^

בריאות

תותים עם סוכרת מסוג 1 ו 2: תועלת, נזק

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תותים הם אחד הפירות האהובים של מבוגרים וילדים, ולכן זה כל כך קשה להכחיש את עצמך כזה לטפל, ארומה של אשר מפתה אותך לטעום את הגרגרים. האם אני צריך להכחיש את עצמי תענוג כזה בסוכרת? כנראה לא, כי המדד הגליקמי של תות שדה לעתים רחוקות עולה על הדמות של 32, וזה אינדיקטור נמוך יחסית.

במיוחד מודאג בנוגע למספר המותר של תותים לחולי סוכרת לא הכרחי, כי התכולה הקלורית של פירות יער הוא נמוך (כ 40 קלוריות לכל 100 גרם), כמו גם את תכולת הפחמימות (רק 7.5 גרם -8, למרות העובדה כי יום, חולים עם סוכרת יכולים לאכול אותם כמות של 50 גרם). מתברר כי אפילו 400-500 גרם של תותים עם הגבלה של מזון פחמימות לא יזיק.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

יתרונות

אבל לא רק משיכה ארומה וטעם ייחודי למשוך אנשים זה ברי יפה מבריק. לא פחות אטרקטיבי הוא הרכב ויטמין ומינרלים. תותים עשירים ויטמינים A, C, E, K, PP ו ביוטין. זה בזכות האחרון כי יש ירידה ברמת הסוכר בדם, כי הפעולה של ביוטין דומה אינסולין (הוא משתתף בחילוף החומרים של גלוקוז). הרכב המינרלים של תותים הוא לא פחות שימושי בסוכרת, כי אנחנו מדברים על עתודות של אשלגן, סידן, מגנזיום, אבץ, זרחן, נתרן, התומכים בפונקציונליות של איברים בודדים האורגניזם בכללותו.

תות אם כי יש לה טעם מתוק, אשר מצביע על תוכן עשיר בפחמימות, הוא עשיר מאוד בסיבים, אשר מאט את ספיגת חומרים אלה, ולכן, עלייה חדה ברמות סוכר בדם השימוש בו אינו הגורם. כמו עוזרד, תות מכיל כולין, אשר מסייע לשלוט במשקל במקרים של הפרעות מטבוליות.

כדי להשתמש תותים עם סוכרת עדיף בצורה טריים, כי זה שומר על כמות מקסימלית של חומרים שימושיים. זה מאכל אידיאלי עבור חטיפים (זה עוזר להימנע היפוגליקמיה), זה יכול להיכלל בהרכב של פירות קלים פירות יער, סלטים, קוקטיילים, זה מושלם עבור קמח מנות לקשט.

trusted-source[7]

התוויות נגד

זה כל כך פופולרי אהוב על ידי רבים באזור שלנו, ברי, כי אנחנו אפילו לא חושב שזה יכול להיות התוויות נגד לשימוש. עם זאת, התוויות נגד השימוש של פירות יער בסוכרת ולא רק יכול לשמש תנאים חריפים הקשורים במחלות של הקיבה והמעיים (זרעים קטנים וחומצות בהרכב של גרגרים יהיה לגרות את הקירות מודלק של אברי העיכול), כמו גם נטילת תרופות antihypertensive (שילוב זה יכול להיות שלילי להשפיע על העבודה של הכליות).

זהירות עם השימוש של פירות יער יש לראות חולים אשר מאובחנים מחלות משותפות, כדי לא לעורר סיבוך של הפתולוגיה.

תותים נחשבים די אלרגן חזק, ולכן יש צורך לכלול פירות יער בתזונה שלך בזהירות רבה, במיוחד בילדות. כל פריחה בעור, נזלת פתאומית, התעטשות או שיעול, התקפי הקאות, הזעת יתר וכו '. הסימפטומים יכולים לדבר על חוסר סובלנות תותים, ולכן, השימוש בו חייב להיות נטוש.

תכונות טוניק של תותים יכול להיות מסוכן במהלך ההריון, אשר קשורה עם הסיכון של שיפור הטון של הרחם ואת הלידה מוקדמת. זה מדבר בעד הגבלת צריכת גרגרים בכמויות קטנות.

trusted-source[8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.