^

בריאות

A
A
A

סוכרת הריונית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עלייה חזקה ברמות הסוכר בדם במהלך ההריון נקראת סוכרת הריונית. ככלל, לאחר הלידה, המצב מנורמל, ורמת הסוכר חוזרת למצב נורמלי.

רמת הסוכר בדם גבוהה של אישה בהריון יכולה לגרום למספר בעיות בריאותיות הן של האישה והן של העובר. לדוגמה, ילד עשוי להיוולד גדול, אשר כרוך בבעיות במהלך הלידה נרתיק, כמו גם עם רמות גבוהות של סוכר בדם. אבל לאחר השלמת קורס של טיפול ספציפי, נשים בהריון עשוי גם לשלוט על רמות הסוכר בדם ללדת תינוק בריא.

נשים שסבלו מסוכרת הריון במהלך ההריון נוטות יותר לפתח סוכרת מסוג 2. לכן יש לנקוט באמצעי מניעה: לשמור על משקל בריא, להיצמד לתזונה בריאה ולהגביר את הפעילות הגופנית.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

סטטיסטיקה

שכיחות סוכרת הריונית מגיעה ל -9.2%.

trusted-source[5], [6], [7], [8],

גורם לסוכרת הריונית

במהלך ההיריון, השיליה נוצרת ברחם, המשמש כקשר בין האם והתינוק. זהו הערוץ שדרכו מקבל הפרי מים ואוכל. השיליה מייצרת הורמונים המונעים אינסולין משליטה על רמת הסוכר בדם של האם, ולכן הגוף שלה צריך לייצר יותר מזה. כאשר הלבלב של אישה בהריון לא יכול לייצר מספיק אינסולין, סוכרת הריונית מפתחת.

הלבלב מייצר הורמון אינסולין, אשר מסייע כראוי להשתמש סוכרוז מן המזון. עם עבודה כה מתואמת היטב, רמת הסוכר בדם נשמרת נורמלית. במהלך ההריון, השליה מייצרת הורמונים אשר מפריעים לעבודה של אינסולין, ולכן יש התנגדות אינסולין. אישה בהריון מפתחת סוכרת כאשר הלבלב אינו מסוגל לייצר מספיק אינסולין כדי לשמור על רמות הסוכר בדם נורמלי. 

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורמי סיכון לסוכרת הריונית

 • הריון לאחר גיל 25;
 • היסטוריה של סוכרת הריונית;
 • לידתו של ילד גדול בשבר (מעל 4.5 ק"ג);
 • נולדת במשקל של יותר מ -4.5 ק"ג;
 • נטייה משפחתית לסוכרת מסוג 2 (הורים, אחים);
 • אורח חיים פסיבי לפני ההריון;
 • השמנת יתר (מדד מסת הגוף יותר מ -30 ומעלה);
 • גורמים גזעניים או אתניים: היספאנים, אינדיאנים, אסייתים, אפרו-אמריקאים ואיי האוקיינוס השקט נמצאים בסיכון לפתח סוכרת;
 • תסמונת שחלות פוליציסטיות;
 • התפרצויות כהות על הגב, צוואר;
 • נטילת קורטיקוסטרואידים;
 • תסמינים המעידים על התפתחות הסוכרת;
 • היסטוריה של הריון קשה בעבר.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

סימפטומים של סוכרת הריונית

סוכרת הריונית אינה גורמת לתסמינים כלשהם, ולכן יש לבדוק את האישה כדי לאשר את האבחנה שלה מ -24 עד 28 שבועות של הריון. לפעמים יש הפתעות, ונשים בהריון הן רק במחירי הפסד - איך, יש להם סוכרת? סוכרת הריונית יכולה לגרום למספר בעיות עם בריאות האם והילד שטרם נולד, ולכן חשוב להיבדק בזמן כדי לוודא שהכל בסדר.

זה קורה לעתים קרובות כי אישה בהריון מתבונן במספר תסמינים של סוג אחר של סוכרת, אבל לא יודע על המחלה.

תסמינים של סוג אחר של סוכרת:

 • צמא מוגבר
 • השתנה מוגברת
 • רעב מוגבר
 • ראייה מטושטשת

במהלך ההריון, נשים כבר חווה השתנה מוגברת לאכול יותר מהרגיל, ולכן לעתים קרובות הם לא שם לב לסימפטומים אלה.

רוב הנשים לומדות על סוכרת הריונית ב 24-28 שבועות של הריון, ולאחר מכן רק על ידי בדיקות דם. כאשר מאובחנים, אתה צריך לשנות את אורח החיים שלך, כלומר, לדבוק תזונה בריאה דיאטה תרגיל שיטתית. אמצעים אלה יסייעו לשלוט ברמות הסוכר בדם. ככל שתקופת ההיריון ארוכה יותר, כך הגוף של האישה מייצר הורמונים המונעים מאינסולין לשמור על רמה בריאה של סוכר בדם של אישה, וכתוצאה מכך מגביר את הסיכון לפתח סוכרת הריונית. אם תזונה בריאה ופעילות גופנית אינם תורמים לנורמליזציה של רמות הסוכר בדם, הרופא ממליץ להזריק אינסולין. אם אישה בהריון מאובחנת עם סוכרת, זה לא אומר כי המחלה תועבר לילד. ברוב המקרים, תינוקות בריאים נולדים לנשים עם סוכרת הריונית. אם אתם מצליחים לשלוט ברמות הסוכר בדם, אין סיבה לדאגה, שכן הסבירות לפתח בעיות במהלך ההריון או הלידה זהה לזו שבהיעדר סוכרת הריונית. במקרים נדירים, עלולות להופיע בעיות בריאותיות, הן אצל האם והן אצל הילד:

 • לחץ דם גבוה עקב רעילות מאוחרת;
 • (גלוקוז עודף תורם לצמיחה טובה יותר של העובר וצבירת השומן, ולכן ילד גדול עלול להיפגע במהלך הלידה הנרתיקית, אם משקל הילד עולה על 4.5 ק"ג, מומלץ ניתוח קיסרי);
 • לאחר הלידה, עודף אינסולין מעורר ירידה חדה של סוכר בדם של התינוק, אשר אינו בטוח לבריאותו; במקרים כאלה, גלוקוז מנוהל בנוסף; תינוקות עלולים גם הם להיות בעלי רמות סידן נמוכות, בילירובין גבוה ותאי דם אדומים גבוהים.

סוכרת הריונית בדרך כלל הולך אחרי הלידה. אבל אם הוא אובחן במהלך הריון זה, הוא עלול להופיע שוב במהלך ההריונות הבאים, יתר על כן, הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2. על פי הנתונים, יותר ממחצית הנשים לאחר סוכרת אובחנו עם סוכרת מסוג 2.

trusted-source[19], [20]

אבחון סוכרת הריונית

כמעט כל הנשים ההרות נבדקות בין 24 ל -28 שבועות. אם הרופא שלך חושד כי ייתכן שיש לך מחלה זו, הוא ירשום אבחנה הרבה יותר מוקדם.

סוכרת הריונית מאובחנת עם שתי בדיקות דם. אחת - אחרי שעה אחת מרגע שתיית כוס קטנה של משקה מתוק. אם רמת הסוכר בדם גבוהה מאוד, אתה צריך לעשות עוד גלוקוז עוד 3 שעות הבדיקה. אם רמת הסוכר בדם עדיין גבוהה מהרגיל, הרופא עושה אבחנה - סוכרת הריונית.

כמעט כל הנשים ההרות נבדקות עבור סוכרת הריונית בין 18 ל 28 שבועות של הריון. אבל אם הרופא חושב שאתה שייך לקבוצה בסיכון גבוה, אתה תיבדק הרבה יותר מוקדם.

סוכרת הריונית נקבעת באמצעות בדיקת סובלנות הפה. אישה שותה כמות קטנה של משקה מתוק ואחרי שעה בודקים את רמת הסוכר בדם. אם זה מאוד גבוה, עוד שלוש שעות בדיקת גלוקוז סובלנות צריך להיעשות. הוא מספק צום במשך 3 שעות (אתה יכול לשתות רק מים), ולאחר מכן להשתמש בכמות קטנה של משקה מתוק. רמות הסוכר בדם נבדקות בכל שעה לפחות שלוש שעות. אם שניים או יותר מהבדיקות הללו הראו רמות גבוהות של סוכר, הרופא מאבחן סוכרת הריון.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

אבחון במהלך ההריון

עם סוכרת הריונית, הרופא המטפל מודד את הלחץ של האישה ההרה במהלך כל ביקור. בנוסף, יקבע מבחנים ואבחונים שונים על מנת לקבוע את מצבם הבריאותי של הילד ושל האם.

 • אולטראסאונד. אבחון מסייע לקבוע את הצורך אינסולין נוסף, כמו גם לקבוע את המשקל, הגיל, הבריאות, ואת הגודל של חלל הבטן של העובר. על פי תוצאות אולטרסאונד, הרופא הוא prescribed הטיפול. אם הילד גדול מדי, הרופא ירשום אינסולין. זכור כי לא תמיד אולטרסאונד קובע כראוי את משקל הילד ואת הפרעות התפתחותיות.
 • בדיקת לחץ (כאשר ניטור העובר). במהלך התנועה, התגובה של מערכת הלב וכלי הדם העובר הוא ציין. לפעמים הרופא רושם ניתוח מדי חודש עבור המוגלובין glycated (רמת הסוכר בדם הממוצע לאורך זמן).

trusted-source[28], [29], [30]

אבחון במהלך הלידה

במהלך הלידה, הרופא עוקב בקפידה אחר בריאות האישה ההרה והילד, דהיינו:

 • ניטור פעימות הלב העוברי (כדי לקבוע את מעמדו של הילד);
 • בדיקת סוכר בדם (כל כמה שעות);

trusted-source[31], [32]

אבחון לאחר הלידה

לאחר הלידה, אישה צריכה לקחת בדיקת דם לסוכר מספר פעמים. במהלך השעות הראשונות לאחר הלידה, התינוק גם לוקח דם לסוכר. אחד משלושה ימים לאחר הלידה תצטרך לגווע ברעב ולבדוק בדיקת סובלנות אוראלית. סביר יותר שסוכרת הריון תעבור לאחר הלידה, אך מכיוון שאתה נמצא בסיכון לפתח סוכרת מסוג 2, עליך לקחת בדיקת סובלנות אוראלית 6 שבועות לאחר הלידה ולבצע בדיקת דם לסוכר לאחר צום פעם בשנה. לפעמים הרופא ממליץ על בדיקה נוספת של סובלנות גלוקוז ברמות סוכר בדם נורמליות או גבוהות מעט.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

גילוי מוקדם של המחלה

במהלך הביקור הראשון לרופא, לאחר שתדע כי אתה בהריון, הרופא יקבע את הסיכון לפתח סוכרת הריונית. אם מוקדם יותר במהלך ההריון הקודם אתה צבר הרבה קילוגרמים מיותרים, אתה אובחן עם רמות גבוהות של סוכר בדם, היה לך נטייה משפחתית לסוכרת מסוג 2 ומצאתי סוכר בשתן, הרופא מיד לרשום בדיקות ואבחון.

רוב הנשים נבדקות עבור סוכרת הריונית בין השבוע ה -24 וה -28 להריון. [ 10 ] ייתכן שלא תצטרך בדיקה זו אם:

 • נכנסת להריון לפני גיל 25;
 • אתה לא אובחן עם סוכרת הריונית לפני;
 • אין לאף אחד מבני המשפחה סוכרת מסוג 2;
 • אינדקס מסת הגוף שלך הוא פחות מ -25;
 • אתה לא שייך לקבוצות אתניות הנמצאות בסיכון לפתח סוכרת (היספאנים, אסיאנים, אפרו-אמריקאים ואיי האוקיינוס השקט);
 • אין לך תסמונת שחלות פוליציסטיות.

חלק מהנשים ההרות אינן נמצאות בסיכון לפתח סוכרת הריונית, ולכן אין צורך לבדוק אותן. מומחים חולקים על השאלה אם יש לבחון את כל הנשים ההרות בדרך זו. אבל עדיין, מטעמי בטיחות, רוב הרופאים המטפלים ממליצים על כך.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

לאחר הלידה

למרות העובדה כי סוכרת הריונית יעבור לאחר לידתו של תינוק, זה עלול להופיע שוב במהלך ההריון הבא. בנוסף, במקרים רבים (יותר ממחצית הנשים) לאחר סוכרת הריון מתפתח קצת מאוחר יותר, סוכרת מסוג 2. הרופא יגיד לך איך אתה צריך לבדוק את רמת הסוכר בדם שלך במשך זמן מה. לאחר 6-12 שבועות לאחר הלידה ולאחר ההנקה חדלו, יש לבדוק בדיקת סובלנות לגלוקוז. אם התוצאות הן נורמליות, אז אתה צריך לתרום דם כל שלוש שנים כדי רמות הסוכר בדם לאחר תקופה מסוימת של צום. גם אם רמת הסוכר נשמרת בטווח הנורמלי, אין לשכוח את האפשרות לפתח סוכרת. לאכול תזונה בריאה דיאטה ולקבל פעיל בספורט. השימוש בגלולות למניעת הריון המכילות פרוגסטרון ופרוגסטין אינו חל על גורמים הגורמים להתפתחות סוכרת מסוג 2.

התייעצו עם הגינקולוג שלכם לגבי אמצעי המניעה המתאימים ביותר. אם אתם מתכננים לקבל תינוק, אתה צריך להיבדק על סוכרת לפני ההריון ובתקופה מוקדמת.

trusted-source[58], [59], [60], [61]

טיפול סוכרת הריונית

נשים רבות מצליחות לשמור על רמות הסוכר בדם תחת שליטה באמצעות תרגיל ושינויים בתזונה ובדיאטה. אמצעים אלה הם גם מניעת סוכרת הריון במהלך ההריון בעתיד, עם הזמן סוכרת מסוג 2. בנוסף, אתה צריך לבדוק כל הזמן את רמות הסוכר בדם בבית בקביעות לרופא. במקרים מסוימים, נשים הזריק גם אינסולין, אשר מוסיף לחוסר אינסולין המיוצר על ידי הגוף.

האבחנה של סוכרת הריונית נשמעת מפחידה, אך ברוב המקרים, נשים עם אבחנה כזו הולידו ילדים בריאים. אישה בהריון עצמה צריכה לדאוג להריון הרגיל. הטיפול בסוכרת הריונית כולל אורח חיים בריא, כלומר, אישה צריכה לדבוק תזונה בריאה דיאטה ופעילות גופנית באופן קבוע, כמו גם כל הזמן לעקוב אחר רמות הסוכר בדם.

הרופא יפתח לך תוכנית טיפול מיוחדת. אין צורך לאכול מאכלים מיוחדים, אבל אתה צריך לשנות מה, מתי וכמה אתה אוכל. בנוסף, אתה צריך להירשם לאימון לנשים בהריון. אורח חיים בריא הוא המפתח להריון מוצלח ולידה, כמו גם מניעת התפתחות של סוכרת בגיל מבוגר. כאשר אתה מתחיל להציג שינויים אלה בחיים, תלמד הרבה על הגוף שלך וללמוד כיצד לזהות את התגובה שלה צריכת מזון ופעילות גופנית. אתה תהיה מופתע לטובה על שיפור של רווחה וגאות של אנרגיה.

במהלך ההריון

הטיפול בסוכרת הריונית במהלך ההריון כולל:

תזונה מאוזנת. לאחר בדיקות אישר סוכרת הריון, אתה צריך להתייעץ עם תזונאי אשר יפתחו תוכנית אכילה בריאה. הם יגידו לך כיצד להגביל את כמות הפחמימות הנצרכות על מנת לשלוט ברמות הסוכר בדם ולהמליץ על כל מה שאתם אוכלים במשך היום (כדי לעקוב אחר מגמת המשקל).

תרגיל קבוע. נסו לעשות את התרגילים לפחות 2.5 שעות בשבוע. אתה יכול להעביר באופן פעיל 5 ימים בשבוע במשך 30 דקות או לחלק את זה על ידי 10 דקות במהלך היום. פעילות מתמשכת מתמשכת במהלך ההריון מסייעת לגוף לעבד אינסולין ולשמור על רמת הסוכר בדם. אם היית אורח חיים פסיבי לפני ההריון, להתייעץ עם הרופא שלך על מה הוא המקום הטוב ביותר להתחיל. הליכה ושחייה היא הבחירה הטובה ביותר עבור אישה בהריון, אבל אתה יכול גם להירשם הכשרה מיוחדת לנשים בהריון.

ניטור רמות הסוכר בדם. חלק חשוב של התוכנית להילחם בסוכרת הריונית היא ניטור שיטתי של רמות הסוכר בדם. בבית אתה צריך לבדוק את זה עד 4 פעמים ביום (לפני ארוחת הבוקר ואחרי שעה לאחר הארוחה). אם אתה מזריק אינסולין, אתה צריך לעשות בדיקות 6 פעמים ביום (לפני ואחרי שעה לאחר הארוחות). שליטה תכופה של סוכר בדם לפעמים נראה כמו תרגיל מתיש, אבל ההבנה כי הרמה שלו בטווח הנורמלי יסייע להירגע ולהשליך את כל המחשבות השליליות.

מעקב אחר התפתחות וצמיחה של העובר. הרופא עשוי להמליץ לעקוב אחר תנועת העובר, וגם למנות אולטרסאונד. אם המשקל של העובר גבוה מהרגיל, כדאי להזריק אינסולין. עם ההקדמה של אינסולין, אתה צריך לעבור מבחן הלחץ (כדי לפקח על קצב הלב העוברי במהלך התנועה). זכור כי אולטראסאונד ולא מבחן הלחץ הוא prescribed בימיה האחרונים של ההריון, גם כאשר אינסולין לא ניתנת.

ביקורים שיטתיים אצל הרופא. אישה בהריון עם סוכרת הריונית צריך לבוא באופן קבוע להתייעצות עם רופא. במהלך הביקורים, הרופא ימדוד את לחץ הדם ויקבע בדיקת שתן. אישה מדברת על כמה פעמים ומה היא אוכלת, כמה זמן היא זזה באופן פעיל וכמה היא עלתה במשקל. בנוסף, הרופא מנתח את רמת הסוכר בדם, אשר נקבע בבית.

מבוא לאינסולין. הדבר הראשון לעשות עם סוכרת הריונית היא לשנות את התזונה ואת הדיאטה, כמו גם פעילות גופנית קבועה. אבל אם לאחר שינוי באורח החיים, רמת הסוכר בדם שונה משמעותית מהנורמה (גבוה), הרופא רשאי לרשום אינסולין. זה יעזור לשמור על רמת הסוכר בדם בטווח הנורמלי והוא נחשב מזיק לעובר.

ככלל, אתה לא יכול להרעיב במהלך ההריון. הרופאים בדרך כלל רואים את זה נורמלי כאשר אישה בהריון רווח 12 ק"ג, אבל להשמנת יתר או השמנת יתר, הרופא עשוי להמליץ לאכול פחות, וכתוצאה מכך, במשקל פחות. נשים גדולות נוטות יותר ללחץ דם גבוה ולפיתוח רעילות מאוחרת של הריון.

אם אפשר, להניק את התינוק. הנקה היא מניעת השמנת יתר וסוכרת אצל ילד, אך במהלך ההנקה אין לשכוח את ניטור רמות הסוכר בדם.  

trusted-source[62], [63], [64], [65], [66], [67]

לידה

רוב הנשים עם סוכרת הריונית יולדות בלידה, ולכן אבחנה אחת של סוכרת הריונית אינה אינדיקציה רפואית לניתוח קיסרי. אם הרופא מאמין כי הילד ייוולד גדול, הוא ייקבע אולטרסאונד כדי לקבוע את המשקל המדויק של העובר. עם משקל גדול של העובר, הרופא מחליט לעורר עבודה במשך 38 שבועות ומתכנן ניתוח קיסרי.

 • במהלך הלידה וההעברה, האם והילד נמצאים תחת פיקוחו של רופא.
 • הסוכר בדם נבדק כל שעה או שתיים. כאשר רמה גבוהה, אינסולין מוזרק לתוך הווריד, בעוד נמוך הוא גלוקוז.
 • מעקב אחר קצב הלב של העובר ומצבו הבריאותי. אם הילד גדול מצוקה עוברית הוא ציין, הרופא רושם ניתוח קיסרי.

trusted-source[68], [69], [70], [71], [72], [73], [74]

לאחר הלידה

לאחר הלידה, אתה והתינוק שלך עדיין יהיה תחת פיקוח של מומחים.

 • רמות הסוכר בדם יימדדו בכל שעה (בדרך כלל זה חוזר לשגרה).
 • הילד ייקח גם בדיקת דם לסוכר. אם היה לך רמה גבוהה של סוכר במהלך ההריון, אז הגוף של התינוק יהיה לייצר כמות מוגברת של אותו כמה שעות לאחר הלידה. לפעמים זה מוביל hypoglycemia (סוכר בדם נמוכה). במקרה זה, הילד מקבל מים מתוקים או מקבל גלוקוז תוך ורידי.
 • ילד יכול להיות בעל תכולת סידן נמוכה, בילירובין גבוהה ומספר גדל של תאי דם אדומים.

trusted-source[75], [76]

טיפול תרופתי בסוכרת הריונית

עבור רוב הנשים עם סוכרת הריון, זה מספיק כדי לעבור לתזונה בריאה ואורח חיים פעיל על מנת לנרמל את רמות הסוכר בדם. אם זה לא מספיק, ואם העובר הוא צובר משקל יותר מהנורמה, אתה צריך להזין אינסולין. הרופא יגיד לך בפירוט איך לעשות את זה.

אינסולין הוא התרופה המאושרת היחידה לטיפול בסוכרת הריון, המשמשת אם גוף של אישה בהריון אינו יכול לשלוט ברמות הסוכר בדם עם תזונה בריאה ופעילות גופנית סדירה. כמות האינסולין ניתנת בהתאם למשקל האישה ולמשך ההריון. במקרים מסוימים, הגוף זקוק לאינסולין יותר בשבועות האחרונים של ההריון, משום שהשיליה מייצרת יותר הורמון המעכב אינסולין. לפעמים אישה מאושפזת עד רמת הסוכר חוזר לנורמלי. סוכרת מסוג 2, Glyburide הוא prescribed, אשר במקרים נדירים משמש גם במקרה של סוכרת הריונית.  

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82], [83], [84]

אינסולין לסוכרת הריונית

אינסולין מופק בדרך כלל על ידי הלבלב. צורת המינון שלה מסייעת לגוף בתהליך הגלוקוז. זה לא יכול להילקח בעל פה כי חומצת הקיבה הורסת אותו עוד לפני שהוא נכנס הדם. סוגים שונים של אינסולין מיוצרים בהתאם למהירות ומשך הפעולה שלה: מהיר / ארוך / בינוני משך הפעולה.

trusted-source[85], [86], [87], [88], [89], [90], [91]

אריזה

האינסולין מיוצר בצנצנות זכוכית קטנות, מכוסות בכובעי גומי, המכילות 1000 יחידות. הוא מיוצר גם מחסניות - מזרק עטים עם מחטים מיוחדות. כל חבילה מכילה הוראות מפורטות לשימוש.

trusted-source[92]

איך לקחת אינסולין?

אינסולין מוזרק מתחת לעור, ולפעמים לתוך הווריד, אבל רק במתקן רפואי.

trusted-source[93]

פעולת אינסולין

האינסולין מוריד את רמת הסוכר בדם, עוזר לתאים להגיע לגלוקוז ומשמש כאנרגיה. לפעמים נשים עם סוכרת הריון צריך לקחת שני סוגים של אינסולין - פעולה מהירה ובינונית. אינסולין אינסטינקטיבי אינו מומלץ במהלך ההריון. אינסולין קצר פעולה מוריד רמות הסוכר בדם ומפסיק פעולה. ואז אינסולין מתחיל לפעול. השילוב של אינסולין קצר מועד וממושך עוזר לשמור על רמות הסוכר בדם בטווח הנורמלי לפני ואחרי הארוחות.

trusted-source[94], [95], [96], [97], [98]

מדוע משתמשים בו?

הרופא ימליץ על הכנסת אינסולין, אם דיאטה ופעילות גופנית לא תורמים לנורמליזציה של רמות הסוכר בדם, אשר הכרחי לבריאות האם והתינוק. בדרך כלל, סוכרת הריונית הולכת אחרי הלידה, ואינסולין כבר לא נחוץ.

יעילות האינסולין

כיום, אינסולין הוא סוכן מאושר רק כי הוא prescribed עבור סוכרת הריונית.

trusted-source[99], [100], [101], [102], [103], [104], [105], [106], [107]

תופעות לוואי

כתוצאה ממנגנון האינסולין, היפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם) עשויה להופיע.

סוכר נופל מהר מאוד - במשך 10-15 דקות כתוצאה מ:

 • מינון עודף אינסולין;
 • החדרתו לשריר ולא רקמת שומן;
 • דילוג על ארוחות;
 • מאמץ פיזי מופרז ללא תזונה נכונה;
 • שתיית אלכוהול, במיוחד על קיבה ריקה (כל כמות של אלכוהול במהלך ההריון נחשב מסוכן לבריאות של הילד);
 • נטילת תרופות להורדת הסוכר (כמה תרופות OTC נוטות להוריד את רמת הסוכר בדם, אז לפני שאתם קונים כל תרופה, כדאי להתייעץ עם הרופא).

trusted-source[108], [109], [110], [111]

מה אני צריך לחשוב?

נטילת אינסולין צריך לענות על הצרכים שלך. התפתחות תופעות הלוואי ופעולת האינסולין תלויה בגורמים רבים:

 • מקומות לאינסולין: אם אתה מזריק לרקמת שריר, ולא לתוך רקמת שומן, האינסולין יפעל מהר מאוד;
 • כמות אינסולין מוזרק: מינון עודף טומן בחובו ירידה חזקה של הסוכר בדם;
 • שילובים של סוגי אינסולין: התרופה פועלת מהר יותר אם אתה לוקח רק אינסולין משחק מהיר;
 • אם תרגילים פיזיים נעשו לפני הזרקת התרופה: אם הזריקה מתבצעת לרקמת השריר שהיתה במתח במהלך האימון, התרופה תיכנס לדם מהר יותר.

נשים עם סוכרת הריון צריך לבדוק את רמות הסוכר בדם עד 6 פעמים ביום (לפני הארוחות ושעה לאחר הארוחות).

בדוק את תאריך התפוגה של התרופה ולצפות כאשר הבקבוק הבא נפתח. לאחר 30 יום, לקחת את הבקבוקון הבא וזורקים את האינסולין הנותרים.

אחסן את תיבת האינסולין בהתאם להוראות.

טיפול בסוכרת הריונית בבית

ההצלחה של ההריון תלוי בך. סוכרת הריונית, כמו סוג אחר של סוכרת, לא ניתן לרפא רק עם תרופות. הרופא והרופא ימליץ לך כיצד לשנות את אורח החיים שלך כדי להתמודד עם המחלה. החזקת כל המידע על מחלה זו היא הצעד הראשון להריון בריא. אם אתה יודע איך תזונה ופעילות גופנית משפיעות על רמות הסוכר בדם, אתה יכול לשלוט בעצמך, ולכן, למנוע בעיות רבות בעתיד.

טיפול ביתי לסוכרת הריון כולל תזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה וניטור מתמיד של רמות הסוכר בדם.

תזונה בריאה

תזונה בריאה דיאטה יעזור לשמור על רמות הסוכר בדם בטווח הנורמלי. ברגע שאתה כבר מאובחנים עם סוכרת הריונית, אתה צריך מיד להתייעץ עם תזונאי אשר יפתחו תוכנית תזונה מיוחדת בשבילך. אתה תהיה מומלץ להקליט את כל מה שאתם אוכלים כדי לשלוט במשקל. תזונאי יהיה גם ללמד אותך איך לספור ולהפיץ פחמימות הנצרכת לאורך כל היום.

trusted-source[112], [113]

תרגיל קבוע

פעילות מתונה מתמשכת במהלך ההריון מסייעת לגוף להשתמש באינסולין טוב יותר, מה שעוזר לשלוט ברמות הסוכר בדם. לעתים קרובות, עם סוכרת הריון, פשוט פעילות גופנית ואכילה מזונות בריאים הוא מספיק. נסו להיות פעילים באופן בינוני לפחות 2.5 שעות בשבוע. אתה יכול להתאמן 30 דקות 5 ימים בשבוע או להפיץ את העומס מספר פעמים במשך 10 דקות בכל יום.

אם היית מוביל אורח חיים פסיבי לפני ההריון, לדבר עם הרופא שלך על איך הכי טוב להתחיל לשחק ספורט. עבור נשים בהריון, למשל, רכיבה על אופניים במצב נוטה יעשה. ניתן להירשם לקבוצת ספורט מיוחדת לנשים הרות או להתחיל לבקר בבריכה.

אם אורח חיים פעיל ובריא תורם לנורמליזציה של רמות הסוכר בדם, אין צורך להזריק אינסולין. אם הרופא עדיין ממליץ על אינסולין, במהלך התרגיל אתה צריך תמיד על מוצרים מתוקים יד של פעולה מהירה במקרה של תסמינים של רמות נמוכות של סוכר בדם. במקרה זה, אתה צריך להפסיק פעילות גופנית, לבדוק את רמות הסוכר בדם יש חטיף.

trusted-source[114], [115], [116], [117], [118], [119], [120], [121], [122], [123]

בדיקת סוכר בדם

חלק בלתי נפרד של הטיפול בסוכרת הריון הוא שליטה על רמות הסוכר בדם. כל יום, אתה צריך לעשות מבחן סוכר 4 פעמים (בבוקר לפני ארוחת הבוקר ואחרי שעה אחרי כל ארוחה). אם אתה מזריק אינסולין, אתה צריך לפקח על רמת הסוכר 6 פעמים ביום (לפני שעה אחת לאחר הארוחות). שליטה תכופה של סוכר בדם לפעמים נראה כמו תרגיל מתיש, אבל ההבנה כי הרמה שלו בטווח הנורמלי יסייע להירגע ולהשליך את כל המחשבות השליליות.

trusted-source[124], [125], [126], [127]

נקודות חשובות אחרות

אם תזונה בריאה ואורח חיים פעיל אינם תורמים לנורמליזציה של רמות הסוכר בדם, הרופא ימליץ להזריק אינסולין.

 • אל תנסה לרדת במשקל במהלך ההריון, אם היית גדול לפני. רק להתייעץ עם הרופא שלך כמה אתה יכול להרוויח קילוגרם במהלך ההריון.
 • הרופא עשוי להמליץ על מעקב אחר תנועת העובר כדי לראות אם מספר הרעד פחת. ככלל, העובר מתחיל לנוע במשך 18 שבועות ועובר מספר פעמים ביום. אם נדמה לך שלא חשת תנועה במשך זמן רב, שכב בצד שמאל למשך 30 דקות או יותר. אם אין תנועה, פנה לרופא.
 • אם מזריקים אינסולין, רמות האינסולין יכולות לרדת לגבול קריטי. למרות שזה לעתים רחוקות במקרה של סוכרת הריון, אישה בהריון צריך להיות מודע הסימפטומים של רמות נמוכות של סוכר בדם ויש להם מתוק, מהיר מתנהג על מזונות.

מה צריך לקחת בחשבון?

ברוב המקרים רמת הסוכר בדם של אישה בהריון חוזרת לנורמה תוך מספר שעות לאחר הלידה. אם כבר אובחנת עם סוכרת הריונית, קיים סיכון של זה חוזר במהלך ההריון הבא. האפשרות לפתח סוכרת מסוג 2 בגיל מבוגר גם לא נשללת. המעבר לאורח חיים בריא במהלך ההריון (וההקפדה הבאה שלו) היא מניעת סוכרת וערובה לבריאות. אם אתה מודאג לגבי בריאותו של הילד או הילד שלך, להתייעץ עם הרופא שלך.

trusted-source[128], [129], [130], [131]

סוכרת הריונית: מתי לבקש עזרה?

מיד להתקשר אמבולנס אם אישה מזריק אינסולין:

 • אובדן הכרה או סימפטומים של רמות נמוכות של סוכר בדם, כי הם לא נעלמים לאחר לקיחת משקה מתוק או מזון;
 • יש סוכר בדם נמוך (פחות מ 50 מיליגרם לכל deciliter);
 • זה הופך להיות רדום רדום, בעוד רמת הסוכר בדם הוא פחות מ 60 מיליגרם לכל deciliter (לאחר הצעדים שננקטו כדי להגדיל).

עבור לרופא אם יש לך סוכרת הריונית ו:

 • אתה מבחין כי הילד מתחיל לנוע פחות או מפסיק לזוז לגמרי;
 • אתה מזריק אינסולין ללא התייעצות עם רופא על איך לשלוט ברמת הסוכר בדם נמוכה;
 • רמת הסוכר בדם אינה עולה ליותר מ -60 מיליגרם לדציליטר לאחר נקיטת צעדים להעלאת רמות הסוכר בדם;
 • זה קשה לך לשלוט ברמות הסוכר בדם; באותו הזמן, אם אתה מזריק אינסולין, אתה גם צריך לשנות את הדיאטה ואת הדיאטה;
 • היית חולה במשך יומיים או יותר (למעט במקרים של הצטננות) והקאות או שלשולים במשך 6 שעות; אתה מקשר חולשה וצמא עם עליית רמות הסוכר בדם;
 • עקבת אחר המלצות הרופא, אבל לא הרגשת טוב יותר; רמת הסוכר היא 150 מיליגרם לכל deciliter.

אתה צריך גם לראות רופא אם אתה חושד בסימפטומים של רמות גבוהות של סוכר בדם: צמא מוגבר, השתנה לעתים קרובות יותר מהרגיל, רעב מוגבר ראייה מטושטשת

trusted-source[132]

תצפית

במשך תקופה מסוימת, אתה מתבונן בהתקדמות הסימפטומים. אם אתה מרגיש יותר טוב, אתה לא צריך לעבור טיפול. כאשר החמרה, הרופא יחליט מה לעשות. אם אתה בהריון והם בסיכון לפתח סוכרת הריונית או חווים הסימפטומים שלה, אתה לא יכול להסס - אתה צריך לחפש עזרה רפואית. התצפית היא גם לא מומלץ אם אתה מזריק אינסולין עדיין לחוות רמות נמוכות של הסוכר בדם, כי לא הולכים משם אחרי הצעדים שננקטו.

trusted-source[133], [134], [135]

למי לפנות אם יש לך סוכרת הריונית?

מומחים המאבחנים ומטפלים בסוכרת הריון:

 • רופא משפחה עם ניסיון בטיפול בסוכרת הריונית;
 • רופא גינקולוג.

אם אתה צריך להזריק אינסולין, אתה יכול להתייעץ עם אנדוקרינולוג או פרינטולוג. לאחר התייעצות עם מומחים אלה, ניתן לחזור לרופא. אם אתם מאובחנים עם סוכרת הריונית, כדאי גם להתייעץ עם תזונאי אשר יכול לעזור לך להתאים את התזונה ואת הדיאטה.

מניעת סוכרת הריונית

לפעמים לא ניתן למנוע התפתחות של סוכרת הריון. אבל עדיין, אתה יכול להפחית את הסיכון של התפתחותה, שמירה על משקל בריא, ולא צובר הרבה קילוגרמים מיותרים במהלך ההריון. תרגיל שיטתי יעזור לשמור על רמות הסוכר בדם בטווח הנורמלי.

לאחר שאובחנת אצלך סוכרת הריונית, קיים סיכון גבוה להתפתחות המחלה ולסוכרת מסוג 2. אחד העקרונות הבסיסיים למניעת סוכרת הריונית הוא לתמוך במשקל בריא.

אם יש לך סוכרת הריונית בעבר, למנוע תרופות שאינן עמידות לאינסולין (חומצה ניקוטינית גלוקוקורטיקואידים: פרדניזון ו dexamethasone). גלולות למניעת הריון המכילות אסטרוגן ופרוגסטין (מינון נמוך) אינן מגבירות את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2.

ילד שנולד לאישה עם סוכרת הריונית נמצא בסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 והשמנה. הנקה מונעת מהילד לעלות במשקל עודף. למד את הילד שלך כאשר הם מתבגרים לתזונה בריאה ופעילות גופנית, שהיא מניעת התפתחות של סוכרת מסוג 2.

trusted-source[136], [137], [138], [139], [140], [141], [142]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.