Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח של ברונכיטיס חריפה כרונית: מחקר של דם, כיח, שתן

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

ברונכיטיס היא מחלה חמורה לעיתים קרובות של מערכת הנשימה של אופי דלקתיות, המשפיעים על הסימפונות. באופן מסורתי, זה יכול להתרחש כמו סיבוך לאחר הפלישה של זיהום ויראלי או חיידקי. על ידי משך דלקת של הסימפונות מסווג לתוך אקוטי וכרוני. סימפטומים של ברונכיטיס קטלנית חריפה התקדמות מ מספר ימים עד חודש. הסימנים של המחלה זהים לסימפטומים של מחלות ENT המשפיעים על החלקים העליונים של מערכת הנשימה. תכונה אופיינית של ברונכיטיס כרונית היא יבשה או יריקה excretory שיעול כפייתי זה לא מפסיק במשך זמן רב. סוג זה של ברונכיטיס יכול לעורר עישון או גורם מגרה שאינו מדבק. כדי לקבוע את הגורם שגרם לתהליך דלקתי בעץ הסימפונות, המטופל צריך לעבור בדיקה יסודית ולבצע את הבדיקות הנדרשות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אינדיקציות להולכה

הבסיס לביצוע בדיקות לדלקת חשודה בברונצ'י הוא נוכחות של תמונה קלינית מתאימה:

כדי לאשר או להפריך את ברונכיטיס מאובחנים בעבר, הרופא קובע ניתוח של ספירת דם אופייני, ספירת מיקרוסקופיית השתן, ואת השתן.

אילו בדיקות אני צריך לקחת עם ברונכיטיס?

בעת אבחון ברונכיטיס חריפה, הרופאים ממליצים:

 • בדיקה כללית של דם ושתן;
 • פרמטרים הבדיקה של ההרכב הביוכימי של הדם;
 • כתם כיח;
 • sputum כיח עם קביעת הרגישות של הפתוגן של זיהום כדי antibrovial סוכנים;
 • קביעת הרכב הגז של הדם העורקי.

משככי כאבים עבור ברונכיטיס במבוגרים

מתוך מגוון רחב של מחקרים, חולים מבוגרים עם דלקת של הסימפונות עץ נדרשים:

 • בדיקה קלינית של דם.
 • ניתוח כללי של שתן.
 • ביוכימיה של דם.
 • ניתוח בקטריולוגי של כיח.
 • בדיקות סרולוגיות לזיהוי נוגדנים למגיני מחלות שונים.

במבוגרים עם ברונכיטיס חריפה של בראשית החיידק, תוצאות הבדיקה של ניתוח כללי של דם נימי מצביעים על תוכן גבוה של נויטרופילים, המציין דלקת, מספר פעמים גדל ESR. בדם ורידי, הריכוז של globulins גמא, alpha globulins וחלבונים עולה. התפתחות של היפוקמיה, עם ריכוז מוגבר של חמצן בהרכב הגז של הדם. במחקרים סרולוגיים, ניתן לזהות סוגים שונים של נוגדנים למיקופלזמה, וירוסים וחיידקים. עם קורס ממושך של ברונכיטיס כרונית בולט, CRP חיובי (C- תגובתי חלבון) נקבע.

אם ברונכיטיס של genesis אלרגי, רמת leukocytes נשאר בתוך גבולות רגילים. התוכן של נויטרופילים ולימפוציטים אינו עולה על המגבלה של מדדים נורמליים סטנדרטיים, בתנאי שהחולה אינו סובל ממחלות כרוניות. ESR גדל באופן מתון. מספר eosinophils עולה. בניתוח ביוכימי, נרשם גידול בסרוגלידים ובחומצות סיאליות.

האינדיקטורים של בדיקה מיקרוסקופית של כיח יהיה שונה עבור סוגים שונים של ברונכיטיס. עבור ברונכיטיס catarrhal חריפה (ברונכיטיס cutarhalis אקוטה), ריר הוא אופייני, בעקביות דומה ג'לי. הוא מכיל גרנולוציטים נויטרופילים ותאי אפיתל. לוקליזציה של המוקד של דלקת נקבעת על פי סוג וגודל של תאים אפיתל שנצפו של העץ הסימפונות. אם החומר מופיע epitheliocytes גדול ciliate - זה מציין כי המוקד של דלקת הוא ברונכי הראשי או חלקים נמוכים של קנה הנשימה. גילוי של תאים אפיתל בגודל בינוני מציין תהליך דלקתי בברונצ'י האמצעי עם קוטר של 2-5 מ"מ. אם הזיהום משפיע על ברונכי קטן, אז תאים אפיתל קטנים נצפים בכיח. כאשר דלקת של bronchioles בחומר הבדיקה מגלה epitheliocytes קטן ולאתר ספירלות Kurshman (גדילים צפופים של ריר).

דלקת ברונכיטיס אקוטי- catarrhal חריפה מאופיינת על ידי נוכחות של exulate רירי- purucent, צפיפות בינונית צמיגה עם ריכוז מוגבר של leukocytes ותוכן קטן יחסית של תאים אפיתל.

כאשר טופס חריף חריף של ברונכיטיס מזוהה בריכוז גדול של לויקוציטים. תאים אפיתל אינם דמיינו, נוכחותם של כדוריות דם אדומות יחיד ניתן לציין.

עבור כל מיני ברונכיטיס חריפה המאופיינת בדלקת של רירית הסימפונות עם היווצרות של הסרט לִיפָנִי, מופרדים מן הקירות מפנה מ כיח ריאות עם גוש של ריר במהלך הלם לשיעול קשה.

כאשר ברונכיטיס אסטמה משוחרר כמות קטנה של כיח צמיגה, אשר מכיל eosinophils, גבישים Charcot-Leiden, ספירלות Kurshman, תאים אפיתל, פיברין.

עבור ברונכיטיס כרונית מאופיינת על ידי זיהוי של חומרים כיחום של מזהמים (חומרים רעילים המשפיעים לרעה על הפונקציה של העץ הסימפונות). חומרים אלה כוללים זפת טבק, חומרים רעילים של ייצור תעשייתי.

ניתוח כללי של שתן ברונכיטיס כרונית חריפה אין שינויים אופייניים, יש עלייה במספר אפיתל שטוח נוכחות של תאי דם לבנים בודדים או הצטברות שלהם.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

ניתוחי ברונכיטיס אצל ילדים

כדי לקבוע את הגורם שגרם לדלקת בעץ הסימפונות ולקבוע את מיקומו של המוקד המדבק הריאות, הילדים של גיל הילד מוקצים אותם בדיקות מעבדה ואינסטרומנטלית כמו מבוגרים. לפי המאפיינים האופייניים לניתוח כללי של מרכיבי הרכב הדם הקפילרי, ניתן לקבוע את ראשית המחלה - דלקת של האטיולוגיה החיידקית, הנגיפית או האלרגית. בעזרת ניתוח כללי, אבחנה דיפרנציאלית של פתולוגיה אלרגית ותהליך דלקתי של אופי חיידקי ויראלי מתבצע.

ניתוח כיח עוזר להעריך את מצב הריאה מבנים הסימפונות בילד. המחקר מתבצע למטרות אבחון על מנת לקבוע:

 • צורות של ברונכיטיס;
 • אישור או הפרכה של האבחנה: אסתמה הסימפונות;
 • חומרת מצבו של חולה קטן עם בצקת ריאותית,
 • בידול של דלקת ריאות ודלקת ברונכיטיס;
 • סוג של מחלות נשימה.

בחינת כיח מאפשרת לקבוע את סוג התהליך הפתולוגי בעץ הסימפונות במדויק ככל האפשר, ובמקרים מסוימים לקבוע את האטיולוגיה.

בילדים מתחת לגיל 3, זיהומים בדרכי הנשימה, נוכחות של שפעת, אדנווירוס או וירוסים cytomegalovirus להוביל ברונכיטיס חריפה. ברונכיטיס הנגרמת על ידי מיקרואורגניזמים מוביל את הסימפטומים של חסימה לעתים נדירות. בני שלוש ומעלה יכולים לגרום ברונכיטיס Mycoplasma (Mollicutes), chlamydia (Chlamydia trachomatis), פרוטוזואה טפילית תאיים. על מנת לקבוע את הפתוגן בדלקת ברונכיטיס חסימתית בילדים, ניתוח של tigres נוגדנים בזרם הדם עבור mycoplasmosis ו chlamydia מתבצע. אם בטרם עת התחיל טיפול או אבחון לא נכון מרשם של סוכני תרופתי, מחלות אלה לגרום סיבוכים רציניים, ולכן הניתוח הוא חובה. בדיקת דם מסייעת לאבחן:

 • Mycoplasmosis היא מחלה שיש לה תסמין סימפטום זהה לסימפטומים catarrhal.
 • ריאתי כלמידיה - זיהום בדרכי הנשימה הנגרמת על ידי כלמידיה.

בילדות, חשוב לבדל ברונכיטיס של אטיולוגיה זיהומיות ואלרגיות. זה יעזור להקים ולאשר אבחנה מדויקת של נוכחות באנמנזה של תגובות אלרגיות תורשה של הפתולוגיה זו. שינויים אופייניים בבדיקות מעבדה יציינו את האופי אלרגי של הסימפטומים של ברונכיטיס. דלקת חסימתית זיהומית של הסימפונות קשורה קשר הדוק לנוכחות של זיהומים נגיפיים בדרכי הנשימה. הסימפטומים מתפתחים בהדרגה עם נוכחות של היפרתרמיה. ברונכיטיס של בראשית אלרגי אין תלות ברורה נוכחות של סימנים של זיהום נגיפי חמור הנשימה. זה מתחיל להופיע באופן פעיל לאחר מגע עם אלרגן מסוים. האבחנה מאושרת על ידי עלייה של סך IgE בדם ובסרום בדיקות עור עבור תגובות אלרגיות עם ההגדרה של אלרגן מעורר.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

ניתוחים עבור ברונכיטיס כרונית

ברונכיטיס כרונית היא מחלה מתמשכת של הסימפונות של אטיולוגיה דלקתית, המאופיינת על ידי קורס חוזר במשך תקופה ארוכה של זמן (יותר משנתיים). אם אתה חושד ברונכיטיס כרונית, החולה צריך לבצע הליכי אבחון ועוברים בדיקות:

 • בדיקת דם קלינית שכיחה עם נוסחה,
 • ניתוח כללי של שתן,
 • בדיקות דם ביוכימיות,
 • spillum bacillus,
 • קביעת titres נוגדנים בסרום.

בתקופה של שלווה של תגובות דלקתיות בעץ הסימפונות, הניתוח הקליני הכולל של דם נימי אין שינויים משמעותיים. במהלך החמרה או הישנות של ברונכיטיס, עלייה בריכוז של לויקוציטים, עלייה ב- ESR, שינוי של הנוסחה ליקוציט שמאלה נצפתה במחקר קליני של דם. בדיקות סרולוגיות עבור נוגדנים לסוגים שונים של זיהום מומלץ במקרה ברונכיטיס הוא כמעט לא מקובל לטיפול, יש הישנות תכופות והפסקות קצרות.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

ניתוחי ברונכיטיס חריפה

ברונכיטיס חריפה היא סיבוך לאחר הפלישה של וירוסים, פתוגנים, מגרים מקומיים. המחלה משולבת לעיתים קרובות עם דלקת של האף, הלוע, ואת קנה הנשימה. הרופאים מציינים את העונתיות האופיינית (תקופת אביב-סתיו) של הופעת מחלות. בניתוח הקליני הכללי של הדם, יש עלייה בלוקוסיטוזה, עלייה ב- ESR. המדדים הביוכימיים מגביר באופן משמעותי את ריכוז חומצות sialic, אלפא, gammaglobulins, מופיע CRP (C-reactive protein), פעילות מוגברת של האנזים המרת-אנגיוטנסין (ACE) inhibitors, יכול להתרחש hypoxemia. כדי לזהות את הפתוגן, יש צורך לבצע ניתוח לניתוח כיח, אשר יאפשר מינוי של טיפול מוסמך. המחקר הסרולוגי נועד לזהות נוגדנים לפתוגנים, אשר יסייעו לרופא לאבחן נכונה ולהמליץ על טיפול הולם. ניתוח סרולוגית יכול לאשר את קיומו של וירוסים שונים, mycoplasma (Mycoplasma pneumoniae), המופילוס אינפלואנזה (אינפלואנזה המופילוס), pneumococcus (Streptococcus pneumoniae), Cocci גראם שליליים (Moraxella catarrhalis).

ב ברונכיטיס חריפה, כיח מורכב ריר עם כמות קטנה של זיהומים purulent. בדיקת כיח מוגלה, לוודא נוכחות של גרנולוציטים נויטרופילי, epitheliocytes הסימפונות, phagocytes mononuclear, ספירלות Kurshman.

מחקרים אימונולוגיים של דם מאשרים את הירידה בריכוז של לימפוציטים מסוג T ו- T-suppressors.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

ניתוחים עבור ברונכיטיס חסימתית

בהתחשב בתמונה הקלינית של המחלה, כדי להבהיר את האבחנה, עם ברונכיטיס חסימתית למנות:

 • ניתוח קליני כללי של דם.
 • בדיקה מיקרוביולוגית של כיח.
 • שיטת ה- PCR לקביעת סוג הפתוגן בדם ובכיח.
 • ספירומטריה משמשת להערכת מידת החסימה.

בהתבסס על תסמינים קליניים, בהתחשב בתוצאות של סוגי בדיקות לעיל, הרופא מאשר או מפריך את האבחנה של ברונכיטיס חסימתית.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35]

ניתוח של כתרים ברונכי

כדי לקבוע את חומרת התהליך הדלקתי בעץ הסימפונות, יש צורך בניתוח קליני של דם נימי.

ערכי הבדיקה של בדיקת דם קלינית עשויים להשתנות ולספק מידע כוזב אם החולה לא עמד בכללים לקראת הניתוח. ערב המניפולציה יש צורך להפחית את עוצמת המאמץ הפיזי, לחסל לחלוטין מלח, חריף, מזונות שומניים. משקאות אלכוהוליים ומשקאות מוגזים אסורים. תוצאות הבדיקה הבדיקה יהיה מדויק יותר אם לפחות 8 שעות לעבור בין צריכת החומר ואת הארוחה האחרונה. הפסקת התינוקות עשויה להיות 2-3 שעות.

הדם נאסף אך ורק על קיבה ריקה. עבור המחקר השתמשו דם נימי או ורידי (בכיוון תמיד מציין כי הדם הוא ורידי). לפני גיוס החומר, עוזר המעבדה של המוסד הרפואי מקיים את הטיפול באזור העבודה עם פתרון אלכוהול 70%. עבור דגימה של דם נימי, מבחנה, זכוכית מיוחדת נימי רזה, זכוכית שקופיות וכלים מעבדה אחרים יידרש. ההליך מבוצע על ידי ניקוב אצבע עם מחרוזת חנית סטרילית מיוחדת. לפני ביצוע ניתוח של דם ורידי, אחות או עוזר מעבדה מיישמת חוסם עורקים בדיוק מעל האתר של בחירת החומר. העור באזור של פוטנציאל וונפונקטורה מטופל עם אלכוהול 70% ודם נאסף באמצעות מזרק.

בדיקות דם ביוכימיות לברונכיטיס

בדיקת דם ביוכימית היא בדיקה מקיפה המראה את השינוי בתוכן של globulins ואת נוכחותו של C- תגובתי חלבון. הודות לביוכימיה, ניתן לקבל תמונה כללית הקשורה לתהליכים מטבוליים וריכוז של מרכיבים שונים. לקבלת האמינות של האינדיקטורים, יש צורך להפסיק לאכול 12 שעות לפני ההליך, רק מים טהורים עדיין מותר. הדם נאסף מן הווריד עם מזרק סטרילי. ואז מקום בצינור סטרילי. אפשר לצייר דם לתוך צינור סטרילי ואקום. החומר מועבר למעבדה תוך 24 שעות. לאחר 1-3 ימי עבודה, התוצאות יהיו מוכנות.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

ניתוח כיח עבור ברונכיטיס

בדיקה בקטריולוגית של כיח תסייע לקבוע את הגורם הסוכני (חיידקי קוך, הכנסת תולעים או סוגים אחרים של תולעים) שגרמו להתפתחות המחלה ולפיתוחה. הרופא מקדיש תשומת לב רבה למיקרוסקופיה של פריקת ברונכיטיס ונוכחות מרכיבים אופייניים:

 • Epitheliocytes של הסמפונות.
 • מקרופאגים (פגוציטים mononuclear).
 • אריתרוציטים.
 • לויקוציטים.

Apitheliocytes ברונכי נוכח כיח אינם מהווים את האינדיקטור העיקרי של תהליך דלקתי בעץ הסימפונות. הנורמה של תחזוקה של תאים אפיתל הסימפונות במדגם הבדיקה היא עד 10 יחידות בקנה מידה מיוחד. אם ריכוז גבוה של תאים אפיתל צוין בניתוח כיח, זה אישור על נוכחות של דלקת של הקרום הרירי של הסמפונות ואת קנה הנשימה. מבחינה קלינית, נוכחות של דלקת של הסמפונות מאשרת שיעול פולשני לא פרודוקטיבי עם כאבים בחזה.

Phagocytes Mononuclear נמצאים כל הזמן בכיח, אבל עם דלקת מתמשכת הם להגדיל באופן משמעותי.

לוקוציטים (תאי דם לבנים) בכמות אחת נמצאים בהכרח בכיח, אך עם דלקת הריכוז שלהם עולה באופן משמעותי.

המראה של אריתרוציטים מציין פגיעה עמוקה של ברונכי המשפיעים על שלמות נימי כלי גדול. זה יכול להוביל לטראומה של רקמות אפיתל במכרז, שיעול אובססיבי עם ברונכיטיס.

כדי לקבל תוצאות אמינות של בדיקת כיח בתהליך הדלקתי בעץ הסימפונות, המטופל צריך לדבוק בהמלצות הבאות:

באופן שיטתי לקחת expectorants ערב המחקר, וגם מראה משקה בשפע.

לצורך המחקר, נדרש כיח טרי, עדיף ללא תערובת של רוק.

כדי להשיג תוצאות מדויקות, לקחת מיכל רפואי סטרילי.

כדי לאסוף חומר עם כמות קטנה של כיח המיוצר, יש צורך לגרום שיעול רפלקס עם נשימות עמוקות.

שתן של ברונכיטיס

בדיקת שתן עם ברונכיטיס הוא הכרחי כדי להוציא פאתולוגיות כליות ספציפיות, מחלות כיס המרה. האינדיקטורים המוגדרים בשתן מושפעים ממגוון סיבות:

 • המזון;
 • משטר שתייה;
 • ספורט אינטנסיבי;
 • עבודה גופנית פעילה;
 • מועברים במצבים מלחיצים;
 • נטילת תרופות ותוספי מזון.

כדי להשיג תוצאה מדויקת, הכנה נכונה עבור ניתוח שתן כללי צריך להיעשות:

 • 1 יום לפני הבדיקה, יש צורך להוציא את מוצרי הדיאטה המשפיעים על מדדי צבע של שתן (פירות וירקות עם צבעים בהירים, בשר מעושן, מרינדות);
 • התווית נגד של שתיית משקאות אלכוהוליים, ויטמינים, קפה, תה חזק;
 • ביקור סאונה, סאונה ערב המחקר אינו נכלל;
 • יש צורך להזהיר את הרופא אשר רשם הפניה השתן, על נטילת תרופות;
 • בנשים בזמן הווסת, בדרך כלל לא מבוצעת ניתוח שתן. החריג נעשה על ידי מקרי חירום, כאשר החומר עבור המחקר מודפס על ידי קטטר השופכה;
 • התוויות נגד משלוח של שתן בדלקת ברונכיטיס הם דמויות גבוהות של טמפרטורת הגוף ולחץ הדם. הם משפיעים באופן משמעותי על האינדיקטורים ותוצאות המחקר יהיו מעוותות.

איסוף שתן מתבצע במיכלים מיוחדים. החלק הבדיקה של החומר לא צריך להכיל כל תכלילים זרים וזיהומים. עקוב אחר המלצות פשוטות לאיסוף שתן:

 • ניתוח שתן כללי מבוצע על ידי בדיקת מינון הבוקר של שתן;
 • לפני שתמשיך אוסף של שתן, יש צורך לבצע נהלים היגייני כדי להפחית את החדירה של חיידקים להשיג תוצאה אמינה יותר;
 • כדי לאסוף חלק של שתן, אתה צריך מנקה נקי, עדיף סטרילי. זה לא צריך להיות שאריות דטרגנט. ניתן לרכוש מיכלים מיוחדים הנמכרים ברשת המרקחת;
 • שתן, הכרחי עבור מחקר כללי, ניתן לאחסן במקום קריר לא יותר מ 2 שעות;
 • כדי לאסוף את חומר הבדיקה, תינוקות להשתמש חבילות רפואיות סטריליות כדי לאסוף שתן, אחרת ההמלצות לילדים על משלוח שתן זהים עבור חולים מבוגרים. אסור לאסוף שתן למחקר באמצעות חיתול. התוצאה תהיה לא מדויקת בשל סינון השתן דרך הרקמה ונכנס המדגם של סיבים מיקרוסקופיים.

פענוח בדיקת הדם עבור ברונכיטיס

בניתוח דם כללי מעבדה נקבעה מספר אריתרוציטים, המספר הכולל של לויקוציטים, טסיות, המוגלובין, מדד צבע, ESR, לשקול נוסחא (אחוז הסוגים השונים של לויקוציטים). בניתוח של דם ברונכיטיס, כמה אינדיקטורים לשנות.

Erythrocytes (RBC) הם התאים האדומים של זרם הדם, מסונתזים על ידי רקמות של מוח העצם. הפונקציה העיקרית שלהם היא אספקת חמצן למבנים הסלולר השונים של הגוף, שמירה על תהליך יציב של חמצון ברמה התאית והסרת פחמן דו חמצני. עם ברונכיטיס יש עלייה קלה בריכוז של אריתרוציטים, כי בבסיס חומצה בסיס הסימפונות ואת מאזן מלח מים מופרע, ותאי דם אדומים להשתתף בשליטתה.

אצל ילד או מבוגר עם ברונכיטיס, תאי דם לבנים (WBC) הם האינדיקטורים העיקריים של מצב המערכת החיסונית. תפקידם הוא להילחם נגד וירוסים, חיידקים, זיהום מייקוטי, אלרגנים. עלייה חדה במספר leukocytes בזרם הדם צריך להיות מדאיג. במצב זה, פנייה דחופה למומחה אשר יקבע בדיקה מקיפה של הגוף. אם ברונכיטיס לא התחיל, אז עלייה קלה ברמת תאי הדם הלבנים נחשבת נורמלית. הנורמה של ספירת תאי דם לבנים:

 • במבוגרים 4 עד 9 (10 ב 9 מעלות לליטר),
 • בילדים 6-11 (x 10 ב 9 מעלות לליטר).

עם ברונכיטיס, ריכוז של לויקוציטים יכול להכפיל.

ESR (RBC) - שיעור שקיעת כדוריות הדם הוא סמן לא ספציפי של דלקת. המדד של ESR תמיד מגביר עם הביטוי של זיהומים חיידקיים במהלך השלב החריף של המחלה. המיקוד של התהליך המדבק עשוי להיות באיברים שונים ומערכות, אבל בדם ההיקפי משתקפת תמיד התגובה הדלקתית. רמת ESR הוא גדל גם במקרים של genesis ויראלי. בהתחשב באמור לעיל, עם ברונכיטיס בעל אופי ויראלי או חיידקי, אינדיקטור זה יהיה גבוה למדי.

אם תסמין סימפטומטי של ברונכיטיס בולט מאוד, בדיקות מעבדה נדרשים כדי לקבוע את ג 'נסיס שלה כדי לקבוע טיפול הולם. ניתוח עם ברונכיטיס מאפשרים לנו לקבוע מה הוביל את המראה של דלקת. הטיפול המאובחן והמתוכנן שהתחיל בזמן זה ימנע סיבוכים חמורים שנגרמו על ידי דלקת של הסימפונות.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.