Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גידול, נפיחות ואדום מנשוך של זבוב סוסים: סימפטומים, מה לעשות, איך לטפל

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

זה קיץ. השמש חמה, החום. הטבע מזמין את היופי והשלווה שלו. הכל יהיה טוב, אבל קסם הקיץ יכול בקלות להיות מפונק על ידי צרות שונות קטין ופציעות. לדוגמה, ביס של hindleg יכול להוביל למספר תוצאות וסיבוכים. כדי למנוע בעיות חמורות, אתה צריך לדעת מה יכול להיות זבוב סוסים מסוכן, וכיצד לתת עזרה חירום אדם.

מה מסוכן הוא עקיצת העוקץ?

ראשית, הנגיסה של כל חרק היא מסוכנת כי זה יכול לעורר תגובה אלרגית של חומרת משתנה. הכל תלוי עד כמה אורגניזם היה רגיש קודם לכן, מה הרגישות שלו ואת התגובה. הסכנה הגדולה ביותר היא שאדם יכול לפתח הלם אנפילקטי, המלווה באובדן הכרה, ירידה בדופק, ירידה בלחץ הדם. אדם יכול אפילו ליפול לתוך תרדמת, או למות. אבל זוהי דרגה קיצונית של תגובה אלרגית.

הבצקת Quincke עשויה גם להתפתח - נפיחות מתקדמת שסוגרת את דרכי הנשימה ויכולה לגרום למוות מחנק. כמו כן, בצקת מוחית יכולה להתרחש, ואחריו התפתחות של אי ספיקת לב, כליות וכבד. אלה היו התוצאות המסוכנות ביותר. אבל גם סיבוכים נחשבים תוצאות כגון כוורות, נפיחות, גירוי.

האם להטיל ביצים שכב עם ביס?

כאשר נושך, את hocks לא מייצרים ביצים. אבל הנגיסה שלהם יכולה להיות מסוכנת מסיבות אחרות - כאשר הם נושכים, הם מזריקים כמות מסוימת של רעל, הכולל אנזימים. יש להם השפעה רעילה על הגוף, יכול לגרום שיכרון, תגובה אלרגית, כדי להתחיל תוקפנות אוטואימונית. תהליכים אלה יכולים להיות מלווה ירידה כללית בהתנגדות, סבולת הגוף, הפרה של המערכת החיסונית, רקע הורמונלי. כמו כן, הסכנה מורכבת מהפרעות בתהליכים מטבוליים, עשויה להיות מלווה בעלייה בטמפרטורת הגוף, שיכרון, צמרמורת.

trusted-source[1],

האם אפשר למות מעקיצת עוקץ?

נגיסה יכולה להיות קטלנית, שכן היא מלווה בשחרור של כמות גדולה של היסטמין המפתחת ושומרת על תגובה אלרגית. זה מסוכן במיוחד עבור אותם אנשים הסובלים רגישות יתר, הם נוטים לתגובות אלרגיות. סיכון מיוחד עולה אצל אנשים עם נטייה להגיב רגישות יתר, מתנהל מיד. מסוכנים במקרים של זיהום של משטח הפצע, אשר מפתחת במקרה שאדם אינו מספק סיוע בזמן. כמו כן, הסיכון והסיכוי לתוצאה קטלנית עולה אצל נשים בהריון ותינוקות, אצל אנשים עם חוסר חיסונים, כמו גם בסניליות ובזקנה.

אחרי כמה זמן עובר עקיצת הגבעול?

הכל תלוי מה הסיבולת של הגוף, מה ההתנגדות שלה נגד זיהומיות סוכנים, רעלים. חשוב גם הם המדדים של המערכת החיסונית, שבו התוצאה של כל מחלה תלויה. במצב הרגיל של המערכת החיסונית, הגוף מגיב למצב של המערכת החיסונית לא יותר משבוע.

trusted-source[2], [3], [4]

תסמינים נשיכה gadfly

כאשר מספר עקיצות או על הרקע של מערכת חיסון פחית, רגישות מוגברת לסוכנים מרעלנים, מפתחת חולשה, כאבי ראש, סחרחורות, צמרמורות, בחילות, הקאות, יכול להעלות את טמפרטורת הגוף באופן משמעותי.

אם אדם יש רגישות מוגברת לרעל, כוורות לפתח, דפיקות, נשימה מהירה. ייתכן שיש כאב מלווה בגב התחתון, המפרקים. מאוחר יותר, עוויתות להצטרף, המצב יכול להחמיר עד אובדן התודעה. זה יכול גם לפתח התקפה של אסטמה, אסתמה הסימפונות. לעתים קרובות מפתחת הלם אנפילקטי, אשר מסתיים בתרדמת, או מוות, אם אתה לא לוקח את הצעדים הדרושים.

איך נראה העוקץ על הגוף?

יש לה מראה של אדמומיות, נגיסה הדומה לנשוך צרעה. האזור הנפוח והנפוח הופך להיות שטף דם קטן, שבמרכזו לבן ומתנשא מעל פני העור, וסביב הקצוות מוקף גבול אדום.

ראשית יש כאב חד במקום הנשיכה. ואז, אדמומיות מתפתחת די מהר, נפיחות חזקה. הסיבה לכך היא פעולה של הרעל, אשר זבוב הזרקת לתוך הגוף במהלך הנשיכה. במקום לנשוך בתקופה קצרה יחסית של זמן מפתחת תחושת צריבה, אדמומיות, נפיחות מתפתחת, הטמפרטורה המקומית עולה.

ביס חזק של זבוב הוא מלווה סימנים של תגובה אלרגית חזקה שיכרון. לא רק שהתגובה המקומית מתפתחת בצורה של אדמומיות והיפרמיה, אלא גם תגובה מערכתית, המתבטאת בעלייה בטמפרטורה המקומית, סימני הרעלה. אדם מתחיל לקבל כאב ראש, לפתח קוצר נשימה, סחרחורת. המצב יכול להתקדם אם לא נלקח את האמצעים המתאימים.

נגיסה בעין

זה די מסוכן, כי התגובה האלרגית מתפתחת מהר מאוד. זה ידוע כי קרוב יותר את מקום הנשיכה הוא למוח, מהר יותר את התגובה הרעלה מתפתח, ואת התוצאה חיובית יותר. ראוי לציין כי העין הופכת נפוחה. בצקת מתפשטת הן על העפעף העליון והתחתון. הם מתנפחים, וכאילו הם מכסים את העין. העין עצמה אינה גלויה, אבל אם אתה פותח את העפעפיים שלך, אתה יכול להבחין באדום חזק של העין. דימום בעין עלול להתפתח.

הסכנה היא כי כלי הדם להאכיל את העין להתנפח. ייתכן שיש קרע. לפיכך, אספקת הדם לעין פוחתת, העצבון שלה מופרע, וכתוצאה מכך דלקת (דלקת הלחמית, blepharitis) יכול להתפתח. לעתים קרובות לפתח תהליכים דלקתיים מרובים, בצקת. במקביל, ניתן לשלב מספר מחלות עיניים. במקרה זה, בשל פגום trophism, יצוא של מטבוליטים מן העין הוא מופרע, וחוסר חמצן מתפתח. לפיכך, המצב התפקודי של העין עלול להיפגע, אשר כרוך עיוורון חלקי או מלא.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

תגובה על עקיצת גבעול

הוא מתפתח כתגובה אלרגית והוא נגרם על ידי בליעה של אנזים (רעל), אשר פועל כמו אלרגן חזק, ומפעיל מפל של תגובות אלרגיות בגוף.

לפיכך, ההפעלה של המערכת החיסונית מתרחשת, סינתזה של היסטמין, גורמים נוספים של דלקת מגביר. כל זה תורם לעובדה שהגוף מגביר את רמת הנוגדנים. הם, בתורם, מפעילים מנגנונים שמטרתם לנרמל את המדינה. זה יכול להיות כמו תגובה נורמלית, אשר מלווה בתהליך דלקתי, אדמומיות של האתר לנשוך. בהדרגה, הרעלים מנוטרלים, מעובדים על ידי נוגדנים, לויקוציטים וגורמים אחרים של ההגנה החיסונית של הגוף הנכנסים לאתר הנשיכה. בהדרגה, יש נייטרלי של הרעל, ואת חיסולו מן הגוף.

אם התגובה האלרגית אינה מספיקה, ניטרול והפרשה של הרעל מהגוף אינה מתרחשת. לפיכך, יש הידרדרות במצב, הרעל מתפשט דרך הגוף, וכתוצאה מכך תגובה רעילה חזקה, אשר מלווה חום, צמרמורות, כאבי ראש. הפרה את הרכב ותפקוד הדם.

קיימת אפשרות שלישית, שבה הגוף נמצא כבר במצב של חיסונים מוגברים, רגישות ותצוגות תגובה מוגזמת לאלרגן. לפיכך, המערכת החיסונית מציגה תגובתיות מוגברת, מסנתזת יותר מדי גורמים במערכת החיסונית. בהתאם לכך, מתגלה תגובה אוטואימונית, שעיקרה התוקפנות המוגברת של נוגדנים, והתוקפנות מכוונת נגד מבני האורגניזם של האדם.

גידול מן הנגיסה של אחורי

למעשה, הגידול במובן הקלאסי של משמעות המילה אינו מתפתח. כדי להבהיר את המצב, יש להבהיר תחילה את משמעות המונח "נפיחות". לכן, על פי תופעה זו הכוונה היא שינוי של תאי הגוף, שמתחתיו הם מתחילים לגדול ולהתרבות באופן בלתי נשלט, לאבד את היכולת למות. לפיכך, הרקמה, הכוללת תאים כאלה, גדלה עד אינסוף וגודל.

נגיסה של דולט אינה יכולה לעורר גידול לא מבוקר כזה של תא, מכיוון שתופעה כזו אינה דורשת את השפעת המנגנון הגנטי של התא. ואת הסוס עם הנשיכה שלה פשוט משגר לתוך אנזימים בגוף, אשר אינטראקציה עם מרכיבי הדם ונוזלים ביולוגיים אחרים. במקרה זה, רק שינוי קל בתכונות הביוכימיות של האורגניזם מתרחש. בעשותם כן, הם הפיכים. מה ניתן לקחת עבור הגידול הוא לא יותר מאשר נפיחות של רקמות רכות באתר של נגיסה, או hematoma נוצר על ידי חבורות או הצטברות של exudate. אולי היווצרות מוגלה, אם הפצע היה נגוע.

אלרגיה לנשוך גבעול

האלרגיה יכולה להתבטא בדרכים שונות - החל מהתגובות האלרגיות הפשוטות ביותר, כגון כוורות, המסתיימות בהלם אנפילקטי. האלרגיה מתפתחת בתגובה לבלוע של אלרגן (כאשר ננשך יחד עם הרעל). במקביל, מתגבשת תגובה באחד משני סוגים - סוג מיידי או סוג מתעכב.

עם התפתחות תגובה מידית, ה- MRI של HT מפתחת תגובה די מהר, מכמה דקות עד 1-1.5 שעות. זה בא לידי ביטוי בכבדות. זה בצקת בעיקר, מתקדם במהירות, כגון בצקת של Quincke, כוורות, הלם אנפילקטי. אם אתה לא נותן עזרה במועד, זה יכול להסתיים בתוצאה קטלנית.

התגובה מסוג מושהה - RHRTTT מתפתח לאחר זמן מה לאחר הנגיסה, בדרך כלל לפחות 2-3 שעות לאחר בליעה של הרעל לתוך הגוף. במקרה זה, יש תגובה כגון גירוי, אדמומיות, נפיחות, כוורות. זה יכול להיות מלווה בוער, גירוד, ביטויי מערכת (חום, צמרמורות, בחילות, נמנום, כאבי ראש וסחרחורת). הפתוגנזה מבוססת על בידוד של היסטמין וגורמים דלקתיים אחרים. לפיכך, עם ביס, אתה צריך לשתות antihistamine (antiallergic) סוכנים בהקדם האפשרי. ככל שהסיוע יינתן מהר יותר, כך התוצאה תהיה חיובית יותר, וקל יותר את מהלך התגובה. תגובה אלרגית ותגובה לנשוך מתפתחת אפילו באדם בריא. אבל לאדם עם אלרגיות, אסתמה הסימפונות, הגברת הרגישות של הגוף ללא מתן סיוע בזמן, נגיסה כזו יכולה להיות קטלנית.

trusted-source[9], [10], [11]

בצקת מעקיצת עוקץ

בצקת היא תגובה נורמלית לבלוע של אנטיגן. בצקת היא אחד הזנים של תגובה אלרגית. המהות של תופעה זו היא כי כמות גדולה של היסטמין, גורמי דלקת אחרים, leukocytes, תאים של המערכת החיסונית, basophils נמשכים לאתר של הנשיכה.

התהליך מלווה בהפרדה ניכרת, אם יש גסיסה חזקה של אלמנטים אלה, כמו גם עם הצטברות מוגזמת של נוזל. להיפטר נפיחות יכול להיות על ידי החלת לאתר של הנגיסה של קומפרסים שונים, קר. היעילים ביותר הם מדחסים המבוססים על decoctions ירקות, אשר יש אנטי דלקתיים נגד בצקת השפעות.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

מגרד את הנגיסה של זבוב סוסים

האתר לנשוך יהיה לגרד - זה תגובה נורמלית. זה נמשך מספר ימים - בדרך כלל מ 1 עד 5 ימים. זוהי התגובה של הגוף בתגובה לפעולה של אלרגן, רעלן שנכנס לגוף במהלך נגיסה. כדי לחסל את הגירוד, בדרך כלל רק סוכנים אנטילרגיים לא מספיק. משחות שהוכנו על בסיס מרכיבי ירקות וחומר בעל חיים הוכיחו כיעיל מאוד.

גבעול של תינוק ננשך

גילויי נשיכה אצל ילד אינם שונים מתופעות של עקיצות אצל מבוגרים. היוצא מן הכלל הוא הזמן של התפתחות התגובה - בדרך כלל אצל ילדים התגובה מתפתחת הרבה יותר מהר - אחרי 5-15 דקות, נפיחות חמורה, כוורות, ואפילו זעזוע אנפילקטי יכול להתפתח. ראוי גם לציין כי מהלך התגובה אצל ילדים מתבטא בחומרה רבה יותר ובדראמטיות, בהשוואה לתגובה אצל מבוגר. אף על פי כן, לעתים קרובות כל הגילויים וההשלכות של נשיכת הילד נעלמים מהר יותר. בממוצע, התגובה נמשכת 2 עד 3 ימים. Antiallergic סוכנים בדרך כלל לסייע במהירות להיפטר השלכות לא נעימות.

trusted-source[16]

נשיכה של קהות בהריון

נשיכות במהלך ההריון יש להימנע, כי בשלב זה הגוף הוא רגיש ככל האפשר, יש רגישות מוגברת של הגוף. בשלב זה, הגוף הוא רגישים ביותר ללחץ, חווה מצב מלחיץ כבר. בנוסף, לא רק את האם, אלא גם את הילד (טרם נולד) חשוף לסכנה. יש לזכור כי הרגישות של הגוף הוא גדל במהלך ההריון, יש רמה גבוהה של histamine, נוגדנים, basophils. כאשר ננשך, אינדיקטורים אלה הם גדלו פעמים רבות, אשר יכול להוביל לתגובות קשות, עד הלם אנפילקטי.

trusted-source[17], [18], [19]

סיבוכים ותוצאות

התוצאה העיקרית היא נפיחות, אלרגיות, מצב מתמשך כל הזמן. מאפיין אופייני הוא שלעתים קרובות נושכת הנגיסה תגובה מוגזמת, המסתיימת עם שבץ מוחי, נפיחות מתקדמת, התקף אסתמטי, הלם אנפילקטי. נשים בהריון יכול בסופו של דבר עם מוות עוברית, לידה מוקדמת, או הפלה. באשר לחולי אסטמה, אנשים אלרגיים, הם יכולים אפילו לקבל תרדמת, מוות. התוצאה הקטלנית עלולה לגרום לנשוך ולתינוקות, לתינוקות. הסכנה מציבה גם את האפשרות של זיהום הנגיסה, שבה מתפתח תהליך דלקתי ומידבק חזק. המסוכן ביותר הוא זיהום של דם (אלח דם), חיידקים (רמה גבוהה של חיידקים בגוף, כולל חדירה של זיהום לדם). זיהום עלול לגרום לתוצאה קטלנית, במיוחד אם הגוף מקבל מיקרואורגניזמים שלילי של גראם.

זה יכול לפתח טטנוס, גנגרן גז, אשר לגרום נמק רקמות (גוסס), כמו גם את הצורך לבלו את הרקמות שנפגעו, לגרוע את הגפיים. הסכנה היא גם בהפרעה המטבולית, בהתפתחות של תגובות אוטואימוניות, שבהן הגוף מציג את התגובה המרבית האפשרית המכוונת להרס תאיו שלו (הם נתפשים על ידי הגוף כסוכנים זרים גנטיים).

הפצע והחבורה לאחר עקיצת העקיצה

לאחר הנשיכה, נותר פצע שצריך לטפל בו ולטפל בו מהר ככל האפשר עם חומרי חיטוי. קודם כל, אתה צריך לשטוף אותו עם מי חמצן מספיק, לטפל בו עם אלכוהול. לאחר מכן, תחבושת נקייה מוחלת, כך שהפצע סגור והזיהום לא נכנס לתוכו. אתה יכול לטפל בעור סביב הפצע עם יוד או ירוק, או מפזרים streptocide, אשר ימנע התפתחות של זיהום. כמו כן, שיפוץ ומרפא ריפוי משחות, אשר יכול להיות מוכן עצמאי בבית, הוכיח להיות די טוב. מומלץ להחיל אותם ישירות על הפצע, לאחר הריפוי של השטח הפגוע העיקרי, כלומר לאחר היווצרות הקרום הקל ביותר. משחות מסייעות במהירות לשחזר את העור, מחדש את זה.

זה עלול להתרחש אם כלי (microvessel) ניזוק, ודימום תת עורית התרחשה. זה יכול לקרות משתי סיבות - מיד בזמן הנגיסה הסוס פגום בכלי, או את החבורה הופיע בתגובה לנזק ודחיסה של כלי שיט עם רקמה דלקתית נפוחה.

במקרה זה, את היישום של דחיסה וקור, אשר במהירות להיפטר חבורות.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

גבשושיות ושלפוחיות מנשוך גדיפלי

זהו איחוד של רקמות רכות, אשר התפתחו בתגובה החדירה של רעל לתוך הגוף. לעתים קרובות הוא חותם, הכולל exudate של אופי אחר. זה יכול להיות לימפה, חלקיקים של גור, מוגלה. המסוכן ביותר הוא exulate שופע, שכן בעתיד זה יכול לגרום לתהליך דלקתני חמור. על מנת לחסל את קונוס בהקדם האפשרי, מומלץ להחיל משחות אנטי דלקתיות שונות על פני השטח.

לעתים קרובות מייצגים את התגובה של הגוף לחדירת רעלן. במקרה זה, שלפוחיות יכול להיות יבש. אז זה רטוב. יבש נוצרים על ידי עור invaginations, והם לא מלאים נוזל. בעוד שלפוחיות רטוב בפנים מכילים exudates שונים. זה יכול להיות נוזל רקמות, לימפה, שרידי דם, מוגלה. להיפטר במהירות שלפוחיות יכול להיות בעזרת מגשים מרפא, שבו האזורים המושפעים ממוקמים. הטמפרטורה של האמבטיה צריך להיות נוח, חם. משך ההליך הוא 10-15 דקות. מומלץ גם להוסיף שונים decoctions ירקות האמבטיות, אשר יש גם את ההשפעה המרפא העיקרי.

trusted-source[29]

טמפרטורה אחרי נגיסה של gadfly

זה יכול להגדיל עם התפתחות של תגובות דלקתיות זיהומיות, אלרגיות, שיכרון. ככלל, הוא מתפתח ביום 2-3 לאחר הנשיכה, כאשר התהליך הפתולוגי מגיע לשיאו. אצל אנשים מסוימים עם נטייה בולטת לאורגניזם אלרגי, יכול להתפתח כבר ביום הראשון, ואפילו בתוך שעות ספורות לאחר הנגיסה.

ככלל, הטמפרטורה אינה עולה על 37.5, אשר מציין כי הגוף הוא נאבק עם רעלן, זיהום ודלקת, וגם מצביע על מהלך של תהליכי התחדשות. עלייה בטמפרטורה מעל לרמות אלה עשויה להצביע על כך שהגוף אינו מתמודד עם העומס, ועזרה דחופה נדרשת. אתה צריך לראות רופא בהקדם האפשרי. כמו כן, על מנת להפחית זמנית את הטמפרטורה ולהקל על המצב, אתה יכול להשתמש כמה מתכונים של רפואה אלטרנטיבית, תרופות הומיאופתיות.

עקיצת סוס כואבת

הכאב מתפתח לעתים נדירות. ברוב המקרים, את נושכת מלווה בוער, גירוד, גירוי ואדמומיות של האתר לנשוך. הכאב עלול להופיע כאשר אזור הנגיסה נלחץ. עם זאת, כאב יכול להיות בולט למדי עם התפתחות של סיבוכים, למשל, עם זיהום ופיתוח של תהליך דלקתי. הכאב צריך להתריע, כי כל כאב הוא איתות בתגובה למשהו לא בסדר בגוף, וטיפול נדרש. יש צורך להתייעץ עם רופא, תרופות עצמית לא מומלץ.

דלקת עקיצת העקיצה

לרוב, תהליך דלקתי מתפתח אם זיהום חודר לגוף, או התגובות עומדים עומדים להתפתח במשך זמן רב. כדי למנוע דלקת, אתה צריך לראות רופא אשר ירשום את הטיפול הדרוש. אתה יכול להשתמש בסמים חלופיים שיסייעו במהירות להיפטר דלקת. אבל לפני השימוש בהם, אתה תמיד צריך להתייעץ עם רופא.

אחרי נגיסת הסוס, נוצר גושפנקה

חד משמעית, אנחנו לא יכולים לומר מה גרם בדיוק את הפיתוח של החותמות. בשביל זה אתה צריך לעבור סקר. ייתכן שתצטרך רנטגן זה יראה את הסיבה של דחיסה. זה יכול להיות תופעה עומדים, תהליך דלקתי, או הצטברות של מוגלה, מוגלה. כדי לחסל את החותמות, נסה משחה. זה יכול להיות מיושם ישירות לאזור המושפע, או תחת דחיסה.

עקבות מן הנגיסה של זבוב סוסים

זה יכול להישאר אם יש נטייה לתגובות אלרגיות, אם הדלקת היא חמורה, וגם אם לאדם יש רמה נמוכה של תהליכי התחדשות ותיקון. מכל זכר (צלקת), אתה יכול בקלות להיפטר, אם אתה משתמש באמצעים כדי לשחזר את העור. ובכן הוכח שיטות לא קונבנציונאלי.

trusted-source[30]

מה לעשות אם הכרס לא עובר?

ראשית, אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא, ולא לעכב עם האבחנה. זהו התנאי העיקרי לטיפול מוצלח בכל הפתולוגיה. תרופה עצמית יכולה להיות מסוכנת. הנשיכה אינה נמשכת זמן רב אם אדם הפחית חסינות, תקלות הורמונליות ותקופות החיסון, תגובות תכופות ודלקתיות תכופות. זה קורה על רקע הגברת הרגישות של הגוף, תגובה מופחתת, התנגדות מספקת והתנגדות חומרים זיהומיים.

אבחון נשיכה gadfly

מהות האבחון מורכבת בחשיפת אותן סטיות שהופיעו על רקע נגיסה. עזרה להיפטר השלכות בלתי רצויות אפשרי רק אם אתה יודע בדיוק את הסיבה הפתולוגיה. לכן, מרכיב חשוב של אבחנה היא ההגדרה של הגורם הפתולוגי. במקרה זה, נעשה שימוש בשיטות מחקר קלאסיות (בחינה, סקר, הדברה, כלי הקשה, מישוש).

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אבחון דיפרנציאלי

המהות של אבחנה דיפרנציאלית היא להבחין בין סימני נגיסה של חרק אחד למשנהו. נכונות קביעת סוג החרק תלויה בנכונות הטיפול הנוסף והאפקטיביות שלו. חשוב גם לקבוע אילו שינויים אירעו בגוף, מהם התהליכים הפתולוגיים העיקריים בו. החל שיטות שונות וכלי אבחון.

מאי דורשים כמה שיטות מעבדה, אינסטרומנטלי של מחקר. מן המעבדה לרוב רשם בדיקת דם, שתן, צואה. פחות נפוץ, התרבות הבקטריולוגית, שריטות, ניתוח dysbacteriosis עשוי להידרש. אם יש חשד לזיהום, עשוי להתבצע מחקר וירולוגי, בקטריולוגי ופרזיטולוגי. שיטות שיטתיות - צילומי רנטגן, אולטרסאונד.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

יַחַס נשיכה gadfly

הטיפול הוא למנוע התפתחות של תהליך דלקתי, זיהומיות ואלרגיות קשות. חשוב לספק עזרה ראשונה בזמן - אתה צריך להסיר את העוקץ בהקדם האפשרי. לאחר מכן, קר מוחל על האזור המושפע. אז האזור המושפע במשך זמן רב חייב להיות מטופלים עם משחות שונות. Prednisolone, משחה levomycetin הוכיח להיות הטוב ביותר. אתה יכול להשתמש במגוון של תרופות אלטרנטיביות הומיאופתיות.

יש צורך לקחת תרופות אנטי אלרגיות ואנטי דלקתיות. החולה צריך לספק משקה נהדר. מומלץ גם לקחת amidopyrine בתוך (0.25 מ"ג ליום). גם analgin הוכח היטב (0.5 גרם). יש לו אפקט אנטי דלקתי, אנטיפרטיטי. בנוסף, analgin מנקה את הדם, אשר מונע היווצרות של קרישי דם, exudate, קיפאון.

על מנת להסיר במהירות את הבצקת בשימוש diphenhydramine (0.025-0.05 מ"ג בעל פה). מומלץ גם לבצע זריקות - 2 מ"ל של פתרון 0.5% של נובוקאין ו 0.1% פתרון של אדרנלין באתר של הנשיכה. כאשר מתרחשת הלם אנפילקטי, נדרש טיפול דחוף. במקרים חמורים, למנות עירוי תוך ורידי של סידן כלורי (10 מ"ל של פתרון 10%). כמו כן, prednisolone ו hydrocortisone מנוהלים באופן פנימי. כמו כן הכרח dioresis נדרש.

הסכנה הגדולה ביותר היא עקצוץ בפה. זה קורה כאשר אוכלים פירות, ירקות, ריבה, כאשר חרק נכנס לתוך הפה שלך עם מזון. במקרה זה, המוות מתרחש מהר מאוד, והסיבה היא לא שיכרון, אלא בצקת ובמחנק הגרון. במקרה זה, טרכוטומיה דחופה נדרשת.

מְנִיעָה

כיצד להגן על עצמך מפני עקיצות ועקיצות gadfly? הדבר העיקרי שאתה צריך לעשות כדי להבטיח לעצמך הגנה אמינה מפני נשיכה של חרק היא לדאוג כי אין דבר קרוב אליהם שיכול למשוך אותם. כדי למנוע את הנגיסה של הצופר, אתה צריך לשמור ממתקים, ריבה, compotes. עדיף לא לאכול שום דבר ברחוב. כמו כן חשוב לא להיות במקומות בהם יש חרקים רבים בהם פרחים פורחים. הסכנות הן כרי דשא, סבך, שבו אתה יכול להיתקל בקן של חרקים. אתה גם צריך להשתמש בציוד מגן מיוחד שניתן לרכוש בבית המרקחת.

trusted-source[45], [46], [47]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.