^

בריאות

פירות יער עם סוכרת מסוג 1 וסוג 2: מה יכול ולא ניתן להשתמש?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סוכרת היא מחלה קשה שעוזבת את החותם על הדיאטה של המטופל. עכשיו אדם, לפני אכילת משהו טעים ושימושי, צריך לשים לב לאינדקס הגליקמי של המוצר. במיוחד זה נוגע פירות וגרגרים, הטעם של אשר כבר אומר כי הם מכילים סוכר. אז אולי פירות יער בסוכרת הם רק מזיקים, ולכן הם לא יכולים לשמש?

trusted-source[1], [2]

סוכרת ואת המתנות של הטבע

סוכרת היא מחלה שבה מטבוליזם של פחמימות, הנחשבים המקור העיקרי של אנרגיה למבוגרים וילדים, הוא שיבשו בגוף. זה בעיקר על פחמימות פשוטות, שעיקרן סוכר, כי פחמימות כאלה לתרום לעלייה מהירה של גלוקוז בדם. בשל הפרעות מטבוליות, גלוקוז מתחיל להוות סיכון לחיי אדם, בשל הרמה הגבוהה שלו יוצרת עומס על האיברים השונים, ובמיוחד על הלבלב, אשר מוביל כשלים בעבודתם, והוא יכול לגרום להתפתחות של תרדמת גליקמי.

כאשר אדם בריא ופעיל משתמש מזון פחמימות, זה מועיל לו, נותן אנרגיה לחיים ופעילות. להיכנס לגוף, פשוט (מהיר) פחמימות לגרום לקפיצה ברמת הגלוקוז בדם. אבל הלבלב שולט בבירור ברגע זה ובתגובה מתחיל לייצר באופן פעיל אינסולין, אשר מעורב בחילוף החומרים של סוכרים, הפיכת סוכר לגלוקוז והבטחת האינטראקציה עם רקמות הגוף. אם האינסולין אינו מיוצר מספיק, חלק מהגלוקוז אינו הופך לאנרגיה, הכרחי לחיי אדם, אך מצטבר בדם. במקרה זה, הרופאים מאבחנים סוכרת 1 (תלוי באינסולין, הדורש הזרקה של אינסולין) או 2 (עצמאית אינסולין, שבו זה מספיק כדי לקחת סוכר הפחתת דיאטה) סוג.

ככל שרמת הגלוקוז גבוהה יותר בדם, כך גדל העומס על הלבלב, אשר חייב לפצות על כך, לייצר את כמות האינסולין המתאימה. זוהי הדרך היחידה לשמור על ספירת דם נורמלית. אבל מסתבר שזה מעגל קסמים. וכפי שאתה לא מסתובב, לפני ורוב כל הלבלב סובל, ואחרי זה איברים אחרים הם משכו למעלה. מתברר כי סוכר גבוהה, אם לא גורם למישהו, ואז בהדרגה הורס את הגוף.

אדם אינו יכול לנטוש לחלוטין את השימוש בפחמימות, אחרת, היכן ייקח את האנרגיה החיונית. לכן, הבסיס האנרגטי של דיאטה של חולי סוכרת הוא פחמימות מורכבות (איטיות), אשר לא להוביל לקפיצה חדה גלוקוז בדם, כי העיכול שלהם לוקח זמן ואנרגיה. בנוסף, כגון פחמימות מורכבות כמו סיבים, אשר דורש הרבה אנרגיה לעיכול, אפילו להיפך מסייע להפחית את רמת הסוכר בדם, לאורך הדרך לשפר את העיכול.

מהו המדד הגליקמי (GI), אליו חולי סוכרת קשורים? זהו אינדיקציה כמה מהר הפחמימות נספג ואת העלייה הקשורים ברמות הסוכר בדם. ברור כי פחמימות פשוטות, אשר לא עבור שום דבר שנקרא מהר, מתעכלים מהר יותר מאשר פחמימות מורכבות. ופשוט המבנה יש את החומר הזה, מהר יותר זה יהיה במעי, שם הוא נספג לתוך הדם יחד עם חומרים מזינים אחרים.

פחמימות מורכבות שהוצגו דגנים מלאים, ירקות ירוקים, פסטה מחיטה דורום, קטניות ועוד כמה מוצרים אחרים אינם מהווים סכנה מיוחדת לאנשים עם סוכרת. אבל פחמימות פשוטות, אשר נמצאים סוכר, דבש, משקאות מתוקים, מיצי פירות יער, פירות מתוקים ופירות יער, קינוחים ודברי מתיקה, מאפים מקמח לבן, וכו 'יכולים לשפר את רמות הסוכר בדם באופן דרמטי, גורמת לתוצאות מסוכנות , כי מנגנוני פיצוי בחולי סוכרת אינם עד נקוב.

אם כבר מדברים על פחמימות פשוטות, הזכרנו פירות יער, ובשאלה זו מתעוררת השאלה אם אפשר לאכול את הטעמים הריחניים והטעימים האלה של הטבע בסוכרת. זה בלתי אפשרי לענות על שאלה זו באופן חד משמעי, כי פירות יער שונים בתכולת הסוכר. אבל אנחנו יכולים לומר בוודאות כי לא כדאי לזנוח לחלוטין כזה יקר מבחינת התוכן של ויטמינים וחומרים אחרים הדרושים לגוף של קינוח. רק צריך להגביל במקצת את מספר גרגרי המשמשים. וזה הרגע תלוי ישירות על האינדקס הגליקמי של המוצר.

כשנשאל איזה סוג של פירות יער אתה יכול לאכול עם סוג 1 וסוכרת מסוג 2, אתה יכול לענות ככה: כמעט כל, אבל במספר מוגבל. לדוגמה, פירות יער, המדד הגליקמי אשר בטווח שבין 20 ל -50 (ועדיף על 40), מומלץ לצרוך לא יותר מ 200 גרם ליום. פירות יער הם כל כך פופולרי ליד השולחן שלנו: דומדמניות אדומות ושחורות, תותים ופטל, אשר הרפובליקנים הוא 30, דומדמניות, אוכמניות, אוכמניות, פירות של ג'וניפר (GI שווה בערך 40). במקרה של חמוציות, האינדקס הגליקמי גבוה מעט יותר: פירות טריים יש GI שווה ל 45, מיץ מהם הוא 50.

מדד היפוגליקמיה הנמוך ביותר הן דומדמניות שחורות, חמוציות, דובדבנים, עוזרד (האינדקס הגליקמי של פירות יער אלה בטווח של 15 עד 25 יחידות.), מה שהופך אותם כמעט בטוח ב סוכרת. הבא לבוא אוכמניות, חמוציות, תותים, המדד של אשר נע בין 25-30 יחידות.

יש להבין כי GI - מושג זה הוא דו משמעי, כי פירות יער עם שם אחד יכול להיות שונה ציונים, זנים שונים יכולים להיות תוכן שונה של סוכר. תפקיד חשוב הוא מידת הבשלות של גרגרי יער, כמו גם את שיטות הבישול.

לדוגמה, זנים שונים של ענבים יכול להיות GI בתוך 40-45 יחידות, וככל שיותר ברי, גבוה יותר הופך המדד. אבל המדד הגליקמי של זנים מתוקים יכול להגיע 50-60 יחידות (מדד צימוקים הוא יותר -65). השתמש ענבים כאלה וגרגרים אחרים, GI אשר בתוך 50-70 יחידות, יכול להיות כמה פעמים בשבוע. לכן את החלק היומי צריך להיות מופחת ל 100 גרם.

אבל ענבים הם מוצר קלוריה גבוהה למדי, ועל סוכרת סוג 2, יש חשבונאות קפדנית של קלוריות בשל המאבק נגד עודף משקל. כולל ענבים בתזונה, אפילו 1-2 פעמים בשבוע, אתה צריך להפחית בימים אלה את הצריכה של מזונות אחרים עם תוכן קלורי גבוה, כך הקלוריות הכוללת של התפריט היומי אינו עולה על 1200-1500 קק"ל.

מרווח גדול למדי של האינדקס הגליקמי מאופיין תות (בהתאם למגוון ואת ripeness). בדרך כלל GI תות משתנה בתוך 24-32 יחידות, אבל כמה זנים עם בשלות מספקת יכול להראות GI אפילו קצת יותר מ 50. סרב כזה גרגרים יקרים, היתרונות של אשר נדבר בדיוק מתחת, לא שווה את זה. רק צריך לבחור זנים מתוקים פחות ולא גרגרי יתר או להגביל את הצריכה של תותים עד 150 גרם ליום.

trusted-source[3], [4], [5]

היתרונות של פירות יער בסוכרת

כפי שאתה יכול לראות, רוב גרגרי יש אינדקס גליקמי נמוך יחסית, כמויות קטנות יכול להיכלל בתזונה של חולים עם סוכרת. במיוחד אם זה סוג הפתולוגיה 1, סוכר בדם שבו מוסדר על ידי מינון של אינסולין, ואת התוכן הקלורי של מוצרים לא לשחק תפקיד גדול. סוכרת מסוג 2, אתה צריך לשקול לא רק את GI, אלא גם את התוכן הקלורי של המוצר, אשר מתאים דיאטה דלת קלוריות שנקבעו עבור חולים כאלה. אבל berries בדרך כלל יש תוכן קלוריות נמוכה (למעט ענבים), ולכן הם מורשים לסוכרת מכל סוג שהוא.

ובכל זאת, למרות העובדה כי אין איסור קפדני על השימוש של פירות יער בסוכרת, חלק מהחולים מפחדים לכלול מתנות כאלה שימושי של הטבע בתפריט. בואו נדבר על מה שהם מסרבים, ואם זה שווה כל כך קשה להגביל את עצמם ממוצרים שימושיים.

זה לא סוד עבור מישהו כי פירות יער הם לא רק מוצר מזון טעים וריחני, אשר מגביר את מצב הרוח נותן הנאה, אלא גם מקור עשיר של חומרים מזינים עבור הגוף. כל מחלה כרונית, וזה מה סוכרת, מתיש אדם, לנקז את כוחו. ומוצרים כגון פירות וגרגרים בסוכרת, יהיה רק המקור של אנרגיה וכוח, וזה לא מספיק חולה.

יתר על כן, גרגרים שונים יש לא רק הרכב ויטמין מינרלים שונים, אלא גם בדרך שלהם להשפיע על העבודה של הגוף. רבים מהם, בעלי אינדקס היפוגליקמי נמוך ותכולת סיבים גבוהה, תורמים אף הם לירידה ברמת הסוכר בדם, וזה מה שהחולים נוטים להשיג באמצעות נטילת סוכר. מתברר כי פירות יער, יחד עם דיאטה דלת קלוריות, יכול לעזור גם להפחית את המינון של תרופות כאלה.

אנחנו לא לענות את הקורא עם משפטים כלליים, אבל אנחנו נדבר על היתרונות כי פירות יער יכול להביא לחולים.

דומדמניות  נחשב לאחד הבטוחה ביותר של סוכרת, כי GI שחור דומדמניות אינו עולה על 15 יחידות, ואדום ולבן - 25, אשר נחשב נמוך, בטוח במונחים של הגדלת רמות הסוכר בדם. יתר על כן, דומדמניות (בעיקר שחור) נחשב למנהיג התוכן של ויטמין C, אשר פשוט הכרחי עבור חולים עם סוכרת, אשר מטבוליזם הוא איטי יותר מאשר אנשים בריאים.

חומצה אסקורבית (ולכן נקרא ויטמין C בספרי רפואה) לוקח חלק בתגובות חמצון הפחתת המתרחשים בגוף שלנו והוא מסוגל להאיץ את חילוף החומרים. הודות לו, כלי להיות יותר עמיד וגמיש, ואת המערכת החיסונית פועלת במלוא העוצמה. חשוב מאוד עבור סוכרת בגלל המחלה בדרך כלל הולך יד ביד עם מחלת לב טרשתית של כלי הדם, עקב אשר לומן כלי מצמצם בשל כולסטרול שהופקדו על הקירות ממברנות עצמם ורידים ועורקים להיות פחות אלסטי ושביר. כן, ואת חסינות, פתולוגיה זו מכה ללא רחמים, עם תוצאה כי חולי סוכרת בקלות לאסוף זיהומים שונים.

ויטמין C שימושי גם כסוכן ריפוי פצעים. עלייה ברמות הסוכר בדם גורמת להיחלשות הקירות של נימים קטנים, אשר פרץ עם היווצרות לטווח ארוך לא ריפוי פצעים. חסינות נמוכה אינו מסוגל לעמוד בדלקות, אשר רק מחמירה את מהלך תהליך הפצע, המוביל להיווצרות מוגלה. חומצה אסקורבית תסייע להילחם מצב זה על ידי הגדלת חסינות, שיפור זרימת הדם והדם, מגרה תהליכים regenerative ברקמות.

אבל דומדמניות שחורות הוא לא רק ויטמין C. לפי התוכן של ויטמינים שונים יסודות קורט, זה מתקרב בתי מרקחת ויטמין מינרלים. בהרכבו אנו מוצאים ויטמינים A, C, E, P, K, B קבוצה, חומצות אורגניות, שמנים אתריים, טאנינים, phytoncides, אשר אנטיביוטיקה טבעית.

ויטמין A מקדם את התחדשות רקמות הגוף, מונע התפתחות של תהליכים פתולוגיים בעור ובשרירים, שומר על חזון תקין, החמיר עם סוכרת, משפיע באופן חיובי על חסינות. ויטמין P יש השפעה חיזוק על הקירות של כלי הדם. ויטמין E, יחד עם ויטמינים A ו- C, נחשב נוגד חמצון, מסוגל להאט את התקדמות המחלה. ויטמין K מעורב בסינתזה של חלבונים, שהם אבני היסוד של התאים, ולכן תורם התחדשות שלהם התחדשות רקמות.

הויטמינים של קבוצה B הכלולים דומדמניות לקחת חלק פעיל בחילוף החומרים באנרגיה, לעורר את הסינתזה של ההורמונים, להילחם נגד הדומיננטיות של כולסטרול, ויש להם השפעה חיובית על המדינה ואת הפונקציונליות של מערכת העצבים. זה האחרון הוא מאוד חשוב במונחים של מניעת polyneuropathies, אשר נחשבים סיבוך די שכיח של סוכרת.

הרכב מינרלים של דומדמניות שחורות הוא:

  • נתרן (שומרת על איזון בסיס חומצי, יש צורך לתפקוד תקין של השרירים ומערכת העצבים ההיקפית),
  • אשלגן (מינרל המשפר את תפקוד הלב מנרמל את הלחץ, אשר בסוכרת יכול להגדיל בשל בעיות עם כלי),
  • סידן (שתן תכופה, מאפיין של סוכרת, גורם לשטיפת סידן מהגוף, דבר המשפיע לרעה על מצב העצמות, המפרקים, השיניים, הציפורניים, השיער, ולכן חולי סוכרת זקוקים למקורות נוספים למרכיב זה)
  • זרחן (כמו סידן, יש צורך לתפקוד תקין של המפרקים, מצב שבו המטופלים מתלוננים),
  • (רבע מהחולים הסובלים מסוכרת סובלים מאנמיה מחוסר ברזל הנגרמת כתוצאה מנזק בכליות, דימום כלי דם פגומים, הרס של אריתרוציטים, ולכן הצורך לחדש את מלאי הברזל אינו נדונה כלל)
  • מגנזיום (לוקח חלק פעיל בתהליכים מטבוליים).

האם של כזה גרגר שימושי, ריחני וטעים צריך לתת, הסוכר יותר בה מיוצג בעיקר בצורה של פרוקטוז, אשר אינו מובילה לעלייה חדה ברמת הגלוקוז בדם, ואת תכולת סיבים גבוהה מאיטה את התהליך (אם אתם אוכלים את הפרות, אבל לא את המיץ של אותם).

דומדמניות אדומות והקונגר הלבן שלה אינן יכולות להתפאר בחומצה אסקורבית כה גבוהה, אך מבחינת התוכן של ברזל ואשלגן, הן אינן נחותות כלל מהגרגרים השחורים. אינדקס גליקמי של דומדמניות אדומות ולבנות על 25 יחידות, אשר מאפשר לך להשתמש אלה פירות יער מדי יום (100-200 גרם ליום).

בנוסף פירות יער טריים בסוכרת, אתה יכול להשתמש compotes דומדמניות, לשתות מיץ טרי, לבשל ג 'לי (ללא הוספת סוכר). משקאות טעימים ובריאים ניתן להשיג על ידי מבשל יורה של שיחי דומדמניות בשילוב עם עלים וזיתים של פטל או אוכמניות, הירכיים ורד עוזרד.

פירות יער של אוכמניות  בסוכרת נחשבים לא פחות שימושי. צמח זה הוא המנהיג בין פירות יער ופירות התוכן של ויטמין A, אשר מעכב את התפתחות רטינופתיה סוכרתית, כלומר. הפרעות חזותיות הנגרמות על ידי מטבוליזם לא תקין ואיטי.

גרגרי כחול כהה, בנוסף רטינואידים מכיל ויטמינים C, קבוצה B, כמו גם חומצה ניקוטינית (ויטמין PP). האחרון מפעיל את חילוף החומרים של הפחמימות, מגן על הלבלב מפני עומס יתר, ומגדיל את הרגישות של קולטני רקמות לאינסולין. מלבד חומצות אורגניות, ברזל, אשלגן, מגנזיום וזרחן דומדמניות הטבועה, אוכמניות ועדיין מכיל נחושת, אשר משפר נשימה רקמות, סינתזה של המוגלובין, מפעיל את ההשפעות של אינסולין, אשר מאפשר למטופלים להפחית מינון אינסולין הורמון מנוהל באופן קבוע.

יש לומר כי במקרה של סוכרת, פירות יער ו יורה של אוכמניות שימושיים באותה מידה. אבל מאז המדד הגליקמי של פירות יער הוא די גבוה (כ 40-42 יחידות), הם יכולים להיות נצרך לא יותר מ 100-150 גרם ליום. אבל יורה ועלים של הצמח מכילים הרבה פחות פחמימות, וגם לעזור להפחית את רמות הסוכר בדם, אשר מאפשר להם לשמש להכנת משקאות בריאים לחולי סוכרת ואפילו להוסיף ריבה.

אז את המתכונים של ריבה שימושי מ אוכמניות בסוכרת בנוסף פירות יער עצמם מכילים עלונים של המפעל בחברה עם עלים של Kalina. במשך חצי קילוגרם של אוכמניות אתה צריך לקחת 30 גרם של עלים טריים של שני הצמחים. ראשית, גרגרים מבושלים במשך 2 שעות, ולאחר מכן משאירים מתווספים להרכב. לאחר 10 דקות של ריבה, אתה צריך להוסיף כל תחליף סוכר מורשה, כמו גם תוספים טעם לפי הטעם (ונילין מותר וקינמון).

בשל העובדה כי אוכמניות יש גבוה למדי GI, וכאשר רותחים זה עשוי אפילו לעלות, תזונאים ממליצים להשתמש ריבה לא יותר מ 2-3 כפית. יום, דילול במים או שטיפת תה ללא סוכר. קינוח כזה ייתן לחולי סוכרת הנאה אמיתית, מבלי לגרום לעלייה חדה ברמת הסוכר בדם ולעזור למנוע את התוצאות הלא נעימות של המחלה.

trusted-source[6], [7], [8]

אורחים בחו"ל בטיפול בסוכרת

עד כה דיברנו בעיקר על גרגרים, שמולדתנו יכולה להתפאר בהם. בעונה, אנו אוספים מעדנים כאלה בגנים שלנו קוטג'ים, אנחנו קונים אותם בשווקים מן היצרנים המקומיים. רבים של פירות יער מקומיים הם לא רק מוצר מזון יקר, אלא גם סוג של תרופה המסייעת להפחית את רמת הסוכר בדם. זה מאפשר להפחית את המינון של נטילת סוכני היפוגליקמיה ואינסולין.

אבל לא רק פירות יער פופולרי יכול להיות מועיל לסוכרת. עכשיו באינטרנט ובתי מרקחת מיוחדים, אתה יכול לקנות כמה גרגרים מוזרים עבור העם שלנו, אשר, בכל זאת, לעזור להילחם ביעילות משקל עודף ומחלות שונות, כולל סוכרת. יתר על כן, במולדתם משווים את הפירות לפי ההשפעה שיש להם על תרופות והם נמצאים בשימוש נרחב בפועל של רופאים של רפואה אלטרנטיבית.

כתרופה טבעית לסוכרת, שימוש בגרגרי מהוניה. שיח דקורטיבי גבוה עם פירות כחולים מעוגלים ניתן למצוא על המרחבים של צפון אמריקה, אירופה, החגורה האמצעית של רוסיה. באוקראינה, צמח זה, המשמש לקשט רחובות ולטפל אנשים עם עור ומחלות מערכת העיכול, אינו נפוץ כל כך.

Mahonia gadolobustnuyu המכונה לפעמים ענבים אורגניים או ברביריס האמריקאי. זהו צמח אחר, פירות אשר מפורסמים התוכן הגבוה של חומצה אסקורבית וחומרים שימושיים רבים אחרים המאפשרים לך להילחם נגד מחלות הקשורות לגיל, זיהומים חיידקיים ויראליים, לחזק חסינות, הלב וכלי הדם.

תכונות מרפא הם לא רק פירות, אבל גם את הקליפה ואת השורשים של הצמח, תמצית של אשר משמש באופן פעיל לטיפול במחלות של מערכת העיכול: כיס המרה, המעי, הכבד, וכו ' חלץ מתוך קליפת מהוניה הומיאופתים המשמשים לטיפול בפסוריאזיס, עירוי של פרחים המשמשים לטיפול צנית.

מתוק חמוץ ריחני bogries mogonia נמצאים בשימוש נרחב בבישול. אבל ברפואה אלטרנטיבית, הם צריכים לשמש כתרופה עבור הרפס, אקזמה, מחלות הקיבה והמעיים, סוכרת. מדענים אוסטרליים מצאו כי אכילת פירות יער Magonia מאפשר להפחית באופן משמעותי את רמות הסוכר בדם גבוה להילחם במשקל עודף. הוא האמין כי הפירות של הצמח לעזור גם עם צורות חמורות של סוכרת.

שימושי עבור סוכרת, ההשפעה של הפחתת הסוכר של גרגרי יער נותן את ברברין אלקלואיד, אשר גם מוריד את הכולסטרול ומגביר את פעילות האינסולין.

פירות של מאוניה, טעם כמו ברביריס, אתה יכול להשתמש טרי, המשמש להכנת קינוחים, compotes, kissles, להוסיף הדייסה. Sweetheads יכול להיות הציע להכין ריבה על בסיס של פירות יער, הוספת sorbitol במקום סוכר. עדיף להרתיח ריבה מ magonia במספר ביקורים עם מרווחי גדול עבור עירוי.

מה גרגרים אינם אפשריים עבור סוכרת? 

נושא זה שנוי במחלוקת עוד יותר מן המוצרים המותרים. אנדוקרינולוגים ותזונאים רבים אינם ממליצים על שימוש בגרגרים עם אינדקס גליקמי של יותר מ -70, משום שהם יכולים לעורר עלייה חדה ברמת הסוכר בדם ובתרדמת. ההטבה תחת קטגוריה זו נופלת לא מעט פירות יער.

באזור שלנו, זהו ברי הגדול ביותר, אשר תכונה רבים לקטגוריה של ירקות. אנחנו מדברים על אבטיח עסיסי ובשלים, שהוא פשוט מעריץ על ידי ילדים ומבוגרים. האם חולי סוכרת צריכים לוותר על הנאה כזאת?

אם אתה מבין, את הסוכר אבטיח מוצג על ידי פרוקטוז, אשר אינו אסור לחולי סוכרת, אחרי הכל, עם הטמיעה של סוכר פירות, עלויות אינסולין הם מינימליים. נכון, הגבול העליון של הנורמה עבור חולים כאלה הוא 50 גרם ליום, אשר מתאים 200-300 גרם של אבטיח. בנוסף, סיבי ירקות בהרכב של פירות יער ענקיים לעכב את הקליטה המהירה של סוכרים.

לכן, למרות GI גבוה, לא מכחישים את עצמך חתיכת ברי, אשר מחזיר אותנו אל הילדות מאושרת. רק קונים אבטיח, אתה צריך לתת העדפה הזנים המוקדמים או דגימות בוגרים שלא ספגו מספיק סוכר. GI של אבטיחים כאלה בהחלט יהיה פחות מ 70.

לגבי הדרכים של בישול פירות יער, הסכנה הגדולה ביותר עבור חולי סוכרת הוא פירות מסוכרים, ריבות, ריבות, ריבה פירות יער ופירות. זה לא רצוי לכלול את הדיאטה ואת פירות יבשים (במקרה זה צימוקים), בעל GI גבוה יותר קלוריה תוכן. זה בטוח יותר לאכול פירות יער טריים (אבל ריבה גלם עם סוכר - טאבו) או לבשל אותם compotes.

עוד ברי פופולרי שלא הזכרנו הוא הכלב עלה, אינדקס גליקמי של אשר (כ 25 יחידות) מאפשר שימוש בסוכרת מכל סוג שהוא. אבל בצורתו הגולמית, כמה אנשים משתמשים בו, במיוחד בכמויות גדולות, ו- GI של decoctions שימושי נובעת הירכיים עלה בדרך כלל מינימלי. זה מדבר רק לטובת השימוש של מוצר כזה ומשקאות על בסיס שלה סוכרת.

התוויות נגד שימוש

וקרובינו, וגרגרים שנשלחו מקצוות מרוחקים עם סוכרת, יכולים להיות בעלי השפעה משנית וטיפולית כללית. וזה שוב מראה כי לא כדאי לסרב כזה לטפל. מעקב אחר המינונים המומלצים, אדם עם סוכרת יכול לגוון את הדיאטה שלו, לחדש אותו עם חומרים שימושיים ולעזור לגופו להילחם במחלה. אבל חשוב לזכור כי לא רק סמים ועשבי תיבול יכול להיות התווית. בריס יכול גם לגרום נזק כלשהו מחלות מסוימות ותנאים של הגוף, וזה חשוב לקחת בחשבון בעת הכנת דיאטה או אכילת פירות למטרות רפואיות.

מעל זה שקלנו את היתרונות של פירות יער שונים יכולים להביא עם סוכרת, אבל עכשיו אנחנו נשים לב במקרים שבהם טיפול עם פירות יער יכול להזיק לגוף של המטופל. אנחנו נשקול את הנושא הזה לגבי סוגים מסוימים של פירות יער, כי ההרכב הכימי של פירות יכול להיות שונה באיכות וכמות, אשר יכול לשחק תפקיד מחלות שונות. אבל לסוכרת יש השפעה הרסנית על איברים ומערכות שונים, ולכן אין זה מפתיע אם לאדם עם רמת סוכר גבוהה בדם יש חבורה שלמה של פתולוגיות.

שחור, לבן ואדום דומדמניות. ברי זה יש יתרונות ללא ספק עבור חולי סוכרת, אבל בנוכחות פתולוגיה כגון תרומבופלפיטיס, השימוש של פירות יער יכול רק להזיק הרבה. בשל התוכן הגבוה של תרכובות פנוליות וויטמין K, זה יכול להגדיל קרישת דם, אשר מסוכן עם נטייה פקקת.

דומדמניות, כמו גרגרים רבים אחרים, בהרכב שלה יש חומצות אורגניות (תוכן גבוה של חומצה אסקורבית), אשר בתורו יש השפעה מגרה על רירית של מערכת העיכול. בהקשר זה, יש לנקוט משנה זהירות אם, בנוסף לסוכרת, לאדם יש חומציות מוגברת של מיץ קיבה ופיתח על גסטריטיס הקרקע, כמו גם הבטן ואת כיב התריסריון (במיוחד בשלב החריף). מתכונים מעלונים ויורה של הצמח במקרה זה אינם מסוכנים.

למרות העובדה כי ברי יש השפעה חיובית על הכבד דלקת של איבר (הפטיטיס) זה לא יכול לשמש.

אפילו להגביל את השימוש של דומדמניות שחורות פירות יער לנשים במהלך ההריון וילדים צעירים, כי הם יכולים לגרום לתגובות אלרגיות. גרגרי אדום ולבן לעיתים רחוקות גורמים לתגובות אלרגיות.

אוכמניות. זהו ברי מתוק למדי, אשר אין השפעה מורגשת ניכרת על רירית הקיבה, ולכן, עם דלקת קיבה, כיב קיבה ומחלות אחרות של איבר זה, אוכמניות אינם אסורים. אבל עם החמרה של מחלות הקיבה והמעיים, עדיף לנקוט תה לא מרוכז מן העלים ויורה של הצמח.

נכון, עם דלקת הלבלב והפרה חזקה של הפונקציונליות שלו, השימוש אוכמניות נחשבת בלתי רצויה בשל התוכן הגבוה של חומרים פעילים ביולוגית. זה בעיקר על השלב החריף של המחלה, עם הפוגה, אתה יכול לאכול כמות קטנה של פירות יער טריים כל כך שימושי בסוכרת.

אוכמניות מזיקות יכול להתרחש גם עם urolithiasis אם אבנים oxalate (מלחי חומצה אוקסלית) נוצרות בשלפוחית השתן, ובמקרה של תגובות אלרגיות רכיבים בודדים של ברי. אבל עם הפרות של המעי (עצירות ושלשולים), פירות יבוא רק בדרך.

הגבלת מספר גרגרי המשמשים בפועל במהלך ההריון ובילדות, אשר שוב מזוהה עם הרכב כימי עשיר של הצמח.

פירות יער הם נשירים מהגוני. גרגרים אלה, אשר משמשים באופן פעיל בייצור של מוצרי קונדיטוריה, הם בדרך כלל בטוחים. לעתים נדירות הם גורמים לתגובות אלרגיות, אבל אם אתם רגישים לרכיבים של הצמח, עדיף להימנע משימוש בו. כך ניתן לייעץ לנשים במצב מעניין ולאמהות מניקות.

התווית נגד מוחלטת לשימוש של פירות יער כל יצירותיהם, כמו גם עלים, יורה וחלקים אחרים של צמחים, נחשב רגישות לחומרים הכלולים בכל צמח מסוים. העובדה היא כי התגובות של חוסר סובלנות לא תמיד מוגבל רק על ידי אי נוחות בבטן פריחה על העור, הם יכולים להיות כמובן קשה, סכנת חיים.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי

נראה כי מתנות טעימות ובריא כאלה של הטבע, כמו פירות יער, יכול להביא נזק לאדם, במיוחד אם אנחנו מדברים על פירות אכילים, אשר אנו משתמשים בקביעות משנה לשנה. אם אנחנו מדברים על הכללת פירות יער בתזונה, תוך התחשבות התוויות נגד השימוש שלהם, אז אם יש מידה של כמות המזון שנאכל, אין באמת ממה לפחד. אבל התעללות של גרגרים, במיוחד סוכרת, הוא טומן בחובו את המראה של תסמינים לא נעימים וכל מיני סיבוכים.

סוכרת היא מחלה שבה החולה הוא חייב כל הזמן לעקוב אחר רמות הסוכר בדם לאורך כל חייו. כל הדיאטה של המטופל קשורה אינדיקטור זה, וכי הוא לא להגדיל, הדיאטה צריכה להיות דלת פחמימות.

תכולת הפחמימות הנמוכות בגרגרים עדיין אינה מעידה על בטיחותם המלאה לחולי סוכרת. אחרי הכל, כמות הפחמימות הנכנסות לגוף תלויה במשקל המזון הנאכל. הגבלת המינון היומי של גרגרי יער בסוכרת אינה מקרית, משום ש 100-200 גרם של גרגרי יער הם הנורמה שאינה מסוגלת להשפיע לרעה על רמת הסוכר בדם, אך מעבר לשיעורים המותרים ישפיע על מדדי הגלוקוז ויחריף את מצבו של המטופל.

עדיף לגוון את הדיאטה, כולל סוגים שונים זנים של גרגרים, מאשר לצרוך את אותם פירות במשך זמן רב. העובדה היא כי פירות יער שונים התוכן של חומרים מזינים שונים, ושימוש קבוע של אותו סוג של פירות יער יכול להוביל מנת יתר של רכיבים בודדים. ורופאים רואים את זה מסוכן לבריאות כמו מחסור של ויטמינים microelements, ואת עודף שלהם.

דיאטה מגוונת מאפשרת לך לאזן את התוכן של חומרים מזינים כי להזין את הגוף, אשר מסייע להפוך את החולה תזונה מאוזנת.

יש לומר כי השימוש בגרגרים במחלות שונות הוא מדע מיוחד, כי אתה צריך לקחת בחשבון ניואנסים רבים: הזמן המומלץ לאכילת פירות, שילובים בטוחים, ההשפעה על איברים שונים של מתכונים שונים, התוכן של חומרים מסוכנים.

לדוגמה, דובדבנים ודובדבנים מכילים מרכיב שבגוף האדם מומר לחומצה הידרוציאנית, שבכמויות מסוימות עלולה לגרום להרעלה חמורה. 1 כוס של פירות יער ביום לא יביא נזק, אבל פאונד מזיקים אפילו לאנשים בריאים.

מיץ תותים יכול להשפיע לרעה על מצב המפרקים ולהגדיל את הכאב שגדון ודלקת פרקים, ולכן עבור חולים עם בעיות דומות עדיף לבחור גרגרים אחרים.

פירות עוזרד לא יכול לשתות מים קרים, כי זה מוביל לעתים קרובות עוויתות מעיים. אגב, כלל זה חל על גרגרים אחרים.

Cowberry דורש לקחת בחשבון את הזמן של הקבלה ואת המתאם שלה עם צריכת מזון. השימוש של חמוציות לאחר אכילה יכול לעורר הפרעת מעיים (שלשולים).

Rosehip הוא צמח כי השיניים שלנו לא אוהבים כי יש לו השפעה הרסנית עליהם. זה לא בשביל שום דבר כי הרופאים ממליצים כי לאחר לקיחת פירות יער או עירויים חזקים תמיד לשטוף את הפה עם מים נקיים.

דומדמניות יש את היכולת לשחרר שרפרפים להגדיל את גזים, כך לאכול הרבה פירות יער יכול לגרום לשלשול נפיחות.

אותו הדבר ניתן לומר על פירות יער אוכמניות כי מותר לשימוש בסוכרת. אוכלים הרבה, אתה לא יכול רק להגדיל את רמת הסוכר בדם, אבל גם לקבל סוג של שכרות עם חומרים הכלולים ברי בכמויות גדולות. תסמינים של מינון יתר יהיו בחילה, שלשולים, סחרחורת, הופעת כאבי ראש ועייפות מוגברת, ירידה בשרירים.

בחילה ושלשולים הם גם תלונות של אלה שניסו להיות מטופלים עם פירות יער של מאוניה.

Goji berries, אשר להרוות את הגוף עם אנרגיה, לא מומלץ להשתמש לפני השינה, כי זה יכול לגרום לבעיות עם להירדם. אם אתם אוכלים את המוצר בבוקר, קשיים כאלה ניתן להימנע.

אצל אנשים מסוימים, השימוש של גרגרים יבשים (וזה לא מומלץ לאכול אותם טריים) יכול לעורר כאבי בטן. במקרה זה, הרופאים ממליצים לעבור לקליטת מיץ, אשר ניתן גם לרכוש phytoapps באינטרנט או מיוחדים.

גרגרי יער יכולים לעורר תסמינים לא נעימים כמו גזים ועצירות, ואכילתם בערב יכולה להישאר ללא שינה עד הבוקר.

רוב פירות יער מאופיינים בתוכן גבוה של חומצות אורגניות, אשר, כמו כל חומצה אחרת, יכול להרוס אמייל השן. ב סוכרת עקב הפרעות מטבוליות הפסד גדול של מינרלים, השיניים אין כוח מיוחד נוטים להתדרדר במהירות, ואם הם מושפעים באופן קבוע על ידי חומצה, אתה יכול לאבד אותם לחלוטין. כדי למנוע נזק לשיניים לאחר אכילת פירות יער, תמיד לשטוף את הפה עם מים נקיים.

פירות יער שיכולים להוריד את לחץ הדם, אתה צריך להשתמש בזהירות עם אלה שיש להם לחץ נמוך או בתוך גבולות רגילים. צריכה קבועה של גרגרים כאלה יכול להוביל לירידה בלחץ הדם, חולשה, בחילה, עייפות, קוצר נשימה.

לא התעללות חמוץ פירות יער. גם אצל אנשים עם חומציות בקיבה נורמלית הם יכולים לגרום להופעת צרבת וכאב לא מבוטא בבטן.

כל גרגרי טרי מומלץ להיות נצרך מחוץ לארוחות, אבל לא על בטן ריקה. השילוב של גרגרים עם מוצרים אחרים יכולים לעכב את העיכול שלהם לגרום לתסיסה תהליכים במעי.

מאז גרגרים רבים בסוכרת יש את היכולת להשפיע על רמת הסוכר בדם ולחץ דם, את האפשרות לשלב את השימוש שלהם ולקחת תרופות צריך להיות מוסכם עם הרופא. במקרה זה, המינון של תרופות להורדת לחץ דם וסוכר יכול להיות מופחת, ובמקרים מסוימים, הם בדרך כלל ניתן להשליך.

ביקורות

סוכרת היא מחלה שמניחה מגבלות חמורות על הדיאטה של המטופל. אבל מאז זה קשור הפרעות מטבוליות, הגוף הוא כל הזמן חווה סוג של רעב. חומרים מזינים מסוימים מתעכלים בצורה גרועה, אחרים מופרשים בטרם עת מהגוף, מה שאומר כי חנויות של חומרים שימושיים צריכים להיות מתחדשים באופן קבוע.

זה יכול להיעשות בשתי דרכים: על ידי לקיחת קומפלקסים ויטמין מינרליים או על ידי הכללת מוצרי דיאטה עם הרכב כימי עשיר כי תהיה השפעה מרפא על סוכרת ואף לתרום להורדת רמות הגלוקוז בדם. אני חייב לומר כי ההכנות ויטמין בימינו יש עלות ניכרת, הקבלה שלהם בשום אופן משפיע על הרצון לאכול משהו מתוק ובטוח בו זמנית.

הגבלת הצריכה של מזונות פחמימות, ביניהם פירות וירקות הם לא האחרון, על פי המטופלים עצמם, לא נסבל בקלות. מחסור של סוכר מעורר חולשה מתמדת נמנום. עם זאת, המטופלים מתענים ללא הרף על ידי תחושת הרעב, המופיעה זמן קצר לאחר אכילה ובמיוחד בבוקר.

אדם עם סוכרת הוא נאלץ להגביל את עצמו באמצעות הקינוחים המתוקים האהובים עליו, ועל רבים זה לא פחות כואב מאשר רעב מתמיד. בריס במחלה זו יכול לשמש קינוח בטוח מאוד שימושי, אשר גם מסייע לווסת את רמת הסוכר בדם, אשר מעורר סיבוכים של המחלה. יתר על כן, הם יכולים לשמש חטיף המאפשר לך להתגבר על תחושת הרעב עולה.

גרגרים שונים יכולים להיות השפעות שונות על הגוף של המטופל, בנוסף, ערכי הגלוקוז בשלבים שונים של המחלה שונים. אם אתה שומר גלוקוז ברמה נמוכה, אתה יכול אפילו לשמור אותו עם דומדמניות, תותים, פטל ושאר פירות יער מקומיים אחרים. אז, עבור דמויות חמורות יותר של היפרגליקמיה, אנשים פונים פירות יער Goji, מהוניה, עץ קטיפה, ההשפעה צמצום הסוכר של אשר בולט יותר.

לא משנה מה היתרונות של פירות יער בסוכרת, השימוש שלהם אינו סיבה חוקית לסרב את השימוש בסמים צמצום הסמים, אם הוא התעקש על ידי הרופא המטפל. גרגרים רבים מסוגלים לשפר את הפעולה של תרופות כאלה, כפי שמעידים מספר ביקורות באינטרנט, וזה מאפשר לך להפחית את המינון של תרופות כאלה. אבל כדי לסרב הקבלה שלהם זה אפשרי רק אם האנדוקרינולוג (ואת glucometer) יסכים עם החלטה דומה. אחרת, אתה יכול לעורר סוכרת מסוכנת מסוכנים שונים לקצר את זמן החיים שלך.

פירות יער עם סוכרת סוג 1 לא תמיד מביאים הקלה. במצבים חמורים עם נזק לבלב חמור, כאשר ייצור אינסולין הוא קטן מאוד, שום גירוי לא יעזור או לגרום איבר חולה לעבוד הרבה יותר פעיל. ההקלה תובא רק על ידי אותם פירות המגבירים את הרגישות של רקמות לאינסולין, או מכילים רכיבים בעלי אפקט דמוי אינסולין (כלומר, הם מסוגלים לשבור גלוקוז), מה שמאפשר להפחית את כמות התרופות המוזרקות. עם זאת, כל גרגרי יעזור לגוף לשמור על האיזון הדרוש של ויטמינים ומינרלים על מנת לשמור על מצב בריאותי רגיל. זה יספק הזדמנות להתנגד המחלה ולחיות על, לא משנה מה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.