^

בריאות

דובדבנים ודובדבנים לסוכרת מסוג 1 ו-2

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שרי הוא פופולרי מאוד ברי זולה, אשר גדל ממש בכל בית.

אין זה סביר כי מישהו חושב במיוחד כמה פירות עגולים אלה יכולים להיות בריאים, מה הרכב עשיר אורב עם עור מבריק, אשר משנה צבע ירוק לאדום כהה, כמעט שחור, במהלך ההבשלה. 

trusted-source[1], [2], [3]

יתרונות

התוכן של ויטמין C דובדבן, דובדבן וכדומה אינו מיועד להוביל, אבל יש לו הרבה של ויטמין P (במקום 2 אחרי chokeberry), אשר יחד עם חומצה אסקורבית מקדמת דפנות כלי הדם. ישנו פרי וויטמין בשלים הדרושים לשימור המראה, ו 5 הנדרשים ויטמינים B ו- סוכרת ביוטין עם אפקט דמוי אינסולין וויטמין E, משפר את חילוף החומרים התחדשות העור.

דובדבנים רבים נחשבים גם מגוון דובדבן בגלל הדמיון החיצוני של הפרי. למעשה, אלו עצים שונים לחלוטין, שפירותיהם שונים במקצת בהרכבם ובתכונותיהם.

תוכן קלורי ומדד גליקמי של דובדבן מתוק זהה לזה של דובדבנים, והתוכן הוא אפילו מעט פחות, למרות העובדה כי פירות יער נראה מתוק יותר. מומלץ גם להשתמש טרי דובדבן טרי, בסכום של 100 גרם ליום. אם ברי הוא לא מתוק, אתה יכול להגדיל מעט את המינון, אבל עם סוכרת סוג 2 לא לשכוח לקחת בחשבון את הקלוריות האחרות אכלו ביום.

רק את הרכב ויטמין של פירות יער הוא בעל ערך רב בסוכרת. אבל בהרכב הפרי יש גם הרבה מינרלים. התוכן הגבוה ביותר של אשלגן, התומך בעבודת הלב, וכן על 20 יסודות קורט שונים, שכל אחד מהם תורם לשמירה על בריאות של סוכרת, להפוך את דובדבנים ברי משמעותי בסוכרת.

תכונות נוגדות חמצון גבוהות של פירות יער מסייעות להילחם במחלה הקיימת ולמנוע את סיבוכיה. דובדבנים מאפיין: היכולת לשלוט בלחץ הדם ולשפר את כלי הדם, תכולה גבוהה של חומרים שמגרים את הלבלב ובכך המאפשר להוריד את רמת הסוכר, והרכב עשיר בויטמינים ומינרלים המאפשר לחדש את האספקה של חומרים מזינים כי סוכרת מתרוקנים במהירות.

כל זה מדבר בעד השימוש דובדבנים במחלה זו, אך יש להעדיף פירות יער אדומים, משום לגירוי הטבעי של הלבלב הוא גם פיגמנט צביעה, אשר נותן את הפרי בגוון אדום או סגול.

פרי הדובדבן טריים קלורי קטן יחסית - 50-52 קלוריות, ואת התוכן של פחמימות לכל 100 גרם של המוצר הם על 11, 5 גרם, 10 גרם של מעט יותר מ סוכר אחד מקובל למדי עבור סוכרת, בהתחשב נוכחות סיבי ירקות ופירות יער, מעכב ספיגת הסוכרים מהר . הודות להם, אינדקס הגליקמיה של הדובדבן הוא קטן מאוד - 22 יחידות.

תזונאים ממליצים על סוכרת להשתמש דובדבנים בצורה טריים או קפואים, מבלי להוסיף ממתיקים כי להגדיל את הקלוריות ואת המוצר GI. המינון היומי של דובדבנים בסוכרת מסוג 2 לא יעלה על 100 גרם זה מספיק כדי לשמור על רמות הגלוקוז בדם להרוות את הגוף עם חומרים מועילים.

בנוסף פירות יער, חלקים אחרים של הצמח (עלים, גבעולים, קליפת, בישול חליטות מרפא decoctions) יכול לשמש מזון. משקאות טעימים ובריאים מתקבלים אם הדובדבנים הגולמיים משולבים עם עלים של דומדמניות, פטל, אוכמניות וכו '.

פירות דובדבנים מכילים ויטמין C בכמויות מתונות, 5 ויטמינים מקבוצת B, ויטמין E ומספר גדול של ביופלבונואידים, המשפיעים על פעילות אנזימטית ומשפרים את מצב מערכת כלי הדם.

ההרכב המינרלי של ברי הוא גם ראוי לציון. בנוסף סט תקן של יסודות קורט הגלום כמעט כל גרגרי יער, דובדבן כולל יוד, מנגן, קובלט, מוליבדן, אבץ, כרום ופלואוריד בכמויות מספיקות. קובלט ומנגן מעורבים באופן פעיל בתהליך של hematopoiesis, לשפר את ההגנות של הגוף ולעזור ההתאוששות המהירה לאחר המחלה. הפרעה מטבולית שנצפתה בסוכרת היא לעתים קרובות מלווה בפיתוח אנמיה, ולכן חידוש של מניות קובלט כדי חולי סוכרת לא מזיק. מאותה סיבה, מצב השיניים גם מתדרדר, ולכן הכללת פלואוריד בהרכב של דובדבן יהיה גם שימושי.

ויטמין C יחד עם coumarins לתת את הדובדבן את היכולת להפחית את צמיגות הדם ולהפחית לחץ דם גבוה. פופולרי מאוד הוא דובדבן כתרופה מונעת עבור טרשת העורקים של כלי הדם. אבל הכי חשוב, פירות חמוץ מתוק עם טעם עשיר מכילים בכמויות גדולות אנתוציאנינים - חומרים להגביר את פעילות הלבלב לעורר את ייצור האינסולין. זה מאפשר לך להשיג את הרצויה הרצויה ברמות הסוכר בדם.

שרי נחשב שימושי במחלות מפרקים (הוא מסיר מלחים עודפים), משפר את העיכול, מונע עצירות, מנרמל את מערכת העצבים, אשר תורם מנוחה מלאה של הלילה.

trusted-source[4]

התוויות נגד

שרי. פירות של עץ דובדבן בשל התוכן הגבוה של חומצות אורגניות יש טעם בולט חמוץ מתוק. עם חומציות נורמלית ונמוכה של מיץ קיבה, תכונה זו של פירות יער לא מזיק, אבל עבור חולים עם רמות גבוהות של חומצה בקיבה, השימוש של דובדבנים הוא כרוך עם כאבי בטן, צרבת, גסטריטיס וכיב פפטי. במקרה של החמרה של מחלות אלה, אכילת דובדבנים אסורה בהחלט.

הגבלת מספר התותים המומלצים מומלצת לפתולוגיות ריאות כרוניות.

כדי לצרוך דובדבנים בכמויות גדולות מסוכן עבור כולם, כי העצמות שלה ואפילו פירות מכילים את החומר אמיגדלין, חילוף החומרים של אשר במעי מתרחשת עם שחרורו של חומצה פרוסית, נחשב רעל.

שרי. זה בדרך כלל בטוח פחות חומצי מאשר דובדבן, ברי עדיין יש כמה מגבלות בשימוש. כל מיני דובדבנים מסוכנים לשימוש במקרה של מחלת דבק שפגע במעיים, תוך הפרת הפטנט של פי הטבעת. זנים חומציות של גרגרים אינם מומלצים עבור חומציות גבוהה של מיץ קיבה, עם כיב קיבה ודלקת קיבה בשלב החריף.

פירות דובדבנים ודובדבנים לא מומלץ לאכול על קיבה ריקה, עם זאת, מיד לאחר האכילה. המרווח בין אכילה לאכול פירות יער צריך להיות לפחות 40 דקות.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.