^

בריאות

קאלינה בסוכרת מסוג 1 ו -2

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Kalina הוא ברי כי על פי נתונים שונים יש אינדקס גליקמי של 10-20 יחידות, אשר נחשב מקובל למדי בסוכרת. 

קאלינה ניתן לאכול טרי וקפוא (אם כי אתה צריך לעשות בלי סוכר), להוסיף אותו compotes, להכין תה טרי berries. שימושי ויהיה ריבה עם השימוש בתחליפי סוכר, אשר מוכן בשתי קבוצות של 5 דקות כל אחד.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

אינדיקציות

זה ברי עם טעם עשיר תוכן גבוה של חומצות אורגניות. תכונה זו של זה יכול להזיק במחלות דלקתיות וניווניות של המפרקים (דלקת פרקים, גאוט), רק מחמירה את מהלך התהליך הדלקתי. זה לא יהיה מועיל גם עם רמה גבוהה של חומציות של מיץ קיבה, שכן פירות יער טריים יכולה להיות השפעה מגרה על הפרשת מרה וחומצה הידרוכלורית, ובכך להגדיל את החומציות של הקיבה עוד מגרה הקירות שלה.

קאלינה הוא לוחם נלהב עם לחץ דם גבוה, ולכן חולי סוכרת הסובלים מלחץ דם נמוך (בלחץ נמוך) וחללים של חלקים אחרים של הצמח לא צריך להיות נצרך, למעט כמה גרגרי הנאה.

קאלינה ברפואה אלטרנטיבית משמש גם כאמצעי להרדמה, כי הוא מסוגל להגביר את קרישת הדם. זה יכול להיות מסוכן אם החולה יש צמיגות דם מוגברת, אשר כרוך היווצרות של קרישי דם. למותר לציין, השימוש בניסוחים המבוססים על ויברנום יכול להיות מסוכן לאנשים עם טרומבופלפיטיס ופקקת כלי הדם.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

יתרונות

הוא מכיל בעיקר פחמימות איטיות כי לא מאמץ את הלבלב. מלבד ברים הם בין המנהיגים על התוכן של ויטמין C, משפר את בלוטות אנדוקריניות, חסינות הדחיפה ומחזק כלי דם, וגם מכיל ויטמיני סוכרת שימושית נוספים: A, E, K, ור 'המפורסם Viburnum תוכן ברזל גבוה, אשלגן מגנזיום ואבץ.

Viburnum ברי מאז ימי קדם משמש סוכן חיזוק עבור מחלות שונות. בשנת סוכרת, זה מונע סיבוכים מסוכנים כגון רטינופתיה ואנמיה, משפרת את מצבו של הכבד, זה עוזר לשלוט במשקל, נחשב למניעת טרשת עורקים, יכולתה לשפר את הרגישות לאינסולין ומפחית את העומס על הלבלב.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

התוויות נגד

כאשר ההריון, השימוש viburnum יהיה מוגבל, כי החלון מכיל חומרים המגבירים את היכולת התכווצות של הרחם. וזה סיכון מוגבר של הפלה. ברור כי זה לא על אחד או שניים גרגרים, אשר לא מזיקים, אלא רק להאכיל את הגוף של אמא בעתיד עם חומרים מזינים, מבלי לגרום לעלייה ברמות הסוכר בדם בעבר סוכרת מאובחנת או הריון.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.