק. [14]

בתנאים של טמפרטורה מופחתת, נוירוטוקסין יוצר קשר לא יציב עם מולקולת קולטן אחת בלבד. [15]

השילוב של נוירוטוקסין וקולטן מוביל להיווצרות תעלה של יוני סידן. תעלה זו חודרת לקצה העצבים ומגרה את תהליכי שחרור העצבים. במקרה זה, השחרור משופר משמעותית, עתודות המעביר העצבי בקצות העצבים מתרוקנות במהירות, מה שגורם לחסימה מוחלטת של הדחף העצבי-שרירי. ניתן לאתר את המנגנון המצוין באמצעות מיקרוסקופיית אלקטרונים: במהלך פעולת חומר רעיל, שלפוחיות סינפטיות נעלמות לחלוטין. [16]

בנוסף לאט-לטרוטוקסין, ארס האלמנה השחורה מכיל β-טרטוטוקסין, החושף מידה של הומולוגיה.

אושר כי רעל קראקורט מפעיל פעילויות פיברינוגנוליטיות ופרוטאוליטיות אחרות, ומציג השפעה ספציפית על חלבוני מטריקס חוץ תאיים כמו פיברונקטין, למנין, קולגן מסוג IV ופיברינוגן, שיכולים למלא תפקיד ברעלנות העכביש. [17]

מעניין, שלא כמו בעלי חיים ארסיים רבים אחרים, כולל נחשים וכמה מינים אחרים של עכבישים, שיש להם רעלים רק בבלוטות הרעילות שלהם, לעכבישים האלמנים השחורים יש רעלים לא רק בבלוטות הרעילות שלהם, אלא גם בכל הגוף, כולל ברגליים ובבטן, ואפילו בביצים ועכבישים שזה עתה נולדו. [18]

תסמינים עקיצת אלמנה שחורה

לא כל העכבישים מסוגלים לנגוס, אבל של מי שיכול - לא לכולם סוד כה רעיל כמו אלמנה שחורה. הרעל מבוסס על חומרים מסוכנים, נוירוטוקסין והמוליסין, שיש להם יכולות אנטיגניות וגורמים לתסמיני שיכרון עזים.

הרגע המיידי של נגיסה לרוב לא מתייחס ללב. הקורבן יכול לשים לב לתחושת דקירה חדה שנעלמת במהירות ללא עקבות. על העור, אתה יכול לראות נקודה קלה, כמעט שלא מורגשת.

הסימנים הראשונים לשיכרון לאחר עקיצת אלמנה שחורה חושפים את עצמם תוך שעה וחצי. בהתחלה כאבים חדים באזור הנשוך מתחילים להטריד, ואחרי זמן מה הוא מתפזר בהדרגה בגוף, מתפשט, כולל, לכפות הרגליים והידיים. בחלק מהקורבנות הכאב בא לידי ביטוי במקביל להתקפים. [19] לאחר עקיצה, אריתמה, הזעה ומעשה פילאריות נצפים סביב אתר הנשיכה ב- 25% מהמקרים. [20]

אצל כל החולים מתגלים עוויתות שרירים ספסטיות שמקורן בשרירי דופן הבטן הקדמית. תסמין זה מבלבל לעיתים קרובות את הרופאים, מה שמוביל לאבחון שגוי - למשל דלקת התוספתן, דלקת כריתת כיס או מחלות דלקתיות אחרות באיברים הפנימיים. [21]

יש לזכור את ההבדל העיקרי: לאחר עקיצת אלמנה שחורה, מישוש הבטן אינו מלווה בתחושות כואבות. חשוב שכאבים בכפות הרגליים והידיים לעיתים רחוקות יכולים להיות קשורים לפתולוגיות גסטרואנטרולוגיות.

ניתן לתאר את התסמינים הכלליים של עקיצות על ידי הסימפטומים הבאים: [22]

 • בחילה תקופתית עם הקאות;
 • מרגיש עייף וחלש;
 • עמעום התודעה, כאבים חזקים בראש;
 • רוק מוגבר;
 • רעד ידיים ורגליים;
 • תפקוד מוגבר של בלוטות הזיעה;
 • קשיי נשימה
 • דפיקות לב;
 • עלייה בלחץ הדם;
 • מקרים של פריפיזם אצל ילדים מתוארים; [23]
 • קהות גפיים.

במקרים מורכבים, עלולים להופיע סימנים לא מספיק פעילות כלייתית, בריחת שתן.

איך נראית עקיצת אלמנה שחורה? כלפי חוץ זו רק נקודה חשוכה קטנה שרבים פשוט לא מבחינים בה. בין הסימפטומים הברורים האחרים המאפשרים לך למצוא ביס, אלה הם:

 • אדם מרגיש זריקה חזקה בזמן התקפת העכביש, ואז התחושות נחלשות או נעלמות לחלוטין;
 • לאחר 15-30 דקות, השריר הפגוע מתחיל לכאוב, הכאב מתחזק ומתפשט בכל הגוף.

ככלל, עקיצה של עקיצת אלמנה שחורה אינה מסמיקה, אינה מתנפחת, כפי שרבים חושבים. לרוב, כמעט ולא ניתן להבחין בכך: הם קובעים את זה, יותר על ידי תחושות מאשר על ידי ביטויים חיצוניים. [24]

עקיצת אלמנה שחורה

אלמנה שחורה היא עכביש שיש לו את "קרובי משפחתו" הקרובים ביותר, אשר לרוב מבולבלים. עכבישים דמויי קרקורט נקראים אלמנות שחורות כוזבות. למרות שזה בכלל לא אומר שהם לא מהווים סכנה לאנשים.

סטטוד גדול הוא השם האמיתי לאלמנת שווא, עכביש הדומה לקראקורט נשי. העקיצה של חרק זה אינה כה רעילה, אך לא פחות נעימה. אין לצפות לתוצאה קטלנית לאחר התאונה, ולא מדברים על ההשלכות ארוכות הטווח. עם זאת, שלפוחיות גדולות למדי, התכווצויות שרירים ספסטיות, תחושות כואבות מופיעות במערכת העור באזור התקף הסטטודה, הטמפרטורה עולה, הזיעה מתעצמת. הסימנים הכלליים של תחושת חולשה נמשכים מספר ימים, לאחר מכן המצב מתרמל.

שלבים

מיד לאחר עקיצה, הנוירוטוקסין מתפזר במהירות דרך מערכת הלימפה, מה שמוביל לשחרורם של מעבירים עצביים של מערכת העצבים, אצטילכולין, נוראפינפרין וחומצה גמא-אמינו-בוטירית. עם תחילת תהליכי השחרור, תופעות השיכרון גדלות.

כאשר נכנס לגוף כמות מספקת של חומר רעיל, כאבים שרירים חמורים מופיעים בשלב הראשון של הפציעה. הכאב מקיף במהירות את השרירים הסמוכים. לאחר "לכידת" מערכת הלימפה, הארס מגיע לרשת הדם, לאחר מכן הוא מתפשט לכל הרקמות, ומשפיע בצורה פתולוגית על קצות העצבים.

החומר הרעיל חוסם הרפיית שרירים: בשלב מאוחר יותר מתפתח טטאני, התכווצות שרירים יציבה וחזקה וכואבת. התכווצות השרירים נעה בכל הגוף, כאשר התכווצות השרירים הבולטת ביותר היא בדופן הבטן הקדמית.

לבסוף, שרירי הפנים מעורבים בתהליך. פניו של הקורבן נעשים מיוזעים (עקב הזעה מוגברת), רואים ביטוי לכאב ופחד תופת. התנאי נוסף על ידי blepharoconjunctivitis, הפרשת דמעות.

סיבוכים ותוצאות

התוצאות של נשיכה אינן ניכרות במלואן עבור כולם: מישהו "בורח" עם שיכרון מועט יחסית, ואילו עבור אחרים מתרחשת תוצאה קטלנית. אך לרוב עקיצת אלמנה שחורה גורמת לתגובות רעילות ואלרגיות חמורות בגוף האדם, ויכולה לשמש גם תנופה להתפתחות מחלות מסוכנות אחרות. [25]

עקיצה כמעט ולא הופכת להיות רק טראומה מקומית או לתהליך דלקתי מוגבל ברקמות. לרוב הבעיה מתפתחת לזעזוע רעיל קשה, מתוארים מקרים של שריר הלב מלאי חריף  [26] ואחריו מות הקורבן. התמותה נעה בין 5% ל -10%, אם כי מספרים אלה עשויים להיות מוגזמים. [27]

באופן כללי, ההשלכות של עקיצת אלמנה שחורה יכולות להופיע הן מיד לאחר נזק והן בפרק זמן מרוחק. מצבים פתולוגיים מסוימים בצורה של זיהום משני או בעיות נוירולוגיות אינם מתרחשים מייד, והמונח דגירה יכול להימשך עד שבועות ואף חודש. במצב זה, המניעה הטובה ביותר של תופעות לוואי היא חיפוש מוקדם ככל האפשר של עזרה רפואית וכן טיפול מיידי מוסמך.

האם עקיצת אלמנה שחורה קטלנית?

עקיצת עכביש קראקורט נקבה אכן יכולה להוכיח קטלנית לבני אדם, מכיוון שהרעל שלו חזק מאוד ומפעיל באופן מיידי את השפעתו הרעילה. באשר לזכר הקראקורט, הוא אפילו לא מסוגל לנגוס בעור האדם.

אם לקורבן הנשיכה לא הוענק הטיפול הרפואי הנדרש, אז יכול להיות תוצאה קטלנית תוך 24-48 שעות.

אבחון עקיצת אלמנה שחורה

האבחנה של עקיצת אלמנה שחורה נעשית קלינית. ויזואליזציה של הנשיכה יחד עם תסמינים נלווים והיסטוריה מפורטת תאפשר לבצע אבחנה מדויקת. [28]

אמצעים אבחוניים בערך לנשיכה של אלמנה שחורה מורכבים מהצעדים הבאים:

 • הערכת מצבו הכללי של הקורבן (בדיקה חזותית, קביעת חומרת המצב הכללי).
 • הערכת תלונות, אוסף היסטוריה רפואית (ראיון של הקורבן עצמו, קרוביו וקרובי משפחתו, ובהכרח עדים לנגיסה, אם בכלל).
 • שימוש בטכניקות אבחון גופניות (בדיקת אתר עקיצת אלמנה שחורה, הערכת איכות הדופק, מדידת דופק, האזנה ללב ומערכת הנשימה, הערכת תסמיני שיכרון כללי ותגובה אלרגית כללית).
 • ניסוח ואבחון.

על עובדי בריאות לקבוע מעקב שוטף אחר הקורבן. יש להתייחס לכל הידרדרות כאינדיקציה לטיפול נמרץ. יש לעקוב מייד אחרי טיפול כזה כאשר המטופל נכנס למצב שמספק את רצונו.

פעולות אבחון אחרות מתבצעות בשלבים, אך אינן מקדימות את תחילת עזרה ראשונה לאדם עם נשיכה של אלמנה שחורה.

 • ניתוחים במעבדה כוללים בדיקת דם היקפי או ורידי, שתן, ובמידת הצורך, הקאות וצואה.
 • אבחון מכשיר עשוי לכלול אולטרסאונד של איברים פנימיים, אלקטרוקרדיוגרפיה, מדידת טמפרטורה ולחץ דם וכו '.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת:

 • עם הרעלה על ידי אלכוהול, ברביטורטים, אופיאטים, בנזודיאזפינים, תרופות אנטי פסיכוטיות, קוקאין;
 • עם עקיצות של חרקים אחרים, כולל דבורים, פרעושים, חרקים, קרציות, צרעות, נמלים (כמעט כל עקיצת חרקים בנסיבות מסוימות יכולה לגרום לתגובה לא מספקת של המנגנון האנושי המגונן);
 • עם תגובות אלרגיות וחומרים משכרים מכל מקור.

יַחַס עקיצת אלמנה שחורה

בדרך כלל, נשיכות של אלמנה שחורה לא מנסות לטפל באופן עצמאי, מכיוון שמצב כזה מצריך טיפול רפואי מיידי. ראשית, הרופא ייתן אנטיהיסטמין, גם אם אין סימנים לתגובה אלרגית - נפיחות, אדמומיות, גירוד, חום, בחילה וכו '. במקרים מסוימים יש צורך במתן טיפול תרופתי parenteral. בשלב הבא הרופא יציג תכשיר משכך כאבים, פתרון עם חומר vasopressor וכו '.

בערך בסיס הפעולות הטיפוליות נראה כך:

 • מתן טיפול רפואי דחוף במקום עם אשפוז חירום נוסף במרפאה טוקסיקולוגית או החייאה (מחלקה), או בכל מוסד רפואי הקרוב ביותר;
 • הסרת חומר רעיל מהגוף, האצת חיסולו או הפחתת ספיגתו;
 • מתן מנוחה לקורבן, מריחת קור, סדוק עם תרופות (למשל, 0.1% אפינפרין), הזרקה תוך שרירית של 50% אנלגין ודיפנהידרמין 1% (0.1 מ"ל לשנת חיים ו -05 מ"ל לק"ג בהתאמה);
 • אמצעים נגד הלם (כולל שתייה כבדה);
 • טיפול נגד ארס ספציפי (בנוכחות סרום מיוחד נגד תרופות);
 • אוורור מכני עם דיכאון נשימתי;
 • הצגת הנפח הנדרש של אלבומין, פלזמה טרייה שהוקפאה, מסת אריתרוציטים.

לפני הגעת הרופאים תוכלו לנקוט בצעדים המתוארים על ידינו.

מה לעשות עם נגיסה של אלמנה שחורה?

הדבר הראשון שעליך לעשות לאחר ההבנה שננשכת על ידי אלמנה שחורה הוא לא להיבהל. במהלך פחד או מהומה, אדם אבוד, מאבד זמן יקר.

לפני שאתה מדבר על כללי עזרה ראשונה לנשנש קראקורט, נניח מה אתה לא יכול לעשות:

 • אין להחיל חוסם עורף על הגפה הפגועה;
 • אתה לא יכול לחתוך, לחתוך את הפצע, לחדור אותו, כי זה לא יעזור למקרה, אבל הזיהום יביא;
 • אין לאכול או לשתות אלכוהול.

יש לפעול במהירות ובבהירות, אם ניתן, להתקשר לאמבולנס או לפנות למוסד רפואי, אם הוא נמצא בקרבת מקום (בהכרח - עם אדם מלווה).

עזרה ראשונה לנגיסה של אלמנה שחורה

שלבי העזרה הראשונה לקורבן של עקיצת אלמנה שחורה הם כדלקמן:

 • יש לשטוף את אזור העקיצה לכאורה במים צוננים, אפשר בסבון או בסבון אחר, עם חיטוי נוסף עם תמיסות אלכוהול, מי חמצן;
 • אתה יכול לנסות לסחוט את הסוד הרעיל מהפצע;
 • יש לקרר את האזור הנגוע ככל האפשר על ידי מריחת קרח או בקבוק מים קרים.

תרופות שרופא רשאי לרשום

אם אתה חושד בעקיצת אלמנה שחורה, עליך לפנות מייד לעזרה רפואית - לדוגמה, התקשר לכרכרת חירום. בהתאם לתסמינים, רופאים יכולים לרשום קבוצות תרופות אלה:

 • אנטיהיסטמינים - נקבעים בכל מקרה, גם אם לקורבן אין סימנים לתגובה אלרגית.
 • תכשירים המכילים פרצטמול נחוצים לתיקון ויסות התרמי ולמניעת התפתחות של תגובת טמפרטורה לנשיכה של אלמנה שחורה.
 • נוגדי דלקת לא סטרואידים לשימוש מקומי.
 • משככי כאבים ונוגדי עווית - נקבעים להפחתת חומרת התכווצויות שרירים, למיגור קשיחות והתקפים. [29]

בנוסף, הרופא יכול להשתמש בתרופות מתקנות לחץ דם לטיפול.

דיאזולין

אנטיהיסטמין נקבע במינון יחיד מקסימאלי של 300 מ"ג, עם מקסימום יומי של 600 מ"ג. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא. חריגה מהמינון יכולה להיות מלווה בהתפתחות שליליות בצורה של גירוי בריריות מערכת העיכול, סחרחורת, תגובות אלרגיות ועייפות מוגברת.

אקמול

2 טבליות משככות כאבים משככי כאבים נקבעים עד 4 פעמים ביום, אך לא יותר מ- 4000 מ"ג ליום. המרווח בין המינון לא צריך להיות יותר מארבע שעות. תופעות לוואי אפשריות: פריחה, בחילה, כאבי בטן, היפוגליקמיה.

משחה איבופרופן

חומר אנטי דלקתי ומשכך כאבים לשימוש חיצוני, המוחל באתר של עקיצת אלמנה שחורה עד 4 פעמים ביום. תופעות לוואי הן אלרגיות.

עווית

משכך כאבים, נוגדי עוויתות, אנטי-כולינרגי עם תכונות נוגדות פיריטציה. קח 2 טבליות ביום, ללא יותר משלושה ימים. תופעות לוואי אפשריות: יובש בפה, עצירות, סחרחורת, דפיקות לב.

נימסיל

תרופה אנטי דלקתית שאינה סטרואידית ומשתמשת בה 100 מ"ג פעמיים ביום עם מים. סימנים של מנת יתר באים לידי ביטוי באדישות, נמנום, בחילה בהקאות וכאבי בטן.

נוגדן נגד אלמנה שחורה

סרום מעקיצת אלמנה שחורה, שהיא נגזרת של סוסים על בסיס אימונוגלובולין G,  [30]מנוהל תוך ורידי, בכמות של מנה אחת או שתיים, בדילול עם 1 ליטר תמיסת נתרן כלוריד איזוטוני. סוג מסוים של תרופות נוגדות ניתן להשיג רק במכון לחקר החיסונים והסרומים בטשקנט. התרופה עצמה יקרה יחסית, כך שלא כל בית חולים ומרפאות יכולים להרשות לעצמם רכישות.

אם אין סרום (ולעיתים קרובות זה קורה), נובוקאין, סידן כלוריד או מגנזיה הידרוסולפט יכולים להיות האלטרנטיבה שלו.

בתורו, תרופה ספציפית יכולה גם לגרום לתגובות אלרגיות קשות, ולכן לא בכל המקרים הרופאים רואים את השימוש בסרום מתאים. [31] יש הסבורים כי התרופה, כאשר היא רושמת כראוי, היא בטוחה ויש לשקול אותה במקרים של דלקת עם סימפטומים מערכתיים או עם תסמינים מקומיים בולטים. 

באוסטרליה, במשך יותר מ- 40 שנה, נעשה שימוש נרחב בתרופות נגד שרירים בשימוש נרחב באחוז נמוך מאוד (בין 0.5% ל -0.8%) מהתגובות האלרגיות ולא דווח על מוות בודד מאז השקתו. התרופה בדרך כלל מקלה בהצלחה על הסימפטומים של הרפיית העור. בארצות הברית התרופה ניתנת תוך ורידי, לרוב משתמשים במקרים קשים מאוד, ורמת התגובות האלרגיות גבוהה (בין 9 ל- 80%). דווח על מקרי מוות בעקבות מתן התרופה. [32]

עקיצות עכביש אלמנה שחורה נושכות במהלך ההיריון - אינדיקציה להכנסת תרופה נגד הסיכון בגלל הסיכון להפסקת ההיריון כתוצאה מרעל או פגיעה אפשרית אחרת בעובר. [33] עם זאת, הסיכון בפועל אינו ידוע. דיווח אחד על מחקר שנערך על 97 עקיצות אלמנה שחורה בנשים בהריון לא דיווח על מקרה יחיד של הפלה. למרות העובדה שמקטנים אנטיברין לטרודקטוס הם תרופה בקטגוריה C, היא נלקחה במהלך ההריון ללא השלכות שליליות.[34]

נגד התרופות Latrodectus mactans נעשה שימוש במשך למעלה מ- 70 שנה. נוגד תרופה חדש המבוסס על נוגדני Fab נמצא כרגע בפיתוח ובניסויים בשלב 3. יש לקוות שמוצר זה יהיה יעיל באותה מידה, אך יהיו לו פחות תגובות לרגישות יתר. [35]

טיפול אלטרנטיבי

טיפול אלטרנטיבי הוא דרך מפוקפקת מאוד בכל מה שקשור לנגיסה מסוכנת של אלמנה שחורה. אך לעיתים אין לאדם ברירה - למשל, אם אין דרך לפנות לעזרה רפואית מוסמכת, צריך לקוות ליעילותן של שיטות אלטרנטיביות. מה יכולים המרפאים להציע לנו? חלק מהמתכונים מעניינים למדי וראויים לתשומת לב.

 • בדקות הראשונות לאחר ביס, אכילת הרבה שום, שעליך לשתות עם יין יבש, יכולה לעזור. באמת צריך שיהיה הרבה יין ושום - ככל שהקורבן יכול לצרוך.
 • המקום הנשוך שקוע לחלוטין בחלב חם. לדברי מומחים, שיטה זו תאפשר לך לקשור את הרעלן ולהסיר אותו מהגוף.
 • הם משתמשים במיץ טרי של צמח השורש, או עלי תפוח, או מיורן.
 • מוכנים ונצרכים מרק טרי של פטרוזיליה בר, קני שורש זרעים וקבורה.
 • הם משתמשים במיץ כרוב טרי בתוספת פלפל חריף, מיץ כרישה או ארטישוק, כמו גם בכמות גדולה של שורש ג'ינג'ר.
 • נשיכה של אלמנה שחורה מוזגת עם חומץ מבושל או שתן טרי, תחבושות מוחלות באמצעים המצוינים.
 • אתה יכול להשתמש בקרמים עם שמנים - אומרים ששמן זרי הדפנה (אתה יכול לעשות זאת בעצמך) יכול לעשות את העבודה שלו בצורה מושלמת.

הם משלימים באופן מושלם טיפול אלטרנטיבי עם צמחי מרפא שונים.

טיפול בצמחי מרפא

 • זרעי קנבוס נטועים לאבקה קבועים באזור הנשיכה.
 • צמח ורוניקה מאודה קשור בחוזקה לפצע. ההשפעה תהיה חזקה יותר תוך שימוש בעירוי חזק של חומר גלם זה.
 • החל על מקום העקיצה של האלמנה השחורה את קנה השורש הלעוס של האלקמפן, או את העלים הועסים של האלקמפנה. בנוסף מכינים עירוי: הם לוקחים את שורש האדמה של הצמח (1 כף), יוצקים 200 מ"ל מים חמים, עומדים חצי שעה ושותים ללא סינון.
 • החל תחבושות עם סובין מאודה, או עלי דפנה לעוסים.
 • מפזרים פצע עם אפר מגפן.

במהלך כל תקופת הטיפול, מומלץ ליטול עירוי של לענה מרירה, ג'נטיאן וצ'רנושקה.

הומאופתיה

אחד העקרונות הבסיסיים של ההומאופתיה הוא עקרון המינונים הקטנים: ככלל, תרופות הומיאופתיות הן פתרונות בריכוז נמוך במיוחד, בעלי מקור צמחי, מן החי או המינרלים. ניתן לטעון כי כספים אלה מעודנים עד כדי כך שיש להם השפעה טיפולית הכרחית לחלוטין, ללא עומס רעיל נוסף על הגוף. עם עקיצות חרקים - ובמיוחד האלמנה השחורה, הרגע הזה רלוונטי במיוחד.

על המטופל להחליט אם להחיל הומאופתיה או לא במקרים של חירום כמו עקיצת עכביש. ישנם מקרים בהם הרפואה הרשמית הראתה אימפוטנציה, ותרופות הומיאופתיות מניחות אדם על רגליו. עם זאת, ישנם מתנגדים רבים לטיפול מסוג זה. לכן על כל אחד להכריע בנושא זה באופן עצמאי.

רופאים הומאופתים מרפאים בהצלחה שיכרון כרוני וגם חריף. נכון, המינונים של תרופות נקבעים תמיד באופן פרטני, וזה תלוי בגורמים רבים: על המאפיינים החוקתיים של הקורבן, על הסימפטומים הקיימים וכו '. כעת אנו פונים לתרופות שיכולות להמליץ על ידי רופא הומאופתי מוסמך.

ארניקה היא תרופה כמעט אוניברסלית שמאיצה את ספיגת העקיצה, מייצבת את דפנות כלי הדם ומבטלת בצקת ברקמות.

עם חום, חרדה כללית, צמא ותחושת חום, Aconitum ו Belladonna יעזרו.

מאיץ את חיסול החומרים הרעילים מהגוף Nux vomica: כלי זה מאפשר שיכרון, משפר את העיכול.

מטופלים שכבר ניסו טיפול הומאופתי, לרוב ממליצים עליו כשיטת טיפול אלטרנטיבית, אולם השימוש בו במצבי חירום הוא מהלך מסוכן למדי שלא כולם יכולים להחליט עליו.

טיפול כירורגי

כאשר ננשך על ידי אלמנה שחורה, או חרקים אחרים, תמיד קיים סיכון לזיהום משני. במצב כזה יש צורך בהתייעצות עם רופא מומחה - מומחה למחלות זיהומיות, או מנתח. במידת הצורך, מוקצה פעולה.

הטיפול הסטנדרטי לנשיכת עכביש אינו מרמז על ניתוח כירורגי.

מְנִיעָה

מהעקיצות של אלמנה שחורה, אלה שהולכים לנוח בטבע מושפעים בעיקר. כדי להימנע מהבעיה, עליך לעקוב אחר המלצות המומחים הבאים:

 • יש מקום מנוחה בשטח, לא מתאים לעכביש לחיות (ללא מקומות נראים לעין של מקלטים, מינקים, חורים, אבנים);
 • חשוב לשים לב לנוכחות האינטרנט;
 • נסה לא לחלוץ נעליים ולא ללכת יחף על האדמה, לא לשכב על קרקע חשופה;
 • לאסוף עצי הסקה או קש רק בכפפות ובבגדים מכוסים, מכנסי מכנסיים בגרביים ושרוולים - בכפפות;
 • השתדלו לא ללכת על המדרגות והשטח הסלעי בלילה, לא להעלות ולא להתהפך על אבנים;
 • סגור לחלוטין את האוהלים ושקי שינה, אל תשאיר נעליים מחוץ לאוהל (אלמנה שחורה יכולה להשתמש בנעליים כמו מינק).

אם אלמנה שחורה נושכת אותו או חושדת בו, יש צורך להגיע למוסד רפואי בהקדם האפשרי, וכן לנקוט אמצעי עזרה ראשונה, עליהם כתבנו למעלה.

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של עקיצת אלמנה שחורה חיובית. מרבית הכאב והתסמינים המערכיים מוגבלים. למרות שחולים עשויים לחוות כאבים ממושכים או התכווצויות שרירים לאחר שננשכו על ידי אלמנה שחורה, תופעה זו נדירה. באופן דומה, רעילות מערכתית, כולל כאבי בטן ואי תפקוד אוטונומי, היא בדרך כלל זמנית. ההחלמה מסתיימת בדרך כלל תוך 24-48 שעות. [36]

לפעמים עקיצת אלמנה שחורה לאדם היא קטלנית. ההזדמנות לשרוד ניתנת על ידי הכנסת חיסון מיוחד - תרופת נגד, שלא תמיד קיימת במוסדות רפואיים. אפשר להפחית את השפעת הרעלן אם הפצע צונן בזמן ובאופן חזק. עם זאת, פעולה זו אינה מבטיחה את היעדר טשטוש התודעה והפרעות מצד מערכת הנשימה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.