תזונה סוכרתית

פרוקטוז בסוכרת סוג 1 וסוג 2

סוכר תזונתי נפוץ מורכב משני סכרידים: גלוקוז ופרוקטוז. במצב חופשי, הוא נמצא בכל הפירות המתוקים, הדבש.

לימון סוכרת מסוג 1 וסוג 2

אנשים רבים יודעים כי סוכרת נגרמת על ידי מחסור (סוג שני) או היעדרו (הראשון) של הלבלב המייצר את ההורמון אינסולין הנחוץ לספיגת הגלוקוזה באיברים וברקמות.

משמשים לסוכרת מסוג 1 וסוג 2

סוכרת מתפתחת עם ייצור לקוי של ההורמון אינסולין ומתקדמת באופן כרוני. דיאטה במקרים כאלה היא חלק בלתי נפרד מהטיפול. מה עם פירות?

אגוזי מלך לסוכרת מסוג 1 וסוג 2

ההערכה היא שלפירות שונים יש השפעה חיובית במיוחד על האיבר אליו הם דומים. האגוזים הילידים שלנו, שנקראו היסטורית אגוזי מלך, דומים בבירור לג'ירוס מוח.

פטל לסוכרת מסוג 1 וסוג 2

בין סוגים רבים של פירות יער, פטל פופולרי במיוחד לא רק בגלל טעמם המעולה, אלא גם היתרונות ללא ספק שלהם. ובהתחשב באינדקס הגליקמי הנמוך, פטל לסוכרת מתאים מאוד לתזונה שמטרתה לייצב את רמות הסוכר בדם.

מיצים בסוכרת סוג 1 ו 2: היתרונות ואת הנזק

תזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה ולעתים קרובות טיפול תרופתי הם מרכיבים מרכזיים לטיפול בסוכרת. עמדת האגודה האמריקנית לסוכרת (ADA) היא כי אין דיאטה אוניברסלית עבור אנשים עם סוכרת.

ארטישוק ירושלמי עם סוכרת מסוג 1 ו -2: איך לבשל, מתכונים

ארטישוק ירושלמי - ריפוי חומרי גלם ללא ריפוי. מתברר כי ישנם חומרים שימושיים רבים בעלים שלה, כי יכול להיות אפקט טיפולי בסוכרת.

גבינה עם סוכרת מסוג 1 ו -2

גבינה בצדק תופסת את אחד המקומות הראשונים בין טעים ובאותו זמן מזונות מזינים המרכיבים את הדיאטה הרגילה של כל אחד מאיתנו. וכמה מחקרים טוענים כי רק שתי חתיכות של גבינה ביום יכול להפחית את הסיכון לסוכרת.

בירה עם סוכרת מסוג 1 ו -2

עבור גוף בריא, בירה יכולה להיות שימושית מאוד, כי זה מכיל הרבה חלבון, ויטמינים B1, B2, B6, B12, חומצה פולית, חומצה אסקורבית, תרכובות פנוליות ומינרלים, phytoestrogens, מלחים של חומצות אורגניות.

פטריות בסוכרת מסוג 1 ו -2

ארגון המזון, חשוב לדעת את האינדקס הגליקמי (GI) של כל מוצר. העדפה ניתנת למי יש נמוך GI (עד 40 U). איך נראים פטריות מנקודת מבט זו והם יכולים לאכול עם סוכרת מסוג 1 וסוג 2?

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.