Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פטל לסוכרת מסוג 1 וסוג 2

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

בין סוגים רבים של פירות יער, פטל פופולרי במיוחד לא רק בגלל טעמם המעולה, אלא גם היתרונות ללא ספק שלהם. ובהתחשב באינדקס הגליקמי הנמוך, פטל לסוכרת מתאים מאוד לתזונה שמטרתה לייצב את רמות הסוכר בדם.

נתונים סטטיסטיים אחרונים מראים כי 30.3 מיליון אנשים, או 9.3% מאוכלוסיית ארה"ב, סובלים מסוכרת. בנוסף, 347 מיליון אנשים בעולם חולים כיום בסוכרת, והם צפויים להיות הגורם השביעי המוביל לשנת 2030. [1]

פרופיל התזונה של הפטל האדום והמרכיבים הפוליפנוליים שלהם (כלומר אנתוציאנינים ואלגיטנינים / מטבוליטים) הופך אותם למועמדים לשילוב קבוע בתזונה שמטרתם להפחית את הסיכון לסוכרת. [2]

היתרונות והנזקים של פטל בסוכרת

לא לשווא הפטל האדום הרגיל (Rubus idaeus) נחשב גרגרי מימי למדי, מכיוון שב 100 גרם של פירות יער טריים תכולת המים מגיעה כמעט ל 86 גרם וכמות הסיבים היא 6.5 גר '. ברור שתכולת הקלוריות נמוכה: ל 100 גרם - 52 kcal, הנמוך פי חמש מכמות הלחם הלבן, ופעם וחצי פחות מתפוחי אדמה מבושלים.

מרבית פירות יער אלה מכילים אשלגן (152 מ"ג / 100 גרם), ואחריהם זרחן (29 מ"ג), סידן (25 מ"ג) ומגנזיום (22 מ"ג). תכולת הברזל ב 100 גרם אינה עולה על 0.7 מ"ג; כמעט כמו מנגן ומעט פחות אבץ. יש נחושת (0.09 מ"ג / 100 גרם) וסלניום (0.2 מיקרוגרם / 100 גרם). בין הוויטמינים במקומות הראשונים, חומצה אסקורבית (26.2 גרם / 100 גרם) וויטמין B4 או כולין (12.3 מ"ג / 100 גרם). אם ויטמין C מגן על תאי הלבלב מפני לחץ חמצוני, ויטמין B4 לא רק לוקח חלק בחילוף החומרים של הפחמימות, אלא גם משפר את מצבם של תאי β-לבלב המייצרים אינסולין. [3]

קיימים גם ויטמינים כמו אלפא טוקופרול, ניאצין, חומצות פנטותניות ופוליות, פירידוקסין, תיאמין, ריבופלבין, קרוטן (פרוביטמין A) וויטמין K.

אך כדי לקבל תשובה חיובית לשאלה האם ניתן לאכול פטל בסוכרת mellitus, להיות סביר ככל האפשר ולא לגרום לספק, יש לציין את כמות הסוכר.

כאשר תזונאים ממליצים על פטל כמזון בריא לחולים הסובלים מסוכרת מסוג 1 וסוג 2 ועם סוכרת  הריון , הם מונחים על ידי העובדה כי האינדקס הגליקמי של פירות יער זה נמוך (25) וכי רק 4.4 גרם מסוכרים נמצאים ב 100 גרם פירות יער. במקביל, 53% (2.34 גרם) אחראים על ידי פרוקטוז, בו אינסולין אינו מעורב; 42% (1.86 גרם) הם גלוקוז (דקסטרוז) והשאר סוכרוז.

לשם השוואה: באותה כמות של תותים או אבטיח, הסוכר הוא בערך 6 גר '(במקרה זה 72% בצורת פרוקטוז באבטיח ו 42% בתותים); אפרסק - 8.6 גרם (פרוקטוז 65%); משמש - 9.3 גרם (7.6% פרוקטוז); תפוז - 9.4 גרם (27% פרוקטוז); אוכמניות - 7.3 גרם (49% פרוקטוז); ענבים כהים - 18.1 גרם (42%).

ברור כי נתונים אלו מאפשרים לנו לתת את התשובה הנכונה לשאלה, האם הפטל מעלה סוכר? בהשוואה למוצרי פחמימות אחרים, פטל הרבה פחות סביר לגרום לעלייה ברמת הסוכר בדם. יתר על כן, מחקרים הראו כי צריכת פירות יער אלו בחולים עם סוכרת סוג 2 מסייעת בהורדת המוגלובין המושרה בדם (HbA1c) ומשפרת את הרגישות לאינסולין. כפי שהוצע, זו תוצאה של חשיפה לנגזרות של פלבון פטל - אנתוציאנינים (בפרט ציאנידין), שנמצאים גם באוכמניות, פטל שחור, תותים, דובדבנים וענבים כהים.

ועכשיו מעט על רכיבים פעילים אחרים הביולוגית שקובעים את היתרונות של הפטל בסוכרת. נוכחותם של פוליפנולים צמחיים, טאנינים, נגזרות של חומצות הידרוקסי-בנזואיות והידרוקסיקנמיות ותרכובות אחרות חשובה בהרכבה. לפטל אדום יש פרופיל פוליפנולי ייחודי, המאופיין בעיקר בתוכן של אנתוציאנינים ואלגיטנינים. אנתוציאנינים הם תרכובות פלבנואטיות ויש להם שלד בסיסי C6-C3-C6. הם אחראים לצבע אדום בוהק של פטל אדום. ציאנידין-3-סופורוסיד, ציאנידין-3, 5-דיגלוקוזיד, ציאנידין-3- (2 גרם-גלוקוסילרוטינוסיד), ציאנידין-3-גלוקוזיד, ציאנידין-3-רוטינוסיד, פלרגונידין-3-סופורוסיד, פלרגונידין-3- (2 G גלוקוזילרוטינוסיד), פלרגונידין -3 גלוקוזיד ופלרגונידין -3 רוטינוסיד הם האנתוציאנינים העיקריים בפטל אדום. [4]

כך, מחקר על האפשרויות הטיפוליות הפוטנציאליות של גניסטאין נוגדי חמצון פיטואסטרוגן (4,5,7-trihydroxyisoflavone), שנמצא גם בפטל, גילה את יכולתו של תרכובת זו לא רק להפחית את היווצרות תאי השומן, אלא גם לעכב את העברת הגלוקוז לתוכם על ידי הובלות קרום (GLUT). הניסויים הדגימו גם את ההשפעה החיובית של ג'ניסטאין על מצבם של תאי β הלבלב, מה שמסייע להפחתת ההיפרגליקמיה.

המנגנון המוצע להפחתת הגלוקוז לאחר הלידה הוא להגביל את ספיגת הגלוקוז על ידי עיכוב הפעילות של α-amylase ו- α-glucosidase. בהשוואה לתמציות פרי אחרות, תמציות פטל אדום היו היעילות ביותר לעיכוב α-amylase. [5]

נוגד חמצון פנולי נוסף נמצא בפטל והוא רזברטרול (כולם יודעים שהוא שופע בענבים כהים), שהראה לא רק את פעילותו האנטי דלקתית, אלא גם את היכולת להפחית את רמת הסוכר בדם בצום ובמוגלובין המושרה בסוכרת 2. סוג.

לבסוף פטל מכיל תילירוזיד - פלבנואיד גליקוזיד, שעל פי מחקרים ראשוניים יכול לסייע לחולי סוכרת שמנים על ידי הגברת פעילות הורמון הורמון השומן אדיפונקטין ונרמול גלוקוז בדם, אינסולין וליפידים.

מחקרים במודלים של בעלי חיים סוכרתיים מאשרים נתונים במבחנה שהראו כי צריכה של 5 שבועות של ציאנידין -3 גלוקוזיד (0.2% מהתזונה) הפחיתה את רמת הגלוקוז בצום ושיפרה את הרגישות לאינסולין, שנמדדה באינסולין או גלוקוז. מבחן סובלנות בהשוואה לקבוצות ביקורת. [6]ההשפעות על הפרמטרים המטבוליים לוו בירידה בביטוי של גנים ציטוקינים דלקתיים ברקמת שומן לבנה ורמה מוגברת של ויסות הגלוקוז 4, אך לא אדיפונקטין. [7]

מחקרים מראים שלמרכיבי הפטל האדום יש פעילות ביולוגית, שעשויה להיות בעלת משמעות קלינית למניעה או טיפול בסוכרת. במחקרים חוץ גופיים ובעלי חיים in vivo הוכיחו השפעות נוגדות חמצון, אנטי דלקתיות ורגישות על האינסולין ברקמות, במיוחד ברקמות שומן. השפעות אלה הביאו לירידה ב גליקמיה ובחלבונים המוגזים. [8] הפרשת אינסולין מוגברת על ידי תאי β לבלב היא מנגנון חשוב נוסף לבקרת רמות הגלוקוז ולהאטת התקדמות המחלה. 

פגיעה בפטל בסוכרת יכולה להיות בנוכחות אלרגיה או הפרה של חילוף החומרים של חומצת שתן - עם התמקדות מלחייה (שתן) בסמוך למפרקים ולגאוט.

לא מומלץ לאכול פטל באי ספיקת כליות כרונית, כמו גם בתקופות של החמרה של מחלות דלקתיות בקיבה ובמטופלים הסובלים מאסתמת הסימפונות אספירין (מכיוון שהגרגרים מכילים חומצה סליצילית - 5 מ"ג / 100 גרם).

מומחים מזהירים כי פטל המכיל חומרים ממעמד פיטו-אסטרוגן הוא התווית במקרה של אנדומטריוזיס או מיומה ברחם, כמו גם במחלות אונקולוגיות של איברים רגישים להורמונים: בלוטות החלב, הרחם, השחלות.

על איזה גרגרי יער מועילים סוכרת סוג 1, 2, פרטים נוספים בפרסום -  פירות יער לסוכרת סוג 1 ו -2: אילו מהם אסור וצריך לצרוך?

אם אינך יודע להחליף פטל בסוכרת, קרא:

עלי פטל לסוכרת

עלי Rubus idaeus שימשו אוניברסלית כתרופה במשך מאות שנים: להצטננות וחום, בעיות לב ולחץ דם גבוה, התפרצויות מעיים, אנמיה, וסת, מחלת בוקר במהלך ההיריון, והקלה על לידה והפחתת דימום לאחר לידה.

עלי פטל מכילים טאנינים (נגזרות של חומצה אלגית) ופלבנואידים. הכמות שלו גבוהה יותר מאשר בפירות יער. כמו כן כלולות חומצות קרבוקסיליות, פנוליות וחומציות הידרוקסי-בנזואיות אורגניות; טרפנואידים, גליקוזידים וכו '.

עלה פטל שייך לצמחים תרופתיים, מחקרים הוכיחו את בטיחות האגו,  [9]ואנדוקרינולוגים רבים מייעצים למטופלים שלהם להשתמש בעל פטל לסוכרת מסוג 2 וסוכרת הריון  [10]- להפחתת היפוגליקמיה ועמידות לאינסולין - בצורה של מרתח צמחים, עירוי או תה. 


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.